Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Ha születéskor megnevezem az apát, de ő nem akarja ezt a babát, lesz joga a gyerekhez később? fórum

Ha születéskor megnevezem az apát, de ő nem akarja ezt a babát, lesz joga a gyerekhez később? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
81. ananászok (válaszként erre: 72. - 46fa6562c9)
2012. febr. 11. 00:24
nézd kedves nil67.a legelső soraidban amivel inditottad a ba eszélgetést ,nyoma sem volt az érzéseknek,csak röviden annyit közöltél,a pasinak nem kell a gyerek. erre rögtön irtam,hogy valahogy békésen legyél vele,mert amig éltek a gyerek össszefog kötni benneteket.a pasit féregnek neveztem,és nem védelmeztem.téged annyiban hibáztattalak ,hogy nem ismerted meg ugy istenigazából,hogy kit szeretsz,és a viszont szeretete, mennyire őszinte.ha hamarébb tudattad volna velem,hogy érzelmileg min mész át,mint ahogy most megtetted,de mikor?02.07. 19.26-kor.nos,ha ezeket a sorokat hamarébb olvasom fix hogy nem is biztos,hogy valamiben is hibáztatalak volna.hiszen a vitainditó sorok,csak egy áldott állapotba került nő ről szolt,akit elhagytak,és nem tudja milegyen a gyerek neve,és mi legyen az apával,megnevezze --e vagy sem.amire most a választ irom,az ottani gondolataidra mégjobban azt irom,ez a pasi,nem is féreg,hanem patkány,ha megjátszotta hogy szeret,és azt tett amit.mostmár csak azt tudom kivánni neked,hogy csak befele, magatokra koncentrálj,életed legszebb időszaka lesz még akkor is,ha az indulás,tiszta gáz.a jogi kérdésre legelsö gondolatomban megadtam a választ.valahogy normális kapcsolatot alakits ki az apával,mert bármennyire isszarügy,törvényszerint,csak apa.de ott van egy jogász véleménye,az a legfrappánsabb.most,hogy a lelki oldalát is megvilágitottad elöttem,megkövetlek,és minden hibáztató mondatomat visszavontam,amit rád irtam.ha ez vigasz Neked,akkor még kiis mondom.bocsánat.vigyázzatok Magatokra,mert igenis szép napok jönnek számodra.
2012. febr. 10. 16:51

Bármi is az előzmény...

Egy biztos: a legtöbb bonyodalom elkerülése valóban az, ha nem adod meg az apa nevét. Ezzel együtt vállalnod kell azt a felelősséget, ami ezzel jár nem csupán anyagilag, hanem később az őszinteség a gyermekeddel szemben. Mert bizony ő kérdezni fog - kegyetlenül -. És a legrövidebb, legfájdalmasabb, egyben legegyenesebb út az őszinteség lesz.

79. 46fa6562c9 (válaszként erre: 78. - F8db0709b8)
2012. febr. 10. 16:24
Köszönöm!:)
78. f8db0709b8 (válaszként erre: 75. - Ananászok)
2012. febr. 10. 15:26

ananászok!

És arra nem gondolsz esetleg,hogy elvetetni már késő,meg kell szülni és apuci lelécel?


Kedves fórumindító!

Ha nincs apasági nyilatkozat,nem kerül bele az anyakönyvi kivonatába az apa neve.A gyámügy a gyerek 3 éves korában,küld egy levelet,melyben a gyermek családi jogállás rendezését kéri.ez annyit tesz,bemegy és kitalálnak egy apát,bekerül az anyakönyvi kivonatába és ennyi.Ha nincs papír,hogy elismeri a gyereket,semmi joga nem lesz hozzá,de fizetnie sem kell a gyerek után semmit.

77. 46fa6562c9 (válaszként erre: 76. - Ananászok)
2012. febr. 10. 04:39
Én arra voltam kiváncsi, ami a fórum indít kérdésem. Erre egy hozzászólásod sem volt, a többi véleményedre meg nem vagyok kíváncsi. Hogy nálad mi az egyik ill. a másik kategória, hogy ki felelőtlen vagy sem...nem ez volt a kérdésem. Okoskodásból nem kérek, ha már érdemi válszt nem tudsz adni.
76. ananászok (válaszként erre: 73. - Andi6020)
2012. febr. 7. 22:50
bármit irsz arra már nem fogok reagálni mert semmi értelme : öszzefoglalva senkit nem nézek le,pálcát sem török,pont elég az a pálcatörés amit saját maga tört az életében.végül is mindenki ugy éli az életét és olyan utat jár amit szabad akaratábol szeretne.ami nem is lenne baj,ha nem rántana magával egy ártattlan emberkét,ide vezetett,a fenenagy szabadosság amit persze sokan szeretnek, csak a szenvedés az napmint nap állandósul az ilyen ember lelkében.
75. ananászok (válaszként erre: 73. - Andi6020)
2012. febr. 7. 22:37
mivel azt irod baromi okos vagyok,ime egy adalék.akkor is az a véleményem,hogy amelyik nő zilált élethelyzetében férj jováhagyása nélkül teherbe esik,és lesz ahogy lesz,majd kapok gyerektartást,vagy sem.és szül csak azért, hogy utána a gyereket vagy eltudja látni vagy sem,az igenis felelöttlen,egoista. és nem a gyereket nézi.és a 21 -ik században odaértünk,hogy korházak bejáratánál,inkubátorba belökik az ártattlan csöpséget. nekem ne gyere az anyagiakkal vélettlen se.mert nagyanyámék cselédként 5 gyereket felneveltek. világosan leirtam,hogy a férfit egy féregnek tartom.de a nőt is hibáztatom,ha tetszik ez ,ha nem.igy nem lehet gyereket szülni,igenis nem lehet.
2012. febr. 7. 20:49
Terhes voltam,mikor elment,azóta nem is láttam. Most bukkant fel újra,féléve egyszer (legelső taálkozó) találkozott a gyerekével és most 4 évesen írta alá a teljes jogú apaságot de ennyi a születési anyakönyv változott csak kitalált névről az igazi apa nevére.A gyerek nevében szerepel most már az Ő neve is.Biróság nincs,látni azóta az első találkozó óta,ami jól sikerült pedig félév eltelt azóta újra nem látta és nem is érdeklődik, megint eltünt.......
73. andi6020 (válaszként erre: 70. - Ananászok)
2012. febr. 7. 19:35

Nem érzem.

Azt meg főleg nem értem, hogy honnan veszed, hogy az én barátnőm férje nem akarta a gyereket. Mondtam ilyent? Nem. Te mégis pálcát törsz felette, lenézed, megveted. Milyen jogon? Baromi okos vagy. Nem tudsz semmit mások életéről, mégis ítélsz.

72. 46fa6562c9 (válaszként erre: 70. - Ananászok)
2012. febr. 7. 19:26
Érzelmileg nem ugyan az? Honnan veszed ezt? Én nagyon is szerettem a baba apját és amíg nem derült ki, hogy terhes vagyok, ő is ezt éreztette velem. Szerinted nekem ez kevésbé fáj, hogy így reagált? Kevésbé fáj, hogy nem akar tudomást venni arról, hogy születik egy gyereke? Véleményed szerint az eddigi érzéseimet csak úgy a kukába tudom hajítani és rohannom kellene elvetetni ezt a babát? Vagy mégis miket beszélsz??? Tudod Te, hogy mennyit sírtam én a napokban és fogok is még a viselkedése miatt? Mert eddig szép és jó voltam, most meg egy pillanat alatt eltörölt a szívéből-lelkéből. Szerinted egy nőnek mit kellene ilyenkor tenni, mondd? Engem se ne vádolj, se ne védelmezz, egy picit úgy látom, napraforgó módon beszélsz a kommentelőkkel. Bizonyára vannak férfiak, akik úgy érzik, ki kell állni férfitársaik védelmében. Ne tedd! Én egy jogi kérdésre voltam kíváncsi, amire meg is kaptam a választ és még mielőtt belémkötnél, ha megnevezem az apát, akkor gyerektartást kellene fizetnie előbb-utóbb...de én erre sem tartok igényt, és hidd el nem azért, mert olyan jól állok anyailag. Ha Te valaha szerettél, akkor csak egy pillanatra képzeld el, hogy milyen érzés lehet az, ha másodpercek alatt hullik szét minden, amit addig arról az emberről gondoltál, akit szerettél. Utána írj légyszíves!
71. timycat (válaszként erre: 70. - Ananászok)
2012. febr. 7. 17:48

nem tudom; barátnőm férje szerintem ha az első baba is megmarad akkor is lelép :S Amúgy tényleg rossz választás volt az a pasi, az elejétől kezdve, de ezt legtöbbször az a nő, aki az adott kapcsolatban van, szerelmes csak utólag veszi észre :(


De ha már itt tartunk; az én gyerekem egy véletlen eredménye (évek óta ismertem az apját, csak nem terveztük); de nekem szerencsém volt (egyelőre úgy néz ki). Szóval barátnőm, aki mindent a szabályok szerint csinált (eljegyzés-házasság-gyermekvállalási vágy) mégis megszívta :( nem volt szerencséje a pasival. Nagyon gáz, hogy manapság a szerencsének mekkora szerepe van ebben is.

70. ananászok (válaszként erre: 69. - Andi6020)
2012. febr. 7. 17:30
nem egyforma a szituáció kedves andi.Timi barátnőjéék akarták a gyereket mindketten,és közben véltozott a pasi véleménye,(nevezzük féregnek)Timi barátnöje 2 szer elvetélt,és amikor áldott maradt,mivel ismerte a pasi azon tulajdonságát,hogy ő is akart babát régen,bizhatott ,hogy visszafordul.viszont a témát felvető hölgy esetében eleve csirájában nem akarta a pasi a gyereket.érzelmileg ez nem ugyanaz a szituáció.igenis felmentem azt a nőt aki 2 vetélés után megtartja a babát ..mégha féreg csinálta is.messsze nem egyforma az eset.Te mint nő,ha lelkileg belegondolsz a két nő életébe,érezned kell,hogy miért kardoskodok,az egyik mellett,és miért nem a másik mellett .
69. andi6020 (válaszként erre: 68. - Ananászok)
2012. febr. 7. 16:59

Hát, nem tudom mi szerint hozod az ítéletet.

Timi barátnőjét megérted, ez enyémet meg elítélted. Holott egyiket sem ismered. Érdekes...


("barátnődről csak annyit, megkockáztatom , érettlen, felelöttlen hölgy aki ilyen fontos életszakaszt, mint a gyerek vállalást , egy féreggel végezteti el. sajnálom szegény gyereket, hogy két ilyen érettlen , felelöttlen szülei vannak. véleményem fenntartom, mélységesen elitélem az apát, de az anyát is, de attól még bizony, mindkét embert "szülőnek " nevezi a társadalmunk." )

68. ananászok (válaszként erre: 67. - Timycat)
2012. febr. 7. 16:54
egyetértek,akár kórusba is mondhatjuk ketten :az a pasi egy féreg. máshol irtam valakinek,hogy egyálltalán nem vagyok büszke férfitársaimra.lehet tulozni fogok,de a pasik 70 % nem alkalmas apának.és ez valahol döbbenetes.most nem pont arra gondolok,hogy a férfiaknak szinte alapból nem elég egy nő,legyen az feleség ,élettárs, mindegy, az elnevezés.és innentől kész is ,az egész.teljesen egyetértek Veled az ilyen apára nincs szüksége a gyereknek, de ahogy a jogász is mondja,évekmulva felböffen a pasiban hogy apa vagyok,és elöáll hogy akkor mostantól apajogomat gyakorolnám , mégiscsak.ez a dilemmája a téma felvetőjének , hogy mit tegyen.hát nagyon semmit,ott a jogász ott a lehetőség, a választás beszűkült. erre mondják szarügy,és nem irigyeljük a hölgyet.
67. timycat (válaszként erre: 55. - Ananászok)
2012. febr. 7. 16:34
Az a baj ezzel a gondolatmenettel, hogy de sokan gondolnak a következményekre és kívánják is a következményt csak aztán "apa" látván anya gömbölyödő pocakját meggondolja magát... Barátnőm este; 11 évet voltak együtt a "párjával" ebből egy meghatározó ideig házasságban is... gyereket szerettek volna, barátnőm kétszer elvetélt; majd harmadszorra nem, de "apa" meggondolta magát, hogy most már mégsem kéne neki gyerek... válásnál pedig odaszúrtam barátnőmnek, hogy ő rontotta el az egészet, mert terhes maradt és semmi gond nem lett volna, ha ezzel a babával is elvetél... ilyen pasi is van; hadd legyen szabad ezt a példányt féregnek nevezni és a gyereket távol tartani tőle (melyre nincs szükség, szerencsére a féreg nem kíváncsi az utódra, egyelőre)
66. 4c1a787e8f (válaszként erre: 64. - Patmar)
2012. febr. 7. 13:57
Köszönöm.
65. andi6020 (válaszként erre: 60. - 4c1a787e8f)
2012. febr. 7. 12:58
:)
64. patmar
2012. febr. 7. 12:39

Nincs olyan a magyar jogban, hogy valaki lemondhatna a gyerekéről. Ilyen fogalom nincs!

Ha bizonyított, hogy ő az apa, akkor az összes joghatásával (pl. öröklés) él a törvényes kapcsolat szülő-gyermek között. (persze vannak lehetőségek kitagadás, érdemtelenség stb..)

63. 46fa6562c9 (válaszként erre: 61. - Patmar)
2012. febr. 7. 10:52
Köszönöm, ez kimerítő és pontos válasz volt. Ezek tudatában kell akkor mérlegelnem.
62. 4c1a787e8f (válaszként erre: 61. - Patmar)
2012. febr. 7. 10:44

No az jó.

Mármint, hogy jogász..


Van-e olyan, hogy ha az apa pl. most írásban lemond az apai jogokról, akkor soha a büdös életben nincs hozzá többet joga? Vagy iyenkor, (ha nem házasok), akkor előbb meg kell állapítani, hogy ő az apa? Vagy hogyan van ez?

61. patmar
2012. febr. 7. 08:37

- Ha nem akarod, hogy az apának "jogai" legyenek, akkor ne nevezd meg az apát. Így nem jön létre apa-gyerek törvényes kapcsolat közöttük, azaz nem lesz joga a gyerekhez. Kivéve, ha bármikor a későbbiek folyamán kéri annak megállapítását, hogy ő az apa. (de amíg nem kéri ő, vagy te, addig nincs joga hozzá)


Ha megnevezed az apát, akkor hivatalból indul az eljárás, DNS stb.

- Ha bebizonyosodik, hogy valóban ő az apa, akkor jogod lesz gyerektartásdíjra, azonban az apa jogot formálhat a gyerek elvitelére a későbbiek folyamán. Tehát törvényes kapcsolat jön létre apa és gyermek között. Erről a későbbiek folyamán sem lehet lemondani.

(egy jogász)

60. 4c1a787e8f (válaszként erre: 59. - Ananászok)
2012. febr. 7. 06:53

Egyszer csaltam meg majdnem az uramat, amikor egy vén kecske ilyeneket mondott nekem tömegével...


Vigyázz magadra, mert ami késik, nem múlik, aztán indíthatod a fórumot, hogy most aztán mit csináljál...))))


A mai választék meg tényleg nagyon siralmas. Van egy 10-15%, aki talán túl jó, én halálra unnám magam mellettük, a maradék meg nagyon gáz. Talán az anyák is túlságosan elrontják a fiúkat. Ugyanis egyszerűbb, fájdalom és félelemmentesebb ficsúrt, mint férfit nevelni. Ma meg nagyon spórolunk az energiával...

59. ananászok (válaszként erre: 57. - 4c1a787e8f)
2012. febr. 6. 22:16
rengeteg szót vettél ki a számból,szinte egyet is értek veled.valoban a 45 évem, nem ugy fogja fel a mai világot.nagyon sokat lehetne erről beszélni,de valoban a téma felvetőjén segiteni nem tudunk.sajnos egyálltalán nem vagyok büszke a férfitársaimra,sött. de ahogy irod a nő valoban egy idő után "belekényszerül " a babavárásba,hiszen a biologia az kegyettlen.és ketyeg.tán pont ezért volna érdemes jobban kiválasztani, és főleg körültekintöbben,hogy kit ajándékoz meg egy nő azzal a szóval,hogy apa.elismerem,a választék siralmas, egy mégszemélyesebb megjegyzés csodásak a gyermekeid,a fotókból itélve,édesanyjuk pedig szinte maga a megtestesült nő,és anya.sok boldogságot kedves családodnak.
58. 177a5bd706 (válaszként erre: 56. - Ananászok)
2012. febr. 6. 18:14
köszi
57. 4c1a787e8f (válaszként erre: 50. - Ananászok)
2012. febr. 6. 15:21

Aapvetően teljesen egyetértek az alapvéleményeddel, én is így gondolkodom, és fiatalon is így gondolkodtam a családról. A férjemmel 18 éves korunkban össze akartunk házasodni, amit a szüleink nem engedtek... Egyébként 7 éve vagyunk házasok, illetve már 8. Ráadásul kiderült, hogy a férjem valószínűleg enyhén autista, és az orvosnál rögtön azt kérdezték, hogy hogyhogy nem váltam még el... Talán azért, mert együtt nőttünk fel, össznőttünk, és akartuk is ezt... Ezt csak azért írtam le, hogy lásd, nem egy teljesen mai gondolkozású fiatal vagyok..


Ezért hidd azt el nekem, hogy ma a fiúk is (persze a lányok is) eléggé mások úgy nagy tömegével, mint a Te korosztályodban.. Csak az a külömbség, hogy a lány előbb-utóbb, akár apa nélkül is csak belekényszerül az anyaságba (akár felelőtlenségből akár mert már 40 éves), viszont a férfiak még 30-40 évesen is könnyebben megteszik, hogy dobbantanak. Azért régen nem volt ez ennyire így. Nem gondolom egyik nemet sem jobbnak, csak a fizikai okok miatt más a végső cselekedet... És anno, ha te otthagytad volna a feleségedet terhesen, akkor még a kocsmában is azt mondták volna a haverok, hogy jaj de hülye vagy, azért ezt nem kellett volna... Ma meg azt mondja mindenki a férfinek, hogy jó, hogy megtetted, mert "még biztos nem vagy érett", meg a szabadság mindenek felett... Majdhogynem akkor vagy jobb fej - és sajnos majd minden társadalmi régegben - ha dobbantasz..


Saját legjobb barátnőm: 8 éve volt együtt a fiújával. Azért ez már egy olyan idő, hogy kicsit többre is gondolhat az ember. Már mesélte nekem, hogy nem lenne baj, ha jönne a baba.. Én persze mondtam neki, hogy azért az a házasság nem ártana... Aztán szerencsére nem jött a gyerek még, de 2 hónap után a pasi dobbantott.. Nem az a baj itt, hogy dobbantott, hanem az, hogy olyan helyzetet teremtett, hogy a hölgy méltán hihette azt, hogy bizony itt az ideje a családalapításnak..


Ezért nem kell ma feltétlenül még nagyon felelőtlennek sem kell lenni, hogy ezek az esetek megtörténjenek...


Ezért nem kellett volna mindent élből nevetségessé tenni, ami kissé hagyományos, vagy erkölcsös, netán házasság (ez persze nem véd alapból, de azért átgondolásra késztet)... De ez ugyebár messzire vezet, és szegény fórumindítón már nem segít...

56. ananászok (válaszként erre: 54. - 177a5bd706)
2012. febr. 6. 15:13
köszönöm válaszod . stramm nő vagy. tiszteletem,és nagyrabecsülésem. soraidat olvasva kellemes érzések suhantak át rajtam.légy büszke magatokra. fogadd a jelet elismerésem jeleként.
55. ananászok (válaszként erre: 51. - Andi6020)
2012. febr. 6. 15:10
gyarló ember vagyok,messze a tökéletestől. férfi létemre nem tudok olyan filmet megnézni ahol gyermekszenvedés a téma. bevallom ölni tudnék aki gyermeket kinoz,és hoz méltattlan körülménybe,csak azért mert nem gondol a dolgok következményeire.
54. 177a5bd706 (válaszként erre: 53. - Ananászok)
2012. febr. 6. 15:09
képzeld a lányom tudja, bár még nem találkozott vele, csak webkamerán látta. az apuka is tud a lányról, de nem vállalja. nem baj. csak a mi sztorink más, mert az én lányom külföldön fogant, külfölditől úgyhogy nem valószínű, hogy felbukkan majd.de ha mégis, nem bánnám, mert minden gyereknek joga van ahhoz, hogy ismerje és szerethesse az apját és ugyanígy fordítva.
53. ananászok (válaszként erre: 52. - 177a5bd706)
2012. febr. 6. 15:03

tisztelet és megbecsülésem minden szavadér.kérdezem tudja a gyermeked ,hogy ki az apukája?

itt most az a témainditó hölgy kérdése.a gyermeket ő is vállalja,csak retteg az apától,akinek nem kellenek .

52. 177a5bd706 (válaszként erre: 42. - Ananászok)
2012. febr. 6. 14:58
ezzel nem értek egyet. az én lányom ugyanígy felelőtlenségből fogant, elismerem, de én a világ kincséért sem adnám oda senkinek, nem mondanék le róla sem most, sem később.ez mind emberfüggő, hogy ki hogyan áll az anyasághoz. ráadásul sok olyan gyerek kerül intézetbe, akinek apja-anyja van, mégis elhagyják őket.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook