Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Jogosult vagyok bármire is? fórum

Jogosult vagyok bármire is? (beszélgetős fórum)

1 2
60. Ministry (válaszként erre: 55. - Edynahugi)
2012. febr. 2. 09:13

Egyetértek veled, de ahol én lakom, itt is sorba zárják be az üzemeket, pedig itt is világhírű termékeket gyártottak.


Tudom, nem nyugtat meg, de nem ide hozták az az üzemet :(

59. 25d4b44717 (válaszként erre: 57. - Edynahugi)
2012. febr. 1. 21:44
A fürdőszobám oldalfalak rád vár.
58. pista55 (válaszként erre: 57. - Edynahugi)
2012. febr. 1. 21:18
Vállalj el valakinél egy munkát ezek közül amihez értesz, aztán megy hozzád valamelyik szomszéd, hogy neki is kellene csinálni valamit. Aztán más is és egyre több munkád lesz. A végén már nem is győzöd ha nem csinálod nagyon drágán. Úgy tudom ház körüli munkát lehet vállalni engedély nélkül.
2012. febr. 1. 20:33

Hát igen. Nekem két fiam van, 17 és 19 évesek.A munkahelyemre anno nem tudtam vagyis inkább a férjemmel együtt megbeszéltük, hogy ne menjek vissza mivel ő váltott műszakban dolgozik mind a mai napig. A gyerekekkel itthon maradtam,nem bántam meg, nem kallódtak el. A nagyobbik fősulis, a kicsi most fog érettségizni. Későn kaptam észbe, hogy elmenjek dolgozni, és most már reménytelen is. 47 évesen végül is nem rám várnak.Nincs sehol kilátás munkára.Pláne, hogy grafikusként illetve ilyen téren dolgoztam erre nincs kereslet.Ma már a számítógép mindent megrajzol.Szóval a férjem jóindulatára, keresetére és mindenére, vagyok ráutalva.

Nem kellemes elhihetiek.Kiszolgáltatott vagyok, akármilyen kevés lenne is bár találnék munkát!Nincs olyan dolog amit ne tudnék megcsinálni. Varrok,építkezem, festek,mázolok, betonozok,mozaikozok, fürdőszobát csempézek nem is akárhogyan, főzök gyereket nevelek, padlót kefélek szóval mindent. Reménytelen.

56. 25d4b44717 (válaszként erre: 55. - Edynahugi)
2012. febr. 1. 12:40

Ha az összes! Elküldött asszony felemelkedés szavát a megfelelő helyen,de...

Magyarock vagyunk...

2012. febr. 1. 11:47

Muszáj leírnom mert forr bennem a düh. A

Kézmű Nonprofit Kft. csapatában több mint 3000 megváltozott munkaképességű ember dolgozik. - így szólt a cikk a hiradó.hu oldalon. Mindenki eldobta az agyát ettől.A Kézmű megtalálta a kapcsolatot Zoób Katival, így útjára indulhat egy új magyar divatmárka bizonyítva azt, hogy a megváltozott munkaképességű emberek "csodálatos és nagyszerű termékek" létrehozására képesek - fogalmazott az államtitkár. Nevetséges. Tönkretették a vállalatot.A facebook oldalon ezt írja valaki,egy az elkeseredett kirugásra váró asszony közül:Az utólsó hét lesz a ferihegyi úton a varrodát már elvitték És senki konkrétumot nem tud:( hogy mit fogunk csinálni?/

Szóval a fővárosban megszüntették az üzemet, alig működik pár részleg,viszont vidékre levitték a varrodát, ezzel felveszik a vidéken munkahelyteremtés címén járó eu-s támogatásokat, és még a csökkent munkaképességűeknek is adnak munkát, amiért szintén mindenféle támogatást és előnyt élvez a nagyon tehetséges üzletasszony.

Valóban fontos, hogy vidéken is legyen munkahely, de azzal a feltétellel,hogy Pesten elküldenek nem kevés embert? Ki az aki ennek a haszát élvezi, ki jár ezzel jól és ki szedi mégjobban meg magát?

Ez egy szomorú felnőtt mese, bár vidámabbat írhattam volna!

54. 25d4b44717 (válaszként erre: 53. - Szathmári zsófia)
2012. jan. 31. 19:18

Vigasztaljon a tudat, nem vagy egyedül eme jogoddal.

Vagy szóljak a jogvédőknek?))

2012. jan. 31. 18:52
a bizonytalanságra és a éh halálra
52. 25d4b44717 (válaszként erre: 19. - Carpediem*)
2012. jan. 31. 00:04
Legyen Szerencséd. Tapasztalat, h.kutya nem sürün harapja a gazdit.
51. 25d4b44717 (válaszként erre: 8. - Carpediem*)
2012. jan. 30. 23:53
Igen, Szégyeljék magukat azok akik így vezetik országunk a sok sok pénzünkön!
50. 25d4b44717 (válaszként erre: 47. - Pista55)
2012. jan. 30. 23:45

Úgy ám.

Na és melyik hit.?A pézben?

49. Neltharion (válaszként erre: 47. - Pista55)
2012. jan. 30. 22:22
Hiába is akarnál politizálni, mert mióta élek, illetve az alapján, amit a családomtól hallottam, teljes mértékben kormányfüggetlen, egyik alatt sem éreztek ilyesmit. :)
48. Csipkerózsika (válaszként erre: 43. - Ministry)
2012. jan. 30. 21:37
Jaja, én is...
2012. jan. 30. 21:30

Az alaptörvényből:


Valljuk, hogy az emberi lét alapja az emberi méltóság.


Valljuk, hogy az egyéni szabadság csak másokkal együttműködve bontakozhat ki.


Valljuk, hogy együttélésünk legfontosabb keretei a család és a nemzet, összetartozásunk alapvető értékei a hűség, a hit és a szeretet.


Valljuk, hogy a közösség erejének és minden ember becsületének alapja a munka, az emberi szellem teljesítménye.


Valljuk az elesettek és a szegények megsegítésének kötelességét.


Valljuk, hogy a polgárnak és az államnak közös célja a jó élet, a biztonság, a rend, az igazság, a szabadság kiteljesítése.


Nem akarok politizálni, de mintha nem ezt éreznénk.

2012. jan. 30. 18:06
Ha valamelyikőtök BPesti és épp munkát keres nyomdai szakmában akkor adhatok tippet, az írjon privit.
2012. jan. 30. 18:05
Az is igaz, hogy 28500-ról levették 22500-ra mert a feleségem is ezt kapja. Szégyenletes.
44. Fisica
2012. jan. 30. 18:05

startkártya semmit nem ér, még csak előnynek sem mondanám sajnos, ezzel hitegetik a pályakezdőket, de semmit nem ér, sok cég azt se tudja mi a startkártya és milyen előnye származik belőle. (első évben 10% kedvezmény jár a dolgozó bruttó béréből, a második évben pedig 20%, annak akinek még van érvényes kártyája)


Valóban nagyon nehéz melót találni és is 10 hónapig kerestem és csak egy 4órásat találtam, mennék innét is tovább de egyszerűen nincs másik.:(

43. Ministry (válaszként erre: 41. - Csipkerózsika)
2012. jan. 30. 18:02
Szégyenlem is magam, amiért kirúgtak, és hónapok óta hiába keresek, semmit sem találok.
42. Ami.
2012. jan. 30. 18:01
Az a baj h akik hozzák a döntéseket több millás fizetésük van,és fogalmuk nincs arról hogy az átlagember hogyan miből él.
2012. jan. 30. 17:59
Egyáltalán nem cél, hogy ebből bárki is megéljen. Sőt, valójában azt óhajtják, hogy szégyellje magát mindenki, aki ilyen helyzetbe kerül, mert maga tehet róla...
40. gyöngyszemü (válaszként erre: 36. - Pista55)
2012. jan. 30. 17:57
Az egy főre jutó kereset 27 vagy 25 nem tudom pontosan, a lényeg ha minimálbért keres az egyik, és ketten vannak már nem kaphat. Ki kell tölteni egy csomó papírt kijönnek környezet tanulmányozásra és elbírálják hogy kaphatsz e...
39. Ministry (válaszként erre: 34. - Csipkerózsika)
2012. jan. 30. 17:57

Igen, én is majdnem leültem.

Ha valaki kap valamit, rögtön azt feltételezik, hogy abból meg is tud élni, és majd tudja a TB-t is maga után fizetni :(

2012. jan. 30. 17:54
Most itt kell hagynom Titeket, de holnap bekukkantok ismét, hátha lesz valami jót ötlet ;) Sok sikert és kitartást Mindenkinek
37. gyöngyszemü (válaszként erre: 35. - 9c77d839f4)
2012. jan. 30. 17:52
Sajna ez így igaz, és a segély is 28500-ról 22000 lett. Ebből éljen meg az aki ezt kitalálta na meg hogy 3 hónapra korlátozta a munkanélkülit, 9 hónap sem elég nemhogy 3! Nem tudom mit gondolnak az okosok...
36. pista55 (válaszként erre: 24. - Csipkerózsika)
2012. jan. 30. 17:52
Szerintem nem kapja meg ha van a családnak egy bizonyos jövedelme. Most nem tudom mennyi. Elég alacsony szinten van megállapítva az egy főre jutó jövedelem. Ha nem kap segélyt, akkor meg nem közvetítik ki. Legalábbis tavaly még így volt.
35. 9c77d839f4 (válaszként erre: 34. - Csipkerózsika)
2012. jan. 30. 17:47
Ezt nem is hallottam, de "remek". Nem tudom, hogy aki ilyen baromsgokat kitalál belegondol e a dolgokba, avgy csak unalmában firkálja ezt a sok hülyeséget????
34. Csipkerózsika (válaszként erre: 25. - Ministry)
2012. jan. 30. 17:46
Meg sajnos azok, akik élettárssal, családdal élnek együtt, ritkán kaphatják meg az alacsony jövedelemhatár miatt. Ha egyikük keres, akkor már többre jön ki az egy főre eső. Ha meg mindkettő munkanélküli, és már nem jogosultak másra, akkor is csak egyik kaphat - ezt idén vezették be, majdnem eldobtam az agyam, amikor meghallottam. Eszembe jutott egy 2-3 gyerekes család, ahol ne adj isten mindkét szülő elveszti a munkáját... Akkor még büntessük meg őket, dögöljenek csak éhen! Felment a vérnyomásom, mikor ezt hallottam.
33. Ministry (válaszként erre: 28. - Csipkerózsika)
2012. jan. 30. 17:45

Nálunk is rettenetesen rossz.

Január elején volt olyan nap, amikor 17 hirdetés volt csak!!

Elkeserítő :(

32. Neltharion (válaszként erre: 22. - 9c77d839f4)
2012. jan. 30. 17:43

Hát... A helyzet az, hogy találkoztam már 165 magas, ámbár a hölgy kicsit súlyosabb, olyan 50 kiló körüli volt. Viszont az is tény, hogy az idő múltával mindennek ki fog nézni, csak nőnek nem.

Inkább kérdezd meg, van-e valami nőiesebb munkájuk! :) Az ügyintéző néni/bácsi ha másod lábbal kelt fel, akkor nem nézi, hogy ki ül mellette. Neki van munkája, az ott ülőnek meg nincs. Ők ebből a szemszögből (is) látnak olykor, mert nekem be nem meséli senki, hogy van ember aki minden nap ugyanazzal az elánnal, és elhivatottsággal áll neki dolgozni. Így kéne működnie, igen, de mégsem ez van.

31. Ami.
2012. jan. 30. 17:43

Az a baj,mindenhol csak a leépítés van,vagy protekció által kerülhetsz be.Hirdetések közül csak az ilyen házalós meg rátukmálós van,meg erotikus,ugyh tök jó..

Férjem volt így h hónapokig nem talált,még mosogatásra is jelentkezett,kérdezték van e gyakorlata,mondta h 2 éve ő mosogat itthon,de ez nem volt elég:D Nem tudom mit vártak.Szerencsére elhelyezkedett,de arra az időre rányomta a bélyegét a kapcsolatunkra a munkakeresés.

Elég kilátástalan minden..

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook