Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Határozott idejű munkaszerződés alatt babát vállalni - Mi alapján jár GYES, GYED? fórum

Határozott idejű munkaszerződés alatt babát vállalni - Mi alapján jár GYES, GYED? (tudásbázis kérdés)


20. anitav (válaszként erre: 19. - Patyoma)
2012. jan. 30. 15:52
Köszönöm!
19. patyoma (válaszként erre: 17. - Anitav)
2012. jan. 30. 15:29
Sok sikert kívánok!
18. patyoma (válaszként erre: 11. - Nika0304)
2012. jan. 30. 15:29

Az a TGYÁS amit szülés után kapsz:)

Utána GYED és a maradék egy évre GYES-t.

17. anitav (válaszként erre: 15. - Nika0304)
2012. jan. 30. 15:16
4 hónapja próbálkozunk, legutóbb késett is 6 napot, nagyon megörültem, aztán megjött és baromira fájt. Elmentem dokihoz, és kiderült hogy egy 6 centis ciszta van a bal petefészkemben és az okozta a galibát. Jövő héten megyek vissza UH-ra, megnézik felszívódott-e. Még nem tudom, mi a teendő, ha nem, de remélem hamar megoldódik, mert már nagyon szeretnék babát.
16. anitav (válaszként erre: 14. - Nika0304)
2012. jan. 30. 15:14
Igen, sajnos számolgatni kell. De hát ez van. Próbálok nem ezekre a rossz dolgokra gondolni, hanem alkalmazkodni, és pozitívan gondolkodni. Persze időnként dühöngök egyet, de ha folyton ezekre gondolnék, becsavarodnék. Egyszer utána számoltam, és utána jártam, kiderítettem, hogy van elég biztosított napom, úgyhogy én most már a babaprojektre koncentrálok, és majd lesz, ami lesz.
15. nika0304 (válaszként erre: 13. - Anitav)
2012. jan. 30. 15:12

Én nagyon tudok stresszelni minden apró kis hülyeség miatt, bár az is igaz, hogy ha baj van, kénytelen az ember valahogyan megoldani, csak ez olyan nehéz, mármint nyugodtnak és optimistának lenni.

Drukkolok Nektek a babához.

Ti mióta próbálkoztok?

14. nika0304 (válaszként erre: 13. - Anitav)
2012. jan. 30. 15:08
Ez nagyon igaz, ha arra várunk, hogy minden oké legyen, akkor sose lesz baba sajnos. Csak az a baj, és elszomorító, hogy egyáltalán ilyeneken kell az embernek agyalnia, hogy "mikor érdemes teherbe esni".
13. anitav (válaszként erre: 12. - Nika0304)
2012. jan. 30. 14:44
Akkor jó, a biztosított napokkal nincs probléma. Igen, nekem is ez a problémám, hogy a gyerek nem csettintésre jön. De ha meg arra várok, hogy mikor lesz állandó szerződéssel munkám, és hogy minden körülmény tökéletes legyen, akkor sose vállalnék gyereket. Próbálkozunk, és ha összejön, majd akkor meglátjuk, hogy mi a helyzet. Biztos vagyok benne, hogy bármi lesz úgyis megoldjuk, úgyhogy igazából nem nagyon aggódok. Alig várom, hogy összejöjjön a baba.
12. nika0304 (válaszként erre: 6. - Anitav)
2012. jan. 30. 14:29
Szerencsére ez nem gond, 2000 óta van folyamatos munkaviszonyom, de ez az egész határozott idejű .... tiszta hülyeség, ez nem úgy működik, hogy csettintek egyet és hopp, máris itt egy baba.
11. nika0304 (válaszként erre: 9. - Patyoma)
2012. jan. 30. 14:25

Bocsi, már lassan teljesen belekeveredek :).

Arra értettem, hogy novembertől (szüléstől) 6 hónapig kapjuk a gyest.

Tehát akkor ha jól értem, a lényeg az, hogy a szülés napján legyen munkaviszony, és akkor remélhetőleg mindent normálisan megkap az ember.?

10. patyoma (válaszként erre: 8. - Babu222)
2012. jan. 30. 14:03
Ha munkaviszony megszűnése a 42 napot meghaladja, és nem megy passzív táppénzre, akkor szerintem nem. De ne zavarjuk össze a fórum indítót, ez itt most nem kérdés:)
9. patyoma (válaszként erre: 1. - Nika0304)
2012. jan. 30. 13:58

különben tényleg zavarosan írtad:)

Novemberben szülsz,eddig értem, de mi ez a "kapom a gyes-t májusig"?

Ha idén szülsz, akkor a tgyás, gyed összegének kiszámításához a 2011-es átlagkeresetedet veszik figyelembe, tehát ebből a szempontból mindegy, hogy most 2012. jan 1-től kevesebb pénzt kapsz.

2012. jan. 30. 13:57
passzív jogon is jár a TGYÁS,Gyed.
2012. jan. 30. 13:54
HA megvan a szükséges biztosítási napjaidnak a száma és a szülés pillanatában biztosított vagy akkor kapsz TGYÁS-t és GYED-et függetlenül attól, hogy utána lejár a munkaszerződésed.
2012. jan. 30. 13:49
Ja azt elfelejtettem, hogy persze meg kell hogy legyen a szükséges biztosított napok száma. A szülést megelőző két évben összesen 360 nap (ekkor egy évig jár a GYED, ha két évig akarod kapni akkor 562 nap szükséges), de ennek nem egy munkahelyen kell lennie, hanem a két év alatt összesen.
2012. jan. 30. 13:46

Szia!

Én is határozott idejű szerződéssel dolgozom, és rajta vagyunk a babaprojekten.

Én már pár kört végigfutottam, hogy utána járjak ezeknek.

Szóval: GYES alanyi jogon jár, azt biztos kapsz. A TGYÁS és GYED már más kérdés, az csak akkor jár, ha a szülés napján biztosítva vagy, vagyis van munkád. Ha már másnap lejár a szerződésed, az nem baj, akkor is passzív jogon jár a TGYÁS és GYED, de a szülés napján biztosítva kell lenned. Én sem tudom hogy lesz, egyelőre hosszabbítgatják a szerződésem. Nem is attól tartok, hogy nem hosszabbítanák meg, ha kiderül, hogy terhes vagyok, hanem lehet hogy leépítés lesz, és akkor ugye először a szerződésesek mennek.

Nem lehet előre kiszámolni, hogy mikor jön össze a baba, majd meglátjuk mi lesz.

4. e28c748947 (válaszként erre: 1. - Nika0304)
2012. jan. 30. 13:45
Bár nem vagyok tb ügyintéző, de azt gondolom, hogy ha megvan a 360 nap biztosított jogviszony, akkor jár a Gyed.Egyébként a helyi OEP kirendeltségen érdeklődj az ügyintézőnél, mert sokszor ők is belezavarodnak.Tapasztalatom ez.
2012. jan. 30. 13:43

Ha ki is léptettek, az teljesen új jogviszonynak számít! Mintha most kezdtél volna dolgozni...

A pénzt is ezután kapod majd...

2012. jan. 30. 13:41
Megszüntethetik a munkaviszonyodat a szerződés lejártával.
2012. jan. 30. 13:31

Babát szeretnénk a párommal, október óta próbálkozunk, de eddig semmi.

A lényeg, hogy eddig a munkahelyemen br. 150e volt a fizetésem és határozatlan időre szólt a munkaszerződésem.

Erre most mindenkit egy béna indokkal kiléptettek a cégtől január 31-el és átvett minket valami munkaközvetítő, tőlük kapjuk a fizut, de a munkahelyünk nem változott.

A munkaközvetítő csak Br. 110e-rel jelentett be és határozott időre szól a munkaszerződésünk.


Az egyik ismerősöm azt mondta nagyon nem mindegy így, hogy mikor esek teherbe.


A kérdésem az lenne, hogy ha most esnék teherbe és a munkaszerződésem például 2011.december 31ig szól csak, akkor megkapom a gyes-t és gyedet is ugyanúgy, vagy tényleg számolgatni kell, hogy kb. novemberben szülnék, kapom a gyest májusig, de mivel decemberben lejárt a munkaviszony, és mivel novemberben szültél, így valószínű hogy a cég már nem hosszabbította meg,akkor májusban nem lesz élő munkaviszony, így a gyedet már nem fogom rendesen megkapni (fizetés 60%-a talán)?


Kicsit zavarosan írtam, de elég zavaros ez a téma amúgy is.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook