Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Járt már valaki közületek úgy, hogy a 3D szempillát nem bírta a szeme? Csúnyán bedagadt, és kivörösödött.Lehet ez ellen tenni valamit? fórum

Járt már valaki közületek úgy, hogy a 3D szempillát nem bírta a szeme? Csúnyán bedagadt, és kivörösödött.Lehet ez ellen tenni valamit? (beszélgetős fórum)


1 2
2017. szept. 11. 21:27
Nekem is bedurrant a szemem az első műszempilla-kísérletemnél (2-3 nap után), és sokat kutakodtam, hogy mégis mi lehet a gond mivel semmire soha nem voltam még allergiás az elmúlt 40 évben. Mivel a bőrgyógyász csak annyit mondott, hogy kontakt-allergia, én még reménykedtem, hogy más ragasztóval vagy más pilla-anyaggal szerencsém lesz. Aztán egy itthoni barkácsolás közben véletlenül a lábamra fröccsent egy adag pillanatragasztó...... két nap múlva úgy bedurrant a szemem (!), hogy alig láttam ki rajta és a lábam is durván kiütéses lett. Itt már világos lett, hogy a cianoakrilátra vagyok allergiás. A c.a-nak csak a neve rémisztő egyébként különböző formáiban tipp-ragasztóként is használják vagy akár orvosi ragasztóként, tehát nem toxikus, de aki allergiás rá, az felejtse el a tippes műkörmöt vagy a "tartós" műszempillát. Így marad az ideiglenes megoldás a latex alapú ragasztókkal (bulira, alkalomra egész sort vagy csak tincseket kis gyakorlás után szépen fel lehet tenni). Annak meg csak gratulálni tudok aki annyira ragaszkodik a 3D pillához, hogy képes Medrolt zabálni, hogy ellensúlyozza a tüneteket......ilyennel is találkoztam.
38. Shigella (válaszként erre: 29. - Ancee)
2017. jún. 8. 07:50
Én most így jártam. Belelógott a szemembe az alsó pillákat leragasztó alátét, nem is éreztem, a kozmetikusom vette észre, hogy könnyezik a szemem, megigazította, de már akkor vagy egy órát úgy volt a szemem alatt. Tegnap fájdalmat éreztem, ha becsuktam a szemem, de nem láttam semmit a szememen. Ma reggelre az alsó szemhéjam alatt piros, váladékos lett a szemem. Ma elmegyek szemészetre. Remélem, gyorsan rendbe jön...
37. Paloma (válaszként erre: 29. - Ancee)
2017. febr. 17. 19:08
Szia. Nekem is feldagadt a szemem a muszempillatol. Szval ha veszek allergia mentes ragasztot es figyelunk az alatet helyes felhelyezesere akkor eselyes hogy nem vorosodik be a szem es nem dagad fel?
36. Rawin
2015. nov. 24. 19:02

Sziasztok! Leírom én is a saját tapasztalatomat.


Kb 3-4-szer volt műszempillám. Az első napokon nekem mindig tapasztalható volt némi ödémás duzzanat, amely 1-2 nap alatt elmúlt. Legutoljára viszont olyan szinten begyulladt a szemem, hogy soha többet nem próbálkoztam vele. Szemeim min. a kétszeresére duzzadtak, és brutális módon eldeformálódtak a szemhéjaim, emellett állandóan váladékozott. Rettentő ijesztően néztem ki, alig mertem a szemészeten várakozás közben az emberek szemébe nézni.


Először itthon próbáltam kezelni, van oldószerem, amellyel meg akartam szabadulni az irritáló, viszkető-égő pilláktól. Amikor az oldószert a szememhez tettem, azt hittem, hogy szó szerint kiégnek a vegyszertől, ezért képtelen voltam eltávolítani műpillákat. Vettem Voltarent, de számomra teljesen sikertelen kísérlet volt, nem változott a helyzet.


Végül a szemészeten kötöttem ki, ahol Floxal cseppet (5x1), ill. Efflumidex -szteroid tartalmú- szemcseppet (5x1) kaptam. A Floxalt csepegtethettem az előírtnál többször is, igazság szerint amikor rájött a viszketés, egyből nyomtam is. Nagyon jól oldotta a feszültséget, az Efflumidex pedig a gyulladást vitte le 1-2 nap alatt.


Soha többet műszempilla! Helyette rátaláltam egy szempilla növesztő szérumra, amely nekem nagyon bevált, gyönyörű hosszú pilláim lettek tőle: Long4 Lashes. Ez a termék növesztésre nagyon jó, viszont nem dúsít.


Remélem, hogy tudtam segíteni!

35. lozsy
2015. nov. 10. 22:25
Egészen pontosan a neve Voltaren ophta CD szemcsepp.
34. lozsy
2015. nov. 10. 22:03

Sziasztok!

Azoknak írok akiknek allergia alakult ki a műszempillától. Nálam egy hét után kezdődött az allergia. Először környezetem, majd váladékkozott. Amilyen gyorsan tudtam leszedettem, rohantam a szemészetre. Kaptam tobradex krémet semmi hatás jött a ciloxan egyre rosszabb lett. Ezek után kaptam optanol cseppet és tobradex krémet ismét. Újabb 1 hét semmi javulás. Egyfolytában folyt a könnyem, szúrt a napfényt sem bírtam. Visszamentem és átmosták a könnycsatornám. Azt mondták tobradexet hagyjam el csak az optanolt használjam és vegyek műkönnyet. Ismét semmi eredmény. Nem tudtam olvasni, dolgozni borzalom volt. A végen felirattam magamnak Voltaren cseppet( itt olvastam, hogy vkinek bevált) mert már attól féltem, hogy elromlik a látásom. 3 csepp után elmúlt minden problémám. Az egyik szememmel még homályosan látok, de remélem elmúlik. Senkinek nem kívánom az elmúlt 1 hónapot.

Sziasztok!

2015. jan. 19. 23:45
Az én szemem sem szereti de nem tudom miért. Fájt, könnyeztem. nem is csináltattam többet.
2013. dec. 8. 06:52

nekem is ez volt a problemam, de megtalaltam ra a megoldast: a 3d-s szempillatol nekem is durvan begyulladt a szemem, de amikor csak soros szempilla volt rajtam, attol nem. ezen a nyomon indultam el, es feltettem par szal szempillat (hobbybol en is megtanultam a technikat) normal ragasztoval. a vegeredmeny katasztrofa volt, mivel a normal pillaragaszto ragacsos marad, es sosem szarad meg teljesen. de nem adtam fel. kiserleteztem tovabb, es talaltam egy ragasztot, ami eredetileg tincses szempillahoz van, de tokeletes 3d-hez is. a neve "ardell lashtite adhesive for individual lashes". nem irritalja a szemet, abszolut kenyelmes viselet, annyi problemaja van, hogy nem olyan tartos. ertsd: 2-2,5 hetet bir, de azt fixen birja.

ha valaki ki akarja probalni, par jotanacs: nagyon gyorsan szarad, es ha mar elkezdett szaradni, akkor nem lehet vele szepen dolgozni, ugyhogy csak keveset szabad belole kivenni, igy anyagigenyesebb, mint a "szakszeru" ragaszto, de az aran behozza, mivel a 3,5 grammos 1200 forint korul van. bar nagyon gyorsan szarad, miutan a pillahoz illesztettuk, es meg a pillak szet vannak valasztva, parszor fujjuk meg. fixalast nem igenyel, velemenyem szerint amugy sem tanacsos, mert a fixalo zsele tartalmaz par irritalo anyagot.

2 szinben kaphato: fekete, es atlatszo. mivel kicsit latszik felrakas utan, igy az atlatszoval termeszetes, a a feketevel dramaibb hatast lehet elerni.

sok sikert kivanok hozza, es ha valaki kiprobalna, akkot kerem irja meg, hogy neki is bejott-e. koszonom szepen!:)

31. Rürü
2013. okt. 10. 12:20
A hozzászólásokat olvasva, még szerencsés vagyok, hogy nekem nem kell mind a mai napig csepegtetnem a szemembe... Elmúlt, amióta nincs szempillám, és a sajátom is szépen helyrejött. Ricinussal kenegetem azóta is, hát persze nem olyan tökéletes hosszú, dús, ívelt mint a műszempilla, emiatt fáj is a szívem... :( És irigykedem az ismerőseimre, akiknek lehet pillájuk. Egyébként nekem is van kontaktlencsém, lehet ezzel is összefüggésben van?
30. Rürü
2013. okt. 10. 12:16
Nekem is ugyanez a tapasztalatom. És az előző hozzászólásra reagálva, nekem az alátét soha nem szúrta a szemem, ennek ellenére (a felső szemhéjamon)a szempilláim között kezdett el hámlani a bőr, és hullani ki a műszempilla a sajátommal. Mindezt úgy, hogy félévig folyamatosan volt rakva, levetettem mondván, hogy pihenjen, ekkor még semmi bajom nem volt. 1 hónap múlva újra rakattam, és kivörösödött, de csak az egyik szemem, és iszonyatosan be is dagadt. Úgy néztem ki mint akit jól megvertek... 3 hét múlva töltés, újra bedagadt, ezúttal mindkettő... Jóba vagyok a kozmetikussal, tudom hogy, egy drága érzékeny szemre való ragasztóval dolgozik, és nem cserélt ragasztót egyszer sem... Próbálkoztunk azóta is 3-3 szállal mind2 szemre, hogy megnézzük fenáll-e még az allergia, de már ettől a kevéstől is bedagadt (ja és a 3 szál rakásakor nem rakott alátétet, tehát kilőve, hogy az okozná ezt a durva allergiás reakciót!!!)... Sajnos, le kellett mondanom róla végleg :( Rajtam kívül egy vendégének sincs ilyen. Ezen a héten 1-2 szállal lehet próbálkozunk, mert ennek már féléve, hogy nekem pilláim voltak, de nincs sok remény...
29. Ancee
2013. júl. 23. 09:54

Sziasztok!

Átolvastam a hozzászólásokat, gondoltam megosztom én is a véleményem, mert a párom szemész orvos, én kozmetikus vagyok és kerültem egyszer hasonló helyzetbe mint a nyitó forumozó, csak ott én voltam aki felraktam a pillát. Többen is írtátok, hogy a ragasztó hypoallergén. Ez teljesen így van, a mai ragasztók 99,9%-a nem okoz allergiát. Ha a ragasztótól lenne a panasz, akkor az a szemhéj hámlását okozná. Sajnos, egy egyszerű, de mindenképpén elkerülhető technikai jellegű probléma okozza a fenti, és hasonló tüneteket. A kötőhártya gyulladás, amit az alsó szempilla leragasztásakor használt alátét okoz, ha "belelóg" a szembe. Ott, megsérti a kötőhártyát, és másnapra a szem bedagad, vörös lesz, váladékozik. Tehát nem a pillával, vagy a ragasztóval van a probléma, hanem az alátét felhelyezésével. Nem szabad, hogy szúrja, bökje a szemet, mert az alatt az 1-2 óra alatt amíg elkészül a pilla felrakása, felsérti a szaruhártyát. Erre pedig a szemész által felírt szemkenőcs a legjobb, és még a pillát sem kell leszedni, elmúlik 1-2 nap alatt a pirosság.

28. Marlenka... (válaszként erre: 27. - Face89)
2013. jún. 7. 20:21

Szia!

És most már minden tüneted elmúlt ? Nekem már másfél hónapja nincs fent, de a mai napig műkönnyel kell csepegtetnem napi 3X, és a szemhélyamat kenegetni, mert különben viszket, vöröslik. 3 szemészeti szakvéleményem van, de csak tárják szét a karukat ....

27. face89
2013. máj. 23. 12:50

Sajnos jártam én is így, nemrég :( kb másfél éve jár(tam) egy csajhoz, otthon dolgozott, szerintem gagyi, ázsia centeres szempillával-ragasztóval-mindennel. Ezzel nekem egy percig sem volt bajom, ugyan is a pillák NEM VICCELEK 4-5 hetet bírtak! Semmi bajom nem volt, amíg a csaj akihez jártam ragasztót nem cserélt... sajnos akkor elkezdett minden töltés után viszketi a szemem, és ez jóformán 1-1,5 hétig nem maradt abba... de addigra kivakartam az összes pillát, szóval mehettem töltetni!

Elhatároztam, hogy elmegyek egy szalonba, rendes kozmetikushoz, meglátom mennyire lesz esetleg jobb a szempillám, ha márkás termékkel dolgoznak, stb. Feltette a kozmatikus csaj a pillákat, látszólag nagyon szépek voltak, minden rendben volt... Kis szem pirossaág, de nálam az normális, mert rettentő érzékeny a szemem. Másnap reggel már furcsa volt, amikor keltem fel, nem bírtam kinyitni a szemem... iszonyatosan be volt dagadva, rettentően megijedtem, ilyet még soha sem tapasztaltam!!! NEM VAGYOK SEMMIRE ALLERGIÁS! gyorsan mentem orvoshoz vele, kaotam rá szemcseppet és krémet, de a voltaren szemcsepp az ami hatott... nekem 2 nap alatt elmúlt, a szempillát pedig magamnak FÁJDALOMMENTESEN leszedegettem... szóval az a kozmetikus nem volt valami nyerő sajnos, a szempillák hulladékok voltak, és nagyon nagyon rossz tapasztalataim lettek. Sajnos most nagyon félek jból neki ugrani a műszempilla témának, így ricinusozok, hátha segít :)

2013. máj. 15. 21:32

Azóta Én sem tetettem fel pillákat. még jó, hogy nekem 2-3 nap alatt elmúlt ez a szem gyulladás.

Nekem is nagyon kevés szempillám maradt, amúgy sem volt sok. minden este ricinusozom, hátha attól gyorsabban visszanő .

2013. ápr. 29. 20:35

Sziasztok !

Kicsit hosszú leszek,mert hetek óta tartó kínlódásom mesélem el, miután elolvastam a hozzászólásokat.

Már fél éve rakattam szálas pillákat, semmi bajom nem volt,frissen kicsit talán érzékeny volt. Egyik friss rakás után úgy ébredtem, hogy be volt dagadva, vörösödve, viszketett. Gondoltam, csak bele dörzsöltem valami koszt, bacit, a szemészeten antibiotikumos szemcseppet írtak fel. Egész jól voltam két hét múlva, már csak kicsit viszketett, így mentem töltetni. Már estére újra kezdett begyulladni, hajnalban már arra keltem, hogy nem tudom kinyitni, úgy össze ragadt a váladéktól. Reggelre totál ödémás lett, viszketett, vörös volt, könnyezett, váladékozott, irány az ügyelet szombat lévén. Ott egyből adtak kálciumos lötyit inni, meg a szurit sem úsztam meg. Ekkora már világossá vált számomra is, hogy a ragasztóra lettem allergiás. Az antibiotikumos szemcsepp már semmit sem ért, felírtak hát szteroidosat. Irány a kozmetikus leoldatni a pillát. Igen ám, de az oldószer kapásból úgy mart, mintha chillit kent volna a szemembe. Azonnal mosattam le, így olajos vattával dunsztoltuk be közel egy órát. Nem baj, úgyis kába voltam az injekciótól. Csakhogy a pillának csak a fele jött le, az is a sajátommal együtt. Napokig oldottam még le magamnak úgy, hogy éjszakára alaposan bekentem ricinusolajjal. Az legalább jót tett a maradék 10 % pillámnak is, mert a szemem körüli bőrnek, mert az olyan megviselt lett, mintha 30 évet öregedtem volna. Olyan érzésem volt, mintha pillanat ragasztóval rögzítették volna a pillákat.

Már eltelt egy hét, iszom továbbra is a kálciumot, és a szteroidos szemcseppet még mindig nem tudom letenni, csak ritkítani a használatát, mert újra jönnek a tünetek. Így már 3 hete gyógyszeres szemcseppet használok !

Soha többet műpilla!

Ezt azért osztottam meg veletek ilyen részletesen, hogy ha gyullad, dagad be a szemetek, akkor azonnal kálcium és orvos.

24. grizus
2013. ápr. 27. 06:13
Azt lehet tenni, hogy nem hordasz ilyet. Beválik.
2013. ápr. 20. 17:25
Sziasztok! Én is így jártam, már több alkalommal . most kipróbáétunk egy új allergiamentes ragasztót, de ugyan úgy itt ülök gyulladt óriás szemekkel. Nekem 3 nap mire elmúlik, utána tudom hordani a pillákat. de nem ér meg 3 nap torz szemet :(
2013. ápr. 11. 06:11

Nekem nem rég óta van 3d-s műszempillám, most voltam töltetni másodjára. Tegnap este felpuffadtak a szemeim, de olyan szinten, hogy az hihetetlen. Azt hiszem lemondok róla, mert az mellett h viszketett egész este, ocsmányul nézek ki és a sírógörcs is kerülgetett, mikor reggel tükörbe néztem. :(

Hogy ment le a puffadás a szemetekről?? Valaki segítsen legyen szíves. :/

21. mami007 (válaszként erre: 16. - Smarten)
2013. márc. 18. 21:10
Megvettem a cianoakrilát mentes ragasztót-FELÉLEDT A REMÉNY ENNEK HALLATÁN-az eredmény: dagadt, ödémás szem. El kell hogy felejtsem :( Örökre
20. mami007 (válaszként erre: 18. - Jazmin.kiss)
2013. márc. 18. 21:08
Sajnos nagyvárosban inkább a gyorsaságra, semhogy a minőségre mennének.Mondván-lesz helyette másik szép szempillákra vágyó hölgyike.Nálunk, kisvárosban-akad itt is szempillás bőven-szakember a legtöbbje.Tesóm is igyekszik megtartani vendégkörét(5500 Ft a felrakás, 2000 a töltés!!!)különböző akciókkal, és precíz munkával!!!!
19. mami007 (válaszként erre: 17. - 0c62621cb8)
2013. márc. 18. 21:03

Kedves Dorina!

Az elsők között voltam, akiknél jelentkezett a tünet.Vörös, duzzadt, ödémás szem, majd következett a gyógyulás, hámlás, viszketés.Testvérem kozmetikus, ő is helyez fel szempillát. Sajnos nekem már nem :(.

Kipróbáltunk mindent, megrendelte az allergiamentes ragasztót. Semmi. Ismét ödémás szem..csak tovább tartott a gyógyulás. Pihentettem a szemem..hátha...ismét megpróbáltuk, de már utoljára.Majd két hét!!!!!!-be tellett mire meggyógyult a szemem.Ennek pont egy éve.A 3D szempillát elfelejtettem. Nem kis lelki megviseléssel járt ez nekem sem.Azóta is irigykedve nézem a hatalmas pillákat......

2013. febr. 13. 09:38
Sziasztok! Nekem mèg nem volt problémám ragasztoval, de szakemberrel mar igen, pedig mar kiprobaltam egy csomot. Nem elég hogy lepotyogott 3het elott, de össze- vissza ragasztózták a szempillám. Hallottam mar én is erről az anyagról hogy káros de bajom nekem meg nem volt tőle. Szerintem Dorina mást ne keress, hanem kérd meg a lányt hogy váltson ragasztot. Nekem egy alom lenne ha legalább a 3hetet kibirta volna (pedig nagyon vigyaztam ra) nemhogy az 5hetet. Én mar feladtam, pedig nagyon tetszik. Biztos rossz embereknél kerestem eddig.
2013. febr. 10. 21:37
Sziasztok! Én is hasonló cipőben járok... Tavaly augusztusban tették fel az első 3D pillámat, gyönyörű volt, sokáig (5 hétig) tartó. Múlt hónapban elkezdett viszketni a szemem és bedagadni. Szóltam a lánynak, aki felteszi, hogy ez van, mi lehet? Azt mondta, biztos, hogy nem allergia és nem a szempillákra vagy a ragasztóra, mert allergia mentes termékek... Oké. Visszamentem a következő alkalomkor és mondtam, h ne tegyünk inkább fel, de meggyőzött, h nem ettől van és mással is konzultált erről. Feltettük. Másnap ugyanúgy elkezdett viszketni a szemem és piros lett. Aznap még leszedettem egy idegen kozmetikus hölggyel, mert nagyon irritálta már a szememet. Most kb. nincsen semmi a sajátomból sem, nagyon rosszul érzem magam a bőrömben és ha tükörbe nézek elkap a sírógörcs... Szeretném tudni, hogy ha máshol más ragasztóval tetetek fel akkor is már allergiás leszek mindenre? Vagy próbálkozzak? Köszönöm a válaszokat! Dorina
2012. aug. 13. 18:48

Sziasztok!

Engem is elragadott a 3D szempilla láz, sajnos ennek kapcsán találkoztam a ricinus olajjal.

Ezt a pihentetési időben ajánlják, bár ha szakszerűen van felrakva a pilla, nem nagyon kell pihenőidő, mivel 4-6 hét alatt a teljes saját pilla garnitúra lecserélődik, ha a felrakással minden rendben volt.

Előzmények:

Korábban mint műkörmös tevékenykedtem, tehát nem áll tőlem távol a szépség ipar, de mára már ez is csak hobbi maradt. Egy barátnőm keltette fel az érdeklődésem a 3D pillákkal kapcsolatban. Igaz, még csak most kezdtem el csinálni, ezért pénzt még nem is kérek érte. Cserébe lassan, de precízen készítem el a művet. :) Magamnak persze nem tudom megcsinálni. :( Annyira megtetszett, hogy kerestem nem kis ráfaragással a neten egy pillászt, aki pénzért(nem kevésért) elkészítette nekem a vágyott (?!) pillákat. Már a felrakás közben feltűnt, hogy túl gyorsan halad, aminek meg is lett a böjtje, mert csak otthon láttam, hogy gyakorlatilag úgy összeragasztotta a pilláimat, hogy a küönálló szálak helyett szinte sorosra összeragasztotta. Furcsa volt még, hogy a barátnőimnek (van akinek különösen érzékeny a szeme - Cseppet sem könnyezett, nem csípte a szemüket a ragasztó), míg az én pillászomnál majd kifolyt a szemem, úgy csípett, és az előttem lévő vendégnek is potyogtak a könnyei, ami szerintem nem normális. Két napig bírtam, visszamentem, hogy csináljon vele valamit, mert ez így nem jó, ahogy van. Kiokosított, hogy majd ha nekem is ott ül a következő vendég, én sem tudom majd megvárni, míg megszárad a ragasztó, és ez szerinte tök normális, hogy összeragadt. Csipeszekkel széthúzgálta az összeragadt szálakat, persze jól megtépve a saját pilláimat is. De még mindig nem volt az igazi, ezért kértem, hogy oldjuk le. Mondanom sem kell gondolom, hogy a megtépett oldalon fele annyi pilla maradt, mint a csak leoldotton... Na, ekkor jött a ne aggódjak, kenegessem ricinus olajjal, attól majd visszanő... Ez 2 napja volt, tehát eredmény még nincs, vagy csak én nem látom, minden esetre aggódom kicsit. Jó hír viszont az allergiásoknak, hogy van remény! Mivel nem régen kezdtem, és alaposan utánaérdeklődtem mindennek, van antiallergén ragasztó, ami nagyon drága, és hosszabb a kötési ideje is, ezért adott idő alatt kevesebb vendége lehet a futószalagon dolgozóknak,de nem tartalmaz cianoakrilát-ot.

Nem tudom, mennyire fog elterjedni a "profik" között, de ne adjátok fel, van remény!

2012. márc. 10. 20:11
Szia. Én is így jártam. 1 évig nem volt semmi bajom, aztán jöttek a tünetek: vörös, ödémás szem, viszketéssel, hámlással. Hiàba teszik fel a bőrödtől 1-2 mm-re, a ragasztó ahogy párolog úgy irritálja a szemet. Sokat kutakodtam a témàban, mert én sem akartam lemondani a hosszú szempillákról. Az eredmény: ciano-akrylát mérgezés, pont ezekkel a tünetekkel. Sajnos minden ragasztó tartalmazza, mert ez az alapanyaguk, ez van a pillanatragasztóban is. Inkàbb mond le róla, mert a mérgezés miatt kihullhat az összes szempillád. További szép napot nektek!
14. 5c59722432 (válaszként erre: 12. - Egri maja)
2012. febr. 3. 19:24
Köszönöm!!!!:)
13. michelle.r (válaszként erre: 2. - Alexandrovna)
2012. febr. 2. 21:39
Ha jól van megcsinálva, két hónapot is kibír. És csak 5.000 forintba kerül. Mármint az utántöltés.
2012. febr. 2. 14:57

Sziasztok!

Végig olvastam a hsz-eket és szerintem is a ragasztóval lehet a gond...de akkor lehet,h nincs jól felragasztva,mert a saját pilládhoz 1-2mm-re a bőrödtől kellene,úgy hogy a ragasztó ne érjen hozzá.Akkor elméletben nincs ami irritálhatná!

Próbáld meg borvizzel öblögetni a szemed,hátha segit!:)

11. Molly38 (válaszként erre: 10. - 5c59722432)
2012. febr. 2. 14:40

Persze doki írta fel, nem is ez a gond, én hosszú távra gondoltam, ha mondjuk használt volna és akkor úgy tudnád használni, ha szeded a gyógyszert.. na az úgy gáz lenne..


Persze akut esetben nem gond a szedése, csak inkább ki kell iktatni az allergént ha már lehetséges, mint gyógyszerrel kompenzálni.

10. 5c59722432 (válaszként erre: 9. - Molly38)
2012. febr. 2. 14:01

..orvos írta fel..ennek ellenére nem használt..lehetséges bele kell törődnöm:(..

sajnos gyanakodtam rá én is..hogy a szervezetem most adta fel a ragasztó-szempilla elleni harcot..azért még kitartóan kutatok..

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook