Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Jó e a cumi vagy sem.....pro és kontra. fórum

Jó e a cumi vagy sem.....pro és kontra. (beszélgetős fórum)


1 2
2012. febr. 19. 11:49
Lehet már nem is nézed a fórumot,de azért leírom én is amit gonodolok a cumiról.Nekem a nagyfiam 15 éves.Akármit csináltam nem kellett neki a cumi semmihez és állandóan nyugtalan volt ordított.Ma is meglátszik sok minden a személyiségén.A pici babám 3 és fél hónapos.A kórházban mondták,amelyik baba jóllakottan is rágja a kezét cumit adjunk neki,mert ki kell elégíteni az orális szükségletét.És annyira szenvedélyesen cumizik amikor szüksége van rá.De pont csak addig.Elalváshoz,és ha nyugtalan,frusztrált.Ezek általában pár percek.Én egyáltalán nem félek,h három évesen a szájában fog lógni.De rengeteg jótékony hatása van.Olvass utána.ahogy Földlakó írta,az elvek soxor megdőlnek.És a gyerek dönt.És ennek van felnőtt korra kiható pszichológiája.Ha nincs meg az orális kielégülés csecsemőkorban.
2012. febr. 10. 16:35

Köszönöm mindenkinek a hozzászolást/ tanácsot!!!


Sok hasznos infot kaptam. :)

35. adbefc7882 (válaszként erre: 6. - Snowgirl)
2012. febr. 7. 08:32

:D

Ezt nem tudhatod előre....

Nekem is voltak elveim, iszonyat cumiellenes voltam,de mikor már 5. napja a melleden alszik el és rongyosra szívja a mellbimbódat, hidd el, akkor az elveidet sutba fogod dobni :)


Igen, hallgatni kell az ösztöneinkre, de vannak bizonyos babák, akik túl sűrűn igénylik a cicit... És 24órából 20at nem csünghet a melleden... Szerintem.

2012. febr. 6. 13:48
Én sem viszem ki cumival az utcára, és nem is fotózom le :)
33. d550c57e19 (válaszként erre: 32. - Skuki)
2012. febr. 6. 13:40
na igen én is kb ilyet az utcán egyedül biciklizett a kislány és cumizott. De én a 2.5 éves gyerekem sem vinnem ki cumival. Sőt sosem vittem csak amikor kicsi volt és aludt. Persze sokan csinálják így.de azt elhiszem hogy ez tényleg árt a fogaknak.
32. skuki
2012. febr. 6. 13:21
Igen én láttam egy kb 7 éves kislányt a minap, kb 4 éves tesójával mindkettem cumiztak az utcán:-) Ezt azért nem túl szép látvány. Valóban semmi gond sincs a cumival ha azt szereti a gyerek. De meg lehet rá tanítani, hogy tényleg csak alváshoz használja. Ez rajtunk múlik és nem rajta. Ő nem tudja ha nem tanul hát nem? Ez mindenre igaz a gyerekekkel kapcsolatban
31. youlcsi (válaszként erre: 30. - Skuki)
2012. febr. 6. 13:16

ez így van. tudom... fiam cumis, én viszont az ujjamat szoptam. anyum szerint semmi gond nem volt velem éjjel (na meg amikor kórházban voltam babaként, legalább ott volt... hiszen egy nővér tudod mikor adogatná a gyerek szájába a cumit!)


egyébként tényleg ronda, ha egy gyerek szájából feszt a cumi lóg. nálunk is csak alváshoz van. na jó... néha megtalálja, és akkor mint valami trófeával, járkál körbe a szobában... de ha rászólok, akkor odaadja.

30. skuki
2012. febr. 6. 13:08
egyetértek, hogy sokkal egyszerűbb az ujj mint a cumi. Éjszaka ha megébred fél másodperc után elalszik ismét mert nem kell keresni.
2012. febr. 6. 11:56

"Az gáz számomra ha az utcán boltban vagy csak úgy állandóan cumizik a nagyobb gyerek:("


Tökéletesen egyetértek !!!

2012. febr. 5. 22:19

én sem akartam adni neki(k). Aztán a nagynál az állandó üvöltés meggyőzött:) most lesz 3 éves májusban. Alváshoz kell neki de utána el van rakva szem elől mert hisztizne érte. Nagyon pörgős ezzel nyugtatja magát. Az gáz számomra ha az utcán boltban vagy csak úgy állandóan cumizik a nagyobb gyerek:(

a kicsinek Sokáig nem kellett, aztán igen de nem maradt bent a.szájában az nyűg volt. most 10hónapos most ezzel alszik el.


Inkább ez mint az ujja . Meg különben is le fog szokni róla ez nem akkora katasztrófa de ez és pont olyan mint a többi gyerek kérdés te látod őt és ve döntesz .

2012. febr. 5. 21:30
Én is cumiellenes voltam/vagyok. Sajnos gyenge jellem voltam és odaadtam pár naposan a fiamnak, amit azóta is bánok! Most 14 hónapos, bár csak alváshoz használja, de az is épp elég. Csak azért képes felébredni éjjel mert nincs meg a cumi :S Ha nem lenne mennyivel könnyebb lenne... (jó azért igy se nehéz, mert csak 1szer kelek, de hát na...) Rettegek előre a leszoktatástól.
26. youlcsi (válaszként erre: 25. - Youlcsi)
2012. febr. 5. 20:57

de halkan súgom: ha megtalálja az ujját, inkább az, hiszen az mindig kéznél van, megtalálja, míg a cumit még egy év után is gyakran neked kell keresni az ágyban, és visszaadni a gyereknek (ilyenkor lesz teli az ágy cumival... :))


ja és egyébként vagy az ujj, vagy a cumi.

amelyik baba az ujját szopja, nemigen fogadja el a cumit. és fordítva is igaz: cumis baba nem fogja a cumit az ujjával pótolni.

25. youlcsi (válaszként erre: 1. - Szuniko)
2012. febr. 5. 20:53

a cumizó babák körében sokkal ritkábban fordul elő a sids!!!


és hát cumizó felnőttet még nem láttam... szóval valamikor mindenképpen leszokik róla :D

24. Ami.
2012. febr. 5. 20:04
Nem cumiztam,de 4 éves koromra egy tejfogam se maradt.Öcsém nagy cumis volt,most 10 éves,és vannak tejfogai,most kezdi váltani őket,nem csámpásak.
23. skuki
2012. febr. 5. 19:53
szerintem ha időben "elveszed" tőle akkor nincs gond a leszokással sem. A Tesóm kisfia cumizott mert csak úgy tudott megnyugodni. Aztán mikor már nem szoptatott akkor nem kapta meg a cumit sem és azóta sem kéri és magától alszik el ujj nélkül. Most 14 hónapos. Az én lányom az ujjat választotta már nagyon korán, de csak 2 percig szopja este ameddig elalszik.
22. Lencsy
2012. febr. 5. 19:46

Mind 3 gyermekem cumizott , nem is akármeddig ..

Gyönyörűek, hibátlanok és szabályosak voltak a tej fogaik is és már a maradandóak is .

21. 31c1daa9fa (válaszként erre: 20. - Panni58)
2012. febr. 5. 19:46
Nem a foga romlik elsősorban, hanem az íny, aztán ezáltal lesz valakinek görbe a foga. Ezt fogorvos mondta, mikor csináltattam a fogaimat. Nem ér össze, az alsó felső fogsorom egymással. Az íny miatt. Szóval nekem is mondta, hogy a cumitól van. Hisz mikor cumizik nincs még foga.
2012. febr. 5. 19:34

Fiam cumizott, majdnem 4 éves koráig, a tejfogai nem estek ki, mellettük nőttek a maradók, foghúzások, maradók is, mert nincs elég hely nekik, 2év állandó fogszabályozó később. De ennek valószínűleg semmi köze a cumihoz.

Lányom nem cumizott, nem szopta az ujját, fogcsere teljesen szabályosan zajlott, de azért alig észrevehetően csámpásak a fogai.

Ez inkább genetika.

19. féknyom (válaszként erre: 18. - 6b006fc769)
2012. febr. 5. 19:21
Némi hörgéssel megspékelve?:)
18. 6b006fc769 (válaszként erre: 17. - Féknyom)
2012. febr. 5. 19:20
a férjem is valami ilyesmit mondott:DDDD
2012. febr. 5. 18:59
Hajaj!
2012. febr. 5. 18:52
2012. febr. 5. 18:33

A 11 hónapos Fiam csak elalváshoz használja, napközben egész nyugodtan elcsatangol mellette, abszolút nem igényli. Kisebb korában egyáltalán nem kellett neki, kiköpte. Mióta aktívan mászik, jön-megy egész nap, azóta úgy látom szüksége van erre a nyugtatóra, hogy ki tudja kapcsolni magát, és megnyugodjon.

Mindenkinek szíve joga eldönteni ezt, és sokszor valóban a gyerkőc dönt.

Szerintem nem csak a cumizást, sok mindent túlzásba visznek a gyermekgondozásnál, a szoptatástól elkezdve a "hol aludjon a gyerek"-ig mindent.

2012. febr. 5. 18:18

Szerintem nagyon felfújják már ezt a dolgot,én nem értem mire ez a cumi ellenesség amit manapság nyomatnak mindenhol.

Az én lányom cumis.Csak alváshoz használja,illetve kocsiban.Könnyebben elalszik tőle.Mikor nagyon nyűgös is a szájába adom,de ez ritka.Jó dolognak tartom,nem tudom mennyit aludnánk nélküle...

13. Lili74 (válaszként erre: 3. - Szuniko)
2012. febr. 5. 15:47

Én ugyanúgy voltam, mint az egyik hozzászóló. A gyerek szinte napi 23 órát a cicin lógott, benyomtam a cumit a szájába. Sajnos ő cumizavaros lett, pár nap után el is vettem tőle a cumit és csak iszonyat kínlódás árán tudtam helyrehozni a dolgokat. Viszont most 14 hónapos és még mindig cicizik, de már csak cumizik a cicin. Erről nagyon nehezen tudom leszoktatni.

A fogai már most csámpásak, pedig szinte alig cumizott pár napot, így nem tudom lehet-e erre fogni egyáltalán a fogak csámpásságát.

12. timycat (válaszként erre: 8. - 6b006fc769)
2012. febr. 5. 14:31

:) nálunk is az ujj mellett döntött a gyerek; viszont érdekesen a középső és a gyűrűsujját szopja egyszerre miközben a mutató- és kisujjal simogatja az arcát.

Ujjszopás hátránya: lövésem sincs hogy szoktatom le róla, a gyerek keze enyhén szólva nem mindig tiszta és a nyálas ujjaival nyomot hagy minden felületen.

Cumit viszont sosem szerette.

11. Lencsy
2012. febr. 5. 14:24

A fogorvosunk szerint inkább cumi ,mint ujj szopás .

Az ujj szopásnál a felső fogsort kifelé nyomja ezáltal deformálódhat ,mint ahogy a szopott ujj is elvékonyodik .. mivel az ujja mindig kéznél van sokkal nehezebb lesz leszoktatni majd később róla . A ma kapható cumik többsége már úgy van kialakítva ,hogy fogszabályzók azaz kevesebb az esély a fogak deformitására . Ami a cumi ellen szól az a szájpenész , mert cumizó gyerekek hajlamosabbak rá , és a nyűg a " jaj elveszett a cumi" kapcsán :) Amúgy cumi kérdést a gyerek dönti el leginkább, mert van amelyik nem fogadja el a cumit .

10. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 3. - Szuniko)
2012. febr. 5. 14:22
Az én fiam 4 éves koráig cumizott, semmibaja a fogainak, anatómiailag olyan cumit érdemes adni ami a korának is megfelelő és a fogaikat ezek a cumik nem igazán befolyásolják, lányom nem cumizott, ujjat sem szopott genetikailag nem álltak szépen a maradandó fogai, fogszabályozó kellett neki.
2012. febr. 5. 14:21
Én sem akartam cumit adni neki, de amikor 24ből 23,5 órát szoptattam, odaadtam. Nem zavart be semmibe, viszont tudtunk pihenni mindketten.
2012. febr. 5. 14:19

szerintem a gyerekek nagy része igényli azt a fajta önmegnyugtatást, amit egy cumi vagy az ujja szopogatása nyújt. a cumi előnye, hogy megfelelő korban el lehet venni, míg az ujját nem. a hátrány, hogy elveszik, leesik stb.

egyébként nekem a lányom nem akarta a cumit, viszont az ujját szopja, tehát ő döntött.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook