Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Whirpool mosogatógépembe valahonnan szennyvíz került. Mit lehet tenni ellene? fórum

Whirpool mosogatógépembe valahonnan szennyvíz került. Mit lehet tenni ellene? (tudásbázis kérdés)

21. Anyagi (válaszként erre: 20. - Zebracsikó)
2012. febr. 5. 16:00
Még nem, de mindjárt megyek és megoldom! Köszi!!!
20. zebracsikó (válaszként erre: 19. - Anyagi)
2012. febr. 5. 15:31
kihúztad a konnektorból 1 órára?
19. Anyagi
2012. febr. 5. 15:23
Mindenkinek nagyon köszönöm az ötleteket! Mindent kipróbálok, hátha megúszom a szerelőt!
2012. febr. 5. 12:38

Nekem Ariston mosogatógépem van, annál egy kódot jelzett és nem indult el, ugyanígy szennyvíz látszott benne.

A szervizes telefonon mondta, hogy van benne az aljában egy érzékelő, ami leblokkolja a gépet, ha elér egy bizonyos szintet a víz. Valószínű a lefolyócsöve úgy áll, hogy vissza tud bele csorogni a víz, ami a mosogatótálcából lefolyik.

Kihúztam a helyéről a gépet, szemből jobbra meg balra kellett billenteni a gépet, semmi esetre sem előre hátra, és így kifolyt a benne lévő víz.

Egy próbát megér, hátha nem kell szerelő.

17. salabakter (válaszként erre: 10. - Ujlany)
2012. febr. 5. 12:13
Igen,nekem a tűzhely sütője van így beállítva!
16. gerna
2012. febr. 5. 11:50
Bár mondjuk ott nem jöhet szennyvíz, elvileg.
15. gerna
2012. febr. 5. 11:49
Nincs jó ötletem... de legközelebb mindenesetre zárd el a víz-BE-engedő csapot használat után.
14. 9c8432d068 (válaszként erre: 13. - Homern)
2012. febr. 5. 11:33
:))) Elnéztem,én mosógépet olvastam,bocsi...
13. homern (válaszként erre: 12. - 9c8432d068)
2012. febr. 5. 11:32
mosogatógépnél nem így van
2012. febr. 5. 11:11

Nincs leírásod a mosógéphez? Abban benne van,hogy mit kell csinálni,ha villog valamelyik lámpa.

A szűrő a mosógép elején szokott lenni alul,a burkolaton kell egy kis ajtót kinyitni,azon belül van a biztonsági szűrő.Azt ki kell csavarni,és meglátod,van e benne valami,ami a dugulást okozta.

11. ujlany
2012. febr. 5. 10:53
A masik amit meg mepgrobalnek ha ez nem segit, hogy olyan dugulasoldo zselet beleontenek oda ahol a viz lefolyik, hagynam egy fel oraig hatni, aztan elinditam a gepet uresen.
10. ujlany (válaszként erre: 8. - Anyagi)
2012. febr. 5. 10:52

akkor az tiszta.

Hat meg egy dolgot megprobalhatnal. Bar nekem egy masik marka van, de a problema hasonlo volt.

Felhivtam a marka szervizt, es azt mondtak, hogy huzzam ki a konnektorbol 60 (!) percre. Ugy van kitalalva a gep, hogy ha 60 percig nem kap aramot, akkor a gyari beallitasok visszaallitodnak, es ez a legtobb ilyen elektromos hibajelzest megoldja, Tehat hogy nem fog ma villogni.

nem tudom, hogy a whirpoolnal mukodik-e de egy probat meger, mert ingyen van.

9. zebracsikó (válaszként erre: 8. - Anyagi)
2012. febr. 5. 10:48

húzd ki a konnektorból pár percre

majd dugd vissza


a koszos vizet gondolom, kiszedted belőle, a szűrője tiszta.

remélhetőleg elindul

8. Anyagi (válaszként erre: 4. - Zebracsikó)
2012. febr. 5. 10:46

Sajnos nem tudom átmosni, mert nem indul el!!!!

Folyamatosan villog a lámpa, ami hibát jelez!

7. Anyagi (válaszként erre: 3. - Ujlany)
2012. febr. 5. 10:44
Hol van még benne szűrő? Ami a gép belsejében van teljesen tiszta!
2012. febr. 5. 10:43
Szűrő, igen és mikor kész, teljes áramtalanítás, pár perc múlva bedugod és átmosod. Szerintem menni fog.
2012. febr. 5. 10:39
Biztos,hogy a szűrője dugult el,ki kell tisztítani.
2012. febr. 5. 10:23

mi ereszti még a használt vizet abba a lefolyóba??


Ha csak a kézi mosogató, akkor valószínűleg volt egy kis dugulás, és onnan folyt bele a gépbe. Ha ez a dugulás azóta magától megoldódott, akkor most nyilván nem látjátok a problémát.


Ha a mosógéped is oda ürít, akkor lehet, hogy az volt.


Ha eddig sose tapasztaltál ilyet, akkor tuti dugulástól volt!


Én nem venném ki a helyetekben a gépet, hanem jól átmosnám mosogatógéptisztító folyadékkal, vagy ha az nincs, akkor egy tablettával, üresen.

2012. febr. 5. 10:22

Nezzd meg a szurojet!

Olyan dugulasgyanusnak tunik a dolog.

2012. febr. 5. 10:19

Történt már valakivel ilyen! Tud segíteni ötleteivel valaki?


Nem használtam már a mosogatógépet vagy két hete, és most, amikor kinyitottam az ajtaját, tele volt piszkos vízzel (Amikor utoljára használtam, leszivattyúzott rendesen, azóta került bele a szennyvíz) Olyan büdös csatornaszag volt benne, hogy borzalom.

Próbáltam lerezetálni, de csak egy a szivattyúzásig jut és továbbra is küldi a bibajelet (villog egy lámpa)

Arra gondoltam, hogy esetleg a sima mosogató lefolyójából folyt vissza bele a piszkos víz, de többször feltöltöttem a mosogató medencéjét és simán lement a víz.

Most szomorú vagyok, mert pénzem nincs szerelőre. Ma még megpróbáljuk kiemelni a helyéről, hátha hátul van valami, amitől okosabbak leszünk.

2012. febr. 5. 10:17
Whirpool mosogatógépembe valahonnan szennyvíz került. Utolsó használatkor leszivattyúzott rendesen és nem volt bekapcsolva amikor történt.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook