Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Lombik - Alacsony AMH fórum

Lombik - Alacsony AMH (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
6014. Csilla9001 (válaszként erre: 6012. - Ágio8405)
2022. jún. 11. 14:49

Kedves Ágio8405!

Köszönöm a hozzászólást. Nem volt cukor inzulin terhelés... Fel sem merült eddig ez a vizsgálat. 😓

6013. Ursula33 (válaszként erre: 6012. - Ágio8405)
2022. jún. 11. 13:49
Pont ezt akartam írni... Kezeletlen IR csinál ilyet.
6012. Ágio8405 (válaszként erre: 6011. - Csilla9001)
2022. jún. 10. 22:05
Rengeteg nő küzd ezzel ilyen előélet nélkül is. Persze biztos az sem segítette a dolgot, de nagy eséllyel nem amiatt van. Sokkal inkább a mai nem megfelelő életmód az oka. Esélyed persze hogy van. Van akinek akár spontán sikerül szinte 0 AMH mellett, de persze ez a ritkább. Q10 sokaknak javít, ha vissza olvasol tuti sok infót találsz róla itt is. De simán javulhat attól is ha a hormonok rendeződnek. Cukor inzulin terhelés nem volt? Egy jó kis inzulinrezisztencia is borithatja ezeket.
2022. jún. 10. 21:16

Sziasztok! Most olvasgatok a témában és rátaláltam erre a fórumra.


Elég szar lelkiállapotban vagyok most az eredményeim miatt. .. A történetem röviden, hogy gyerekkoromban leukémia miatt nagyon sok kemoterápiát kaptam és csontvelőátültetésem is volt. A kemók valószínüleg teljesen szétvágták az egész hormonháztartásom.


És ahol most tartok: 32 éves vagyok, most már szeretnék babát, endokrinológushoz mentem el először. A vérvétel alapján a pajzsmirigy hormonok rendben, PRL rendben, viszont a többi elég bonyolultan rosszul állnak. Az LH és az FSH jelentősen megemelkedett tartományban vannak. Ösztradiol alsó tartományban, progeszteron alacsony. A doki javasolta az AMH vizsgálatot, aminek az eredménye elég rossznak tűnik, ma reggel kaptam meg, az 0,04. Senkivel nem tudtam azóta erről beszélni a papíron meg csak érték van, ami ez, és a normál tartomány alsó határához (a papíron 0,58) képest elég messz van sajnos. A minősítésnél színes csíkok vannak ott narancssárga felett van egy kis vonal.... Fogalmam sincs, hogy mit jelent... De nem sejtek semmi jót... :(


Ez a petefészek korai kiürülését jelenti? Van esélyem arra, hogy legyen babám?

6010. Rózsa84 (válaszként erre: 6009. - Detti2)
2022. ápr. 26. 20:56
Köszönöm szépen!
6009. Detti2 (válaszként erre: 6008. - Rózsa84)
2022. ápr. 26. 16:24
Magyarországon már nem fogsz tudni menni hozzájuk, én úgy tudom, hogy Pozsonyban lesznek, de hívd fel őket és biztosabbat mondanak majd.
6008. Rózsa84 (válaszként erre: 6004. - Detti2)
2022. ápr. 25. 19:06

Detti2!

Érdeklődnék, hogy erről tudsz bővebb infót, hogy újra lehet majd menni a Versyshez? Mi 2016-ban ott voltunk, sajnos nem sikerült a lombik, de oda most újra visszamennék, mivel sajnos úgy néz ki hogy spontán nem lehet (amh:0,5). Még Nyitrán ajánlották a Gyncare-t, de Magyarországon szívesebben mennék.

6007. Ursula33 (válaszként erre: 6001. - Macska2)
2022. ápr. 11. 02:52
És igen, a Versyst keresd meg.
6006. Ursula33 (válaszként erre: 6001. - Macska2)
2022. ápr. 9. 10:08
Keress olyan orvost, aki csinál nativot. Barátnőmnek is volt két leállított stimuja és végül natívból lett a kisfia.
6005. Ursula33 (válaszként erre: 6002. - Barack)
2022. ápr. 9. 09:40
Az AMH ugyanúgy, mint más hormonok, ingadozik. Nekem mindenféle bogyók nélkül is 0,22-től 0,78-ig oda vissza bejárt mindent.
6004. Detti2 (válaszként erre: 6001. - Macska2)
2022. ápr. 7. 09:27
A Versyst érdemes megkeresni. Ugyan most nem fogadnak új betegeket, de hamarosan folytatják máshol.
6003. Detti2 (válaszként erre: 6002. - Barack)
2022. ápr. 7. 09:26

Szia!


Babát szeretnél, nem magas AMH-t. Az 1,1 ng/ml tökletes, vagy legalábbis a babához több mint elég. :-) Másoknak ennél sokkal kevesebb AMH-val is összejött már a baba.

6002. Barack
2022. ápr. 6. 14:04

Sziasztok!


Tanácsot szeretnék kérni: 2021.11 hóban 1,98 volt az AMH-m (FSH: 6,12, LH 8,6), 2022.01-02 hónapban volt egy long protokollos lombikom friss beültetéssel, sajnos nem sikerült. 03.02-n hagytam abba mindent és 03.05-n meg is jött a vérzésem. 2022.04.04-n csináltattam egy ciklus eleji hormonos vérvételt, AMH 1,11 ng/ml, FSH 9,8; LH 5,9.


Lehetséges, hogy a stimuláció ennyit rontott volna az eredményeimen? Vagy még nem álltak helyre a hormonjaim? Mit gondoltok? Újra elkezdtem szedni a Q10-t, Omega-3-t, van javaslatotok, hogy mivel próbálkozzak? A doki április végén egy újabb stimulációban gondolkodik, bizonytalan vagyok, hogy belevágjunk-e vagy kérjek 1-2 hónap haladékot?

6001. Macska2
2022. ápr. 6. 13:26

Sziasztok!

Nekem 0,2 amh, 17fsh van,(38éves) 5 napi stimuláció után nem látszódott semmi tüsző így azt mondta a doki a meddőségi klinikán ennyi, nem folytatjuk tovább a lombik programot, nagyon el vagyok keseredve, de olvasva a fórumot.Tudnátok ajánlani esetleg valamit?

6000. M.àgnes
2022. márc. 8. 17:57
Nekem 0,3 amh , 23as fshm volt, 1 éves múlt februárban a kisfiam:) spontán lettem terhes.
5999. tutu79 (válaszként erre: 5998. - Kandyy)
2021. dec. 10. 17:11

Okszi, a te küzdelmed, te utad, tiszteletben tartom...

Én csak annyi tanácsot szeretnék neked adni, így pár év lombikozás és orvoshoz járás távlatából, hogy nincs sok értelme várni egy "egyszerű" nőgyógyásznál a csodára.

A másik meg most már az állami lombikok ingyenesek, ha jól gondolom az Istenhegyibe meg minden alkalommal nem kevés összeget fizetsz az orvosnak, és a vége ilyen esetekben, amikor már 1,1 ng/ml alatt van az AMH és az FSH 10 fölött lombik szokott lenni. De persze nehéz ezt elfogadni én konkrétan sokkot kaptam mikor először ezt mondta nekem a nőgyógyászom, kézzel lábbal kapálóztam ellene.

A lombikos orvosnak meg mondtam hogy inszeminációt szeretnék, mondta hogy ne vicceljek ilyen értékekkel.... Akkor nekem 0,8 volt az AMH-m és 8 az FSH-m.....

De nem akarok tényleg tolakodó lenni, mert ez a te utad, a te küzdelmed, a te döntésed...

5998. Kandyy (válaszként erre: 5997. - Tutu79)
2021. dec. 10. 15:46

Holnap megyek további vérvételre, további vizsgálatok kellenek, ezt az orvos is mondta. Illetve szeptemberi vérvétel eredmények jók voltak, emiatt autoimmun folyamatra gyanakszik az orvos.

Azt javasolta próbálkozzunk, ne stresszeljek, az eredmény kB január közepén lesz meg, akkor mondja merre tovább.

5997. tutu79 (válaszként erre: 5996. - Kandyy)
2021. dec. 10. 13:11

Szia,

Az orvosok az ovárium reverz markerek alapján szokták a pácienseket besorolni, ezek alapján a gyenge válasz várható az alábbi esetekben:

AMH < 1,1 mg/ml

ACF < 7

FSH >10-15 IU/l

E2 > 50-75 pg/ml


Tehát ilyen esetekben már azt feltétezik hogy valaki nehezen stimulálható és nehezen fognak tudni petesejtet kinyerni.


Hát a pestieket nem annyira ismerem, én nem ott lakom.

Amit jónak mondanak az a SOTE 1 és a most államosított Róbert Károly, a biológia miatt. DE a SOTE1-re szerettem volna konzira időpontot kérni, közölték, hogy márciusig minden időpont betelt. Az áprilist majd valamikor januárban megnyitják, de az első negyedévre is egy nap alatt elfogytak az időpontok. Szóval k nehéz bekerülni. VAN VÁRÓLISTA, bármit mást állítanak, és az intézmény rangsorol a páciensek között.

Én javasolnám neked hogy már most vedd föl a kapcsolatot az intézményekkel, mert ezeken az értékeken nagyon nehéz olyan mértékben változtatni hogy pl "csak" inszemináció legyen.

Időpontot bármikor le tudsz mondani ha úgy alakul.

5996. Kandyy (válaszként erre: 5995. - Tutu79)
2021. dec. 10. 11:39

Igen a testmozgásból az aviva tornát néztem, hogy esetleg jó lenne. A hashimoton kívül a többi betegségről nem hallottam eddig. Köszönöm a tippeket, ezekre rákérdezek legközelebb az orvosomnál. Egyenlőre meddőségi, lombik centrumokat nem néztem. Az orvos, akihez mentem, 2 alkalom után többet mondott, tett, mint 3év alatt az sztk.

Egyébként melyik centrumot érdemes?

5995. tutu79 (válaszként erre: 5994. - Kandyy)
2021. dec. 9. 16:38

Általában rendszeres testmozgást is szoktak javasolni, mert a mozgás órákra normalizálja a cukor szintet.

Az Anti tpo jelenthet Hashimoto-t vagy Graves-t is ezeket is vizsgálták?

Illetve akkor is magas lehet ha valamilyen vírussal küzd a szervezeted, mint Epstein-Barr, Candida, Cytomegalovírus, Helicobacter pylori, Toxoplasmozis, Yersina.


Esetleg egy lombik centrumot nem akarsz felkeresni?

5994. Kandyy (válaszként erre: 5993. - Tutu79)
2021. dec. 9. 15:28

Szia!

Igen diétába megkaptam mit ehetek és mit nem. Elvileg a többi értékem rendben van. Az Anti tpo magasabb, de nem kell rá gyógyszer, a glutént és laktózt emiatt évek óta nem fogyasztom. 16évesen pajzsmirigy túlműködésem volt, azóta elvileg stagnál. Milyen értékekre gondolsz, hogy érdemes lenne megnézni?

5993. tutu79 (válaszként erre: 5992. - Kandyy)
2021. dec. 9. 13:55

Szia,

Az IR-re javasoltak életmód váltást vagy diétát?

Az IR-hez általában szokott kapcsolódni a hasnyálmirigy kimerülés, a pajzsmirigy alul működés, és a mellékvese kimerülés. Ezeket is vizsgálták?

5992. Kandyy
2021. dec. 9. 11:54

Sziasztok!

Örülök, hogy rátok találtam. 36éves vagyok, 3éve küzdök menstruációs zavarral (3hónapig nincs menstruáció, aztán eltart 1 hónapig is) idén 2x volt küret emiatt. Sztk szerint van ilyen, ne aggódjak, de én babát szeretnék, emiatt elmentem az Istenhegyi klinikára, ahol kiderült, hogy inzulin rezisztenciám van, adtak rá gyógyszert, de továbbra sem jött meg, jött az AMH vizsgálat mely szerint 0,01 az érték. Szeptemberi FSH 11 volt. Most további vizsgálatokra küldtek, autoimmun folyamatot nézünk, közben kaptam Q10 300mg naponta és az orvos ajánlására próbálkozzunk természetes úton, amíg nincsenek eredmények. Kérdésem az lenne, hogy milyen további vitaminokat érdemes szedni még? A párom tapasztalaitok szerint mit szedjen? Miután nincs rendszeres menszeszem, van értelme az ovulációs tesztnek? Mi az amivel lehet a petefészek jobb működését támogatni? Mi az ami negatívan hat a működésére?

Nagyon szépen köszönöm a segítségeteket előre is.

5991. Ursula33 (válaszként erre: 5989. - Feszter)
2021. nov. 23. 22:50

Olvasgasd vissza a fórumot, több oldalt. Nagyon sokszor írtuk már, hogy egyrészt ez az érték is, mint minden hormon, hullámzó, másrészt nagyon sok dolog befolyásolja.

Érdemes AVIVA - zni, van aki azzal tornázta fel az AMH - ját.

5990. Turorudi2 (válaszként erre: 5989. - Feszter)
2021. nov. 23. 18:30

Szia Feszter,


Ne aggódj, szerintem biztos sikerülni fog! Nekem a 0,2 AMH-nál 3 petesejt is volt…. Neked 0,47 több lesz, sokkal ;) Biztos nagyobb adag hormont kapsz majd, az beindítja rendesen a petefészkeket! Ha az FSH rendbe van akkor ne izgulj túl magad. Szedd vitaminokat addig is, Q10, E vitamin, Folsav/folát, segítenek kicsit javitani a petesejt minőségen. Férjednek is javasolt férfi vitamin, pl folandrol.

Sok sikert! Xx

5989. Feszter
2021. nov. 23. 18:19
Sziasztok! Új vagyok még itt. Tegnap nézettem egy AMH szintet, ami 0,47 lett. Nagyon elkeseredtem, főleg hogy 34 éves vagyok. A többi hormont legutóbb májusban nézték, akkor rendben voltak. Ami még lényeges lehet, hogy egész évben D-vitamin hiányos voltam (laborral ellenőriztem), az elmúlt 1 hónapban sikerült a normál tartományba vinni. Lombik előtt állok, valószínűleg pár hét múlva sor kerül rá. Alapvetően apagond van. Azt mondták eddig, hogy velem minden oké. Ilyen AMH-val mire számíthatok? Nagyon kevés petesejt lesz? Arra is nagy esély van, hogy nem lesz egy sem? Összességében csökkenti a sikeres lombik esélyét? Évben ez az érték mennyi aktív évet jelenthet? Ez azért fontos, mert első baba lenne. 2 éve próbálkozunk amúgy. Holnap megyek a klinikára konzultációra, de addig is abban reménykedem, hogy tudtok nekem írni valami konkrétumot az eddigi tapasztalatok alapján. Előre is nagyon köszönöm!
5988. Ursula33 (válaszként erre: 5987. - Narancshej2)
2021. nov. 15. 17:34
Ha nézetnéd minden hónapban, lehet, hogy meglepődnél...
5987. narancshej2 (válaszként erre: 5986. - Ursula33)
2021. nov. 15. 15:54
Köszönöm a választ! Nekem sajnos csak lefele mozog, magasabb nem volt még sosem, mint egy korábbi érték. Most februárig pihi, majd meglátjuk mit mondnak! Egy embriónk maradt, de én készen állnék, hátha még egy stimut tudnánk csinálni, és hátha lenne még embrió.
5986. Ursula33 (válaszként erre: 5983. - Narancshej2)
2021. nov. 14. 12:09
Az én AMH - m totál magától bejárt mindent 0,42-től 0,02-ig majd 0,78-ig...
5985. Ann3 (válaszként erre: 5983. - Narancshej2)
2021. nov. 12. 19:09

Szia! Nem esik olyan rohamosan az amh szintje, illetve laborok tudnak különböző értékeket mérni. Négy éve nekem 0,06 volt, le is tettem a babáról. De tavaly tavasszal megnézettem újra és 0,13 lett, úgy hogy nem szedtem semmit. Ez a SOTE laborja szerint pár hónap múlva csak 0,09 volt. Mivel az ottani orvosom szerint ez az érték csak lefelé mozoghat arra jutottam, hogy ha tudnák le fel ilyen eltérő értékeket mérni, akkor nem annyira mérvadó az amh érték. Nem kell miatta kétségbe esni ahogy az én példám is mutatja.

Ha jól tudom alacsony amh miatt nem zárhatnak ki a lombik eljárásból, de a pesti orvos negatív hozzáállása miatt inkább kerestem mást és nem erőltettem tovább nála a dolgot.

Szerintem ne add fel, biztos találsz orvost aki elvállal.

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook