Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Még jobban szeretnék spórolni, de hogyan? Minden megoldás érdekel fórum

Még jobban szeretnék spórolni, de hogyan? Minden megoldás érdekel (tudásbázis kérdés)

1 2
2012. márc. 15. 15:15

Próbáld meg 1-1,5 hétre előre megtervezni, hogy mit főzöl, úgy hogy közben átlapozod a Tesco-s, Penny-s, Spar-os akciós újsikat.


Én úgy vettem észre, hogy a kajára megy el a legtöbb pénz. Csakis itt lehet spórolni sokat.

49. f758a7200f (válaszként erre: 43. - Hello Titti)
2012. márc. 15. 10:39

Hat ez az, en sem ertek hozza, akkor vettem csak eszre ezeket a parazitakat mikor mar keso volt :(((


Van egy masik, amire meg azt mondtak hogy na, ez sosem viragzik tobbet, olyan kenyes, erre most nyilik a masodik viragja. Ha tudnam mivel "okoztam"...?? Neha meglocsoltam mikor eszembe jutott:)

48. f758a7200f (válaszként erre: 45. - Gavrilo1)
2012. márc. 15. 10:36

En a kezi dagsztasoz bena vagyok, a gep legalabb annyit kever rajta amennyi kell es a homerseklet is tuti.


1kg kenyer vagy peksuti nalunk 7 euro, 1 kg liszt 1 euro (aramhasznalat kb 3 kwatt=0,75 euro), sztem olcsobb a geppel de mondjuk mi nem is eszunk kenyeret, heti 1x hasznalom a pizza miatt

47. Gavrilo1 (válaszként erre: 46. - F8db0709b8)
2012. márc. 15. 07:53
Én is spórolok, de nekem a 12 Ft-os zsemle nagyon fúrcsa. Miből lehet? Mi próbálunk egészségesen étkezni, de spórolósan. Én ha veszek 50 Ft alatt nem kapok teljeskiörlésű péksüteményt (nem szinezettre gondolok).
46. f8db0709b8 (válaszként erre: 38. - Gyöngyi 49)
2012. márc. 15. 07:49

te már spórolsz..

nálunk a kenyér 325,zsemle 25

45. Gavrilo1 (válaszként erre: 38. - Gyöngyi 49)
2012. márc. 15. 07:46

Szia!

Szerintem teljesen felesleges a kenyérsütő. Nekem van, de sokkal jobb és szebb kenyeret, zsömlét sütök a sütőben. Csak áll a spájzban, dagasztásra sem használom, én szeretem érezni a tészta állagát a kezemmel. Egyébként sprorolni nem igazán lehet a sütéssel, de legalább tudja az ember mit eszik.

2012. márc. 15. 02:02
Ma peldaul olcso vettem,nagyon erett bananokat,es banan lekvar lesz belole.
43. Hello Titti (válaszként erre: 42. - F758a7200f)
2012. márc. 14. 23:03
:((( ((jaj...pedig olyan szépek..én nem nagyon értek még az orchideahoz ez a második..remélem megmarad..próbálom betartani amit itt kérdeztem a lányoktól..
42. f758a7200f (válaszként erre: 40. - Hello Titti)
2012. márc. 14. 22:58
Nem ide tartozik de pont ma kellett tovig vagnom az orchideamat ami tok ugyanolyan mint az amit feltettel az adatlapodra, tele volt parazitakkal ugy sajnalom...basszus mire no ujbol ki, nem tom:(((
41. f758a7200f (válaszként erre: 38. - Gyöngyi 49)
2012. márc. 14. 22:49

Sztem napi 1 kg kenyer es a tobbi amit megesztek, hat ennyiert erdemes kenyersutogepet venni, behozza az arat hamar:)


Mi keves kenyeret eszunk de nekem regota van ilyen gel ugyhogy mar behozta az arat igy is, en inkabb pizzadagasztasra hasznalom, az heti 1x van

2012. márc. 14. 22:20

az az igazság ,hogy sok tippet lehet adni..de szerintem erre születni kell..


én annyira profi vagyok ebben a spórolás témában ,hogy 10 évvel ezelőtt nem gondoltam volna,hogy ennyire sok pénzt lehet összespórolni..és ezt mind úgy...hogy közben jókat eszek és nem fosztom meg magam semmitől..csak azt kell megvenni ami kell..vásárolni is úgy megyek,hogy az agyam már előre jár 1 héttel,hogy mit és mi kell..nehogy a kukában végezzen...

mivel nincs pazarlás..ami megmarad azt inkább magamra költöm....:))

2012. márc. 14. 20:14
ja és mindennap fözök.a hócipöm tele van hogy min hogyan sporoljak.
2012. márc. 14. 20:12
SZIASZTOK.régota gondolkodom a kenyérsütö gépen nállunk napi 1kg kenyér és 6-8 zsemle fogy.a kenyeret 220ért a zsemlét 12ft veszem.kell nekem kenyérsütő?akinek van kérem irjon ennél a menyiségnél melyik a jobb.
2012. márc. 14. 18:05

Ha marad szaraz kifli vagy zsemlye,akkor felkockazom,egy kicsit megpiritom,es muanyag dobozokban tarolom.Nagyon jo a rantott levesekbe.

Vagy kifli,zsemlye felfujtnak,bundas zsemlyenek,prezlinek hasznalom.Ha tobb csipetket sikerul csinalnom a levesbe,a tobbletet megszaritom,es dobozba teszem,legkozelebb jo lesz.

A megmaradt nokedli,tojasos nokedlinak jo.A krumpli pure,kis liszttel,es soval osszekeverem,es pogacsakat szaggatok belole,amit forro olajba kisutok.Megmaradt zoldbab,zoldborso stb fozeleket,masnap bezoldsegezek es leves lesz belole.Most lattam az interneten,a sampon nelkuli hajmosast.Valamelyik nap kiprobaltam.1 literes muanyag uveget 1/2-ig tolteni langyosvizzel,es 1 evokanal szodabikarbonat onteni bele,majd osszerazni.Egy masik uvegbe ugyanugy vizet onteni,de abba 1 evokanal almaecetet.Eloszor a szodabikarbonas vizzel atmosni a hajat,es utana leobliteni az ecetes vizzel.Nincs karos anyag ezekben a dolgokban.

2012. márc. 14. 15:49

1 egész csirke, szétvágni, combok, szárny, farhát, mell. A mellet elfelezni.


1. nap: csirkemellből mustáros csirke (tejszínes-mustáros alap), rizs

2. nap: csirkemellből zöldséges rizseshús (mirelit zöldségkeverékkel vagy leveszöldséggel)

3. nap: csirkecombból, szárnyból mediterrán csirke amikor idény a zöldségféle hozzá (paprika, cukkini, hagyma), vagy citromos csirke krumpliköret vagy káposztasali

4. nap farhátból leves, levesbetét májgaluska (ha volt belsőség a csirkével amikor vettük), vagy tészta.


Többi napokra betenni egy-egy bablevest, paradicsomlevest.


Fokhagymás tészta: főtt tészta, olajban fokhagymát dinsztelni, bele egy kis csípős paprika, tésztát beleforgatni, pici reszelt sajttal megszórni


Gyors carbonara: főtt tészta, olajban hagymát és szalonnakockákat megdinsztelni, külön egy-két tojást felverni reszelt sajttal. A forró tésztát a tojásos keverékkel, szalonnás hagymával összekeverni.

2012. febr. 16. 13:29

Ahogy mi is nézegettük a havi kiadást, NAGYON SOK a kajára megy el.


Innen is le lehet csippenteni bőven szerintem.


Amikor fogyózós kedvemben vagyok, és szinte semmit nem eszek, akkor veszem észre, hogy sok kaja megmarad. Mert ilyenkor a többiek is kevesebbet esznek. Szóval az étel, sokba kerül.


Veszélyes a tv előtt nasizni, sok pénzt el lehet rágcsálni. (bár ha nem veszek semmit, akkor nincs mit :)

34. SzánI. (válaszként erre: 8. - Tökvirág)
2012. febr. 16. 13:24
Én ezt kefírrel hallottam.
33. 9bbaa658f2 (válaszként erre: 32. - Szöszi71)
2012. febr. 16. 10:39
Nézz be a takarítós naplómba!Megspórolod a tisztítószerek árát!
2012. febr. 16. 09:44

Sziasztok!


A párom szokta a tubust kettévágni és ami még benne van elhasználjuk:) Ez nagyon jól bevált dolog és ki van az is fizetve!:)


Tegnap jártam a százas boltban és nézegettem a mosószereket, öblítőket. Vannak amik fele árba kerülnek mint az üzletekbe és ugyanazt a hatást éred el velük. Úgy döntöttem, hogy áttérek ezekre. Így is sokat meglehet spórolni. Az öblítő állaga pont olyan mint a drágább és az illata is nagyon jó:)

31. 9bbaa658f2 (válaszként erre: 30. - Dolores007)
2012. febr. 2. 18:42
Nem rossz ötlet kipróbálom..
30. Dolores007 (válaszként erre: 27. - 9bbaa658f2)
2012. febr. 2. 15:21
Régen én is kettévágtam a fogkrémes tubust, aztán rájöttem, hogy ha kotorászok benne a kefével, akkor a nyelére megy a fele. Azóta inkább felfújom és felrázok benne egy kis vizet. Még legalább 3X fogat lehet vele mosni.
29. Dolores007 (válaszként erre: 28. - 9bbaa658f2)
2012. febr. 2. 15:19
:DD
28. 9bbaa658f2 (válaszként erre: 26. - Dolores007)
2012. febr. 2. 14:28
Mi is így csináljuk,a múltkor jól egymásnak mentünk a sötétben a fiammal úgy megijedtünk,aztán jót nevettünk.:D))
2012. febr. 2. 14:26

-Ha kiürül az olajos flakon elteszem ,épp annyi olaj marad benne ,hogy tésztafőzésnél meleg vízzel kiöblítve pont elég.

-Samponos ,tusfürdős flakonok ha kifogynak meleg vízzel kiöblítve felmosáshoz használom.

-Fogkrémeket kettévágom ha kiürül még jó pár fogmosásra elég.

-Ha marad főtt krumpli összetöröm olajjal liszttel tojással összegyúrom kisütöm ,vacsorára is nagyon finom.

2012. febr. 2. 13:18

- Zuhanyozás közben, amikor keni magát az ember, akkor elzárja a vizet.

- Ha éjjel megy a konyhába/fürdőbe/WC-re, akkor útközben nem kapcsolja fel a villanyt az előszobában megszokásból, hisz azért a járást mindenki ismeri a házában, lakásában.( Persze nem a 300nm-es házakra gondolok, ahol lépcsőn is kell menni esetleg... :)

2012. febr. 2. 13:03

Én is mosódióval mosok, ha foltosak a cuccok, akkor dobok a ruhák mellé 3 ek foltsót.

Az öblítőmet magam keverem, pár csepp babaruha öblítő illóolajjal és sok ecettel. A minimális öblítő kell ahhoz, hogy az ecet az illóolajjal keveredjen (emulgeálószernek).

2012. febr. 2. 12:33
TV-t, stb . ne hagyd készenléti üzemmódban éjszakáram vagy napközben, ha nem vagy otthon. Kapcsolóval ellátott elősztóval könnyen megoldható. Nekünk egy év alatt behozta az ilyen elosztók árát.
23. 9bbaa658f2 (válaszként erre: 21. - Borsa)
2012. febr. 2. 11:53
Szerintem ha kapok itt Miskolcon biztos veszek,nézegettem a neten,de a csomag költség már nekem sok..
2012. febr. 2. 11:30

Sziasztok!

Az ilyen dolgokon, amiket eddig írtatok, én is próbálok spórolni.

Nálunk inkább az volt a probléma, hogy ha lett is volna pénzünk, amit félre tudunk tenni, mindig hozzányúltunk azzal, hogy majd következő fizuból vissza lesz pótolva. Hát soha nem pótoltuk vissza, így el is kopott.

Megoldásként nyitottunk egy olyan számlát, ahová betenni könnyű pénzt, kivenni csak a bankfiókban lehet, vagy ha átutalod magadnak saját számlára. A kamatozás se rossz, és ez a dolog nálunk bevált. Nem nyúlunk a pénzhez, amit sikerült megspórolni! :)

21. Borsa (válaszként erre: 18. - 9bbaa658f2)
2012. febr. 2. 11:28
Hmmm, miket nem hallok - még nem is hallottam róla. Meg is nézem.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook