Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Szem alatti karikák fórum

Szem alatti karikák (beszélgetős fórum)


1 2
2013. máj. 25. 10:07
sajnos nekem is karikás a szemem (23 vagyok). a napokban nézegettem a gyerkőc képeimet és már ott is csúnyák voltak:( nekem a sörivás és gyógyteák segítenek; szerencsére egészséges vagyok, de a vesémnek nem árt a segítség:)
2013. máj. 17. 11:19
nem eleg alvas,vashiany,allergia okozza
50. a0c1361e44 (válaszként erre: 49. - Ettejke)
2013. ápr. 30. 21:01
Nekem azóta vannak karikáim, amióta pajzsmirigy beteg vagyok...
2013. ápr. 30. 17:00
Sziasztok! A szem alatti karikákat okozhatja rosszul működő pajzsmirigy?
48. bced2fcc4a (válaszként erre: 18. - A0c1361e44)
2012. febr. 11. 19:20
ráncosabb leszel tőle, ha nem jól csinálod :)
47. Érdekes73 (válaszként erre: 45. - Virag32)
2012. febr. 9. 23:44
Az jó így könnyebb késleltetned.
46. Clau26 (válaszként erre: 3. - Hidewatch)
2012. febr. 9. 22:11
mintha csak én írtam volna..ugyan ez a bajom nekem is..ronda kék ér a szemem alatt,vékony a bőr..annyit csúfoltak vele kis koromba:( Én a maluvitz korrektort használom..nekem bevállt..de megnéztem amit ajánlasz..kifogom próbálni mert ez még jobbnak tűnik..köszönöm..az ötletet,annak ellenére h nem nekem tanácsoltad:)
45. virag32 (válaszként erre: 44. - Érdekes73)
2012. febr. 8. 23:43
Ebből egyik kritériumnak se felelek meg, úgyhogy akkor van remény :)))
44. Érdekes73 (válaszként erre: 34. - Timycat)
2012. febr. 8. 23:32

A visszér tényleg nem jó dolog de azért lehet tenni azért hogy kicsit késleltessük.Ami rontja a helyzetet: súlytöbblet, szoros ruha, nőcis cipők,

felesleges cipekedés, sok ülés, sok állás, fogamzásgátló stb...

43. timycat (válaszként erre: 41. - A0c1361e44)
2012. febr. 8. 19:40
Egy bőrgyógyász ismerősöm ajánlotta, hogy ha új kencét akarok venni, akkor előtte a testerből a csuklóm belső felén próbáljam ki, hogy hogyan fog reagálni rá a bőröm (min. 8-10 órát legyen a bőrön). Ott azt mondta annyira vékony, érzékeny a bőr, mint az arcon, csak a csuklón elviselhetőbb az allergiás reakció és nem veszed meg pottyára az adott terméket, ha előtte így ki tudod próbálni
42. timycat (válaszként erre: 41. - A0c1361e44)
2012. febr. 8. 19:32

Szerencsére én nem vagyok annyira érzékeny; bár nekem is volt olyan termék (Avonos cuccok, Balea) amely hazavágta a bőrömet. De vannak érzékeny bőrre kifejlesztett kencék; pl a lentebb említett Clinique-nek vannak tényleg nagyon bőrbarát termékei.

Én a szemkörnyékápolóba Loreal folyékony alapozót vegyítek; ha csak magában kentem az alapozót, akkor megült a szem alatti vékony ráncban, de így krémmel nem "csúszik el". A szemhéjpúder pedig MAC márkájú, nagyon világos bézs színű, ezt már tényleg csak akkor vetem be, ha nem is aludtam, sokat olvastam és nem sötét hanem fekete karikáim vannak.

41. a0c1361e44 (válaszként erre: 40. - Timycat)
2012. febr. 8. 14:29

És meddig bírja?

Jaj de kár, hogy allergiás vagyok az ilyen kencékre:(

Én is időnként bekenem az arcomat, de 1-2 óra múlva a szemem már alig látszik.

40. timycat (válaszként erre: 36. - Virag32)
2012. febr. 8. 13:37

A visszér még engem is elkerült; az majd eztán :S


Ami az elfedést illeti; folyékony alapozót használok, elkeverem nappali szemkörnyékápoló krémben; majd ha még muszáj (általában muszáj) egy kevés nude fantázianevű/színű szemhéjpúdert "kenek" a karikákra; abban van valami fényvisszaverő pigment és azzal már tényleg tökéletes a fedés

39. virag32 (válaszként erre: 37. - Egri maja)
2012. febr. 8. 11:39

Köszönöm szépen a segítséget, kedves vagy!

Az az igazság,hogy az arcom soha nem kenem krémmel, nem is alapozom, csak a szememet festem.


Valóban úgy van,hogy végül is a szemem alatt csak nem izzadok annyira, érdemes kipróbálnom valami alapozót csak oda. :) Mindenképpen elzarándokolok majd valami csilivili butikba, aztán csak segítenek ezen a randa problémán. :) (Vagy a nyakamba sózzák a legdrágább terméküket. :))


De ahogy a hozzászólásaitokat olvasom, egyértelműnek tűnik,hogy vagy megszokom ezt a két karikát, vagy pedig lefedem valami jó minőségű alapozóval, korrektorral.

Nagyon szépen köszönöm a tippeket!

38. egri maja (válaszként erre: 36. - Virag32)
2012. febr. 8. 11:08
Bocsi,lefelejtettem:én a Clinic alapozóit ajánlanám,még akkor is ha drága viszont sikáig elég és tényleg jó!:)
37. egri maja (válaszként erre: 36. - Virag32)
2012. febr. 8. 11:06

Szia!

Az egész arcodat szeretnéd sminkelni vagy csak a szemedet?Nem hiszem,h a szemed alatt annyira izzadnál....Mindenesetre ha az egész arcodat szeretnéd akkor szinezett arckrémet ajánlanék vagy akár te is kikeverheted egy kis folyékony alapozóból és a nappali krémedből és próbáld meg szépen,egyenletesen eloszlatni a bőrödön úgy,h az arcod széleinél ne tűnjön maszknak,szóval egészen a hajas részig kend és az állad alá is dolgozd be.Majd korrektorozd a szemedet és végül porpúderral vékonyan ecsettel fed be.Ha csak a szemedet,akkor korrektor és porpúdert kell használnod.Nagyon természetesnek fog hatni,ha jó minőségű alpozót használsz akkor tartós lesz.Utána pedig már csak a te fantáziádon múlik,h még tovább sminkeled-e magad vagy csak szolidan kispirálozod a pilláidat.

Sok sikert kivánok hozzá.

Üdv:Maja

36. virag32 (válaszként erre: 34. - Timycat)
2012. febr. 8. 10:36

Akkor szerintem én is bebuktam ......

Anyum is visszeres típus.Engem az még elkerül. :))


Viszont én is úgy tudom,hogy az uborka, krumpli a duzzanatokat húzza le a szem alatt inkább.

Fenébe, akkor marad valszeg a korrektor. Keresek valami nagyon jó minőségűt, kifejezetten erre.

Viszont ezzel kapcsolatban van mégegy problémám: iszonyatosan arc-és fejizzadós vagyok, kis megerőltetéstől is, borzasztóan. Ez sajnos szintén családi öröklés, mindkét oldalról.


Mivel emiatt sem alapozom, púderozom az arcom, mert értelmetlen lenne, ezért még annyit kérdeznék, hogy tudtok esetleg olyan, kifejezetten szemkarikára való korrektort, ami "izzadásálló"? :))

35. a0c1361e44 (válaszként erre: 34. - Timycat)
2012. febr. 8. 08:37
Én még örököltem porckorong sérvet és pajzsmirigy betegséget. bibibi:))))
34. timycat (válaszként erre: 33. - Érdekes73)
2012. febr. 7. 23:10

minden eredményem teljesen tökéletes; de anyukám, húgom és én is küzdünk a karikákkal; úgy 14-15 éves korunk óta (szoktam mondani, hogy más házat, kocsit örököl a családtól én karikás szemet és visszérhajlamot)

Nyáron kicsit jobb, ha barnul a pofim többi része is

33. Érdekes73 (válaszként erre: 32. - Timycat)
2012. febr. 7. 23:00
Esetleg vashiány ?
32. timycat (válaszként erre: 28. - Cec20e66f6)
2012. febr. 7. 22:57

Detto, örökölt karikáim vannak :S nincs duzzanat, táska, rác csak a hiperpigmentáció. Valami köze van állítólag a vékony bőrhöz, vékony erekhez és az azon átpréselődő vérlemezkékhez, amiknek ott jut eszébe lebomlani, így ezért barna.

Kozmetikus szerint sem jó rá semmi, csak a korrektor.

Uborka, krumpli akármi csak azért "jó" (bár erre az sem) mert sokáig megtartja a hideget és csak akkor "használ" ha előtte hűtőben volt; nedvességtartalomhoz ennek semmi köze; a karikákra nem hat, csak a duzzanatot csökkenti

2012. febr. 7. 21:55
basszus, most,hogy belegondolok, apumnak is asszem ilyen volt a szeme...... És én nagyon az ő ágára ütök.
30. virag32 (válaszként erre: 28. - Cec20e66f6)
2012. febr. 7. 21:54
Dettó. :))
2012. febr. 7. 21:53

Csatlakozom, nekem sem táskás a szemem, sose volt (max nagy szerelmi csalódások átbőgött éjszakái után.:)))


Nálunk ez nem családi vonás, egyszerűen pár éve ez előjött, nagyon sötét a szemem alatt, tisztán kivehetően két fekete karika éktelenkedik ott, és ahogy írtam, teljesen független attól,hogy pihenek-e, erőltetem-e a szemem, stb.


Kicsit olyan bőrtípusom van, mint a vörös hajúaknak (anyukám vörös), világos, szeplős, nem barnuló, hanem inkább leégő fajta, de nem száraz, nem zsíros, elég jó "anyag." Valamiért ez a karikásság állandó már jó pár éve. Kicsit mélyebben, egy árok-szerűségben sötét a bőröm ott, akkor látszik igazán, ha lehajtom a fejem és úgy esik rá a fény. Igazából nem is tudom, hogy létezik-e erre bármilyen szer, vagy tényleg csak a sminkelés marad.

2012. febr. 7. 20:55

Nekem örökölt karikáim vannak. Az édesapámnak is van. Ha kialszom magam, és szabin vagyok, akkor is ott van. Ha fáradt vagyok, akkor aztán tükörbe sem merek nézni. Családi örökség. Utálom, mert amikor néha eltüntetem sminkkel, akkor teljesen más lesz az arcom. Mondhatni szép!

Naah szóval erre mi a megoldás??????

27. a0c1361e44 (válaszként erre: 25. - Egri maja)
2012. febr. 7. 20:43

Ha hiperpigmentált lenne, akkor miért csak néhány éve lett ilyen És miért halványul?


A smink nem jó, mert allergiás vagyok mindenre.

26. 31c1daa9fa (válaszként erre: 23. - Egri maja)
2012. febr. 7. 20:37
Én nem akarok megöregedni! :)
25. egri maja (válaszként erre: 24. - A0c1361e44)
2012. febr. 7. 20:36

Értem!:)

Ott hiperpigmentált akkor a bőröd,azzal nagyon nem tudsz mit csinálni.Legfeljebb korrektorozni tudod,egy kis szolid nappali sminkkel eltűntetni!:)

24. a0c1361e44 (válaszként erre: 23. - Egri maja)
2012. febr. 7. 19:57
Nekem nincs duzzanat és nincs beesve sem a szemem alatt és ráncom sincs egy sem, egyszerűen ott sötétebb a bőr.
2012. febr. 7. 19:10

Sziasztok!

A szem alatti karikákat úgy értitek,h kissé duzzadt a szem alatt és ettől karikásnak tűnik?Mert ha igan,akkor az jelenthet vese problémát,vissza tartja a vizet a szervezet,lehet,h túl sok sós ételt fogyaszt illetve fehérjét.

Ha csak ráncos és ettől tűnik karikásnak akkor az mélyrétegű vizhiányt jelent,sajnos korral jár,öregedési folyamat...nem árt szemránc krémet használni,de lehet éjszakára avokádó vagy jojoba

olajat is használni rá!

Üdv:Maja

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook