Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Szülés utáni vérzészavarok másnál is előfordultak? fórum

Szülés utáni vérzészavarok másnál is előfordultak? (tudásbázis kérdés)


9. ansza (válaszként erre: 6. - KriZo)
2007. dec. 14. 15:53
nagyon sok ismerősömnek is inkább az a problémája,hogy ritkán jön meg.nekem meg sajna épp az ellenkezője szokott előfordulni.egyik se normális,de a ritkábbnál legalább nincs sok vérveszteség...ezért szedem a vasat rendszeresen.a fogamzásgátló,nem mindegy milyen,és mindenkire másként hathat.az igaz,hogy műciklust csinál,de emlékszem,hogy nekem az abbahagyás után is rendesen megjött,és később mikor már terveztem a babát,egyböl sikerült.csak attól a gyógyszertől hiztam,ezért lehet,most majd mást próbálok ki,mert gyakorlatilag 3 hónapja kissebb szünettel jön belölem a vér.
8. ansza (válaszként erre: 5. - MoncsiMama)
2007. dec. 14. 15:46
leirhatod a privát üzenetekbe a gyógyszer nevét,de valószinű a dokim azt ir fel,amit számomra jónak gondol.ami az egyiknek jó,a másiknak nem biztos hogy bejön.de azért köszi
2007. dec. 13. 23:59

Sziasztok!

Nekem már nagyok a gyerekeim (a kisebbik is 10 éves), de emlékszem, hogy szülés után nekem is gondom volt. Eleinte rövid (22-24 napos, 7-8 nap /ebből akár 2 nap erős, gyakorlatilag ömlött belőlem/) ciklus, később változó (az előző váltakozott 35-40 vagy akár 60-70 napos ciklussal is. Igazán olyan, mint szülés előtt sosem lett újra. Igaz, nem is szedtem semmit.

A spirállal vigyázzatok, mert a 2. csemetémmel spirál mellett lettem terhes. Kellően ideges is voltam, amíg a félidő tájékán ki nem rugdalta maga mellől. Persze, később is izgultam, hogy nem sértette-e meg a picit. Szerencsére semmi baja nem volt.

2007. dec. 13. 22:33

Sziasztok!

A fogbogyesz is eléggé bezavarhat! Mű ciklust csinál, a természetest meg elnyomja. Nekem rendszeres 28 - 5 napos volt a mensim. Aztán elkezdtem szedni egy alacson hormontartalmu fogbogyit amivel szintén 28 - 5 napos volt a ciklusom. Egy szép napon elhatároztuk hogy abbahagyom. Már az első kimaradt. Örültünk, de kár volt mert nem a terhesség miatt nem jött meg. Csak peteérést serkentö bogyoval indult meg ujra, 2 35 napos ciklus, majd kimaradt megint addig amig nem mentem dokihoz bogyoért. Ha 6 hónpig nem mentem akkor 6 hónapig nem jött meg. aztán megint 2-3 hónap 35 olykor 40 napos ciklus, majd megint szünet. Ezt játszottuk 4 évig mire végre teherbe estem. Lassan 1 éves a fiam és talán most kezd hejreállni a dolog. Én spirált tetettem fel, nem kockáztatom ujra a gyogyszert. Ha megvan az ember alig várja hogy elmuljon, csak nyügnek érzi. De ha nem jön meg az még rosszabb.

5. MoncsiMama (válaszként erre: 4. - Ansza)
2007. dec. 13. 19:55

na igen ez az a dolog amiből meg az a pár nap is sok:)

nekem otthon amit felirtak az már kevesebb hormont tartalmazott nem tudom le lehet e irni a nevet.Ha igen akkor leirom ,nekem nagyon bejött az a gyogyszer.Soha semmi bajom nem volt, időben jött meg és enyhültek a görcsök is tőle...

4. ansza (válaszként erre: 3. - MoncsiMama)
2007. dec. 13. 19:40
sajna,már nem szoptatok.azért nem akarok gyógyszert szedni,mert még anno 17 évesen is összevissza véreztem,és akkor is fogamzásgátlót irtak,ami rendbe is hozott,mindig napra pontosan jött meg,ennyhültek a görcsök is,csak elkezdtem hizni,meg szörösödni.2évig szedtem,ezek a gondok el is múltak,és rendszeres is maradt a mensim.aztán azóta más módszert használtam.de talán már vannak kevesebb hormontartalmú gyógyszerek is,muszáj vmi,mert már nagyon unom!épp elég ebböl havonta egyszer is...
3. MoncsiMama (válaszként erre: 2. - Ansza)
2007. dec. 13. 19:32

szia ansza!


Én pont igy jártam!!!! nekem is össze - vissza volt meg.PL. szülés után csak egy hétig tartott a vérzésem és utána kb. másfél honapig semmi.Kaptam f.gátlot,hogy azt szoptatás alatt is lehet szedni,de igazság szerint utána még jobban felborult minden.EGyik nap megvolt,utána nem .Megint kimaradt egy hét utána két hétig megint meg volt és nagyon nagyon fájt a hasam.Engem is megvizsgáltak uazt mondták amit neked is.

Én erre önhatalmulag abbahagytam a gyógyszert és már "semmi hasonlo probléma" nincs.Most kb. egy honapig megint nem volt meg és most decemberben ugy ahogy szokott -öt nap- megjött és csak egy kicsit fájt a hasam.Szülés elött én is görcsöltem sokat.

Szerintem neked sem fog sokáig tartani.A gyogyszert azért nem akarod szedni mert szoptatsz??

2007. dec. 13. 18:53
terhesség elött,mindig pontosan jött meg a mensim,csak nagyon görcsöltem.azzal vigasztaltak,hogy majd ha szülök egy gyereket,könnyebb lesz.hát csak rosszabb lett.a gyermekágyas időszak után megjött rendesen a vérzésem,aztán elmúlt,és rá 4 napra megint elkezdtem vérezni.megijedte,felhivtama dokimat,mondta menjek be,megvizsgál.mindent megnézett,szervi okot nem talált,azt mondta,hogy felborult a hormonháztartásom,ezért jött megint meg.irt gyógyszereket,amitől el is múlt.aztán két hét után megint megjött.nem voltam még dokinál,de azt tudni kell,hogy nem szedtem fogamzásgátlót,tartottam a mellékhatásaitól,a doki pedig épp ezt javasolta a vérzésem beállitására.nem tudom mi legyen,de ha ez tényleg segitene,beadnám a derekam!van valakinek hasonló tapasztalata?
2007. dec. 13. 18:44
Szülés utáni vérzészavarok másnál is előfordultak?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook