Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Tenyleg divat lett a vegetarianizmus? Te miert lettel vegetarianus? fórum

Tenyleg divat lett a vegetarianizmus? Te miert lettel vegetarianus? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8
2012. okt. 31. 10:41

Sziasztok!


A vegetáriánusok életmódjáról írom szakdolgozatomat. Kérlek, ha bármilyen típusú vegetáriánusnak vallod magad, segítsd munkámat az alábbi kérdőív kitöltésével! Köszönöm és szép napot! :)


[link] wcVZ6RUZVam5SY2tuVWJuY2gyNFE6MQ

2011. nov. 3. 12:53
Egyébként nem divat lett,hanem egyre több ember érzi,hogy érdemes lenne áttérnie,a vegetarianizmusra.Nem véletlenül.Ugyanezt mondják az ezotériára is,hogy divat.Nem divat,csak kezdi érdekelni az embereket,és kezdenek felébredni az emberek.Hála Istennek!:)
224. 978d6e406c (válaszként erre: 223. - Evawitch)
2011. nov. 3. 11:33
Én csatlakoznék!:)Én azért lettem vega,mert a húsban megmaradnak az állat energiái,amiket élete során és halálakor érzett.Azonfelül sajnálom is az állatokat.
2011. júl. 12. 12:23
Valaki még olvassa ezt a klubot? Nyitottam egy húst nem fogyasztók klubját. :) Van vegetáriánus klub, de hamar meghalt, ahogy néztem. Ha akar valaki csatlakozni, szívesen látom. :)
222. 303f124d53 (válaszként erre: 221. - Emagdi)
2009. dec. 6. 08:48

óó de örülök,hogy máris irtál!:)


Te is vegetáriánus vagy?akkor egy csomó hasznos tanácsot tudnál nekem adni.


kenyeret mostanában nem ettem,lehet,hogy kéne teljes kiörlésűt??


és eddig csirákat sem,bár már láttam a Tescoban,csak még nem próbáltam.

221. emagdi (válaszként erre: 220. - 303f124d53)
2009. dec. 6. 08:41

nem kell attól félned, hogy hiányállapotok lesznek.

egyél sok gabonafélét, hüvelyest, zöldségeket (lehetőleg minél kevésbé megfőzve, feldolgozva), csonthéjas magvakat. ilyenkor télen nem sok gyümölcs van, max az alma (déligyümölcsökben elég sok a vegyszer).


ami még nagyon jó, ha csíráztatsz magvakat. a csírákban rengeteg hasznos tápanyag van, és egyáltalán nem bonyolult otthon csíráztatni (nézd meg, van róla itt is fórum). de készen is vehető sokféle csíra a nagyobb üzletekben.

2009. dec. 6. 08:35

sziasztok!


Remélem nem halt be a fórum,bár nemrég volt az utolsó hozzászólás!

Velem az a helyzet,hogy kezdek vegetáriánus lenni,de közben félek,hogy nem viszek be a szervezetembe elegendő vitamint.

az egész úgy kezdődött,hogy elkezdtem tofut enni és onnantól kezdve csak azt ettem és ma már egyáltalán nem kivánom,sőt..rosszul leszek ha a húsra gondolok.

a tejjel is igy vagyok,csak szójatejet iszom.


viszont mostanában tojást nem ettem,bár azt nem is szeretem és sajtot se,na de a tofu elvileg sajtpotló is.


szeretnék mindenkitől tanácsot kérni,hogy pontosan hogy jó a vegetáriánus étkezés,hogy ne lépjenek fel hiányállapotok?


nagyon köszi előre is!

szép napot mindenkinek!


:)

219. J.Sys (válaszként erre: 218. - Wesztellaw)
2009. nov. 25. 11:05
Halat én is eszem. De csak tengerit.
2009. nov. 11. 11:52

Köszönöm hogy segítetek a tanácsaitokkal.

Jelenleg már nem élek a szüleimmel tehát a táplálkozásomat tudom alakítani a nekem megfelelő módon ugyan akkor tudom, hogy meg fognak lepődni.

A párom pedig szintén nem szól bele hogy mit eszek csak neki ne kelljen lemondani a húsról ami engem nem zavar. Mióta írtam nektek tájékozódtam ebben a témában és próbáltam teljes értékű ételeket enni.

Azt mindenképp levonhatom következmény kép hogy az emésztésem már nem is tudom mikor volt ilyen jó.

Viszont úgy gondolom egy darabig meghagyom a halat a táplálékaim között.

217. J.Sys (válaszként erre: 214. - Wesztellaw)
2009. nov. 11. 11:28

Szia!


Én lassan egy éve vegetáriánus vagyok, először nehéz volt acsaláddal elfogadtatni, főleg a család idősebb tagjaival, mert hát a jól berögzött húst enni kell az megvan rendesen a családban.

Én elmondtam mindekinek, hogy nem eszem húst és kész. Kivártam azt a pillanatot, amikor azzal szembesültem, hogy kínáltak vele, és vissza kellett utasítanom. Eleinte furcsán néztek rám, szó mi szó apukáma mai napig lehülyéz. de a sarkamra álltam, és elmondtam, hogy nem számít ők mit gondolnak én ezt így érzem, és kész. Ezen nem vitatkozni kell, hanem el kell fogdni. És kész.

216. wesztellaw (válaszként erre: 200. - Bernibej)
2009. nov. 8. 20:46

Szia!

Én is szeretnék áttérni erre a táplálkozási formára nem csináljuk együtt ?

Tudnánk egymást segíteni :-)

215. emagdi (válaszként erre: 214. - Wesztellaw)
2009. nov. 6. 18:30
ha otthon laksz és anyukád főz rád akkor probléma ez csak. ebben az esetben mondd meg, hogy csak 1 hónapra szeretnéd kipróbálni ezt a fajta étkezést. ez alatt az idő alatt mindenki meg fogja szokni hogy te nem eszel húst, illetve nem fogja senki figyelni, hogy mikor telik le ez az időszak, és ha neked is tetszik, továbbra sem kell enned:)) másrészt ez idő alatt a családod is látni fogja, hogy nem halsz éhen, és milyen finom dolgokat tudsz enni.
2009. nov. 6. 14:35

Sziasztok!

Én egy pár hete kacérkodom azzal hogy áttérek a vegetáriánus táplálkozásra. Főképp azért mert mintha a szervezetem tiltakozna a hús ellen. Egész rosszul vagyok ha eszem.

De ez az elgondolásom felvet egy nagy problémát.Hogy hogyan fogadtassam ezt el a környezetemmel. Itt nem a tágabb környezetre gondolok hanem a családomra.

Az édesanyám amúgy is mindig attól félt hogy éhen ne haljak. Állandóan etetne. Persze kis koromban ennek meg is volt a látszatja.

Na de most hogy fogadtassam ezt el vele. Tudom hogy nincs túlzottan odáig ezért az életformáért.

Tudnátok nekem segíteni ebben???

Előre is köszönöm.

213. emagdi (válaszként erre: 212. - Kiscsillag01)
2009. okt. 29. 14:41

igen, jól teszed, egyél sok zöldséget, az minden szempontból jót tesz:))

sok sikert a fogyihoz!!

212. kiscsillag01 (válaszként erre: 208. - 42af71f255)
2009. okt. 29. 10:50
Rengeteg zöldséget és gyümölcsöt eszek, és fogytam is,remélem ezután is fogok, és remélem sikerül megtartani a súlyom.
211. emagdi (válaszként erre: 210. - 278c85ecf4)
2009. okt. 29. 07:01
szerintem sokan vagyunk ezzel így:)
210. 278c85ecf4 (válaszként erre: 209. - Emagdi)
2009. okt. 28. 21:24
És ez az én legnagyobb bajom.:)
209. emagdi (válaszként erre: 208. - 42af71f255)
2009. okt. 28. 20:48
így van:)
208. 42af71f255 (válaszként erre: 207. - Emagdi)
2009. okt. 28. 20:25

Ebben teljesen igazad van...asszem 5 éve nem eszem húst,és egy dekát se fogytam..sőőőőt...:)

Mert ha a húst az ember kenyérrel vagy tésztával pótolja,akkor biztos nem fog fogyni...

De ha a hús helyett egészséges ételeketet(zöldség,gyümölcs,teljes kiörlésű termékek,magvak)eszik akkor biztos,hogy csökkenni fog a súlya!

207. emagdi (válaszként erre: 206. - Kiscsillag01)
2009. okt. 28. 15:18

szerintem meg nem a hústól hízol (fehérje) hanem inkább a szénhidráttól. szóval attól hogy nem eszel húst, még nem fogsz fogyni.

persze, ha zömében zöldséget eszel, akkor igen, de nem azért mert nem ettél húst, hanem azért, mert a zöldségeknek alacsony(abb) a kalóriatartalma és magas a rosttartalma (általában).

2009. okt. 28. 13:15
Szerintem a fogyókúrában is segít a vega életmód. Addig nem eszek húst (tejterméket+tojást igen) amíg el nem érem az áhított testsúlyt. Nemrég kezdtem, kicsit furán érzem magam,de majd idővel megszokom. Aztán később visszaállok,de nem eszek meg mindenféle húst.
2009. szept. 28. 19:01

Ma mar bizonyitott teny hogy az ember soha nem volt vegetarianus ! Ez a legujjabb,modern kor "talalmanya!"

3-evig voltam vegetarianus a legszigorubbam , semmi allati feherje,zsir,tojas,tej stb nem szerepelt az etrendemben !

Aztan eljött az idö amikor szabaly szeruen undorodtam mindentöl ami zöldseg , gyumölcs stb...

Ma ujra mindenevö vagyok :)

204. J.Sys
2009. aug. 27. 14:12

Sziasztok!


Én szeretem a húst, de nem eszem! :D

Néhány hónapja vegetáriánus vagyok, és az az igazság jobban érzem magam azóta. Jobb az emésztésem, fogytam is, és szebb a bőröm.

Hogy miért hagytam abba?

Regngeteg oka van.

A legfontosabb, hogy sok olvasás és tábor-ellentábor után beismertem, hogy az ember növényevőnek lett szánva.

A másik legfontosabb ok, hogy az állatok tele vannak nyomva hormonokkal, és gyógyszerekkel, és csodálkozunk, hogy annyi meddő pár van. Pedig egyszerű a képlet: összeeszik minden förtelmet.


zóval mondhat bárki bármit, én úgy gondolom, mindenkinek szíve joga eldönteni, hogy mit akar enni, de számoljon azért vele, hogy a húsfogyászt egyszerű rossz szokás, és nem muszájból van....

203. apokrif (válaszként erre: 200. - Bernibej)
2009. aug. 4. 07:30

„HA JÓ HELYEN JÁRUNK, TALÁLKOZUNK!”


Örömmel tudatjuk, hogy minden globalizációs probléma, és minden gazdasági nehézség ellenére, ebben az évben is megrendezésre kerül a „vegi társadalom” évi nagy találkozója a „XIII. VEGETÁRIÁNUS FESZTIVÁL”.

(A „vegi társadalom” kifejezést/jelzőt gyűjtőfogalomként használjuk, e sokrétű - életmódot, táplálkozásmódot, gondolkodásmódot valló, folytató – irányzatok, csoportok, társaink megszólítására.)


2009. augusztus 29-30.-án a MOM Művelődési ház

(Budapest XII. kerület Hegyvidéki Önkormányzat Művelődési Központ, 1124 Budapest, Csörsz utca 18.) ad otthont a rendezvénynek.

Rendezvényünkre a korábbi években, jellemzően 5-6000 fő látogatott ki.


A fesztivál minden programjára a belépés ingyenes!!!


További információ a rendezvényről a www.egeszsegvar.hu honlapon található.

202. 42af71f255 (válaszként erre: 196. - C4f059c04b)
2009. aug. 3. 15:06

Persze,ha anyás lesz..:)

Amúgy lehet az apja példáját fogja követni,aki eszi a húst..:)

Amikor már elég érett,hogy eldöntse,megteheti..

201. emagdi (válaszként erre: 200. - Bernibej)
2009. aug. 3. 13:23

szia! szerintem érdemes lenne 1-2 a témával foglalkozó könyvet megvásárolnod és elolvasnod (valami átfogóbb témájút, ne csak receptkönyvet!).


addig is itt sok hasznos linket találsz:

[link]

2009. aug. 3. 11:17

Sziasztok,

Tudtok nekem olyan könyvet esetleg weboldalt ajánlani ami hasznos lenne egy kezdő vegának? Olyasmire gondolok ahol szó van arról is, hogy miben mennyi fehérje stb van és mit milyen gyakran célszerű fogyasztani stb....

Köszi :)

199. c4f059c04b (válaszként erre: 198. - Emagdi)
2009. aug. 3. 08:54
:D
198. emagdi (válaszként erre: 197. - C4f059c04b)
2009. aug. 3. 08:52
valóban érdekes, azt hiszem most már egész nap ezen fogom törni a fejem:)))))
197. c4f059c04b (válaszként erre: 195. - Emagdi)
2009. aug. 3. 08:47
:D néhány millió húsevőből, milyen érdekes :)
1 2 3 4 5 6 7 8

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook