Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Milyen módszerek vannak a luteális fázis kitolására? fórum

Milyen módszerek vannak a luteális fázis kitolására? (tudásbázis kérdés)


7. f878e25215 (válaszként erre: 6. - Vigyorex6)
2018. nov. 4. 18:48

Szia Vigyorex6! Most találtam rá erre a fórumodra és látom, azóta összejött, ill. összejöttek a babák. Ehhez nagyon-nagyon gratulálok! :)

Azt szeretném kérdezni, hogy a rövid luteális szakasz kapcsán nálad mi lett a megoldás?

Nekem stimulálás nélkül 25 naposak a ciklusaim és follikulometriával ki lett mutatva, hogy a 15. napon szokott csak megrepedni a tüsző. Eddig egyik dokim sem foglalkozott ezzel.

(Most inszemes ciklusban vagyok, de lehet, hogy ha ez sem jön össze, megemlítem a problémát az új dokimnak.)

6. Vigyorex6 (válaszként erre: 5. - Remoni)
2012. febr. 2. 17:29

8 nap volt a legrövidebb.

Azt mondta a dokim, hogy a 28. napomon menjek, mert elég későn van peteérésem (általában a 20. cn után), és ha 10 felett van a progeszteron, az mutat valamiféle peteérést, de 20 feletti már jó.



Viszont ha túl hamar leesik a szintje? Akkor lehet adott ciklusnapon napon normális... :/ ,idő előtt megjön, a luteális szakasz, pedig ugyanúgy rövid.

2012. febr. 2. 17:20

Ha 10 napnál nem rövidebb, a teherbeesést elméletileg nem gátolja. Nem írtad mennyi volt a legrövidebb.

Ha megjön a progreszteron szinted, akkor az eredménynek megfelelően kell eljárni.

4. Vigyorex6 (válaszként erre: 3. - Remoni)
2012. febr. 2. 17:01

Szia! Igen, babát szeretnénk, egy éve vagyunk már sikertelenek. A hormoneredményeim már jók, a progeszteront is megtudom nemsokára. Erős a gyanúm, hogy vagy alacsony a szintje, vagy hamar kiürül. Egy alkalommal volt fent a hőm 12 napig, a többi ciklusban ennél kevesebb napig tartózkodott fent.

Peteérésem van. Bár most, hogy leállítottak a gyógyszerrel, nem tudom lesz-e ezután is.

2012. febr. 2. 16:06
Az attól függ. Mennyire rövid? Sárgatest hormont néztek-e már? Hormonprofilod rendben van? Gyereket szeretnél?
2012. febr. 2. 15:49

Rövid a luteális fázisom, emiatt a Merckformint Eucreas-ra váltotta az orvosom.

Súlyos allergiám lett, csalánkiütéssel, fulladással. Az okát nem tudni, de a gyógyszert is felelőssé teszik, ezért leállították a kezelést, így a következő, márciusi kontrollig csak az IR diéta és a mozgás marad (PCOS-es vagyok).

Kérdésem, hogy tájékozottabb legyek, hogy milyen lehetőségek vannak a luteális fázis hosszának kitolására? Kinek mi vált be? Érdekelnének a tapasztalatok, míg el nem jutok a következő konzultációra az endokrinológushoz.

2012. febr. 2. 15:49
Milyen módszerek vannak a luteális fázis kitolására?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook