Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » A babatok hány hónapos koráig használtatok LÉGZÉSFIGYELŐT? fórum

A babatok hány hónapos koráig használtatok LÉGZÉSFIGYELŐT? (beszélgetős fórum)


1 2
2012. jún. 13. 19:51
Nem használtam. Közvetlen mellettem aludt a kiságyban. 2óránként evett 1 éves koráig. Minden szuszra felébredtem, olyan voltam,mint egy vadászkutya.Amúgy gondolkoztam, hogy kéne-e, vagy nem, de az első 2 hét után úgy döntöttem, nem kell.
37. Wididóri (válaszként erre: 35. - 76e5505548)
2012. jún. 13. 15:18
Én sem vitatkozni akarok, de egyetértek veled. Mi van pl. a bölcsőhalállal? Ne adj Isten, de tényleg. És pont ezt beszéltük mi is a férjemmel, hogy egy védőnő, milyen jogon mondja meg, hogy kell-e vagy nem, és ha baj van, akkor mossák kezüket. Nem akarok személyeskedni, nekünk meghalt az első babánk, az orvosi trehányság és nemtörődömség miatt, mert nem vették észre időben, hogy nem fejlődik rendesen a babánk. A második babánk, mikor megszületett, nem volt kérdés egy ilyen tragédia után, hogy lesz légzésfigyelőnk, és mondhattak volna nekem akármit, akkor is lett volna ilyen berendezésünk. Ha nem kaptunk volna kölcsön, akkor béreltünk volna vagy vettünk volna, mert ez már nem összeg, azoka után, amit az ember az orvosokra költ a 9 hónap alatt.
36. Bea0124 (válaszként erre: 35. - 76e5505548)
2012. jún. 12. 19:12

Teljesen igazad van az én kisfiam 11hós de használjuk még és még használni is fogjuk.

Amúgy egy anyuka írta hogy ő később is használta így tudta ha a gyerek ki szökött az ágyból.

35. 76e5505548 (válaszként erre: 33. - 83ff5144bd)
2012. jún. 12. 18:09

Bocsánat, hogy ezt ideírom erre a fórumra, és én tényleg nem vitatkozni akarok, meg mindenkinek joga eldönteni, hogy mit vesz meg a babájának (saját magának) amit akar, de ezen mindig elámulok, amikor ilyet hallok, hogy 1 védőnő ilyet mer mondani! Az a többi 100.000 orvos, védőnő, ... aki azt mondja, hogy hasznos azzal mi van? És ez a védőnő mit mond, amikor baj van (persze soha ne legyen, de nem egyszer hallottam már, hogy bárcsak lett volna, és nem koraszülött babáknál :( ) mert nem azt mondom, hogy biztos emlékeznék azonnal (bár voltunk tanfolyamon) mit kell csinálni, de legalább időben észleled, hogy valami nincs rendben.

Még egyszer bocsánat, hogy nem a kérdésre válaszoltam.


Az én lányom 9 hónapos, mindig bekapcsolom, és nem riaszt tévesen.

2012. jún. 12. 17:58
Mi 8 hónapos koráig használtuk, akkor visszaadtuk, mert kölcsönbe kaptuk és kellett a következő babának. Ha nem kérik vissza, szerintem max. egy éves koráig használtuk volna. Nálunk 3-szor volt téves riasztás, mert elmozdult róla a kislányom.
2012. jún. 8. 21:34

SOHA!

Védőnéni nekünk megmondta, ha nem koraszülött baba, vagy nincs valami olyan problémája a picinek,akkor felesleges 10ezreket kidobni rá..

főleg h sokszor tévesen beriaszt.. csak több aggodalmat okoz,mint használ.. egészséges babának NEM KELL légzésfigyelő!

És nekünk nem is kellett..:) Most 2 éves a leányzó :)

2012. jún. 8. 21:31
1 éves koráig.
31. budine
2012. febr. 7. 21:48
Én 1 éves koráig kölcsönöztem ki és használtuk,most a lánykám 17 hónapos.Nem volt sosem téves riasztás.
2012. febr. 7. 11:59
olyan 16 hónapos koráig. nagyon beteg voltam, amikor kiszedtük, de lassan lehiggadtam:)
2012. febr. 7. 11:53
Én még használom, a baba 1 éves koráig mindenképpen, ugyanis koraszülött, nem mernék kockáztatni. Most 7 hónapos.
2012. febr. 1. 11:39
Mi még használjuk 7 hónapos a lányunk....
2012. jan. 31. 13:57
14 hós és még hasznájuk. Igazából nem zavar, és én is igy nyugodtabb vagyok.
26. Hné80
2012. jan. 31. 13:43
8 hós koráig használtam. Rengeteg téves riasztás volt, hiába állítottuk be! 2 lapos, folyton lemászott arról is. Végül mindig berhelte.. így kivettük alóla.
25. Hedi13
2012. jan. 31. 13:20
Mi még használjuk, a kisfiam 22 hónapos.
2012. jan. 31. 12:40
Én 1 éves koráig biztos használni fogom.Nekünk sosem volt téves riasztás!
2012. jan. 31. 12:30

Amúgy a legelején nekünk is volt hogy besípolt de aztán szépen beállítottuk!És utána volt 1-2amikor késve vett levegőt a baba!

De inkább rohangálok a gyerekhez feleslegesen,minthogy....

2012. jan. 31. 12:17

Hát igen én sem szeretnék beletartozni,még is hogy tudnék úgy élni tovább,na mindegy a lényeg hogy veszek nem érdekel!!Köszönöm hogy többen is megerősítettetek engemet,így könnyebb a döntés!!


Már csak azt a helyet keresem ahol simán lehúzzák a pénzt az egészségkártyáról!

21. Lencsy (válaszként erre: 20. - Homern)
2012. jan. 31. 11:46
Nem értek sem a rosszul vagy jól beállításhoz , sem ahhoz hogy le tud e gurulni róla gyerek vagy nem , mert mondom én nem használtam :) Akkoriban is volt már, de méreg drága pénzért megvetették azokkal a szülőkkel akiknek a babájuk valami légzés gonddal született . A húgom beszerzett mindenféle kütyüt , mert ő is úgy tartotta hogy nem árt ha van , de miután kétszer nagyon megijedtek feleslegesen , sőt kórházban is voltak , mert azonnal a gyerekorvoshoz sietett a kislánnyal hogy baj van ,mert nem vett éjjel levegőt és ez ugye már másodszor , majd kiderült hogy a kislány egészséges így feltehetően csak lemászik róla ..a doktornő is azt javasolta vegyék ki a gyerek alól . Hozzáteszem ha újra szülnék valószínű én is használnám, mert jó dolognak tartom , ugyanakkor azt is megértem aki azt mondja ,hogy mi is felnőttünk e nélkül ..mert hát ez is igaz :)
20. homern (válaszként erre: 16. - Kangaroo Island)
2012. jan. 31. 11:22

csak elméletileg :( 1,5 évesnél is simán előfordul,nem egy ilyen esetet ismerek :(



6 hónapos gyereknek én még mindenképp beszereznék egyet.ha rendesen be van állítva nincs téves riasztás.nekünk a 70x140 es kiságyban úgy is tökéletesen érzékel,hogyha a gyerek felkucorodik az egyik sarokba,közelében sincs az érzékelőlapoknak.

én úgy vagyok vele,hogyha már ilyen csodálatos technikai vívmányaink vannak,használjuk ki.ha az én gyerekem az a kis százalék akinél bekövetkezik a legrosszabb mint mondok majd magamnak?hogy dehát a nagymamám is életben maradt légzésfigyelő nélkül ?sokat érek vele :( nem szeretek kockáztatni :)

19. Bea0124 (válaszként erre: 12. - Benvik)
2012. jan. 31. 11:17
Ez jó:)
18. Vikica76 (válaszként erre: 12. - Benvik)
2012. jan. 31. 11:14
:-D
2012. jan. 31. 11:07
Én azért is szeretném még mert láttam a tv-be hogy 13hónapos baba abba halt meg:(((
2012. jan. 31. 10:54
a bölcsőhalál elméletileg 1 éves korig állhat be, addig érdemes a légzésfigyelőt használni.
15. lliinnddaa (válaszként erre: 13. - Bea0124)
2012. jan. 31. 10:49

MI olyan 7-8 hónapig használtuk.

Kölcsönzőben szerintem nem érdemes, mert olyan 3 000 Ft/hó körül van. Még ha újat is veszel, 1 év alatt bőven visszajön az ára, és az a sajátod.

Mi használtan vettük 10 000 Ft-ért, tökéletesen működött. Elég sok helyen árulnak használtat (vatera, bababizományi...), és ki is tudod próbálni -persze ha nem az ország másik feléből rendeled meg :)

14. Lencsy
2012. jan. 31. 10:35
Én egyáltalán nem használtam , mert ezelőtt 10-12 évvel még nem volt "menő" . A húgom 8 hónapos korig használta a kislánynak , de miután harmadik éjjel jelzett be , mert a gyerek legurult róla , így rövid úton kivágta :)
2012. jan. 31. 10:25

Akkor nem csak én vagyok ilyen nyugtalan!!


Igazándiból azért a kérdés,mert kölcsönbe kaptunk egy légzésfigyelőt és most vissza kell adnunk!!!Kisfiam 6hónapos múlt,de én napok óta ezen rágódom hogy mi legyen!!Én megnyugodnék ha lenne,de párom állandóan azzal jön hogy már nagy,meg hogy fölösleges....


Máris hívtam anyósom hogy nézze meg hogy ilyen orvosi kellékesnél lehet-e egészségkártyával venni!!

Meg mondta hogy megnézi hogy még a Chiccoba meg hogy megkérdi mennyiért lehet kölcsönözni!!


Tényleg írta valaki hogy kölcsönözte megkérdezhetném hogy az úgy mennyibe került?

12. benvik
2012. jan. 31. 10:19
2,5 éves fiamnak a mai napig. Lányomnak is 2,5 éves koráig volt, akkor kapta meg a kicsi. Ja de most arra van, hogy ha éjszaka alvás helyett meglépne az ágyból játszani, akkor egyből lebukik:-)))
2012. jan. 31. 10:17

Fiam (6) 17 hónapos koráig (lelki beteg voltam, mikor a férjem visszavitte a kölcsönzőbe, elvileg 6 hónapra vettük ki :-).

Lánykám (4,5) neki 9 hónapig volt...

De én is nyugodtabb voltam, míg volt.

Fiamnál egyszer sem, kislánykámnál 2x is volt téves riasztás.

2012. jan. 31. 10:17
8 hónapig a matrac alattit, már csak a hordozható, derékre csiptethetőt.
2012. jan. 31. 10:15
Köszönöm szépen a hozzászólásokat azt hiszem sokat segítettetek!
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook