Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Veszprémi kórház szülészetéről van valakinek véleménye, tapasztalata? fórum

Veszprémi kórház szülészetéről van valakinek véleménye, tapasztalata? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
1197. zzzsanee
2017. máj. 27. 21:10
Sziasztok! Hátha jár erre még valaki. Idén van esetleg valami változás, vagy ugyanúgy lehet dokit fogadni szüléshez Veszprémben? Ha lehet, akkor kiket? Köszönöm
1196. Moncsicsa (válaszként erre: 1195. - Csdorika25)
2016. aug. 3. 09:25

Vincze doktor is jó orvos, két ismerősöm is hozzá jár, nekem is volt (sajnos) szerencsém hozzá tavaly szeptemberben az ügyeleten.


Bízzunk benne, hogy sokkal korábban azért nem jön a babád. 🍀

1195. csdorika25 (válaszként erre: 1194. - Moncsicsa)
2016. aug. 2. 21:19
Vincze Gáborhoz. Pajzsmirigy alulműködés esetén lehet koraszülés. Plusz női ágon a genetikánk sem jó (a családban én jöttem a magam 36. hetével a legkésőbb).
1194. Moncsicsa (válaszként erre: 1193. - Csdorika25)
2016. aug. 2. 19:44

Dr. Németh Zsolt az orvosom.


Te kihez jársz? És miért van esély koraszülésre, ha megkérdezhetem?

1193. csdorika25 (válaszként erre: 1192. - Moncsicsa)
2016. aug. 2. 13:39

Ki a dokid?


Elvileg október közepe, de van esély a koraszülésre is. Egyelőre még azt sem tudjuk, sima vagy programcsászár, két hét múlva beszéljük meg a dokival, mert sajna van esély az utóbbira.


Remélem az az oldal, amit írtam, tud segíteni, én az alapján vásárolok, és majd pakolok is.

1192. Moncsicsa (válaszként erre: 1191. - Csdorika25)
2016. aug. 2. 05:53

Szia! Köszi a választ! 😊


Megkérdeztem a dokimat, és nincs orvosfogadás. Azt mondta, hogy pár éve volt egy kolléga, aki túlvállalta nagyon magát, meg is halt, akkor a kórház beszüntette.

Mondtam neki, akkor az ahogy esik, úgy puffan kategória lesz, annál szülök, aki épp bent lesz.


Te mikor szülsz? Én szeptember 9-re vagyok kiírva, jövő hét kedden megyek a dokimhoz utoljára, csütörtökön pedig már NST.

1191. csdorika25 (válaszként erre: 1190. - Moncsicsa)
2016. aug. 1. 22:53

Saját tapasztalat nincs. A veszprem.babamama.info oldalon van lista, mit kell vinni. Én is kaptam a védőnőtől listát: elöl gombos hálóing kell, napi 1. Babanak pelus (napi 2-5 dbot adnak csak), popsitörlő. Krémet vihetsz sajátot,ha akarsz, de adnak is. Ruha csak hazahozatalra kell ( ez tuti, barátnőm februárban szült, adnak a babának ruhát ).


Orvosfogadásról tudsz vmit?

1190. Moncsicsa
2016. aug. 1. 18:55

Sziasztok! Nem tudom, jár-e még erre valaki, de örülnék nagyon pár infónak. 😊

Mit kell vinni magunknak, kell-e szoptatós elől gombos hálóing, vagy jó a rövid naci-póló/trikó? Szüléskor mi van rajtunk, saját ruha, vagy kórhàzi?

Babának mit kell vinni? Pelus, popsitörlő, popsikrém, ruha?

Védőnő azt mondta, mindent vinni kell, mert semmit nem adnak... 😔

Szülésznők milyenek? Velem párom nem jön be, egyedül fogok szülni.

Ha beindul a szülés, csak felmegyünk a harmadikra, csengetek, és ennyi?


Bármilyen tanácsot, tapasztalatot szívesen fogadok! Előre is köszi! 😊

1189. Moncsicsa (válaszként erre: 1188. - Csdorika25)
2016. máj. 28. 18:28
Én is így tudom, nekem a védőnő mondta.
2016. máj. 27. 23:32

Barátnőm 30at adott.


De nem értem. Kórházi dolgozótól kaptam az infót, hogy nem lehet már orvost fogadni.

1187. Judit211
2016. máj. 27. 21:02

Akit esetleg érint, érdekel. Én 3 hét múlva fogok szülni Veszprémben. Orvost és szülésznőt is lehet fogadni,teljesen hivatalosan, amennyiben persze ők elvállalják. A doki ad egy orvosválasztási nyilatkozatot, amely alapján behívják. A szülésznővel csak meg kellett beszélni, nála nem kell külön nyilatkozat.

Abban viszont segíthetne valaki hogy a szülésznőnek mennyit illik adni?

1186. Moncsicsa (válaszként erre: 1182. - Kisboszi17)
2016. máj. 26. 22:24

Szia! Basszus, ne haragudj, nem vettem észre, hogy írtál!

Ha aktuális még, kérdezz nyugodtan! 😊

1185. csdorika25 (válaszként erre: 1184. - Satzi)
2016. máj. 26. 19:44
Februárban barátnőmék a szülésznőt fű alatt rendezték, merthogy elvileg azt sem lehet...
1184. satzi
2016. máj. 26. 12:57

Sziasztok, szülésznőt viszont lehet fogadni.

Róluk van valamilyen infója valakinek?

1183. csdorika25 (válaszként erre: 1179. - Moncsicsa)
2016. máj. 23. 22:04
Az infók pontosak, felfüggesztették a szüléshez az orvosfogadást.
1182. kisboszi17 (válaszként erre: 1181. - Moncsicsa)
2016. máj. 4. 20:38
Kérdezhetek privát?
1181. Moncsicsa (válaszként erre: 1180. - Kovacsreka94)
2016. máj. 2. 10:40

Az én orvosom is Ajkáról a kórházból jött el, itt van a veszprémi kórházban, Ő a főorvos helyettes. Még van magánrendelése Ajkán, de már a kórházban nem dolgozik ahogy hallottam.


A magánrendelésen találkoztam egy kismamával, aki Ajkáról jött a doki után. Kérdeztem, hogy hol fog szülni, Ajkán-e, mert hogy ott lakik, és azt mondta, hogy ott semmi pénzért nem akar.

Nem tudom, hogy mivel nincsenek megelégedve Ajkán, csak ennyit mondott...

2016. máj. 2. 09:43
Szia! Köszi a választ! Hát ha tényleg nem lehet már akkor nem tudom,hogy mi legyen.. És esetleg azt nem tudjátok,hogy az ajkai kórházzal mi a helyzet? Ott sem lehet orvost fogadni? Sajnos Ajkáról sok rosszat hallok,ezért is szerettem volna jobban Veszprémben szülni.
1179. Moncsicsa (válaszként erre: 1178. - Kovacsreka94)
2016. máj. 2. 08:07

Szia! Én múlt héten beszéltem a védőnőmmel, és azt mondta, hogy eddig 3 orvost fel lehetett fogadni a kórházban, de most már egyet sem, beszüntették az orvos fogadást. Nem tudom mennyire pontosak az információk...

Minden hónapban megkapják a védőnők a listát, mutatta is, hogy melyik orvosok mikor ügyelnek, így tudja majd az ember lánya, kihez kerül éppen, ha eljött az idő. Kiadja a papírt majd, ha közeledik az időpont...

Akihez én járok, őt sajnos eleve nem lehetett felfogadni, nem volt benne a 3 orvosban sem, így nem is nagyon gondolkoztam rajta, hogy mi legyen...

Lányom mikor született, ami ugyan nem most volt, de akkor ahhoz az orvoshoz jártam magánrendelésre, akit persze fel is fogadtam. Ő kísérte végig a terhességemet, nem volt kérdés, hogy fel fogom-e fogadni a szüléshez is.

Most ha őszinte vagyok, nem sok értelmét látom, hogy járok valakihez 9 hónapon át, és mivel őt nem lehetne, így mást fogadjak fel...


Hátha van valaki, aki esetleg pontosabb infókkal rendelkezik, mint az én védőnőm...

2016. máj. 1. 17:38
sziasztok! nem olvastam vissza az összes hozzászólást de ha tudtok mit mondani légyszi segítsetek.Én tapolcai kimama vagyok 21 hetes, elég sok problémám van sajnos így a védőnőm azt javasolta,hogy ha megtehetem anyagilag akkor a szüléshez fogadjak orvost. Tapolca és Balatonalmádi között ingázok elég sokat,így a veszprémi kórház lenne a legjobb,viszont azt hallottam,hogy ott nem lehet orvost fogadni,hanem aki épp ügyeletes annál kell szülni. Ez tényleg így van? Vagy ha mégis lehet orvost fogadni akkor kiket,és ki a legjobb? Mi ennek a módja? Mennyit kérnek el,stb...? Eddig Tapolcára jártam a Farnadyhoz a kórházba vizsgálatokra. Előre is köszi a választ!!!
1177. kisboszi17 (válaszként erre: 1171. - Matrjoshka)
2016. ápr. 23. 09:42
Szia, én tavaly szültem nála, a mindenkori vizsgálat tízszeresét kéri el szülésért.
1176. csdorika25 (válaszként erre: 1175. - Betger)
2016. ápr. 20. 07:56

Szia! Sok mindent nem tudok mondani, mert szintén első baba. De ha tapolcai intézetre gondolsz, én is ott voltam, én most 14 hetes vagyok, de csak egy babával.


Annyit tudok, hogy attól, hogy magánra jász, nem kell a dokit megfogadni. Barátnőm, mikor szült, a doki épp továbbképzésen volt, de ezt hónapokkal előre közölte, korrekt volt. Ő természetesen szült, így az orvos ajánlott neki szülésznőt. Úgy tudom rooming-in van, de ugye nálad ez attól függ, mikor jönnek az ikrek, mert ha a PIC-re (koraszülött) viszik őket, akkor nem lehetnek veled.

1175. Betger
2016. ápr. 19. 23:12

Sziasztok!

Rengeteg információt osztottatok meg egymással én az oldalon és a kismamaságban is új vagyok :)

Mindent nem olvastam azért el de pár kérdésem lenne illetve minden tanácsot örömmel fogadok! Nálunk a terhesség reprodukciós intézetben jött most a 23. hétnél tartok két kislányommal, igen ikrek sikerültek :) Eddig semmien formában nem volt közöm a Veszprémi kórházhoz de szeretnék ott szülni, lenne értelme bemennem hogy egyáltalán érdeklődjek mi hogy működik? Apás szülést szeretnénk amenyiben ugy alakulnak a dolgok és természetesen utána a picikkel egy szobába lenni, ez utóbbit kérhetem? akár fizetnénk érte! Sok olyat hallottam hogy fogadtak szülészt és mire arra került a sor ő sehol nem volt mert vagy nem hívták be vagy nem tudott vagy nem ment be! Akkor most lehet fogadni orvost Veszprémben? Nagyon zöld fülű vagyok Veszprémmel kapcsolatban szóval semmit nem veszek rossz néven!


Előre is köszönöm a válaszokat!

1174. Judit211
2016. ápr. 19. 19:34

Kb. két hete voltam szülőszoba látogatáson. Nagyon új minden, a szülésznők is kedvesnek tűntek. Ami viszont negatívum: a vajúdó több ágyas, és ha jól értettem oda nem jöhet be hozzátartozó (de ezt még pontosítom a szülésznővel). Szülőszobára már csak 4-5 ujjnyi tágulással lehet menni, ezek már egy-ágyasok, jöhet a hozzátartozó is. Amit viszont nem értettem: a kádat nem lehet használni, mert a gazdasági igazgató nem engedélyezi???

És amit szintén furcsállok: kitolási szakaszban csak fekve lehet lenni. Hát próbáljon meg valaki engem lefektetni ha én nem akarok. :-) De majd meglátjuk.

1173. Judit211
2016. ápr. 19. 19:29

Sziasztok! Nekem nem kellett külön fizetnem a 4D-s UH-ért, ugyanannyit kért mint egyébként is (ez az idéntől tényleg 15.000Ft). A 18 hetes UH-nál nekem nem kellett a tanácsadóba mennem, a Józsa doktor úr csinálta a vizsgálatot, nagyon kedves és alapos volt, csak sokat kellett várni.

Ja a Vinczétől még én sem mertem konkrétan megkérdezni hogy ha bejön szülére mennyi a tarifa, gondoltam majd valahogyan négyszemközt kellene ezt megkérdeznem tőle. Ha esetleg van itt valaki aki nála szült fogadott orvosként, adhatna valami támpontot.

2016. ápr. 15. 12:11

Ügyeletesnél persze nem kell boríték. Barátnőm a Vinczéhez járt, de ügyeletesnél szült.

POnt ő mondta, hogy az egyik uh 4d volt, ugyanúgy 15ezer, mint a sima vizsgálat(Akkor még csak 10 volt, most kint van az ajtón az új árlista).


Amikor uh-ra a kórházba mentél, muszáj volt a terhestanácsadóba bemenni? Mert én pont azt kerülném el...

2016. ápr. 15. 10:43

Sziasztok!


Úgy örülök hogy aktív a fórum, remélem kiokosítom én is kicsit jobban magam a témàban.

Én is a vinczéhez járok, imádom, de attól tartok hogy felfogadni nem tudom a tarifák miatt. Egyáltalàn mi a norma? Bárkinél zajlik a szülés borítékot kell átnyújtanod vagy hogy működik ez? És ha igen, milyen összegre gondoljak?

A 4d feláras vizsgálat?

Bocsánat ha anyagiasnak tűnök csak szeretném feltérképezni ilyen szempontból se érjenek váratlanul a dolgok.

Egyébként tényleg nagyon meg vagyok vele elégedve! A kórházban engem is 1x vizsgáltak a 18.heti uh-n szerencsére korrektek voltak. A terhes tanácsadóban viszont borzasztó stílusban ráztak le, remélem a fiatal hölgy nem lesz jelen a szülésnél...

Köszi előre is, szép napot nektek mamik :)

1170. csdorika25 (válaszként erre: 1167. - Ba7da9cfc0)
2016. ápr. 7. 13:25
Köszönöm...megpróbálom megügyezni akkor, hogy ne kelljen egyszer sem bemennem...rá gondolok, gyomorgörcsöm lesz.
1169. csdorika25 (válaszként erre: 1164. - GerBer)
2016. ápr. 7. 13:24
Semmi gond, azért kérdeztem pont, mert ahogy látjuk, orvosonként eltérő a dolog.
2016. ápr. 7. 13:22
De olyat hallottam, hogy van olyan magandoki akinek nem fogadják el a genetikai szűréseit, mert nem olyan jo az uh gépe vagy nincs szakiránya? rá.
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook