Ahogy a legtöbb weboldal az interneten, ez a webhely is cookie-kat használ, melyekre szükség van a weboldal teljes működéséhez. Weboldalunk böngészésével Ön elfogadja a cookie-k használatát. További információ
Belépés | Regisztráció | Elfelejtett jelszó

Fórum - Lombik - Alacsony AMH

Kategória: Összes fórumtéma » Babák & mamák » Teherbeesés

A hozzászóláshoz be kell jelentkezned!

Amennyiben még nem regisztráltál nálunk, itt megteheted, ha pedig már van azonosítód, lépj be itt!

4828. Zsejke2018-02-20 13:44
persze hogy van! Ne viccelj :) Hány éves vagy?
(válasz harmatos 4827. hozzászólására)

4827. harmatos2018-02-20 13:15
Sziasztok,
nekem most készült el az AMH eredményem. Biztosan sokan vannak, akik már kérdezték, de kicsit elkeseredtem. 0,56 lett. Nem tudom, hogy így van-e még esély babára. 1 éve próbálkozunk, sajnos sikertelenül... Bármi véleményt szívesen hallgatok most!

4826. Sornyul2018-02-17 19:46
Ja,hogy a pco ilyet is tud összehozni. :(
(válasz Minimazsa 4825. hozzászólására)

4825. Minimazsa2018-02-17 19:10
Múlt hónapban voltam uh-on kb 40 tüszőm van de ,hogy hányba van petesejt ez más kérdés!(pco)
(válasz Sornyul 4823. hozzászólására)

4824. Varrolany2018-02-17 16:06
[link]

4823. Sornyul2018-02-17 13:22
Bakker, ilyen is van? Akkor te elvben szuper termékeny vagy és rengeteg a petesejted, nem? Vagy ha túl magas, az is gondot okoz?
(válasz Minimazsa 4822. hozzászólására)

4822. Minimazsa2018-02-17 11:36
Sziasztok!

Nekem nem alacsony,hanem pont,hogy nagyon magas az Amh-m ! 24 lett nem tudom így elkezdik-e a lombikot! :(

4821. Sornyul2018-02-14 20:44
Menni kútizet kéne tolnom? Most vettem egy csomaggal a dm-ben q10 koenzim vagy mi, napi egyet írnak, asszem olyan 60 vagy 600 mikrogrammos, most nem emlékszem.
Dhea tablettát/kapszulát nem találtam.
Hú bakker, azért jó sok mindent szedek. Tiroxin és d vitamin az endokrinológus javaslatára, inozit és folsav, maca+E vitamin, szelén saját kútfőből,amihez most hozzájött az ergam és az exacyl vagy mi, mert épp megint túl sok a veeer. De legalább van ciklus, még ha ilyen faramuci is. Nem is tudom, mi kéne, hogy rendesen kipucolodjak végre és rendes ciklusom legyen. 7 éve norculoluttal pucolták ki a felesleget, aztán köv. Hónapban meg terhes lettem. Neha azt gondolom, ez kéne most is. Egy rendes pucolás. Hátha ismét szerencsét-de főleg babát-hozna. De attol tartok, nem lesz ismet ilyen szerencsém... 😭
(válasz beus009 4818. hozzászólására)

4820. SSSzilvi2018-02-14 14:38
Sziasztok!

Tegnap voltam az endokrinológusnál és hát nem lettem okosabb, továbbra is maradtak nyitott kérdések.

Az hogy az emelkedett terheléses vércukromra azt mondta nem annyira rossz az, az IRt pedig a Homa index értékével kizárta, kicsit fura. (a legutolsó vérvételnél kértem éhgyomri glükózt, ami normális lett 5,3 – szerinte ez jó. Az előző endokrinológusnak sem a cukor értékem, sem az inzulingörbén nem tetszett. Ha az IR kizárható a 0 perces értékekkel, akkor miért csinálnak terheléseset?

A parjzsmirigy értéke szerinte jó (TSH 2,8), hiába mondtam, hogy tudtommal a babázáshoz 1-1,5 érték kellene, de szerinte ez nem probléma. A t3 értékem magasabb a kelleténél, ezen kicsit elmorfondírozott, mert ez meg túlműködésre utalna…

A túl magas tesztoszteron és DHEA-S értékre csak a fejét csóválta, nem tudja mire vélni (amúgy PCOS esetén szokott magasabb lenni, de ezt mintha meg sem hallotta volna).

Ami nem tetszett neki (nekem sem mondjuk) a ciklus 3. napján mért FSH/LH érték (9,13 – 12,93). Annak hogy az arány sem megfelelő, mert magasabb az LH, mint az FSH nem tulajdonít nagy jelentőséget, lehetségesnek tartja, hogy hamarabb elindult az LH szint felfelé. (pedig ez is PCOS gyanús) És azt sem tartja vészesnek, hogy a progeszteron a 3. ciklusnapon 9,8, holott max 4,83 lehetne a labor szerint. Kérdeztem ez mit jelenthet? cisztát? De nem tudtam meg semmit…

Ahogy az SHBGről sem, ami szintén nagyon magas 224 fölötti, és max 135,5 lehetne. (erről azt olvastam, hogy PCOS esetén alacsony szokott lenni). A prolaktin is majdnem eléri a határértéket, de szerinte az is jó.. (536)

Szóval voltak kérdéseim, de nem kaptam választ tulajdonképpen semmire. Kért még egy 3. ciklusnapi labort. Azt mondjuk értem, hogy egy eredmény nem eredmény, legalább 2, de inkább 3 érték már talán mond valamit. Most kezdek megint izgulni, hogy vajon milyen lesz a következő 3. napi értékem. Rettegek, hogy még magasabb lesz az FSH és az ösztradiol is. Azt olvastam, hogy a petefészek kimerülés egyik jele, ha a hormonértékek magasak. Nálam szinte mindegyik magas…

Kérdezte szedek e valamit, mondtam B,C,D,E vitamint és szelént. Szerinte igazándiból egyikre sincs szükség. Azért nem hagyom abba, ártani biztos nem árt.

Ha esetleg Ti tudtok bármire következtetni a fentiekből megköszönöm…

Az AMH érték növekedéséről is sokat olvastam már, a DHEA és vitaminok szedésével érték el, ha jól emlékszem, illetve életmódváltással, több mozgás, egészségesebb táplálkozás. Az aviva tornáról is jókat hallottam, megmozgatja, felébreszti a petefészkeket, helyreteszi a nem megfelelő ciklusokat.

Szilvi

4819. Zsejke2018-02-14 07:23
Pont az AMH ertek az amit vitaminokkal szuperul fel lehet hozni...ezt az orvosod tudhatta volna..😮
(válasz mackósajtocska 4817. hozzászólására)

4818. beus0092018-02-14 00:17
Probald meg te zs magas dozisban a Q10 et meg a dhea t
(válasz Sornyul 4816. hozzászólására)

4817. mackósajtocska2018-02-13 21:29
Oh elhiszem h rossz...de hatha segitek: nekem is alacsony volt az amh es azt mondta a doki ezen sajnos nem tud segiteni...aztan terhes maradtam spontan egy stimu nelkuli szunetes honapba :)
(válasz Sornyul 4816. hozzászólására)

4816. Sornyul2018-02-13 20:43
Na ez a doki se túl sok jóval kecsegtetett, ráadásul valahogy ez a ciklus sincs teljesen rendben, noha most nem dől az áldás, vastagabb a nyálkahártya, mint a múlt hónapban, mikor meg sokkal erősebb volt a vérzés. Persze amilyen a formám ,ez is válhat olyanná, akkor is a harmadik nap kezdett erősebb, alvadekosabb lenni. Aztán eltartott 10 napig. Mondjuk most hamarabb segítek majd neki Ergammal, meg valami verzescsillapitoval,amit a doki felírt.
Ha meg elmúlik a vérzés, irány a doki ismét, néznek egy új AMH-t, remélve, hogy csak valami negatív kilengés volt, és helyreallt az érték. Ha továbbra is ilyen alacsony, akkor viszont a doki szeromt ez van, nem tudok teherbe esni, azt mondta. Bár, hogy csak természetes úton nem, vagy sehogy sem, azt nem részletezte. BMC azért lehet, hogy megér egy kört akkor is, hátha van valami vállalkozó szellemű doki, aki ilyen reménytelennek tűnő eseteket is vállal. No meg a csoda és az ima... lassan tényleg csak az marad. Hogy Isten megkönyörül rajtunk és mégis ad babát. Hogy bár semmik vagyunk, egy porszem, mégis megmutatja rajtunk, hogy milyen csodákra képes .
Addig meg a már meglévőekre koncentralunk. Csak ezt az ürességet, ezt a célt, amit most elvesztek, mivel potoljam, mivel toltsem ki? Ha Isten elzar egy utat (és most rendre azt az uzenetet kapom, hogy "nem!"), megnyit egy másikat. De mi az a másik? Hol az a másik út?

4815. beus0092018-02-13 20:04
Uhh. Koszi. Kiprobalom. :)
(válasz Varrolany 4814. hozzászólására)

4814. Varrolany2018-02-13 20:01
Rossmann-fehérje. Kicsit zöld lesz, de nem érezni.
(válasz beus009 4813. hozzászólására)

4813. beus0092018-02-13 17:51
Bocsi csak ki kellett lepnem nem tudtam befejezni amit elkezdtem!

Sornyul megertelek! Nekem is van 2 gyerkoc, fiu es leanyzo csak mar felnottek. Parom ugyan az, nem uj kapcsolat miatt szeretnek hanem mert most ertem meg ra. A gyerekek a rohano eletmodunk mellett jottek/felnottek/elik a maguk eletet. Nekem meg volt a karrier/siker/szereples de nem tett mar boldogfa ezert nyaron dobtam mindent. Itthon tengilengizek a kis melegitombe 20 kilo plusszal es vezetem a haztartast.

Zsejke ezzel megvalaszoltam reszben neked is. Az AMH ertekelhetetlen 0,01.

Varrolany milyen turmixba teszed? Nem erezni ki?

4812. Sornyul2018-02-13 16:56
Na úgy még egész iható volt 😀
(válasz Varrolany 4811. hozzászólására)

4811. Varrolany2018-02-13 15:13
Én a turmixba teszem bele reggelente.
(válasz beus009 4810. hozzászólására)

4810. beus0092018-02-13 15:12
Teába. Soook sook teaba. Az e teaskanal adagot 2 bogre teaval tudom meginni es kozbe nem veszek levegot mert szagát sem bírom....
(válasz Sornyul 4809. hozzászólására)

4809. Sornyul2018-02-13 11:16
Juuj,ja, az a maca kapszulában OK, de porkent... fuajj 😁. Egyszer-kétszer próbáltam porként inni vízbe keverve az inozittal együtt, rémes volt.
Gondoltam, majd akkor kávéba, férjemnek sem árt egy kis maca, de kávéból is kiérzett, nem is itta meg. 😁😁
(válasz beus009 4803. hozzászólására)

4808. Sornyul2018-02-13 11:12
Ja, az kimaradt és úgy talán érthetőbb, miért kell mindenképp harmadik: mindkét gyerek fiú, nekem viszont a lanygyermek minden vágyam, mindkettőt annak vártuk.
...persze tovabbra sincs jogom pampogni, hisz már van két egészséges gyerekünk, másnak meg tökmindegy lenne milyen nemű, csak legyen.
Ettől még fáj, hogy lehet, fel kell adjam az álmom.

4807. Sornyul2018-02-13 11:08
Háát, a lombikig szerintem nem jutunk el, hacsak meg nem győzöm a férjem. Illetve remélem, nem is kell addig eljutni. Nekünk már van két gyerekünk, szóval igazából mit pampogok, nekem viszont álmom a nagycsalád, csak úgy tudom elképzelni az életem, erre rendezkedtem be. Ezért is akkora érvágás a mostani helyzet, hogy lehet, nem lehet több. Férjemék is sokan testverek és ő is örülne akár 6 gyereknek is, de a mesterséges megoldásokba nem akarna belemenni. Mert az olyan kierőszakolás szerinte, -kierőszakolni a természettől, ami magától nem jönne. Mondjuk mi hívők is vagyunk, szóval ez a dimenzió is belejátszik.
'81 januári vagyok, lehet számolgatni 😁, ez a biológiai korom, lélekben kb 25 és 30 között vagyok és életciklusban sem tartok ott, mint elekorom szerint kellene. (Se 4-5 gyerekem, se szárnyaló karrierem nincs.) Szóval kissé korai ez a vénülés most. :)
Tesoproject negyedik éve folyik, közben pár kört már futottam mindenféle dokikkal, csak ment az időhuzás, ugyan hormonsorokat is néztek többször, de valahogy mindig csak továbbküldtek, egyik doki se vett tartós gondozásba. Én magam olvastam utána forumon meg máshol moat már, és azota haladnak a dolgok, hogy inkább elmegyek maganlaborba vért vetetni, hormon és egyéb értékeket nézetni. Most talán lett egy endokrinológus, aki kvazi visszahív leletekkel (tavkonzultacio keretében), illetve talán a mai doki kicsit kevésbé ijed meg az értékeimről, mint az előző illetve nem azt szajkozza majd, mint egy harmadik, hogy biztos azért nem jön a baba, mert nem bújok össze eleget a ferjemmel.
(válasz beus009 4804. hozzászólására)

4806. Zsejke2018-02-13 09:38
Mit is mondtam...? :) Van már gyereked vagyelső lenne? Mennyi is az AMH-d??
(válasz beus009 4802. hozzászólására)

4805. Varrolany2018-02-13 08:09
Az aviváról csak riportot fogsz találni a youtu.be-on. Kell keresned egy oktatót a közeledben, aki megtanítja neked a gyakorlatokat, aztán már otthon is tudod csinálni.
(válasz beus009 4803. hozzászólására)

4804. beus0092018-02-13 02:33
Sornyul, te lombikra keszulsz? Miota probalkoztok? Mennyi idos vagy?
(válasz Sornyul 4799. hozzászólására)

4803. beus0092018-02-12 23:37
Nekem most nensi 3. napjan volt 36 az fsh...Avivarol hallottam jokat. Milyen gyakorlatokat kell csinalni? Youtube-on fent van?
Macat en is szedem. Fortelmes :(
(válasz Sornyul 4800. hozzászólására)

4802. beus0092018-02-12 23:34
Csak a rutinok. Sajnos elhittem hogy minden okes. Most kertem az AMH t es most olvastam utana. 46 vagyok. Beszeltem ma a dokimmal. Ugyan azt mondta amit te.
(válasz Zsejke 4801. hozzászólására)

4801. Zsejke2018-02-12 11:51
Volt már bármi kivizsgálásod? Mennyi idős vagy? Mert ha nulláról kezdesz és sürget az idő de megengedheted magadnak akkor egy meddőségi magánorvost keresnék aki egyben endokrinológus is.
Bár én személy szerint meddőségi központot javasolnék, mellé endo dokit...
(válasz beus009 4798. hozzászólására)

4800. Sornyul2018-02-12 11:23
Hát nem nagyon. Bár most épp egész jól megjött múltkori után kb 5 hétre. Azelőtt mondjuk 3 honapig nem volt, azt megelőzően is csak 3 honappal korábban. Szóval május óta kb 3 havonta jött meg, de akkor rendesen. Akkor nem sok mindent szedtem, azota októbertől tiroxint a pajzsmirigyre, inofolicot, d vitamint nov.dec. óta, decemberben növeltem az inozit adagot napi kettőre, meg úgy egy hónapja szedek maca woman-t is, néha ginzenget. Ja,és kb 3 hét eltéréssel kétszer voltam avivazni. Első alk. után a 3 hónapja késlekedő menzi megjött, második alk. után csak pecsételés lett, de vmit megnyitott,elindított, mert most megjött. Annak ellenére, hogy a hormonertekeim pocsékok. Ciklus elején magas ösztrogén, enyhén magas (10 illetve 8) fsh és lh, 23.-nak számolt napon progeszteron 1. Bár ahhoz képest nem 1 hétre, hanem 2-3hétre jött most meg.
Nem tudom, mi van odalent.
Nem tudom , lesz-e folytatás, jó lenne, ha magára találna a szervezetem.
(válasz beus009 4788. hozzászólására)

4799. Sornyul2018-02-12 11:11
Igen, en is valahogy így. Stimulálják kicsit fel a dolgokat,jöjjön össze a baba,aztán már mindegy. Ha a cél megvan.
(válasz beus009 4797. hozzászólására)