Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Ti hogyan teremtitek meg a családi idilt? fórum

Ti hogyan teremtitek meg a családi idilt? (beszélgetős fórum)


1 2
2010. máj. 15. 01:05
fakanállal :DDDDDDDDDD
2008. júl. 21. 08:02

A "családi idill" mint olyan, nagyon tág fogalom , és ahányan vagyunk, kinek-kinek annyifélét jelent.

Megteremteni pedig szerintem nem lehet, csak élni lehet benne, (vagy nem élni).

2008. júl. 21. 07:55
Csiribú, csiribá, idill legyen, pric-prac.
2008. júl. 21. 07:53

Családi idill... létezik ilyen egyáltalán? Én eddig - életem 53 éve alatt - csak filmekben láttam családi idillt. Mindig sajgó szívvel, gombócal a torkomban vágytam rá. De az idill megteremtéséhez legkevesebb ketten kellenek. Egyedül sztem ha belegebedsz sem tudod megteremteni a családi idillt. Legfeljebb a megteremtődésükhöz szükséges hátteret biztosítod.

De mondom: szerintem.

2008. márc. 1. 21:01
odafigyeléssel
41. 1a50c86bb0 (válaszként erre: 40. - Kriszta74)
2008. márc. 1. 20:49
ez aranyos :))
2008. márc. 1. 20:48
Az egyik este kisfiam megmakacsolta magát. Nem akart menni zuhanyozni. Már mondtam mindent, már veréssel is fenyegetőztem, már a férjem is kezdett kiakadni. Végül azt mondtam, tudod mit fiam, téged apád és anyád büdösen is szeret. Ma nem kell lezuhanyoznod, felmentelek alóla. Na ekkor kezdett el sírni. Nem zuhanyozott le végül, de másnap már első szóra ment.
39. direne
2008. jan. 31. 14:23
Ja, és volt olyan hétvégénk is, amikoris nem törődtünk a körülöttünk hömpölygő 100 darabos puzzle 100 darabjával, meg a szétszórt ceruzák, zsírkréták özönével, meg az ide-oda hajigált kockák halmaival, meg az itt-ott elejtett A4-es papírok tömkelegével,hanem ejtőztünk, táncoltunk a gyerekekkel, este pedig kézen fogva megnéztük a Fargot...immáron,gyerekek nélkül :-)))
38. direne
2008. jan. 31. 13:48
Én időnként meggyújtok néhány mécsest, miután letettük a gyerekeket, esetleg leágyazunk a nappali közepére a szőnyegre, és egy-egy pohár bort elszopogatunk, beszélgetünk vagy megnézünk egy jó filmet.:-)
37. caravell (válaszként erre: 36. - 01c8755c79)
2007. dec. 13. 10:54
No hát ezért a nő feladata a családi idill megteremtése,mert a szív dolgaiban tisztábban lát, mer tisztán látni és fel meri vállalni az ezzel járó kockázatokat!Mert hangot tud adni a benne levő gyönyörű érzéseknek! És egy párbeszéd úgy kezdődik,hogy valaki megszólal. A jó családi élet alapja pedig éppen ez a párbeszéd. De beszélgetni hosszasan nem lehet csak akkor,ha előbb-utóbb a másik fél is megszólal, úgyhogy ehhez azért két ember kell, meg a jó családhoz annyi,ahányan vannk, amikor már nagyobbak a gyerekek.
36. 01c8755c79 (válaszként erre: 35. - Caravell)
2007. dec. 13. 10:26

... akkor egy kicsit a gyerekekről... ;)


"Nem. Nem vagy tökéletes – és nagyon sajnálom,

hogy amikor még kicsi voltál, némelykor talán

éppen a tökéletességet vártam tőled. Te jobb vagy

a tökéletesnél. Egyedülálló emberi lény vagy,

esendő, kutakodó, akit mindig is lenyűgöztek

felfedezései és álmai. Örök hálával tartozom azért,

hogy egy kis darab belőlem is visszatükröződik a

lényedben, melyet magaddal viszel majd abba a

jövőbe, amit én már nem láthatok meg.

Magadban hordozod minannyiunkat – és mégis

örökre önmagad maradsz."


.... meeeeeeeeeeeer' Őket is imádom! Kettő van! :o))

35. caravell (válaszként erre: 33. - 01c8755c79)
2007. dec. 13. 10:22

Jaaajj,ezek annyira szépek,annyira igazak, annyira jó olvasgatni... csakhát... olyan nehéz nem megfeledkezni róla. Okosan szeretni? Ez z élet legnagyobb kihívása, gyerekünkre, párkapcsolatunkra egyaránt!

De már maga a tény,hogy erről beszélgetünk,olvasunk,mutatja a bennünk lévő igyekezetet ! :)

34. af77ad6efb (válaszként erre: 25. - 01c8755c79)
2007. dec. 13. 10:16
hát igen ezt jól kivetted,nagyon tetszik
33. 01c8755c79 (válaszként erre: 32. - 01c8755c79)
2007. dec. 13. 09:53

... még ezt az egyet ide írom, mert kicsit bekapcsolható a témába.... és megígérem, hogy többet nem idézegetek....


"Amikor hűséget követelünk, akarjuk-e, hogy a másik boldog legyen? S ha a hűség finom rabságában nem lehet boldog, szeretjük-e azt, akitől mégis hűséget követelünk? S ha nem úgy szeretjük a másikat, hogy boldoggá tesszük, van-e jogunk követelni valamit, hűséget vagy áldozatot?"

Márai)

32. 01c8755c79 (válaszként erre: 26. - Caravell)
2007. dec. 13. 09:51

"Néha szavak nélkül kell megbocsátani. Érteni a szavakban ki nem fejezett bánat és a jóvátételre igyekvő szándék apró jeleit, s jelekkel felelni a jelekre. Felejteni ott, ahol feledésre van szükség, megróni máskor azt, akinek szüksége van a megrovásra. Az igazi megbocsátás, mint a szeretet általában, intelligens és leleményes. És alázatos is, legfőképpen talán alázatos."


Jelenits István

31. 01c8755c79 (válaszként erre: 30. - Audclon)
2007. dec. 13. 09:48
... imádom a páromat, a gyerekeimet és a szüleimet is.... boldognak akarom őket látni! Ennyi... hja, és nem mellékes, hogy ők is így "működnek"! ;))
30. Audclon (válaszként erre: 10. - 01c8755c79)
2007. dec. 13. 09:44
tetszik a tudatosságod!
2007. dec. 13. 09:43
:))) nagyon tetszik ez a topik! Ritka jó ötleteket írtok! :)
28. 0c97fbb607 (válaszként erre: 25. - 01c8755c79)
2007. dec. 13. 09:41
Szép gondolatok:)
27. 0c97fbb607 (válaszként erre: 24. - Caravell)
2007. dec. 13. 09:40
Azt hiszem a 11 es-ben pont erről vélekedtem én is:)))
26. caravell (válaszként erre: 25. - 01c8755c79)
2007. dec. 13. 09:38
Ez nagyon szép,már ki is nyomtattam :)
25. 01c8755c79 (válaszként erre: 24. - Caravell)
2007. dec. 13. 09:36

.... ez teljesen így szép... én is szeretem Müller Péter írásait! :o) ... és még néhány hasonló gondolkodóét... :o)

"Ó, az a nyugalom, az a kimondhatatlan nyugalom, hogy biztonságban érezzük magunkat a másik társaságában, hogy nem kell mérlegelnünk a gondolatokat, sem a szavakat, de kiönthetjük őket úgy, ahogy vannak, együtt a pelyvát és a magot, jól tudva, hogy megbízható kéz válogatja szét őket, megtartva, ami értékes, s gyengéd leheletével szétfújja a többit."

Thomas Stearns Elliot)

2007. dec. 13. 09:29

Igazakat írtok és fontos dolgokat. De a legfontosabb a szeretet. Az igazi. Amiről Müller Péter úgy fogalmaz a Szeretetkönyvben,hogy "a szív szemével látni". Mert akkor tudjuk megtartani a másikat,ha a hibáin túl látjuk az igaz emberi valóját. És ha szeretünk és viszont szeretnek,akkor nem is KELL MEGTEREMTENI/MEGTTARTANI egy családi idillt,hanem MAGÁTÓL megmarad.A nő feladata ez a szeretet, hogy ő nyisson:mert szeretni kiszolgáltatott dolog. Ezekben a törődésekben,amiről Camea írt, nyilvánul meg a szertet. De belülről kell fakadjon, akkor tud a ffi viszont szeretni és tanulnak meg a gyerkek igazi kapcsolatokat. Ettől lesz szerintem egy család igazi család. Nincs az a szép mesteri vacsora vagy gazdag program,ami összetart egy családot,ha nincs mögötte igazi érzés. Akkor érezzük jól magunkat egy családban,ha levehetjük az álarcunkat, felvállalhatjuk a hibáinkat és meg is bocsájtjuk egymásnak azt,mert látjuk és szeretjük a másikban az embert. Akit pedig jónak látnak,igyekszik is jó lenni,így előrébb visszük, felemeljük egymást.


Persze "csinálni kell a szeretést", kinek-kinek más a vágya, van,aki a szavaktól várja a megerősítést, más a tettekben, megint mások az ajándékokban stb. Tehát "személyre szabott kivitelezés" kell. De az alapja az,hogy ne hagyjuk becsukódni a szív szemét.

23. 0c97fbb607 (válaszként erre: 22. - 01c8755c79)
2007. dec. 13. 09:26

Nem azok:))))Mert ez mindig két emberen múlik,bizony.

Ha tanácsom lehetne ,a kismamás felé az az lenne,hogy harcolják ki önmaguknak a szabad időt,néha öltözzenek fel és sminkeljenek és kérjék meg a férjüket ,hogy maradjanak a gyerekekkel,mert nekik is megjár egy pár óra szabad levegő,meg maga az érzés ,hogy NŐK és nem csak anyucik.

Igenis folyton ki kell vívni a férj elismerő tekintetét,meg bezsebelni a dícséreteket ,hogy "milyen szép vagy":))),már csak ezért érdemes elmenni néha,egyedül is.

Mert a férjek,hajlamosak elfelejteni(a mi hibánkból),hogy kit is vettek feleségül egyszer és miért:D

22. 01c8755c79 (válaszként erre: 21. - 0c97fbb607)
2007. dec. 13. 09:21
...és választják is sok esetben... csak nem a feleségükét! ;))))).... A DÖGÖK! ;)
21. 0c97fbb607 (válaszként erre: 20. - 01c8755c79)
2007. dec. 13. 09:13

Igen,pontosan.Ezen minden nő keresztül megy,szerintem.Egyszerűen képtelenség annyira skizofrénnek lenni,hogy nappal anya,este feleség,közben házvezetőnő és takarítónő,aztán meg éjjel ,fel a csipkés tanga,illatosan ,frissen .....na nem ,ez sajna nem működik.Nem azért mert igénytelenek lennénk,hanem azért ,mert túl skizofrén helyzet:D

Szóval nehéz dolgok ezek és valahol a mi hibánk,hogy így alakul,mert a fontossági sorrendbe a kapcsolatunkat a férjünkkel helyezzük a legalsóbb szintre,no és persze vele együtt önmagunkat is.

Pedig a férfiak ,ha választanuk kell ,inkább a tangabugyit válasszák(-nák),mint a finom vacsit :DDDD

20. 01c8755c79 (válaszként erre: 19. - 0c97fbb607)
2007. dec. 13. 09:06
Igen, teljesen így van. :o)Ezért írtam, hogy akkor igaziból a NŐ kimerül az anyaságban... a feleség szerepben... meleg kaja, tiszta ruha, gyereksétáltatás, mese a gyereknek este... stb.Én is ezt csináltam, és boldog voltam benn. Csak a férjem arra a Nőre vágyott, aki szexis, izgalmas, csábító... az meg akkor éppen nem én voltam! ;)))) ... és egyébként azt se bánom, hogy saját hibámból tanultam, hiszen ez ugye együtt járt a személyiségfejlődésemmel. Csak azért vannak, akik a törés után nem tudnak igazán lábra állni. Kiderül, hogy nem működik a házasság, a család intézménye... és összezuhannak, bizalmatlanok lesznek.
19. 0c97fbb607 (válaszként erre: 18. - 01c8755c79)
2007. dec. 13. 08:57

Na igen,persze,de te is a saját hibádból tanúltál,vagy nem?:)))

Gondolom azóta a gyerekek is nagyobbak,már nem kell futkozni utánnuk,van időd más dolgokra is,de az elején nagyon nehéz ,még ezeknek a dolgoknak is megfelelni,sőt én azt mondom szinte lehetetlen.

Szerintem ,minden házasság a gyerekek születése után eljut erre a szintre,kivétel nélkül.

Van ,ahol helyrehozható,de van ,hogy annyira eltűnt a valódi kapcsolat,hogy már nincs mitt tenni.

18. 01c8755c79 (válaszként erre: 17. - 0c97fbb607)
2007. dec. 13. 08:50

Nem biztos, mivel ezek nem annyira óriási dolgok... , pl. hogy ne csak otthon szabadidőruhában lásson a párunk; hogy néha rá lehet bízni a gyerekeket a mamára; hogy el lehet menni néha egy színházba és utána beülni egy vacsira; hogy a barátokkal egy zöldövezeti bográcsparti jót tesz a családi életnek.... szóval apróságok. Van, aki ezeket alapból tudja, de van akinek eszébe se jut. :o)

Hja, én pl. imádok a fiúkkal (a párom és a horgásztársai) horgászni menni. Ha tudják, hogy én is megyek, akkor viszik a bográcsot, vagy a grillsütöt... és sütnek, főznek ezerrel. Én meg királylány vagyok.... én kapom a legfinomabb falatokat... a legfinomabb bort... a legjobban behűtött sört. :o) .. és ezért csak csodálnom kell őket, hogy milyen ügyesek, hogy mekkora halat fogtak, és milyen finomat főztek... és a párom ezért roppantul büszke rám! :o) Olyan könnyű a férfiembert boldoggá tenni, hogy ezt 20 évesen nem is gondolja az ember. :o)))))))

17. 0c97fbb607 (válaszként erre: 16. - 01c8755c79)
2007. dec. 13. 08:45

Így van.

Viszont senki nem fog tanúlni addig ,amíg maga is meg nem botlik:))))

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook