Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Dinnyediéta fórum

Dinnyediéta (beszélgetős fórum)


A cikk, amelyhez ez a fórum nyílt, már nem aktív.

1 2
2012. aug. 27. 13:19

én most kezdem

igazából csodákat nem szabad ettől várni

én is kezdésnek indítok ezzel,hogy kipucoljon pár nap alatt ugyan ez a képosztaleves is csak annak undorító az íze

2008. júl. 1. 19:04
Persze hogy írhatsz, segítek amiben tudok. :) Amugy nektek nem sz.r.kodik a fórum? Alig akar bejönni...
2008. jún. 30. 19:35

Fuu, de ez az ismerősöd érdekelne..:)

Vagyis a tanácsa..:) Na, majd irok privibe, jo?

Lenne pár kérdésem még a mozgáson kivül..:)

Kajával kapcs.! Irhatok majd privibe?

30. 932a81309e (válaszként erre: 29. - Camylla)
2008. jún. 30. 19:33

Jóóó, figyelj, nekem csak 5kg-t kéne leadni..

Én már 2éve leadtam a 20kg sulyfeleslegemet, Norbival, azóta Update 1-en élek szinte, ugyhogy tisztában vagyok eléggé ezekkel a dolgokkal.


Csak ez a dinyne- diéta sztem kicsit gyanus, szoval nem igér maradandó sulyvesztést, mert ha én utána visszatérnék update 1-re, sztem ugyanugy visszahiznék, mert az anyagcserém annyira lelassulna.. na mindegy.

2008. jún. 30. 18:55
Igaza van rohiani-nak! :) Leadtam, majdnem annyit, amennyit terveztem, de emelett elkezdtem görkorizni (amit túlsúlyosan is szerettem) csak most rendszeresen. 14 km-re lakom a sulitól (gyakorlatilag egy másik városban :-D) és reggel busszal járok, de viszem a korimat és 1óra és 15 perc alatt érek haza vele suli után, úgy hogy a táska a hátamon. Szóval nekem ez a sportom, ami meggátolja hogy visszahízzam. Szerintem neked is valami ilyet kéne beiktatni Greese, amit élvezel is, és egyszerűen nem tudsz kikerülni. :) Mert az hogy most le mész e futni vagy sem...hagyjuk már...én is hitegettem magam, hogy tök jó elvégzem a dolgom és este futkorászok...francokat, ehelyett bedőltem az ágyba és szunya. :) De ha nem akarod visszaszedni amit leadtál feltétlenül sportolnod kéne, vagy továbbra is figyelni az étkezésedre. Bár az hosszútávon borzalmas tud lenni...:( mármint hogy nemehetsz azt amit akarsz.:) De van egy táplálkozási szakértő ismerősöm, ha megadod a paramétereidet akkor megkérdezem tőle milyen mozgást javasol a diéta mellé.
28. rohiani (válaszként erre: 27. - 932a81309e)
2008. jún. 30. 16:28

Szia!


Akármilyen diétát is csinálsz, ha utána visszatérsz a régi étkezési szokásaidhoz, akkor tuti, hogy visszahízod a leadott kilókat, sőtt többet, mert a szervezeted a diéta alatt éhezett és a "normális" táplálkozásnál a bevitt kajából raktározni fog.

Minden képpen hosszútávra kell megváltoztatni az étkezési szokásokat, a régi táplálkozási szokásodat láthatod hová vezetett. (bár nem tudom mekkora a túlsúlyod, de valószínű, hogy az egészségtelen táplálkozás az oka, és ezt kell megszüntetni + valamiféle mozgást beiktatni, és ezeket nem csak egy rövid időre, hanem most már az életed részévé kell tenned, mert anélkül a leadott kilók visszajönnek, akármilyen fogyókúrát is csinálsz.

Szóval életmód váltás kell.

2008. jún. 30. 15:19

Gratulálok! :)


De nem félsz attól h esetleg visszajön, amikor elkezdesz normálisan enni majd ?


Mert nekem is áll egy naaagy dinnye a hűtőben, hnap tervezem elkezdeni a diétát, de félek h visszahizok utána :(

2008. jún. 30. 14:25
Háááát gyerekek én amondó vagok, hogy ki kell próbálni. Hogy miért? Mert az olyan túlsúllyal küszködőknek mint én, talán ez az utolsó esélye, mert ha látja a rohamos súlycsökkenést, akkor az ember ösztönzi magát a folytatásra, és ha eléri a kívánt, mondjuk -20kg-ot és úgymond "csinosnak" érzi magát, később talán a sikerélmény árnyékában vigyázni fog hogy ne jöhessenek vissza a kilók. És a dinnyediétával elvesztett ásványianyagokat és fehérjéket tudatosan, de óvatosan elkezdi pótólni. Vagy esetleg közben. De ha csak dinnyét eszel, muszály egy utókúrát tartani, hogy feltankold a vitaminraktárod. Ezt azért írtam le, mert kipróbáltam és 10 héten keresztül nem ettem mást csak dinnyét és mellé gyógyszertári vitaminokat amit fillérekért is lehet kapni a gyógyszertárban. Persze azt nem mondom hogy néha nem ittam meg egy-egy pohár tejet, vagy nem ettem egy-egy szelet sajtot...de sikerült. 104 kg-ról lefogytam 75 kg-ra. Azaz 29 kg-ot. És a bőröm sem nyúlt meg mivel sportolgattam (főleg hasra)Most fejeztem be a két hetes utókúrát, ezzel pótolva az elvesztett vitaminokat.Igen, két hét alatt, mivel én közben is szedtem c-vitamint stb. A vese, sőt máj funkcióim javultak. A testtömegindexem szerint az ideális a 61 kg lenne. SZóval 7 nap múlva ismét belelendülök. Nektek is hajrá. Aki akar kérdezzen nyugadtam. :)
25. pkclaire (válaszként erre: 5. - Rozsa3)
2008. jún. 24. 11:21
Szia! Mozogtál mellette??? Mert én is imádom a dinnyét és 10-12 kgtól meg kéne szabaduljak szeptemberig!!! HELP!
24. 4b6a2525df (válaszként erre: 22. - Eve20)
2007. jún. 14. 15:58

Háát nem igen. Talán olvasd el a Basica összetevőit, és döntsd el, hogy jó-e. Az az igazság hogy régebben én azt ettem ásványianyag pótlás miatt jó darabig.


Tegnap este pl. megettem egy nagy darab görögdinnyét (nem hűtöttet) egy darab trappista sajttal, ami szintén nem volt hideg. Nagyon finom volt:)

23. Rika1
2007. jún. 13. 20:37
Nem mindenkinek tesz jót terhesség alatt a dinnye evés túlzott fogyasztása.Főleg nem szabad sósat enni mellette,mert megmarad a szervezetben a víz,és a cukor is.Én sajna ebben a csapdában már voltam terhesség alatt.A végére toxikus is lettem,de nem lett semmi baj:)
22. Eve20 (válaszként erre: 20. - 4b6a2525df)
2007. jún. 13. 19:40
És ehhez tudnál adni valami tippet, hogy milyen tabletta vagy készítmény lenne jó? Mert akkor kipróbálom:)
21. contu (válaszként erre: 18. - 8ef78160df)
2007. jún. 13. 19:34
Nekem pedig a vízhajtó hatása miatt kifejezetten javasolta az orvosom a terhesség alatt. Most is sokat eszem, mégsem híztam.
20. 4b6a2525df (válaszként erre: 17. - Eve20)
2007. jún. 13. 19:27
Nem vitamin, hanem ásványianyag bevitelre lenne inkább szükség,akkor tényleg nem hülyeség.
2007. jún. 13. 19:21
Aki asztmás annak nem szerencsés a görögdinnye, ugyanis ha a dinnyeföld közelében van parlagfü, sajnos a dinnye ezzel porzódhat. Sajnos aki asztmás létére ilyet eszik, akkor allergiás tünetei lesznek. Én fulladok is tőle rendesen. A későbbi érésü dinnyék a veszélyesebbek, a külfölről -nyugat- hozott dinnyéknél ilyet nem tapasztaltam, valószinüleg ott nincs, vagy csak kevés a parlagfü.
18. 8ef78160df (válaszként erre: 12. - Zolko96)
2007. jún. 13. 19:18
nővérem terhessége alatt egy hétig csak dinnyét evett, és hízott 5 kilót! Neki sem hagyta az orvos hogy egye
17. Eve20 (válaszként erre: 16. - 4b6a2525df)
2007. jún. 13. 19:18
Hát igen, nekem is gyanús a dolog némileg. De talán megfelelő vitaminbevitel mellett, meg kiegészítve néha egy kis joghurttal vagy tejjel, talán nem lenne nagy hülyeség.
16. 4b6a2525df (válaszként erre: 14. - Eve20)
2007. jún. 13. 19:16
Küld el a kedves barátnődet egy mindenre kitejedő vérvételre, annak függvényében gondolkodj el rajta, persze csek ha teljesen egészséges vagy. Szerintem azért fehérjét mindenképpen kellene bevinni a szervezetbe.
15. Eve20
2007. jún. 13. 19:14
Felbuzdult akart lenni:))
14. Eve20
2007. jún. 13. 19:14
Egy kedves barátnőm egy hónapja csak görögdinnyén él, és kábé 20 kilós túlsúlyból már leadott 12-őt. Egészen felbudultam rajta, lehet hogy én is belevágnék! Mi a véleményetek, csinált már valaki ilyet? Az éhségérzetet gondolom nagyjából elveszi a sok folyadék, de hogy egészséges lenne? Hát....
13. Eve20
2007. jún. 13. 19:11
Mi a véleményetek a dinnyediétával kapcsolatban?
2007. ápr. 12. 18:58
Érdekes mikor terhes voltam azt mondták ne egyek sok dinnyét mert a cukor megmarad a szervezetedben,igaz a vizet kipisiled.
11. Rika1
2007. márc. 12. 22:05
Mi is nagyon szeretjük a görögdinnyét. Amit itt árulnak nálunk azt Heves megyéből hozzák.Nagyon nagy alakúak,és mézédesek.Kopogtatással választjuk ki. Ha jól kong,és az indájánál fonnyadt akkor jó érett.
2007. márc. 12. 20:18

Imádom a dinnyét!

Nyáron mindig van a hütőbe, rengeteget eszek;

s bár más kaját is eszek: vizhajtó és salaktalanitó hatása miatt nálam is jó pár kiló leszokott menni.

2007. márc. 12. 18:27
huhh, most ennék dinnyét, különban nagyon jó vízhajtó hatása van!!!!!!!!!!!!!
2006. jún. 15. 17:26
Sziasztok! Engem az is érdekelne, hogy mennyit lehet ezzel a diétával fogyni?
2006. jún. 5. 17:13

Szia Rozsa3!


1 hónapig csak dinnyét ettél? Semmi mást?

Görögdinnyét, vagy vegyesen?

Nem jött vissza utána?


treasure

6. bea533 (válaszként erre: 4. - Bige)
2006. jún. 5. 16:32
én is szeretem a dinnyét mind a két fajtát.de a sárgát még jóbban ki is fogon próbálni ha olcsobb lesz.igaz most láttam a lidlibe 99.ft kilója de még ez is drága..!!mert még éretlen kidóbni meg sok azért
2006. jún. 2. 20:07
Ez nagyon tetszik. Én már fogyóztam gdinnyével, teljesen autodidakta módon, csak dinnyét ettem egész nap. több kg, augusztusban, egész hónapban, és 10 kg-ot leadtam. Kicsit idegesebb voltam mint lenni szoktam, ennyi volt a mellékhatás.
4. bige
2006. máj. 19. 07:44

én is akarom ezt a diétát:-)

most 199Ft az auchanban

1 2

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook