Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Magas vérnyomás terhesség alatt fórum

Magas vérnyomás terhesség alatt (beszélgetős fórum)


14. laurka85 (válaszként erre: 13. - T_marcsi)
2012. febr. 7. 14:03
Szia! Igazad van. Végül arra jutottam, hogy ha már én választottam nőgyógyászt és havonta fizetek neki, akkor meg is bízom benne :) Csinálom ahogy mondja!
13. t_marcsi (válaszként erre: 12. - Laurka85)
2012. febr. 6. 16:20
Mivel babát vársz, sztem a nőgyógyász a mérvadó. Ő abszolut tisztában van vele hogy a megváltozott hormonszintek és miegymás mellett hogyan reagál a szervezet a különböző gyógyszerekre. Ha elbizonytalanodtál hívd fel az orvosodat és mondd el neki a kételyeidet.
2012. febr. 6. 13:24

Szedem már pár napja a Dopegytet, mérem bőszen a vérnyomásom, az esetek 90%-ában 120/80-at mérek, mind a gyógyszer bevétele előtt, mind pedig utána fél-, illetve egy órával... Én ezt nem igazán értem. Ráadásul most azt mondták, hogy ennek a gyógyszernek (250mg-os) a 2x1 nem is terápiás adagja, mert így nem éri el a megfelelő vérszintet.(Háziorvos mondta hagyjam abba) Én ezt nem igazán értem már...

Persze tény, hogy az orvosnál, védőnőnél még nem mértek 140 alatti vérnyomást nekem...

Akkor most szedjem bőszen tovább, vagy tényleg hagyjam abba, vagy várjak még????

Miért kell minden egyes alkalommal, minden különböző orvosnak mást mondania? Így igen nehéz kitalálni hogy kire hallgassak. :(

2012. febr. 4. 14:51
Nálam első terhességnél volt magas. Itthon mindig normált mértem, orvos mindig magasabbat mért. Egy vérvétellel leellenőrizte, hogy akkor most magas vagy nem, és kimutatta a vérképem, hogy valóban magasabb (LDH szintet nézett), úgyhogy Dopegytet kellett szednem. A 24. héttől volt magas, a szülés után 2 héttel normalizálódott. Most a második terhességnél minden vérképben nézi a szinteket, méregetem itthon, eddig minden oké. 2 hét múlvára vagyok kiírva.
2012. febr. 4. 08:10
Nekem is magas volt a vérnyomásom, 2-szer kellett befeküdnöm kórházba emiatt. Dopegytet szedtem, a végén már a maximum adagot: 4X2-t! De még így is 150-160 volt! Plusz Corinfart is kellett szednem. A szülést meg akarták indítani, hogy ne legyen gond, de végül magától megindult, a 38.héten. A kislányom 7 éves, és semmi probléma nincs :)
2012. febr. 3. 10:39
Halottam már jót is sajnos rosszat is . Az egyik közeli ismerősömnek iker terhessége volt és a vége felé iszonyat magas volt a vérnyomása . Szinte állandó 160 feletti , de volt hogy még több . Ő nem is szülhetett normál módon, azt mondták nem kockáztatják meg ikreknél még + a vérnyomást is szülés alatt . A gyerekek születése után 2 évvel lenyugdíjazták , mert a vérnyomása erős gyógyszerek mellett sem igazán jött helyre :(
8. fd32e0aabb (válaszként erre: 6. - Laurka85)
2012. febr. 3. 10:21

Sajnos vannak negatívumok is. Nem a gyógyszermellékhatás miatt, hanem a magas vérnyomásnak, mint mellékhatásnak. Azért kell gyógyszerrel kezelni, mert az azok által esetleg okozott szövődmények még mimdig jóval kisebbek, mint amit egy kezeletlen magas vérnyomás okozhat.Nekem is elmondta a doki utólag, mi minden történhetett volna.Emiatt nem is vállalhattam több terhességet (elővigyázatosságból)

De nem szabad azzal pluszban stresszelni magad, hogy mi minden lehetne rosszabb. :)

7. fd32e0aabb (válaszként erre: 4. - 1f0972c182)
2012. febr. 3. 10:17

Én több mint 10 éve, fél marék bogyót kaptam, 6 HETES TERHESSÉGTŐL KEZDVE, nem csak Dopegytet,4-5 fajta mixet, és méhizomlazítót is, mert görcsöltem, vérezgettem, de máshogy nem lehetett beállítani. Féltem, hogy ennyi gyógyszer kellett, de kéthetente jártam UH-ra, vérvételre. 3. hó után szedetett velem a doki Elevitet. Időre szültem, de nem engedtek természetesen, csak császárral, epidurálisan, hogy ne menjen fel vérnyomásom.

Szülés után szinte egyből visszaállt, fokozatosan akarták csökkenteni az adagolt gyógyszereket, de nem lehetett, mert kevés mellett is alacsony volt, így egyből leállították. Mindketten jól voltunk utána, s semmi bajunk egyikünknek sem. Újszülöttként kicsit kötöttek voltak az izületei, azt mondták, a magas vérnyomás miatt, de ezt "kitornáztattuk".

2012. febr. 3. 09:56
Elég megnyugtató amit írsz. A neten annyi borzalmat lehet olvasni...
2012. febr. 3. 09:49
Nekem otthon sokszor 110/60volt majd elaludtam,mondjuk sokat pihentem mindig,kerültem a stressz amennyire csak lehetett.
2012. febr. 3. 09:47
Nekem a szülészem azt mondta hogy én egyszerűen bepánikolok amikor mérik a védőnők és ez miatt magas.De biztosan igaza volt mert tök nyugisan mentem mindig és ahogy megláttam a rendelőt rögtön felment éreztem.Érdekes hgoy azóta semmi bajom nincs vele.:))Ne is foglalkozz vele,attól még szülhetsz rendesen úgyis nézik a vérnyomásodat végig.A dopegyt meg nem okozott gondot se nálam se a babánál.Pedig már most 5 éves lesz.:)))Persze én is lelkifurdalással ettem a bogyót de nem akartam hogy gond legyen belőle.
3. laurka85 (válaszként erre: 2. - 1f0972c182)
2012. febr. 3. 09:44
Én most 23 hetes vagyok, volt már párszor magas, főleg amikor doki vagy védőnő méri. Itthon sose megy 130/80 fölé. De jó hallani hogy nálad utána minden rendben lett. Én most eléggé megijedtem.
2012. febr. 3. 09:41
Nekem volt végig dopegytet szedtem én is,de azzal be is állt rendesen.Szülni normál úton szültem 120/80-as vérnyomással.Nem volt vele gondom,csak állandóan méregetnem kellett otthon.Szülés után a kórházban pedig napról napra lentebb vették az adagomat és otthon már nem kellett szednem.Ja és nekem a 4. hónaptól lett magas.
2012. febr. 3. 09:36
Sziasztok! Van valakinek tapasztalata erről, hogy alakult a vérnyomása a terhesség alatt? Nekem Dopegytet kell szednem. Elmúlik ez az egész a baba születése után? Lehet rendesen szülni? Be kell feküdni kórházba?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook