Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Babaruhákból hogy tudom a foltokat eltüntetni? fórum

Babaruhákból hogy tudom a foltokat eltüntetni? (tudásbázis kérdés)


13. kszk (válaszként erre: 11. - Lilibeth59)
2012. jan. 31. 12:24

szia!

Elárulod a magad készítette tisztító receptjét?

Most készülök sütőt tisztítani...

Előre is köszi!!!

2012. jan. 30. 16:29
Én a VENISH-t sem használnám, az sem sokkal jobb a zsíroldónál!
11. Lilibeth59 (válaszként erre: 7. - Glória2010)
2012. jan. 30. 16:28

Hideg zsíroldó, még a hideg is kiráz a gondolatára is.

Régebben azt használtam a sütő tisztítására, hiába a nyitott ablak, a többször tiszta vízzel átmosott zsíroldós felület, napokig megmaradt a fojtós szag.

Régóta nem használom, egy sokkal olcsóbb, jó illatú, sokkal hatékonyabb "szert" használok, ráadásul csukott ablaknál. Kellemes illat marad csak utána, 1x kell tiszta vizes ronggyal áttörölni, sem sikálás, sem dörzsölés. Mielőtt valaki megkérdezné, nem veszem magam készítem, az ára töredéke a mérgező hideg zsíroldónak.

Babaruhákhoz pedig igenis az oxigénes fehérítő és folttisztító só a legjobb!

2012. jan. 30. 16:13
SORRY SZÓDABIKARBÓNA!!!!
2012. jan. 30. 16:13

ANYÓSOM A SZÓSABIKARBÓNÁT AJÁNLOTTA,SZUPER FEHÉRÍTŐ!!

ZSÍROLDÓ BABARUHÁKHOZ????

NEM FÉLSZ HOGY ALLERGIZÁLHAT??

AKKOR INKÁBB VENISH VAGY MÁS POR ALAPU FEHÉRÍTÖ??? A ZSÍROLD A KEZED SZÉTMARJA NEMHOGY A RUHÁT!!! A SZAGÁ IS ÁTVESZI AZ ANYAG!!!!!

2012. jan. 30. 16:10

szia. Amiket mi kaptunk a nővéremtől, azok is sárga foltosak lettek az állásban, én nem is törtem magam emiatt, viszont egyszer-kétszer ha átmosod őket, kijönnek. Én is csak véletlen fedeztem fel, hogy hopp ez már nem is foltos, és a többit is megnéztem azokból is kijött.

:)

2012. jan. 30. 16:07
Kakifoltot hideg zsíroldóval.
6. titati (válaszként erre: 2. - Kszk)
2012. jan. 30. 16:06
Az ilyen régi foltokkal szerintem nem nagyon tudsz mit kezdeni :-(
2012. jan. 30. 16:04

Oxigénes folttisztító sót használj, abszolút környezet- és bőrbarát, babaruháknál is nyugodtan lehet használni.

Vagy bevizezed a ruhát, és rászórsz keveset, majd a tenyereddel kicsit beledörzsölöd, de csak annyira, hogy ne hulljon le róla, aztán hagyod hatni 1-2 órán (én egy éjszakán át szoktam, berakom a mosógép dobjába, hagyom reggelig, aztán, ha van még mosnivaló ruha, azokkal együtt kimosom.), vagy HIDEG Vízbe szóród a sót, és ugyanúgy 1-2 órán át, vagy egy éjszakán át áztatod. Után mehet a többi ruhával a mosásba.

Ne használj bolti mosószert, pláne ne öblítőt, használj mosószódát, mosódiót, szódabikarbónát babaruha mosásához, és persze az oxigénes folttisztító és fehérítő sót. A fehérítő sót színes ruháknál is használhatod, nem veszi ki a ruha színét, a fehér ruhákat pedig nem engedi beszürkülni. Ha így mosol, olcsóbb is, jobb is, mint a bolti foszfátos, kemikáliás mosószerek, öblítők használata.

2012. jan. 30. 16:03

kakis foltokat nekem csak a legkisebb ruhákról kellett eltüntetnem (később már nem volt ilyen baleset), azok a body-k többnyire fehérek, simán mehet rájuk a vízzel higított domestos, pár másodperc alatt eltűnt a folt (célszerű azonnal mosni)


később az ételfoltokat azonnal beáztattam, gépi mosással simán kijött eddig minden (durva foltunk még nem volt, vigyázunk, és előkére megy, ami lecsöppen)

2012. jan. 30. 16:03
A**el folteltávolító a legtutibb!
2. kszk
2012. jan. 30. 16:00

Tesómék gyerekéről megmaradtak kis rugik de némelyik foltos, van amelyik megsárgult kissé az "állásban" (8 év). Hogyan tudnám kitisztítani ezeket?

Tapasztalt Anyukák, Nagymamák segítsetek!!!

Előre is köszönöm!

1. kszk
2012. jan. 30. 15:57
Babaruhákból hogy tudom a foltokat eltüntetni?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook