Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Erőszakos gyerek veri a fiamat az oviban - hogy kezeljem? fórum

Erőszakos gyerek veri a fiamat az oviban - hogy kezeljem? (beszélgetős fórum)


1 2 3
67. Pen80 (válaszként erre: 63. - C14bfda162)
2012. jan. 31. 21:00
szerintem legalább annyira ott is kezdődik, hogy a szülei mennyit és hogyan foglalkoznak vele, meg mennyit ül a tv előtt pl.
66. c7a878c6b5 (válaszként erre: 65. - Lencsy)
2012. jan. 31. 20:23

Ajjaj, akkor már előre lerendelem még a narancsot is a gyereknek:)))

Bár még csak kimondottan okos, de még sokra viheti:)))

65. Lencsy (válaszként erre: 64. - C7a878c6b5)
2012. jan. 31. 20:20
Azért ne siess azzal :) Nem minden kiközösített vagy kissé magába forduló gyerekből lesz tömeg gyilkos ..sőőt szerintem a kimondottan okos és sokra vitt emberek is közülük kerülnek ki :)
64. c7a878c6b5 (válaszként erre: 63. - C14bfda162)
2012. jan. 31. 19:08

Meglehet, nem vitatom.

De szerintem akkor az én gyerekem is ebbe a "veszélyeztetett" kategóriába tartozik...

Megyek és elkezdek gyűjteni a börtönnapokra...:)

63. c14bfda162 (válaszként erre: 49. - C7a878c6b5)
2012. jan. 31. 13:37
Szerintem nagyon is fontos tényező, mivel az ilyen kiközösített gyerekekből lesznek később az iskolai lövöldözők, akiknél már a társadalom felelőssége is felmerül. Szerintem ez pont itt kezdődik.
62. Lencsy (válaszként erre: 61. - Mothertiger)
2012. jan. 31. 10:27
Az volt ! Lelkileg kikészült egy időre az egész családom . Én aggódtam a gyerekért és a lelki világáért , a férjemben meg forrongott a düh , hogy megkeresi az apukát hogy vele keménykedjen ne egy 10 évessel ..de tudta a párom, hogy 3 börtönviselt kigyúrt emberrel szemben esélye sincs , így még mi közlekedtünk az utcán fejet lehajtva ha jöttek velünk szembe . Amúgy időközben apukát kitiltották az iskolából , mert egy másik kisgyerekkel szemben is hasonló módon járt el !
2012. jan. 31. 10:19

Jézusom, hát én nem is tudom, mit tennék ilyen esetben, már ha csak a heves vérmérsékletemet tekintem is. :P Gyerekem apja is olyan "lassú víz"-típus, de amikor pipa, akkor hegyeket sodor.

Hú, ez aztán nagyon durva helyzet lehetett! :O

60. Lencsy (válaszként erre: 55. - Pen80)
2012. jan. 31. 10:03
A felkiáltó jelekről csak annyit , hogy két felkiáltó mondat volt egy-egy jellel a végén ..azt hiszem ez nyelvtanilag helyes ;)
59. stokimagdi (válaszként erre: 57. - Lencsy)
2012. jan. 31. 10:01

Úristen :(

ez nem semmi, jaaaaaaajjjj :(

58. Lencsy (válaszként erre: 56. - Pen80)
2012. jan. 31. 10:01
Negatívnak is szántam, de félreértettétek , mert nem a "normálisan beszélek a gyerekkel "-re írtam, hanem a durva szülői fellépésekre amiben volt már részem , és amit itt alul el is meséltem .
57. Lencsy (válaszként erre: 54. - Mothertiger)
2012. jan. 31. 09:59

Rendben :)

Sajnos az én fiamat két éve szó szerint elkapták , sőt megtámadták a szülők, és én az ilyen esetekre írtam , hogy ezt nem tűröm ! A fiam 5.-es volt és a kis elsősök azzal szórakoztak, hogy viccből futnak a nagyok felé mintha meg akarnák őket rúgni . Egy ilyen "játék" alkalmával a fiam odébb állt és a kis elsős elesett , felhorzsolta a tenyerét , majd hazament és apukának előadta, hogy a fiam ellökte . Másnap jön haza az 5.-es fiam hulla sápadtan , hogy "anya a tanárnéni kéri ,hogy azonnal menj fel az iskolába " ..hiába kérdeztem a fiam , hogy miért , mi történt , nem tudott mondani semmit , de iszonyatosan rossz állapotban volt ! Felrohantam a suliba , az osztályfőnök és az igazgatónő már ott vártak a bejáratnál, majd elmesélték mi történt . Apuka megjelent az utolsó óra utáni szünetben , kérdés nélkül neki vágta a fiamat a falnak , a vállát neki szorítva ..és mint az állat üvöltött vele , miközben apuka rokonsága , még 2 nagydarab kopasz kigyúrt férfi állta őket körbe ! Ekkor rohant oda az egyik fiatal kis tanárnő és állt közéjük , mikoris épp apuka emelte a kezét ,hogy megüti a fiamat ! A tanárnőt odébb lökte , de ekkorra már ott volt az igazgatónő és több férfi tanár így apukát és a családját kivezették az iskolából . Az ominózus elesés és nem ellökés történetet hála égnek látta az ügyeletes tanár , így meglett a fiam igaza . Az igazgatónő arra kért ,hogy ha megtehetem egy ideig kísérjem a gyerekeket iskolába , mert fél, hogy apuka ennyivel nem zárta le !Rettegett a gyerekem hetekig suliba menni , mert minden reggel apuka ott állt az ajtóban és nézte mint egy vadállat, de mivel ott voltam többé nem nyúlt hozzá !

Azt hiszem most már érthető számotokra is ,hogy miért nem tűröm, hogy a szülő egy kicsit is megfélemlítse , vagy durvábban beszéljen a gyerekeimmel ! Velem lehet beszélni , mert normális , halk szavú , kulturált nő vagyok ,mindaddig míg a szülő először velem beszél ..ha a sorrendet a fiammal kezdi, akkor nem állok jót a saját számért. Természetesen nem kisebb ejnye-bejnyékről beszélek ..hanem mikor a szülő tényleg úgy lép fel ahogy egy gyerekkel nem szabad .

56. Pen80 (válaszként erre: 54. - Mothertiger)
2012. jan. 30. 21:42
igen, nekem is negatívnak jött le, én is azért reagáltam rá
55. Pen80 (válaszként erre: 50. - Lencsy)
2012. jan. 30. 21:40
sok volt a felkiáltójel, azért írtam :)
54. mothertiger (válaszként erre: 51. - Lencsy)
2012. jan. 30. 21:35

Nem tudom, csak a te hozzászólásodban láttam ezt a szót, és kicsit negatív vonzata volt a számomra, ami arra késztetett, hogy megmagyarázzam, nekem mit takar. :)

Én egy esetet bántam meg, pedig jogos volt:

a kis fekagyerek harmadmagával rugdosta meg a fiamat + bottal verték az udvaron. Anyukájának szóltam (kulturáltan), hogy beszéljen már a gyerkőccel, mert folymatosan inzultálja a fiamat az eset óta is. Úgy megráncigálta a kissrácot a hölgy, hogy nekem fájt... :S Mindenki előtt. Ez inkább megalázás volt, mint nevelés, de hát ők tudják. :P

53. Lencsy (válaszként erre: 17. - C7a878c6b5)
2012. jan. 30. 20:42
Egyetértek !
52. Lencsy
2012. jan. 30. 20:40
A történethez azért annyit had tegyek hozzá ..mindenki úgy rendezi a gyereke dolgait ahogy jónak látja ! Én próbáltam így is ..úgy is , mindegyikkel kapcsolatban megvan a rossz tapasztalatom , a nevelőkről meg a véleményem ! :)
51. Lencsy (válaszként erre: 44. - Mothertiger)
2012. jan. 30. 20:39
Értem ..bár azt nem, hogy miért nekem akarjátok megmagyarázni az "elkapás " szót ..mikor én két esetet kivéve amit mai napig bánok , nem beszéltem más gyerekével :)
50. Lencsy (válaszként erre: 37. - Pen80)
2012. jan. 30. 20:35
Én agresszív ..ezt azért kikérném magamnak, ha nem baj !
49. c7a878c6b5 (válaszként erre: 47. - C14bfda162)
2012. jan. 30. 19:26

ez tény, de nem is az volt a lényeg. Természetesen igaz, hogy ha már játszanak, akkor együtt tegyék. De biztosan veled is előfordult már, hogy valakivel éppen nem volt kedved beszélgetni, de énytelen voltál.... Na ez is ilyesmi....

És természetesen a másik gyereknek sem kellett volna egyből a fiamnak esnie emiatt, és akkor mindenki jól járt volna. De mivel dadusnéni unokája, egyébként is elkényeztetett kis majom volt, így neki mindent lehetett....

48. mothertiger (válaszként erre: 46. - C7a878c6b5)
2012. jan. 30. 17:35

Az óvodát saját részről utálom amúgy, ha tehetném, nem is vinném. Tavalyelőtt egy közmunkaprogramban részt vevő, képzetlen óvónősegéd a szemem láttára csapta fejbe egy kemény kötésű mesekönyvvel a fiamat.

Naná, hogy megfogtam...

Indok: vizsgákra készül, feszült.

Nálunk ilyenek (is) mennek.

47. c14bfda162 (válaszként erre: 46. - C7a878c6b5)
2012. jan. 30. 17:11
Mondjuk az sem kellemes ha vkit nem vesznek be a játékba.
46. c7a878c6b5 (válaszként erre: 44. - Mothertiger)
2012. jan. 30. 16:54
Ez volt nálunk is az oviban. Sajnos a fiam többször volt a "rossz", pedig csak megvédte magát. De persze ez az óvónők nem látták, csak, mert a bántalmazott gyerek az egyik dadusnéni unokája volt.... Persze Lackó reakcióját egyből észrevették, azonnal hívattak az oviba. Fociztak, a gyerekek, a dadusivadék, már bocsánat a kifejezésért, be akart szállni a játékba, de mivel a töbiek most kivételesen nem vele akartak játszani, fiam konkrétan mondta neki, hogy nem, így nekiesett a gyerekemnek. Sajnos a másik gyerek húzta a rövidebbet. És sajnos az lett a vége, hogy LAckó beleharapott a vállába, mert a másik nem hagyta abba a verekedést. És persze ezt látták meg az óvónők... Tudom, hogy nem jót csinált a gyerek! Le is szidtam, elbeszélgettem vele, de amikor kiderült, hogy nem is ő volt a kezdeményező..., hát megmondom őszintén, másképp értékeltem a dolgokat. A gyereknek nem szóltam, mert nem akartam megerősíteni benne a verekedésre való buzdítást.
45. c7a878c6b5 (válaszként erre: 43. - Simple)
2012. jan. 30. 16:48
Igen, sajnos ilyennel én is találkoztam már. Én úgy elverem, mint szódás a lovát! Tudom, hogy a mai világban ezt már büntetik is, de egy jól időzített anyai fenyítés sokszor rendbe teszi a gyereket!
44. mothertiger (válaszként erre: 16. - Lencsy)
2012. jan. 30. 16:46

Nálam az "elkapás" annyit tesz ki, hogy kikérem a gyerkőcöt a csoportból, leülök vele tisztázni a helyzetet. Semmi fenyegetés, csak tudni akarom a miérteket, és megpróbálom rendezni a viszonyokat. Egy kissrác olyan mélyen beleharapott a fiam hátába, hogy hónapokig megmaradt a helye. Egy rossz szót nem kapott a kisfiú tőlem, holott egy elkényeztetett, agresszív gyerek. Azóta egyszer sem verekedtek össze...

Történt már ilyen, nem egyszer, és csak többszöri eredménytelenség után fordulok a szülőkhöz. Hála Istennek eddig mindegyik normálisan reagált.

Egyébként sokszor megesett, hogy bántalmazták a fiamat, - udvaron hárman (!!!) megrugdosták, mosdóban gyomorszájon vágták, belelökték a homokozóba, - és csodával határos módon az óvónők sosem (!!!) látnak semmit! Egyszer magam is tanúja voltam egy kezdődő kötözködésnek, - ketten mentek rá a fiamra, - ami ki tudja meddig fajult volna, ha nem lépek közbe...

Az óvónők (tisztelet a ritka) kivételnek, kivonják magukat az ilyen dolgok alól. Esetleg ami az orruk előtt történik, azzal foglalkoznak. Nálunk meg egy óvónő viselkedik a gyerekekkel agresszíven, gyerekemnek pl. belemart a karjába, meg folyton ordít vele.

Mondjátok meg: hogyan viselkedjen az a gyerek, aki ilyen példát lát?

43. simple (válaszként erre: 41. - Ee1dc9ba06)
2012. jan. 30. 15:34
Nagyon igazad van. Ezekre a mai gyerekre még a saját szüleik sem szólnak rá, nehogy sérüljön a lelke. Nekem legalábbis ezt mondják mindig, amikor rákérdezek hogy miért engednek nekik mindent. :-(
42. Pen80 (válaszként erre: 41. - Ee1dc9ba06)
2012. jan. 30. 15:32
Teljesen egyetértek.
2012. jan. 30. 15:27
Én lány létemre megtanultam megvédeni magam oviban is, iskolában is. Az én gyerekkoromban nem volt divat az árulkodás, aki panaszkodott az óvónéninek, tanítónéninek, azt még jobban megverték. Elintéztük mi egymást közt. Különben meg a felnőttek se voltak olyan hülyék, mint mostanában, hogy "na aztán az ő gyerekére rá ne merjen szólni senki", valahogy akkoriban egymás gyerekét is "nevelték a szülők. Ha a tanár vagy egy másik apuka, anyuka ránkszólt, az olyan volt, mintha a saját anyánk szólt volna ránk. És szerintem ez így volt helyes.
40. simple (válaszként erre: 1. - Kittycat2)
2012. jan. 30. 15:23
Én bizony megtanítanám neki, hogy védje meg magát.
39. ee1dc9ba06 (válaszként erre: 36. - Lencsy)
2012. jan. 30. 15:21
Inkább védje meg magát, minthogy árulkodó júdás legyen.
38. Pen80 (válaszként erre: 36. - Lencsy)
2012. jan. 30. 14:41

Ez csodálatos nevelési módszer, bár a tanárok részéről érthető. :) Így nem fárasztják magukat. Hogy a gyereekt ezzel mire tanítják, az meg legyen a szülő baja.

Amúgy ők meg majd lerendezik iskola után. Aki árulkodott, azt még jobban megverik.

1 2 3

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook