Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mit lehet tenni ha a teszvesz-en vásárolt árut nem szeretné visszavenni az eladó? fórum

Mit lehet tenni ha a teszvesz-en vásárolt árut nem szeretné visszavenni az eladó? (tudásbázis kérdés)

12. vica66 (válaszként erre: 11. - Vanessza25)
2012. febr. 3. 21:25

Hát, nem tudom, mi lesz a csomaggal, ha senki se veszi át...

Talán érdemes lett volna/lenne még a TeszVesz fórumába is írnod, hátha kapsz pár tanácsot, hiszen oda sok rutinos vevő-eladó jár.

11. vanessza25 (válaszként erre: 10. - Vica66)
2012. febr. 3. 06:28

Szia!


Igen sajnos így utólag beláttam,hogy hiba volt visszaküldeni ,mmevel nem fogadta el és így visszaküldték nekem ismét 115ft-ért....amit most nem vettem át...ott van a postán és ma lejár az 5 nap amíg tartja a posta és utána nem tudom mi lesz vele....vegyem át vagy vissza megy megint a feladónak éső se veszi át megint akkor csak halmozódik a postaköltség és mi lehet a vége?kinek kellesz kifeztni?köszönöm a válaszokat előre is

10. vica66 (válaszként erre: 9. - Vanessza25)
2012. febr. 2. 21:35

Szia!

Írták neked, hogy a TeszVesz majd törli a bosszúnegatívot. Ez nem így van, mert nem törlik. (Mivel általában az az álláspontjuk, hogy nem látnak bele az adásvételekbe, nem tudják eldönteni, hogy kinek van igaza.) Maximum megválaszolhatod a negatívot, vagyis megjegyzésként hozzáfűzöd, hogy szerinted mi volt a helyzet.

Első körben, amikor megkaptad a kabátot, és nem felelt meg az elvárásodnak (illetve annak, amit állított róla az eladó), előbb le kellett volna levelezni vele a dolgot. Ha neked semmiképp nem kell így a kabát, akkor kérned kellett volna, hogy utalja vissza a vételárat, és a dupla postaköltséget, és csak AZUTÁN postázni neki vissza a kabátot. Hiszen te is előre utaltál neki, tehát visszafelé is így kell működnie. Ha a levelezésben ebbe nem akar belemenni, akkor lehet kilátásba helyezni, hogy jelented a TeszVesznek a megtévesztést (amennyiben egyértelmű, hogy nem azt kaptad, ami a terméklapon volt - nem árt lefotózni is, ha va van pl. cimke a termékben az anyagösszetételről). Ha bizonyítani tudod a TeszVesz felé ezt, és a levelezésetekkel, hogy nem hajlandó megegyezni, akkor felfüggeszthetik. Ha erre se reagál, akkor sajnos nem sok mindent tehetsz.

Ez a legrosszabb megoldás, amit csináltál, hogy negát adsz, és visszaküldöd a kabátot előre, mert így magadnak csináltál költséget.

Remélem, azért sikerül valahogy dűlőre jutni.

2012. febr. 2. 19:46
Köszönöm a válaszokat.:-)Sajnos a negaví értékelést már megtettem felé a teszveszen.....igen ő erre reagált negatívan.sőt e-mailt is küldtem neki.de nem hajlandó visszavenni ennek ellenére sem.azt mondja miért nem kérdeztem mielőtt vásároltam:-(Akkor a teszvesz tudna segíteni abban hogy visszautalja az összeget,,vagy csak esetleg rászól és vagy viszaveszi vagy nem?hagyjam ennyiben?köszönöm.:-)
8. Evetke- (válaszként erre: 2. - Vanessza25)
2012. febr. 2. 01:02

Először írd meg neki kultúrált hangnemben, hogy ha nem fizeti vissza/veszi át terméket (azaz amit szeretnél), akkor jelented a Kapcsolatfelvételen a történteket és Negatívan értékeled.

Levelezz le vele mindent előbb, mert amikor a Teszvesz felé fordulsz, alá kell tudnod támasztani a történetet.

Értékelésnél negatívot adsz neki és leírod mi történt - erre ő "bosszúnegatívot" adhat, ami ha nem jogos a Teszvesz törli - de szintén jelezni kell a Kapcsolatfelvételen.


A termékleírásban sehol nem tűntette fel, hogy műszőrme, ugye? A képen sem látszott, igaz?

Ahogy írta az előttem szóló, simán megtévesztett..

7. 8ef78160df (válaszként erre: 5. - Zebracsikó)
2012. febr. 2. 00:47
akár 1 ft-rt is...
6. Dolores007 (válaszként erre: 5. - Zebracsikó)
2012. febr. 2. 00:34
Anyum épp most árul vmelyik ilyen oldalon egy nyusziszőr kapucnis kabátot kb. 4000-ért...
5. zebracsikó (válaszként erre: 2. - Vanessza25)
2012. febr. 2. 00:24
miből gondoltad, hogy 4000-ért irhát kapsz???????????
4. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 2. - Vanessza25)
2012. febr. 2. 00:17
Félrevezetett, tehát amit az előbb javasoltam, de nem tudom megéri-e ennyi összegért esetleg pereskedni. Biztos nem volt benne, hogy irha jellegű, mert azért az ára nagyon csekély.
2012. febr. 2. 00:13
Attól függ miért szeretnéd visszaadni, ha jogos akkor fordulj a Teszveszhez, hogy szólítsák fel.
2012. febr. 2. 00:11
Sziasztok!Én azt szeretném kérdezni,hogy mit lehet abban az esetben tenni ha én vásároltam egy kabátot amit Irha" kabátként tüntetett fel az eladó...megvettem kifizettem de mikor megkaptam a belső részén látszott hogy műszörme...a kabát jó állapotú csak nem Irha....írtam az eladónak,hogy ez nem felel meg a leírtaknak így visszapostázom és utalja vissza az árát..ami 4000.- a kabát + 1115.- a posta.....ezt meg is tettem,de az eladó nem fogadta el és nem vette át a kabátot így az visszajött nekem 1115ft-ért átvehetem újra....Kérdésem,hogy ebben az esetben tehetek valamit?köszönöm
2012. febr. 2. 00:06
Mit lehet tenni ha a teszvesz-en vásárolt árut nem szeretné visszavenni az eladó?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook