Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Elképesztő milyen "Pukikirálynő" lett a bichonom... Elgázosít bennünket. Ez normális? fórum

Elképesztő milyen "Pukikirálynő" lett a bichonom... Elgázosít bennünket. Ez normális? (tudásbázis kérdés)


19. MelisUK (válaszként erre: 4. - Green angel)
2012. febr. 7. 10:19

A konzerveket és a puha cicakajákat hagyagoljátok. Ha normális minőségű száraztáppal eteted, akkor nem lesz pikikirálynő és nem lesz szagos sem.


Ezt az előző macskámnál tapasztaltam ki, amíg kapott konzervet és tasakos puha kajcsikat, meg gagyi whiskast, addig pukizott, büdös volt a szája is, a bundája is. Ahogy átálltunk normális minőségű macskatápra és nyers husira, megszűnt a probléma. Kutyáknál ugyanez a módszer tökéletes.

18. vikuka
2012. febr. 6. 18:01
Ja es ez ervenyes a nemet dogjaimra is es az uszkarokra is.van torpe orias toy nemtol kortol fuggetlen pukkantanak ha hust adok nekik.inkabb csak nyaron adok nekik:-D:-D:-D nem akarom az udvart futteni...most konzerv teperto kenyer szRaz tap kutyi szalami...
17. vikuka
2012. febr. 6. 17:57
Sziasztok.nekem a kutyak csak akkor pukkantanak de nem gyenget ha hust kapnsk..ha nyers akkor borzalom van es robbanas veszely!!!ha fove kapjak akkor kicsin jobb a helyzet. Udv
16. 41fdab80c1 (válaszként erre: 4. - Green angel)
2012. febr. 6. 17:34

A kutyiknak nem szabad enni macskakaját sem konzervben, sem szárazban. Én is a magaunk kárán tanultam meg, mikor már olyan nagy baj volt, hogy foltokban a bőrig kihullott a spánielem szőre.

Az állatorvos azt mondta, hogy sürgősen eltiltani, mert a macskakajákban sokkal több fehérje van, amit a kutyák nem bírnak. Ez fordítva nem igaz, a macska eheti a kutyi kajáját.

2012. febr. 6. 16:53

Nem lehet, hogy amióta cicátok van, a kutya kapkodva eszik, nehogy a macska megegye a kajáját?

Mert ha így van, akkor az étel mellé lenyelt levegő a hibás. Biztosítani kell mindkét állatnak, hogy nyugodtan, habzsolás nélkül ehessen, és akkor megoldódik a "gázos" kérdés... :)

2012. febr. 6. 16:30
Igen, elkülönítve kapnak majd enni! Valószínűnek tartom, hogy ez lehet a probléma forrása.....:))) Legalábbis bízom benne :))))
13. 4fbd4b2862 (válaszként erre: 11. - Green angel)
2012. febr. 6. 16:26
Ne engedd,hogy a cica finomságaiból egyen!Egy macskának több fehérjére van szüksége mint egy kutyának...és a túlzott fehérjefogyasztás vesekárosító!
12. 4fbd4b2862 (válaszként erre: 10. - Bíborka2012)
2012. febr. 6. 16:24
Szerintem a száraztól alapból nem csinál ennyit..De a konzervektől lehet,főleg ha zöldség van benne!
11. green angel (válaszként erre: 10. - Bíborka2012)
2012. febr. 6. 16:24
Korábban ő sem pukizott ilyen durván...Azon gondolkodom,hogy amióta a cicánk lett, azóta van-e ez így, mert lehet,hogy a macskakajától van........
2012. febr. 6. 16:21

Szerintem nem normális.

A mienk nem csinál ilyet, vagy csak nagyon kicsit és halkan, mert se hallani sem érezni nem lehet.

Mi száraz kutyatáppal etetjük, ebédről megmaradt csontot azt kap vagy kevés tejet. Néha maradékot is, de az ritka. Konzervet is szokott néha, de ezektől sem tapasztaltunk ilyet.

9. 4fbd4b2862 (válaszként erre: 6. - Green angel)
2012. febr. 6. 16:16
Az én kiskutyám is ennyi idő és a múlt hetet..végigfelhőzte...pedig eddig nem csinált ilyeneket!
8. c3f39fd03b (válaszként erre: 6. - Green angel)
2012. febr. 6. 16:16
Nekünk tacsink volt,na az a sajttól durrantott olyanokat,hogy a szemünk könnybe lábadt tőle.:-)
2012. febr. 6. 16:14
Semmi probléma ne aggódj!!Viszont a cicakaját ne engedd,hogy egye!!
2012. febr. 6. 16:14
Most 6 és fél éves...de korábban nem pukizott ilyen vadul...:)) Komolyan mondom, azt sem tudjuk merre fussunk a szobába, mikor "jön a felhő"...:)))))
2012. febr. 6. 16:13
Az enyém is, nyugi ez normális. De én imádom, mert ráadásul hangos és olyankor mindig meglepődve hátranéz, hogy vajon ki volt az? :D
2012. febr. 6. 16:12
Mindent...:) de leginkább husikát, meg konzervet, mármint kutyakaját. Na meg cicakaját, mert a macskával jóbarátok...
2012. febr. 6. 16:10
Konzervet vagy házi kajcsit?
2012. febr. 6. 16:07
Jaj de cuki..Mit eszik az a kis királylány?
2012. febr. 6. 16:05
Elképesztő milyen "Pukikirálynő" lett a Bichonom....:) Elgázosít bennünket :) Ez normális?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook