Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Ptosis avagy csüngő szemhéj fórum

Ptosis avagy csüngő szemhéj (beszélgetős fórum)


2016. ápr. 8. 07:20
[link] Itt a facebookos szemhéj ptosis csoport linkja! Megkérlek norcus23 csatlakoznál és mesélnél nekünk kicsit a műtétről. Próbálunk minél több infót begyűjten. Zárt csoport! Köszönöm
2016. márc. 30. 18:16

Sziasztok!

Kb 3 éve estem át a műtéten.

Dr Lukáts Olga végezte el a beavatkozást .

Magán praxis oldala:

www. [link]


Bármilyen kérdésed lenne,nyugodtan írj a

norcus23@freemail.hu-ra

2015. nov. 2. 21:44
Sziasztok! Ha még valaki olassa ezt a topicot csináltam egy facebook csoportot Szemhéj ptosis névvel. Szeretettel várok mindenkit akit érint a ptosis problémája!Zárt csoport!
2013. dec. 4. 22:26

Sziasztok!


Nem tudom, hogy mennyire lesz segitsegetekre az en hozzaszolasom a temahoz, mivel en kulfoldon elek es itt csinaltattam meg a ptosis-mutetemet. Viszont a tapasztalat nagyon friss, hiszen ket hete, hogy tulestem a korrigalo muteten. Nekem a bal szemem volt az erintett. Szoval leirom azt, ami velem tortent, amit en tapasztaltam.


A mutet elott eloszor a szemembe csepegtettek erzestelenitot, ami egy egesz picit csipett, majd nem sokkal utana jott az elso erzestelenito injekcio a felso szemhejamba. Ez kellemetlen volt, de nem fajt! A tobbi injekciot szinte mar nem is ereztem, mert a legelso rogton hatott az egesz teruletre. Leginkabb abbol tudtam, hogy meg szurkal az orvos, hogy enyhe nyomo, szorito erzest ereztem a szemhejamon. A doktor ezutan elmondta, hogy mit fog csinalni, es mi az, amiben az en egyuttmokodesemet fogja kerni, majd nekilatott a szememnek. Teljes oszinteseggel allitom, hogy fajdalmat nem ereztem egy pillanatig sem! Azt pl. ereztem es hallottam, amikor lezert hasznalt a verzes csillapitasara. Azt is ereztem, amikor varrni kezedte a szemhejam, de ismetlem: nem fajt! Varras kozben fel kellett ulnom a mutoasztalon, mert latnia kellett, hogy mennyire szimetrikus a ket szemem. Megkert, hogy nezzek jobbra, balra, le, fel, egyenesen, majd vissza kellet fekudnom az asztalra. Ezutan folytatta tovabb a varrast. A vege fele az egyetlen dolog, ami kellemetlen volt, hogy varras kozben kinyilt a szemem es a mutos lampa belevilagitott szemembe. Akkor jol esett volna becsukni a szemem, de nem tudtam. Az egesz beavatkozas osszesen 1 oran at tartott. A ferjem vart ram, tole kerdeztem, hogy milyen lettem. Fogalmam sem volt arrol, hogy nem vagyok egy esztetikai elmeny, mivel a szemem a tobbszorosere dagadt. A kocsiban a tukorben neztem meg eloszor magamat, na onnantol kezdve 4-5 napig nem kerdeztem senkitol, hogy milyen vagyok. Ahogy mult az erzestelenito hatasa nem fajdalmat ereztem, hanem azt, hogy borzasztoan "feszes" a szemem, hogy nem tudok pislogni, hogy csak a szemgolyom mozog es a szemhejam nem tudja kovetni a mozgasban. Akkor egy pillanatra panikba estem, de eszembe jutott az, amit az orvos mondott, hogy ezek a kellemetlensegek idovel el fognak mulni. Az elso ejszaka borzaszto volt, mert keptelen voltam teljesen becsukni a bal szememet, ugy viszont nem tudtam aludni, illetve fel orakra elaludhattam az oram szerint, de vegtellen hosszusagunak tunt az ejszaka. Kaptam kenocsot, szemcseppet, mivel ilyenkor kiszarad a szem, de az sem segitett, csak pillanatnyi megkonnyebbulest hozott. Azon az ejszakan azt ereztem, hogy kar volt belevagni az egeszbe... A mutet elott az gondoltam, hogy masnap mar mindent ugy fogok tudni csinalni, mint rendesen, tehat annak megfeleloen terveztem meg a napomat. Ez nagy hiba volt, mert egyreszt a kialvatlansagtol, masreszt a szemem allapotatol gyakorlatilag semmire nem lettem volna kepes, csak itthon ulni. Kinkeservesen csinaltam vegig a napot. Itt az elethez elengedhetetlen a vezetes, talan ez volt a legborzasztobb a masnapban, marmint a vezetes. A szem ilyenkor duzzadt, konnyezik es fenyerzekeny. Ezen a napszemuveg is csak tompitani tud. En tapasztalatbol mondom, hogy a mutet koveto 1-2 napra senki ne tervezzen semmit, mert mast nem fog kivanni, csak egy lesotetitett szobat. A duzzanat kb. nekem 1 het utan ment le a szememrol, de a szivarvany minden arnyalataban pompazott, alul-felul egyarant. A kivancsi tekintetek elol a napszemuveg moge kell bujni. A szem hatarozottan faradekonyabb lesz - nekem meg most is az 2 hettel a mutet utan -, tehat kimeljuk, amennyire lehetseges. Nalam elofordul, hogy minden atmenet nelkul konnyezni kezd, de amilyen hirtelen jott, olyan hirtelen megy is. A varratokat nekem az 5-ik napon szedtek ki, akkor voltam eloszor kontroll-vizsgalaton. En meg mindig nem tudom teljesen becsukni a szememet, de sokat javult a mutet ota. Az orvos azt mondja, hogy teljesen meg fog szunni, de addig hasznalnom kell a kenocsot es a szemcseppet, mert konnyebben kiszarad a szemem es olyankor jon a konny. Make up erre az evre elfelejtve, de mar igy is, es anelkul is zongorazni lehet a kulonbseget! Ha volt is bennem kerdojel az elejen, hogy jol dontottem-e, az mar a multe. Ha soha nem fogom tudni teljesen becsukni a szememet, akkor sem csinalnam vissza! Elkezdtem szeretni a tukorkepemet. :) Most tudtam meg, hogy milyen lettem volna, ha "normalisan" szuletek. Bocsanat, hogy ilyen hosszura sikeredett a beszamolom. Abban sem vagyok biztos, hogy mindent belevettem-e. Ha valaki erre jar es kerdese lenne a mutettel, a ptosisszal kapcsolatban nyugodtan kerdezzen, amire tudok szivesen valaszolok.

14. bnla
2013. ápr. 26. 16:43
Érdekelne a műtét utáni eredmény ?Ki Hol És Milyen eljárással csináltatta meg ,kislányom kétoldali ptosissal született.Várok olyan szülői hozászolásokat akik már túlestek a műtéten?
13. bnla (válaszként erre: 5. - Muraja)
2013. ápr. 26. 16:39
Szia érdekelne hogy miért kelet 3 szor a műtét milyen eljárással volt és most milyen teljesen helyre jött ,nem látszik már?kislányomat szeretném megmütetni köszönöm előre is.
12. adiak
2013. márc. 17. 14:17
Sziasztok ha érdekel valakit a szemhéjcsüngés műtét megnézheti a you tube-on
2012. okt. 8. 14:55

Helló Levra, nekem is szemhéjcsüngésem van csak nekem a jobb szememen. Én is meg szeretném műtetni, neked sikerült már valamit intézni a műtéttel kapcsolatban febrúár óta? Érdekelne minden részlet. Irhatod ide vagy privátba.

Vagy ha úgy jó akkor a h4d1mail(kukac)gmail(pont)com-ra.

Köszi

2012. febr. 8. 17:53
köszi:)
9. egri maja (válaszként erre: 8. - Levra006)
2012. febr. 8. 16:11
Bocsi,arra gondoltam,h hátha ott tudna neked segiteni valaki.Akinek az orvosa esetleg foglalkozik ilyen esettel...csak egy tipp volt!:)
2012. febr. 8. 12:45
Közben megtaláltam, de itt én csak olyan embereket látok, akik a táskás vagy ráncos szemüket műtették:) Én nem találok ptosisos esetet.
7. levra006 (válaszként erre: 6. - Egri maja)
2012. febr. 8. 12:40
Maja, én nem találok ilyen fórumot. Tudnál segíteni?
2012. febr. 8. 10:04

Szia!

Nézd meg a szemhéj plasztika fórumot,illetve a fórumozók képeit.Szerintem jól sikerült műtéteken estek át.Biztos segitenek neked!:)

Üdv:Maja

2012. febr. 8. 09:59

Unokam szuletett evel de harom honaposan kesöb ket evesen es most 6 evesen veglegesen keszlett a szemecskeje.

Itt hol lakuknk minden ilyen hasonlo mutet ingyenes plane ha zavarja az esztetikat.

Sajnalom hogy a szuleid nem förditottak figyelmet.

Mutet utan nem lehetett latni semit egyaltalan nem volt sem vörös semi . Kis varasokat melyek absorbarlotak es kesz.

2012. febr. 8. 09:50
Ja egyébként én orvostól utánakérdeztem, hogy a TB finanszírozza-e. Sajnos nem:( Azt írták a Tömő utcai klinikáról, hogy a TB abban az esetben finanszírozza, ha zavar vagy akadályoz a látásban...hát kilátok rajta. Úgyhogy szerintem nekem a zsebembe kell nyúlni:(
2012. febr. 8. 09:48
Neki mindkét szeme ptosisos volt? Ilyet még nem is hallottam. Neki TB alapon csinálták? És bocsi,de mi az hogy helyi érzéstelenítés a szem esetében? Injekció?
2. gabi0630 (válaszként erre: 1. - Levra006)
2012. febr. 8. 09:47
Szia. Keresztanyàmnak pèntejen volt egy itteni kòrhàzban. Reggel 7-re ment, dèlben ment haza. Mindkèt szemèn csinàltàk helyi èrzèstelenìtèsben. A műtèt nem fàjt, utàna csúnya napokig, 1 hèt múlva varratszedès.
2012. febr. 8. 09:40

Sziasztok! Veleszületett ptosisom van. Ez azt jelenti, hogy a bal szemem szemhéja lejjebb "csüng" mint a jobb. Sajnos gyerekkoromban a szüleim nem foglalkoztak ezzel. Ők ezt nem látták olyan nagy esztétikai problémának, mint ahogy azt én megéltem. Folyamatos komplexusom volt emiatt, és mivel a fényképeken láttam (és talán ott mégjobban feltűnt) mindig gyűlöltem ha fényképeztek. Hallottam olyanról aki kinőtte...érdekes, nekem a gimis években sokat javult. Ha ki volt festve a szemem szinte nem is látszott, csak ha álmosabb voltam. De most egy olyan fél éve sokat romlott. Ismerősök is megjegyzik és nagyon rosszul esik. Zavar. Elhatároztam, hogy megműtetem. Állítólag rutin beavatkozás. Annyit tudok, hogy a Tömő utcai szemklinikán végeznek ilyen műtétet. Azt viszont nem tudom, hogy mennyibe kerülhet:(

Szeretnék olyan embereket találni, akik hasonló problémával küzdenek/küzdöttek, esetleg műtétről tudnának tapasztalatokat írni. Remélem leszünk páran...

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook