Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Valaki adott a babájának Laxacur aktívot? Már rengeteg dolgot kipróbáltunk, de nem használ semmi. 10 hónapos, szerintetek merjek adni neki? fórum

Valaki adott a babájának Laxacur aktívot? Már rengeteg dolgot kipróbáltunk, de nem használ semmi. 10 hónapos, szerintetek merjek adni neki? (tudásbázis kérdés)


18. Dolores007 (válaszként erre: 8. - Jak27)
2012. febr. 6. 16:43

El is felejtettem, hogy a múltkor veled dumáltam a gyerekdokikról...

Ha nem bírsz addig várni, akkor keress itt a neten vmi gyerekdokit, aki válaszol a kérdésekre. Hátha segít!

17. Dolores007 (válaszként erre: 16. - Dolores007)
2012. febr. 6. 16:41
Ja, elfelejtettem: Én összeturmixolom a főzővízzel, és úgy adom.
2012. febr. 6. 16:40

Vegyél aszalt szilvát, és főzzél meg egy marékkal belőle annyi vízzel, hogy ellepje.

A lányomnak nincs gond a kakival, de imádja a főtt aszaltszilvát! Reggelinek, uzsonnának kitűnő szerintem.

2012. febr. 6. 16:02

Ha a sinlak okozta én annak idején jóval hígabbra csináltam. Így is hatásos, és mégis volt kaki. A hashatókkal óvatosan, mert az hozzászokást okozhat!!

Én a te helyedben egy kicsit tornáztatnám, masszíroznám a pocakját és lázmérőzném. Hagynám, hogy ő nyomja ki a kakkát. Én mint eűs, inkább szélet lazító kúpot javaslok. Pl. glicerint.

De én biztos nem adnám oda a gyerekemnek ezt a gyógyszert.

14. JUL17 (válaszként erre: 11. - Jak27)
2012. febr. 6. 15:23
lehet kapni bébikaják közül :szilvásat,nem tudom melyik márka de ezt érdemes kipróbálni napokig adjál neki 1 üveget ,biztos hatás.Mi próbáltuk és nagyon szerette a lányom:)
2012. febr. 6. 15:09
Hát a Sinlac, ha a tejpépről van szó, az nagyon hasfogó, azt akkor ne is add! Az én kicsim is kapta és napokig nem kakilt tőle, azután is csak rásegítéssel. Abba is hagytam.
12. Pen80 (válaszként erre: 9. - Jak27)
2012. febr. 6. 14:58
és a laevolac egyáltalán nem segít?
11. jak27 (válaszként erre: 7. - JUL17)
2012. febr. 6. 14:41
Nagyon durván székszorulásos sajnos. :( A hozzátáplálás óta lett kezelhetetlen a helyzet.
10. jak27 (válaszként erre: 6. - 2a4f521b34)
2012. febr. 6. 14:38
A halolajat még nem próbáltuk, köszönöm az ötletet. Megpróbáljuk, ártani biztos nem fog. Próbáltunk probiotikumos kúrát, és a Sinlac is bacis, de nem használ. Olyan jó lenne, ha ennek vége lenne, mert nagyon szenved szegénykém. :( Várom, hogy kivizsgálják!
9. jak27 (válaszként erre: 2. - Dolores007)
2012. febr. 6. 14:34
Köszi, hogy bemásoltad! Olyan rossz, hogy a Laevolacon kívül nemigazán lehet mit adni ilyen pici babának.
8. jak27 (válaszként erre: 3. - Dolores007)
2012. febr. 6. 14:32
Gyerekdokit nem akarom minősíteni, de le kellett fényképeznem a kakit, hogy végre adjon beutalót, hogy kiderítsék, miért van ez. Komfort tápot evett, nagyon odafigyelek az étkezésére, a megfelelő folyadékbevitelre. Február 24-én kell menni gasztroenterológushoz, de addig megbolondulok! Most nem tejmentes diétán van, tesztelik, hogy nem -e az okozza. Akkor, ha 8 éves kor alatt veszélyes lehet, akkor inkább nem adok neki. Az orvos írt fel Motiliumot, de azt sem nagyon lehetne 1 éves kor alatt, és az van a betegtájékoztatóban, hogy hirtelen szívhalált is okozhat, így ezt sem merem neki adni. Akkor marad a Mira víz és a kúp. Köszi a segítséget!
2012. febr. 6. 13:45
Mi a probléma a picivel?
2012. febr. 6. 12:53

Tudod mit adj neki? Halolajat!! pl az Eskimot vagy a Nor-oilt. Tesómék használják, igaz sose volt gond a kaki, de mondja, hogy meghajtja. Amúgy is hasznos az omega-3 miatt, ők azért szedik. És természetes!

Meg igyon sok folyadékot, kapható pl. aszaltszilva lé is, az is segíthet, meg szedjen normális, sokféle bacit tartalmazó probiotikumot, ne a legolcsóbb (és legegyszerűbb) Normafloret.

5. Dolores007 (válaszként erre: 4. - Kolli1987)
2012. febr. 6. 12:49
Sztem székrekedésre...
2012. febr. 6. 12:41

Mire szeretnéd adni a babádnak? Vitamin lenne?

Bocsi csak nem ismerem ezt a gyógyszert.

2012. febr. 6. 12:38
Gyerekdoki mit mond?
2012. febr. 6. 12:37

Ezt találtam:


A Makrogol veszélyes az alábbi esetekben:


A gyógyszerkészítménnyel szembeni allergia.


Bélelzáródás.


8 éves kor alatt.


A gyomor-bélcsatorna heveny gyulladásai (pl. fekélyes vastagbélgyulladás,


Crohn-betegség).


Bélelzáródás, bél kilyukadás (perforáció) fokozott lehetősége, bélizomzat


bénulása.


Sóhiány, kiszáradás.


Alacsony kálium vérszint (főként vizelethajtók szedése mellett fordul elő, de


bizonyos hormonbetegségek, így a mellékvesekéreg túlműködése mellett is


jellemző).

2012. febr. 6. 12:30
Valaki adott a babájának Laxacur aktívot? Már rengeteg dolgot kipróbáltunk, de nem használ semmi. 10 hónapos, szerintetek merjek adni neki?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook