Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Milyen legyen egy 10 hónapos baba napi menüje? fórum

Milyen legyen egy 10 hónapos baba napi menüje? (tudásbázis kérdés)


17. Dorka29 (válaszként erre: 13. - Win)
2008. máj. 6. 22:04

Egyetértek. (Az más kérdés, hogy némely családtagommal közelharcot kell vívni, mert szerinte éheztetetm a gyereket..)

A lányom 11 éves fél hónapos. Naponta 5-ször szopik, legalább egyszer éjjel. Engem ez nem zavar, mivel nem egy nagydarab gyerek, hát hadd egyen.:)

A hüvelyeseket, káposztaféléket, hagymát a mai napig nem bírja, még úgy sem, ha én eszem.

Kap mindenféle gyümölcsöt (idénygyümi, házilag fagyasztott és befőttnek eltett cukor és tartósítószer nélkül).A védőnőm javaslatára eddig nem kapott olyan gyümölcsöt a banánon kívül, ami nálunk nem terem meg. Ma evett először narancsot. Ezenkívül: zöldségek, csirke, pulyka, sertéshúst. (10 hónaposan még csk csirkét és pulykát adtam neki.)

Allergiára való hajlam miatt mindent később vezettem be nála, majdnem 11 hónapos volt, amikor először kapott tejtermékeket (joghurt, túró; a sajt többszöri nekifutásra csak most kezd beválni, mert eddig kiütötte), tojás.

Kukoricadara, rizs - gyümölcsös és zöldséges/húsos ételekhez egyaránt.

Gluténtartalmút még nem kapott, de már vettem egy babapiskótát próbának.:)


Édességek, péksütemények, cukrozott ételek szóba sem jönnek.


Reggeli: anyatej

Tízórai: Szopás után, gyümölcs magában/túróval, joghurttal, kukoricakásával, rizzsel

Alvás előtt szopik,

ebéd: zöldég, hús kukoricakásával/rizzsel/túróval

uzsonna: anyatej

vacsora: főzelék/tejpép/kukoricakásás vagy rizses főtt gyümölcs

lefekvés előtt: anyatej

éjjel ált. egyszer: anyatej

16. Rea69
2008. máj. 2. 15:42
Sziasztok! Az én lányom ma lo hónapos, 3 hete voltunk orvosnál, nem akar tápszert enni.A dr.azt mondta, ne erőltessem.Kap csirkehúst, főzeléket, gyümölcsöt, túrókrémet, kiflit.A védőnő szerint ez már mind adható ennyi idős korban.Enyedül a hüvelyeseket hagyjuk ki, és ami puffaszt.
15. gabi0630 (válaszként erre: 14. - Jucus77)
2007. dec. 18. 12:44

Szia!

Csak bekukk, mert ébren van a fiam, és nem hagy gépezni. Este jövök, és leírom!

Gabi

14. Jucus77 (válaszként erre: 10. - Gabi0630)
2007. dec. 18. 09:05

Szia Gabi!

Leírnád nekem, hogy miként főzöl a kukoricalissztel??

Már vettem, csak nem igazán van receptem.

Előre is köszi.

Jucus

13. win (válaszként erre: 10. - Gabi0630)
2007. dec. 12. 21:11

Nekem mindegy, Te tudod.


Mondjuk ez nem "szokás", én ezeket nem védőnőtől/orvostól vettem, hanem a jelenleg hatályos WHO ajánlás alapján összeállított táblázatból. (És még nem is a legszigorúbb határidőkkel!)

Mindenesetre igyekszem nem kockáztatni a gyerekem egészségét néhány hónap vagy hét miatt. Én inkább rátartok még 2-3 hetet a határidőkre, minthogy előbb adjam. Ráérünk, ehet még az életében éppen elég kenyeret, túrót, felvágottat, stb-t. :(((

12. gabi0630 (válaszként erre: 10. - Gabi0630)
2007. dec. 12. 20:43
Persza a búzaszármazék alól kivétel a kenyér.
11. gabi0630 (válaszként erre: 9. - Kedveske)
2007. dec. 12. 20:43
Nekünk is csak októbertől, de nem mindig. Próbálj neki valami szilárdat adni vacsira, ha éhes, segítenie kell. Ha meg megszokás, hát akkor nem tudom.
10. gabi0630 (válaszként erre: 6. - Win)
2007. dec. 12. 20:40

DElma Light-ot kap, az mentes mindentől. Legtöbbször csirkemell sonkát kap, azt kifejezetten ajánlják. Amúgy kukoricaliszttel főzök neki, búzaszármazékokat nem kap.

Nekünk 9 hós kortól mondták a tej kivételével a tejterméket. Ahány ház annyi szokás....

2007. dec. 12. 19:57

A fiam hatszor (6) kel egy éjjel!!! Többször, mint amikor kisebb volt, de még soha nem aludta át az éjszakát. Még most is szopizik, nappal 1x alvás előtt, plussz este-reggel (no meg éjjel)

R: szopi

T: valamilyen tejpép

E1: szopi

E2: főzelék husival, túróval

U: joghurt, gyümölcs, keksz, túró esetleg tejpép

V: szopi

husiba csak pipi mellett eszik, felvágott és társaikat nem adok neki. 9 hónapos korában kezdtem el adni neki a sajtot, túrót, joghurtot.

8. cilus (válaszként erre: 4. - Gabi0630)
2007. dec. 12. 10:30
Szia!Nekem ma 10 hónapos picifiam:-)Lehet hogy ezt a esti szilárd vacsi dolgot kikellene próbálnom nekem is ugyanis mág éjszaka egyszer felkel szopizni!!
7. cilus (válaszként erre: 3. - Pavelancsika)
2007. dec. 12. 10:27
Nekem is szopizik még...sokszor:-)Reggelire a szopizáson kivül kapott valami mást is?Úgy látom hogy már reggelire kevés neki csak a cici ezért adok neki vajas kiflit+ sajtot.Sajnos még éjszaka is felkel 1* szopizni /2 vagy 4-kor/
6. win (válaszként erre: 4. - Gabi0630)
2007. dec. 12. 09:27

1 éves kor előtt nem ajánlotta a vaj és a tejföl. Van, aki szerint még a joghurt, kefir, sajt sem (de én ezeket adtam).

Viszont semmiképpen sem adnák egyéves kora előtt felvágottat, virslit, májkrémet a gyereknek, mert mindenféle mesterséges tartósítószerrel, színeszékkel és dúsító-, térfogatnövelő szerekkel van tele. (Azt már el sem mesélem, hogy húsiparban dolgozótól mit hallottam, mik vannak még a virsliben, parizerben.:((( )

Én a gluténtartalmú gabonafélék bevezetését is 10 hónaposan kezdtem.

2007. dec. 12. 09:05

Eszi amúgy az őszi és sárga barackot, szilvát, almát, banánt, szőlőt, körtét, sütőtök, céklát, cukkinit, krumplit, spenótót, répát, gyökeret, karfiolt, karalábét, rizst, brokkolit.

Csirke és nyúl húst, joghurtopt, tejfölt, túrót, sajtot.

2007. dec. 12. 09:02

Szia!

Az én kisfiam holnap lesz 10 hós. Előljáróban annyit, hogy 8 hósan még felkelt enni éjszaka, és bédőnői tanácsra alakul így a napirend, az talán beválik, mert lekopogom de mostanában már nem kel fel.

Reggeli: Táp

Tízórai: gyümi simán, vagy turmixolva babapiskótával és joghurttal

Ebéd: húsos főzelék

Uzsonna: húsos főzelék

Fürdés előtt egy kis zsilárd: vajas kenyxér sonkáva, virslivel, vajjal, vagy egy kis túró,

Fürdés után táp.

2007. dec. 12. 09:00

Szia!

Az én kislányom még 5-ször szopizott és mellette kapott, banánt, almát, körtét, sárgabarackot, öszibarackot, túrót, natur joghurtot, krumplit, rizst, tököt, répát, karfiolt, karalábét, cukkinit, brokkolit, csirkemellet és akkoriban vezettük be a tojás sárgáját is.

Ezeket pürésítve és szopi után kapta. Mindenféle párosításban adtam neki.

2007. dec. 12. 08:50
Sziasztok!Kiváncsi lennék hogy ti mit adtok a babusotoknak enni ebbe a korba??
2007. dec. 12. 08:49
10 hónapos baba napi menüje

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook