Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Megfázás miatti halláskárosodás 2 évesnél? fórum

Megfázás miatti halláskárosodás 2 évesnél? (tudásbázis kérdés)


2012. jan. 31. 21:56

Sziasztok!


Köszönöm a hozzászólásokat.

Nincs komoly fülgyulladása most sem, kicsit piros.

Ma annyit orrszívóztam, hogy délutánra elég jó lett a hallása is. Lehet csak bebeszélem, de így vettem észre, hogy sokkal jobb mint reggel volt.

Doki fülsapkát javasolt biztos ami biztos alapon. Továbbra is csepegtetni és szívni az orrát.

Ha nem javul 1-2 héten belül, akkor pedig irány a fül-orr-gégészet. De nagyon bízom benne, hogy javulni fog.

Írjatok még ha tudtok javasolni valamit.

köszi

2012. jan. 31. 17:18
Mit mondott a doki??
2012. jan. 31. 15:10
és nem feltétlen fáj a fülgyulladás, elég sok fajtája van.
17. zebracsikó (válaszként erre: 3. - Szerika86)
2012. jan. 31. 15:07

ajajaj, bizony lehet!

Sőt, logopédusként elég sok olyan gyerekkel találkozom, akiknek középfülgyulladás vezetéses hallásvesztést okozott.


AZonnal fül-orr-gégészetre vidd és kérj hallásvizsgálatot!


És kerüld a tejet!!!Ne adj neki!

16. b486c9cf7d (válaszként erre: 3. - Szerika86)
2012. jan. 31. 14:04

A fiamnal sokszor gondoltam arra, hogy vajon nem-e, hogy nem hall, mert hiaba szoltam hozza- nos tokeletesen hall, csak szelektiven.

Ne ess ketsegbe, lehet csak ugyanerrol van szo, nem feltetlenul szeretnek mindig figyelni arra, amit mond a szulo.

Figyeld peldaul azt, hogy hallja-e, amikor valaki hazaer. Annak orulni szoktak. tv-t bekapcsolod, allitgasd a hangerot, figyeld, zavarja-e, ha lehalkitod. Most ezek jutottak eszembe.


Muszerrel meg tudjak majd nezni, hogy hogy hall.Remelem hamar megnyugtatnak!

Jobbulast!

2012. jan. 31. 12:01

Ezt érdemes elolvasni, hasznos:

[link]

14. Serry (válaszként erre: 10. - Szerika86)
2012. jan. 31. 08:25
Ha nincs megfázva nagyon attól még lehet gyulladt a füle... az én fiam képes megfázás nélkül is fülgyulladást kapni.
13. Serry (válaszként erre: 4. - Szerika86)
2012. jan. 31. 08:22

Igen fáj a fülgyulladás.. de ha valamibe belemerülnek és nem lázasak képesek észre sem venni. Legegyszerűbb teszt a fájdalomra ha finoman megnyomod a fültövénél elől akkor ha fáj eltorzul az arca.

De lehet az is,hogy csak annyira el van dugulva a náthától,ohgy nem hall vagy tompult a hallása. mi mindenképp érdemes utána járni.

12. szerika86 (válaszként erre: 9. - Mese habbal)
2012. jan. 31. 08:19

Tesztelgetem rengeteget, de sajnos azt sem hallja meg amiket nagyon szeret...

Gyurmázunk? Kérsz csokit? stb...


jaj nagyon kész ez egész :((((

2012. jan. 31. 08:18

Szia!

A barátnőm kislányának most vették ki az orrmanduláját emiatt, mert félő volt,hogy halláskárosodás alakulhat ki nála. Azóta jól van.

10. szerika86 (válaszként erre: 6. - T.Ili)
2012. jan. 31. 08:17

Felszúrták? ez nem hangzik túl jól :(


Egyébként nincs nagyon megfázva.

9. mese habbal (válaszként erre: 3. - Szerika86)
2012. jan. 31. 08:17

tesztelgesd azért,é s nagyon figyeld, hogy tényleg rosszul hall, vagy csak "szelektív a hallása"... nekem pontosan ugyanez voltk amúlthéten, és írtam is mindenhol, én is megijedtem, hogy baj van a gyerek fülével.. ő is akkor beteg volt, nagyon taknyos volt... és sosem reagált arra amit mondtam... figyelgettem, hogy miket hall meg, miket nem, mikre reagál, mikre nem, próbáltam direkt úgy szólni mindig, hogy ne lásson, vagy a mimikámat ne lássa stb, meg vissz ais kérdezgettem, hoyg mit mondtam... aztán pár nap múlva kiderült, hoyg nagyon is jól hall, mert kis zörejekre is felfigyelt... valószínűleg csak szórakozott velem, szelektív hallás, ami a dackorszakkal jár (most votl 2 éves januárban)... persze ettől még lehet, hoyg a nátha tényleg kicsit eldugította a fülét is... de azt is tapasztalatam nála, hoyg a hiszti és dackorszakos borzalmas viselkedése is mindig felerősödik amikro beteg... most hogy meggyógyult, a viselkedés is rendbejött, meg a "süketsége" is...


csak azért írtam le, hogy van ilyen is.. nagyon meg kell figyelni...

ettől még sajnos persze lehetséges az is, hogy a betegség tényleg rámegy a fülére, meg kell nézetni dokival mindenképpen, ha tényleg komolynak tartod és nem múlik!!!

2012. jan. 31. 08:11
Mi gyerekünknél is volt ilyen, több hónapig tartott, az orrmandulaműtét megoldotta ezt aproblémát :)
7. Juca80 (válaszként erre: 3. - Szerika86)
2012. jan. 31. 08:11
Szia! A mai napig ilyenek vagyunk a nagy fiammal: ha nátha, akkor csökkent hallás. Már nem aggódok, mert megfigyeltem, hogy pár nap után rendbe jön (fájdalommal, vagy anélkül). Ha tartósan megmarad, akkor viszem a fiamat orvoshoz. A kövirózsa (vagy kőrózsa) 1-2 cseppje a fülbe segíthet.
2012. jan. 31. 08:09
Így jártunk annó a lányommal. Három éves volt,amikor egyszer csak észrevettük,hogy alig hall. Aztán a fülészeten rögtön felszúrták.Sajnos csak ideiglenesen javult a hallása. ezt vagy tízszer is megcsinálták,mire mondták,hogy a mandulája miatt lehet. Kivették,és azóta semmi probléma.
2012. jan. 31. 08:08
Hát nem akarok rossz hír hozó lenni,de egy megfázástól lehet. Nekem 8évesen egy megfázástól a jobb fülemben a idegek szétroncsolódtak és azóta 10%osan hallok rá csak... Szóval azonnal el kell menni az orvoshoz, hogy megbizonyosodjatok róla, hogy csak egy vaklárma, és nincs baj :) Nagyon szurkolok!
4. szerika86 (válaszként erre: 2. - Jozsi.38)
2012. jan. 31. 08:03

A fülgyulladás az szerintem fájna neki, nem? De semmi jele, hogy fájna a fülecskéje. Meg ha kérdezem tőle, akkor azt mondja, hogy nem fáj neki.

De mindenképp viszem dokihoz, csak déltől rendel...

2012. jan. 31. 07:55

1 hete megvan fázva a kislányom, pénteken voltunk orvosnál, aki mondta, hogy a jobb füle kicsit piros vagy már nem tudom pontosan, hogy fogalmazott. Írt fel cseppeket, amit napi 3x kell csepegtetni.

Tegnap délután észrevettem, hogy nem hall rendesen a kislányom :((((( csak ha hangosabban szólok neki.

És most nem tudom, hogy eddig nem vettük észre vagy csak most alakult ki. Azért nem tudom eldönteni, mert szinte mindig úgy beszélek velek, hogy legugolok és a szemébe nézek és úgy mondok neki mindent. Most viszont beteg vagyok és sokat fekszem és így vettem észre, hogy ha nincs elég közel hozzám, akkor bizony hangosabban kell szólni neki, mert nem hallja.

Volt már valakinél ilyen, hogy csak a megfázástól lett és rendbe jött?

Természetesen viszem dokihoz.

Ha audiológiára kerül sor, szerintetek egy 2 évesnél már megtudják nézni, hogy gond van-e? És egyáltalán vajon kezelhető-e???

Minden segítő hozzászólást előre is köszönök.

Tényleg nagyon elvagyunk keseredve :((((

2012. jan. 31. 07:53
majdnem: a tipp jó, fülgyulladás miatt lehet, illetve folyadék gyűlik a dobhártyánál, irány a háziorvos,onnan a fülészet
2012. jan. 31. 07:49
Megfázás miatti halláskárosodás 2 évesnél?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook