Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Lombik - Alacsony AMH fórum

Lombik - Alacsony AMH (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 ... ❯❯
4784. SSSzilvi (válaszként erre: 4781. - Petyó86)
2018. febr. 8. 22:16

Köszönöm a választ, kicsit megnyugodtam...

A PCOS gyanú csak azóta merült fel, hogy a 21. Napi hormon értékeik között mind a DHEA és a tesztoszteron is magasabb mint a megengedett értékhatár. A nőgyógyásznal meg sosem merült fel pcos gyanú, legalábbis nem említette én pedig nem kérdeztem. De megyek hozza is jövő héten peteereskovetesre és kérem hogy alaposabban nézze meg ezt is.

Egyelőre IR sem lett kimondva, a terhelése eredményem szerint a cukor magas sajnos, az inzulinra pedig azt mondta egy doki hogy szerinte túl alacsony inkább... és álküldött egy masik dokihoz.... és ez a doki mondta hogy pcos esetén ez az Shbg alacsony szokott lenni. A progeszteronom a 21. Napon 59 volt, a felső határ. Na ennek örültem. :) és ebben a hónapban az LH teszt is pozitív volt .

Meg egyszer köszönöm a segítséget! Ha megtudok többet erről az shbgrol, megírom hátha hasznos lesz meg valakinek!

4783. Bambi8 (válaszként erre: 4780. - Petyó86)
2018. febr. 8. 21:21
Köszönöm válaszod.Nagyon kétségbeestem mikor mondták hogy ez nagyon rossz érték.Mielöbbi lombik javasolt.Te milyen vitaminokat próbáltál?mi vált be?
4782. Sornyul (válaszként erre: 4780. - Petyó86)
2018. febr. 8. 21:20
Hát, azért egy 0.23-as AMH csak jelent valamit, vagyis nem sok jót jelent. Pedig én nagyon szeretnék nagycsaládot.
4781. Petyó86 (válaszként erre: 4776. - SSSzilvi)
2018. febr. 8. 20:14
Az FSH egyáltalán nem magas, egész szép. Azt mondják, hogy akkor optimális egy hormonsor, ha közelit az lh-fsh arány. Ultahangon igazolt a pcos? IR-es vagy? Egy lh eredményből én azért nem következtetnék erre. A prolaktinod viszont elég magas. A jó hír az, hogy ha kapsz rà bromót, pikkpakk lemegy majd. A progeszteron értéke kizárólag a ciklus második felében érdekes, ebből állapítják meg a 17-21 nap körül hogy volt e peteérésed. Sajnos az utolsó értékhez nem értek.
4780. Petyó86 (válaszként erre: 4778. - Bambi8)
2018. febr. 8. 17:54
Szia, én azt gondolom hogy ne foglalkozz vele. Önmagában az amh nem annyira informatív érték. Korábban, évekkel ezelőtt nem is kepezte a protokoll részét ennek a megnézetele. Ha a többi értek jo, akkor ezt csak azt jelzi, hogy a petefészkek tartalékai kimerülőben vannak, de ez nem egy hirtelen bekövetkező dolog. Ne izgulj sok sikert a lombikhoz! Addig is vitamin vitamin és vitamin!
4779. Petyó86 (válaszként erre: 4777. - Zsejke)
2018. febr. 8. 17:51
Nekem is fura volt elsőre, de aztán beszéltem több lánnyal is, akinek turbózási céllal szintén javasolták. Azt hittem hogy kómába fogok esni tőle olyan fáradt leszek, de én ufo vagyok, mert semmit se érzek. 😂
4778. Bambi8
2018. febr. 8. 15:38
Sziasztok.Alacsony amh val 0.49 mit gondoltok lombik mennyire lenne sikeres??akar elsore??
4777. Zsejke (válaszként erre: 4775. - Petyó86)
2018. febr. 8. 10:33
köszi:) Megint okosabb lettem:)
4776. SSSzilvi (válaszként erre: 4770. - Petyó86)
2018. febr. 8. 06:55

Köszönöm a választ, már nagyon várom a talákozót az endokrinológussal...


közben megérkezett a ciklus 3. napja szerinti eredmény is:


Az LH és FSH is nagyon magas, ráadásul az LH magasabb az FSH nál. Ez arra utal, hogy PCOS en és petefészek kimerülésem van? Az SHBGnek PCOS esetén alacsonylak kellene lennie, nekem túl magas... Ez vajon mit jelent? És az hogy a progeszteronom is kétszerese a ciklus eljei értékhatárnak, az mire utal? Úgy látom legalább az ösztradiol rendben van... A prlokatin is majdnem eléri a határértéket, ha ez összefügg a stersszel, akkor nem csodálom...


Ti akik már sok leletet és értéket láttok, mire tudtok következteteni? Lehet ezeken az értékeken javítani? Vagy ez már a vég kezdete?..


Előre is köszönöm a válaszaitokat...


LH 12,93 U/L

FSH 9,13 U/L

Prolaktin 536,3 mIU/L

Ösztradiol 215,8 pmol/L

Progeszteron 9,8 nmol/L

SHBG >224.0 nmol/L * 18,20 - 135,50

4775. Petyó86 (válaszként erre: 4774. - Zsejke)
2018. febr. 7. 21:36
Szinte kivétel nélkül javasolják már a pof-osoknak az összes intézetben, sőt, egyre több endokrinológus is. Valóban arra hivatott amit írsz, de javít a petefészek működésén is. Elég drága itthon sajnos, én külföldről rendelem.
4774. Zsejke (válaszként erre: 4773. - Petyó86)
2018. febr. 7. 21:00
Bio melatonin?? Errol most hallok eloszor..tudtommal az az alvas ebrenlet egyensulyaert felel..marmint a melatonin..vagy lemaradtam valamirol?? Nagyon koszi!
4773. Petyó86 (válaszként erre: 4772. - Toffe)
2018. febr. 7. 17:44
Szia, először is nyugodj meg. Az alacsony AMH nem a világ vége. Ez mellett milyen az FSH és a többi hormon? Számtalan esetet ismerek, ahol ramaty AMH mellett sikeres volt a lombik vagy az inszem. Ne hagyd hogy ez az egy adat befolyásoljon! A korábbi 3-nál mi volt a gond? Meddig jutottál? Hány petike? Nem tudom miket szedsz, Q10, Bio-melatonin, D vitamin, E vitamin jó ha mennek nagy dózisban! Sok sikert és fel a fejjel!
4772. Toffe
2018. febr. 7. 09:45
Sziasztok!Azt szeretném megkérdezni,van-e itt olyan akinek 0,6-os AMH-val sikerült a lombik?Egy éve még 1,76-os értéket mutatott,ma meg 0,6...el vagyok keseredve,kaptam még vitaminokat és egy lórúgásnyi hormont,amit kb. 1 hét múlva kezdek el szúrni.Újból nekifutunk,immár 4. alkalommal!Tudnátok valamit tanácsolni?Köszi!
4771. Petyó86 (válaszként erre: 4754. - SinMo)
2018. febr. 6. 23:03
Nekem ő a lombikos dokim. 15 feletti FSH értékkel sajnos nem indít lombikot. Egyébként jó orvos.
4770. Petyó86 (válaszként erre: 4764. - SSSzilvi)
2018. febr. 6. 23:00
Szia. Sajnos a ciklus ezen szakaszában abszolút nem mêrvadó az FSH. Ciklus 2-5. nap kell nézetni. Elviekben a többi érték is akkor mérvadó. Ha ciklus elején is magas az ösztrogén, akkor bibi van..majd írd meg mi volt a dokinàl.
4769. Sornyul (válaszként erre: 4768. - ILLdee)
2018. febr. 3. 22:21

Egy cukorterheles és pajzsmirigy vizsgálat sosem árt. Be tud azért zavarni a hormonokba az is.

Aviva tornát esetleg megprobalhatnad, néha csodát tesz, nekem 3 hónapja kimarado menzit hozta meg egy hónapja (igaz, ebben a hónapban nem tett csodát, de határozottan megmozgat odalenn.)

Illetve eselteg lehet egy kört futni az Ovant nevű tapl.kiegeszitovel, vagy csak simán maca kapszulával és zöld teával, az úgy olcsóbb és kb ugyanaz.

Helyzetem amugy kb hasolno, mint a tied, csak valamivel idosebb vagyok, gyerekem is van már kettő, mi a harmadikért küzdünk 4 éve. És nalunk nem vszinu, hogy lesz lombik, mert a férjem elzarkozik tőle. Én mondjuk szedek tiroxint ősz óta, hogy a pajzsm.ertekek jók legyenek, az ne gátoljon. Tavaly május óta ciklusom se igen van, hormonsor akkor még kb jó volt, most januarra az is pocsék lett, amh tiedhez hasolno. Én már belefásultam, elfogytak a konnyeim, néha kezdek belenyugodni,hogy noha mindig is az volt a vágyam, és erre epitettem az életem, sosem lehet nagycsaládom. Most azért küzdök, hogy legalább ciklusom legyen...

4768. ILLdee
2018. febr. 3. 10:18

Sziasztok!


Szeretném megosztani veletek a problémámat, hátha tud valaki valami megnyugtatót írni v. tanácsot adni. Házas vagyok, lassan 2 éve szeretnénk babát.A férjem 31,én most leszek 28. Kb egy évvel ezelőtt kiderült, h. mind2 petevezetőm el van záródva,van egy icipici csokoládécisztám is, tehát endó gyanús.

No sebaj, akkor lombik, nem lesz itt gond,fiatalok vagyunk. A BMC-be járunk Dr.Zekéhez. Kért AMH-t is, és kiderült,h. igen az elzáródásnál jöhet rosszabb is,eredmény 0.26! Az FSH 12 körüli. Egy hét bőgés után kicsit megnyugodtam, hátha nem lesz probléma a stimulációval. Októberben antagonista protokollal, lórúgás hormonokkal elindult 6 tüsző. 2 petesejt volt bennük,amik másnapra nem termékenyültek meg (férjem spermaeredménye kiváló). Iszonyú volt..

December 24-én elkezdtem a gonapeptilt,hosszú protokoll, még több hormon, megint 6 tüsző, viszont most egy db petesejtem sem lett!!

Végig szedtem vitaminokat a petesejt minőség javítására, (d,e, omega3,q10, gynositol, terhes vit.) de úgy tűnik hiába. Megint meg kellett élnünk azt,h. mi bizony még a beültetésig sem tudunk eljutni. A lombik nem segít..? Akkor mi lesz? Hogy lesz így babánk? Tanácstalan vagyok és elkeseredett. Az orvos nem tudott mit mondani,csak h. nem érti, jók voltak a stimu közbeni hormoneredmények. Ennyi idősen 10 petesejt 6 embrió a standard..Végül kért kariotipizálást. Ennek még nincs eredménye. Kérdeztem h csináltassak-e IR vizsgálatot menjek e endokrinológushoz,nincs e mégis baj a pajzsmiriggyel. Azt mondta az jó ha ezek rendben vannak,de semmi közük a petesejtekhez. o.o


Lányok! Mit szóltok Ti ehhez? Járt már valaki így mint én? Mit csináljak,h. legyen végre egy normális embriónk?


Köszönöm, ha válaszol valaki. Kívánok mindenkinek jó egészséget és rengeteg erőt ezen a nehéz úton, amit nekünk járnunk kell.

4767. baboravárva (válaszként erre: 4765. - 61e75fb84c)
2018. febr. 2. 21:27

Szia elmondanál,hogy hogyan jött össze .

Mennyid volt a amh-d?

4766. Sornyul (válaszként erre: 4765. - 61e75fb84c)
2018. febr. 2. 21:19

És úgy, hogy cilklusod se nagyon volt? Mert nekem nem csak az amh rossz,hanem a többi hormonertek is és ciklusom se igen van.

Nemtom, ebbe bele kéne-e nyugodnom, hogy ennyi idosen akkor erről ennyit (40 alatt vagyok még bőven), és készülni a menopauzába, vagy küzdjek legalább a ciklusért?

4765. 61e75fb84c (válaszként erre: 1. - Lulluly)
2018. jan. 31. 16:53
nekem iszonyu alacsony amh-val is sikerult! Van remeny!
4764. SSSzilvi
2018. jan. 31. 16:30

Sziasztok!


Még új vagyok a fórumon, de már olvasgatlak Titeket egy ideje. Idén leszek 40 éves és már egy ideje nem jön össze a baba…


Tegnap kaptam meg a 22. Ciklusnapi eredményeimet:

LH 6,07 UL

FSH 3,81 U/L

Ösztrogén 750,1 pmol/L

Progeszteron 59,3 nmol/L

Tesztoszteron 3,1 nm/L

DHEA 10,19 mol/L


A tesztoszteron és DHEA egyértelműen magas sajnos, amit nem tudom mit jelent. PCOS –re jellemző, de hüvelyi ultrahang szerint az nincs és más panaszom sincs (cikluszavar, szőrösödés, pattanásodás).


A labor szerint a többi érték jó, de én félek hogy az FSH és az ösztrogén is túl magas… Nektek mik a tapasztalataitok? Magasak azok az értékek? Dokihoz csak két hét múlva megyek, addig kutatok a neten…


Köszönöm

4763. Sornyul
2018. jan. 27. 08:00

Na,21.napi vérvétel is megvolt, progeszteron szinte semmi, prolaktin, tesztoszteron normálisnak mondható.

Sürgősen el kell jutnom ismét Avivara. Legalább ciklusom legyen a honapban, ha már baba nem jön (most) össze.

4762. Varrolany (válaszként erre: 4761. - AngiSzimi)
2018. jan. 26. 22:25

Ez nem sok jóval biztat. De az aviva segíthet(nekem több mint 200 nap után hozta meg)

Akkor. Mindennap csináltam. Utána elég heti 2x.táplálkozás,vitaminok,mozgás=ez mind segíthet lejjebb tornázni az FSH - t. Ha van párod, sürgősen álljatok rá a gyerek projectre!

4761. AngiSzimi
2018. jan. 26. 10:00
Ja azt kihagytam hogy 3 hónapig nem volt vérzés majd a norcolut után egy hónap alatt kétszer jött meg illetve folyamatos a pecsetelesem is. Most pár napja abba maradt. Tehát ez nem is tudom ciklusnak mondható e.
4760. AngiSzimi
2018. jan. 26. 09:58
Az lh is magas sajnos 33.A prolaktin jó a többi mérés es Amh eredmény is jövő héten lesz. Annyira próbálok bizakodni de rengeteg elkeresrìtő cikket olvastam a neten ezekről az értékekről.
4759. Varrolany (válaszként erre: 4758. - AngiSzimi)
2018. jan. 25. 20:09
Nézess LH-t és Amh-t is. Ne ess kétségbe! Ciklusod van?
4758. AngiSzimi
2018. jan. 25. 16:16
Sziasztok!nekem pár napja derült ki hogy az fsh-m 42. Az Amh eredmény jövő héten lesz meg. Babát szeretnénk és nagyon kétségbe vagyok esve hogy ilyen rossz érték mellett sikerülhet e. Ráadásul én 28 éves vagyok és még nincs gyerekem..vajon van remény? Korai perefeszek kimerulesre gyanakodnak..
4757. SinMo (válaszként erre: 4756. - Sosana74)
2018. jan. 25. 11:52
Nincs mit! Nagyon pozitív és nyugalmat sugárzó doki!
4756. Sosana74 (válaszként erre: 4754. - SinMo)
2018. jan. 25. 10:26
Már hívtam is! Ő vette fel a telefont, de megadott egy másik számot ott kell időpontot kérni. De nagyon pozitív volt mar elsőre is! Köszönöm! :-)
4755. SinMo (válaszként erre: 4750. - Metume)
2018. jan. 25. 10:01
Jó ilyen történetet olvasni!!!😊 Köszönjük hogy megosztottad velünk!!! 😊
❮❮ ... 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook