Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Lombik - Alacsony AMH fórum

Lombik - Alacsony AMH (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
6044. Ursula33 (válaszként erre: 6043. - Graziemille)
ápr. 9. 22:26

Hát, nem tudom hány éves vagy, de a zsíros bőr egy adottság, általában a lassan öregedő bőr sajátja.

A nők 80%-ának vannak pattanásai menstruáció előtt. Nekem is mindig voltak. Ebből még nem az jön le, hogy petefészek kimerülés van.

Aztán nekem 20 évesen volt egyszer olyan, hogy egy stresszesebb időszakban az addig szép, 28-29 napos ciklusom egyszercsak 42 nap lett. Ha akkor néztünk volna FSH - t, tuti magas lett volna. De a következő menstruációm és még vagy 15 évig szép pontos volt. Viszont a mai eszemmel és tudáshalmaz birtokában tudom, hogy 35 éves korom körül kezdődtek a problémák. Elkezdett rövidülni a ciklusom, 27, 26 majd 25 napos lett. Ez, mint 44 évesen megtudtam, progeszteron hiány. Nekem majdnem biztos, hogy a beteg pajzsmirigyem zabálta fel a progeszteront. (A pajzsmirigy használ progeszteront, de normális esetben csak annyit, amennyit a mellékvese termel.) Megvadult pajzsmirigy, például a hashymoto miatt, képes az összes progeszteront felzabálni, amit csak talál, így azt a hamis látszatot keltve, hogy kimerülőben vannak a petefészkek. Ezért a hipofízis elkezd ordibálni a petefészkekkel, rájuk küld egy csomó FSH - t, amitől azok elkezdenek ész nélkül petesejteket érlelni így száguldva a valódi kimerülés felé. De ugye a pajzsmirigy hülye, meglátja a mégtöbb progeszteront és felzabálja azt is, amitől a hipofízis még jobban bevadul, mégtöbb FSH - t küld és be is indult az ördögi kör. A legdurvább, hogy ekkor még a sztenderd pajzsmirigy vérvételen nem is látszik, hogy az egész cirkuszért ő a felelős. Sőt! Van akinek ilyenkor még túlműködést mutat a labor...

6043. graziemille (válaszként erre: 6042. - Ursula33)
ápr. 9. 21:43
Köszönöm a válaszod. Nekem a meddősegi doki semmilyen vitamint vagy gyógyszert nem javasolt,csak hogy 3 honap mulva ismeteljem meg a vizsgálatot. Magamtól megyek pajzsmirigy panelra is. Amúgy az egesz nem is kifejezettem azert indult mert nem estem teherbe. Egy házibuliban egy lánnyal beszélgettem hogy vannak pattanasaim a jaromcsontomon. Es nem kotheto össze azzal hogy mikor megjon akkor kijon egy két patti. Ő mondta h csinaltassak női hormonvizsgálatot mert ezek a jaromcsonton lévő pattanasok általában hormonális eredetűek. Aztan megcsinaltam a vizsgálatot februárban, es az addig minden honapban majdnem napra pontos menstruációm, nem jott meg, csak 52 napra.olyan fura volt, de hát az eredemények alapján felallitottak a petefészek kimerülés diagnózisát.
6042. Ursula33 (válaszként erre: 6040. - Graziemille)
ápr. 9. 13:06
Az FSH nagyon hullámzó magától is. De rosszul vagy egyáltalán nem kezelt inzulin rezisztencia, kezeletlen pajzsmirigy betegség mind mind befolyásolja. A magas inzulin kifejezetten rosszul hat az FSH - ra. Progeszteron hiány is generálhatja a magas FSH - t. Sok nőnek az is elég, ha minden ciklusban kap egy kis progeszteront. 2-3 progeszteronnal támogatott ciklus alatt nagyot zuhanhat az FSH. Volt itt egy lány, akinek ezt csinálták, hogy minden ciklusban a 16. naptól kapott 10 napon át progit, majd szünet. 3. ilyen ciklusban volt egy natív lombikja és voilà! Már 5 éves a kisfia. Előtte meg kilenc full lombikból sem lett még embriója sem. Szóval mindenki egyedi és minden eset más. Le kell ásni a probléma gyökeréhez és ott megoldani a dolgokat.
6041. graziemille (válaszként erre: 5689. - Ente)
ápr. 7. 18:50

Kedves Ente,

A kisfiad ezzel a 100-as FSH-val fogant?

6040. graziemille (válaszként erre: 5777. - Ursula33)
ápr. 7. 09:39

Kedves Ursula33,

Remélem olvasod. Ez 3 és fél sorod az egyetlen reményem. Nekem a ciklus 3.napján 33,21.napján 70 volt az FSH. Az AMH pedig 0.09. Lemondtak rólam. Illetve azt mondták hogy a csoda segithet. Neked hogyan lett 68-rol 20? Stressz mennyire jatszik szerepet?

febr. 11. 23:06

Sziasztok!

Először is üdvözlök mindenkit! Még sosem fórumoztam. :)

41 éves leszek júliusban, a párom 42 éves. Van egy fiam, ő spontán fogant, de 20 évvel ezelőtt, hol van az már. Sajnos idáig kellett várnom, hogy megtaláljam a tökéletes partnert.

Szeretnénk egy közös gyermeket. Egyelőre ott tartunk, hogy a nőgyógyászom szerint próbálkozzunk 3 hónapig, hátha összejön spontán.

Januárban volt ovulációm, de februárban nem. Most elmegyek a következő mensikor hormont nézetni, ill. AMH-t.

Egyúttal tájékozódom, hogy milyen lehetőségeink vannak, ha nem jön spontán. Ezért is néztem be hozzátok! Köszönöm előre is, ha betudok csatlakozni és segítetek majd alkalomadtán a kérdéseimre adott válaszaitokkal! Mindenkinek jó egészséget kívánok! :)

6038. rózsaszín_unikornis (válaszként erre: 6037. - Sushi_)
febr. 9. 15:51
Csodálatos a történeted, nagyon sok boldogságot kívánok a két (három) babácskához! Olyan jó, hogy sokan vagyunk, akik nem adjuk fel 🤍💪🏻
6037. Sushi_
febr. 7. 11:21

Sziasztok!

Mindenképpen meg akartam osztani ezen a fórumon a sikertörténetünket, mert 6 éve követem :)

Mi 2017 nyarán mertünk a babaprojektbe belevágni, 28 évesek voltunk. Sikertelen hónapok után nem vártam sokáig decemberben megcsináltattam az első hormonpanelt, jónak tűnt minden, csak a progeszteron szintem volt átlag alatti. Az orvos szerint meg normális, nem vitatkoztam. Pont abban a hónapban teszteltem pozitívat, visszamnetem az orvoshoz, 5mm petezsákot látott. Olyan 1-2 héttel később vérezni kezdtem, ismét orvos, sajnálja de el fog menni, gyógyszert nem kaptam. Utólag azt gondolom, ha időben szedek progeszteron pótlást, talán velünk maradt volna a baba. Ahhoz az orvoshoz többet nem mentem vissza. 2018 tavaszán eldöntöttem, hogy inszeminációba kell belevágjunk. Még alaposabb kivizsgálás előzte meg, itt derült ki a fő probléma, AMH 0,85 nem vészes, de alacsony. FSH-m viszonylag jó volt. Ezen kívül inzulin rezisztencia gyanúja is felmerült. Itt hozzá tenném, hogy amúgy vékony testalkatú voltam, viszonylag egészségesen éltem, bár nem sportoltam jóformán semmit. Ebben az évben 2 inszeminációm nem hozott eredményt. Év végére elhatároztam, hogy nagy változásokra van szükség, a munkahelyemen felmondtam, ahol nem voltam teljesen boldog, hogy teret adjak valami újnak. Majd 2019 év elejen nagy nehezen rábeszéltem magam a lombikra is, utólag már nem is tudom miért tartottam tőle. 2019 tavaszán újabb AMH mérés, 0,64 lett. Ezt már a meddőségi intézetben értékelték ki és azonnal lombikot javasoltak, nem kell az inszemet folytatni. Q10 adagomat napi 800-1000mg-ra emelték. Szerencsémre találtam részmunkaidős állást, ami a sok orvoshoz rohangálás mellett (meddőségi intézet a lakóhelymetől 1,5 órára van) pont ideális és még pihenni és sportolni is jutott időm, tehát viszonylag kénylemes, stresszmentes életkörülményeket adott a részmunkaidő, cserébe jóval kevesebb fizetésből kellett gazdálkodnom, de úgy voltam vele, ez csak egy átmeneti időszak. 2019-be két lombik fért bele, sikertelenek. Nagyjából 4-5 petesejtet tudtak mindig leszívni és 1-2 maradt életben a beültetésre. Gondolkoztam vajon mit kellene másképp csinálnom, éreztem, hogy a libidó sem a régi, ezért berendeltem mindenféle női vágyfokozó tablettát. Érezni lehettet a hatásukat. 2020 év elején indult a harmadik lombik, előtte további vizsgálatokra küldtek, de még mindig az AMH a fő probléma, 0,43-ig csökkent, majd visszaállt 0,68-ra. Inzulinrezisztenciám is kialakult közben. A sportot ekkor kezdtem komolyan venni, azelőtt otthon edzettem, majd elkezdtem futni is, illetve kölcsönkértem egy futópadot, amit minden este használtam. A negyedik lombik előtt az orvosom stratégiát váltott és azt mondta duál stimulációm lesz, azaz petesejt leszívás után ugyanúgy folytatom a stimulációt, hogy a maradék tüszőket is beérleljük, majd megint leszívjuk. Ennek az eredménye: első leszívással 6 petesejt lett, ebből 3 érett 3 éretlen. Másnap telefonáltam, kiderült hogy az érettek közül egy sem termékenyült meg, ezért még a maradék spermiummal megpróbálják a tápoldatba helyezett éretlen petesejteket később megtermékenyíteni, telefonáljak újra. Másnapra kettő megtermékenyült! De nem voltam túl bizakodó, hiszen ezek értelen sejtként lettek leszívva, eleve kisebb az esélyük. Ráadásul a duál stimuláció második leszívásával egy petesejetet sem sikerült megtermékenyíteni. Minden reményem 2020 novemberében ebben a két kis éretlen, azóta már fagyasztóba tett embrióban volt. Duál stimu után azonnal meg is jött a menzeszem, el kellett döntenem, hogy azonnal kérem-e vissza az embriókat vagy várok még egy picit és regenerálom a szervezetem. Nem szeretek várni, azonnal kértem vissza, legyenek ők a karácsonyi ajándékaim, amúgy is életem legmélyebb depressziójába zuhantam, ekkorra már a házasságunk is nehezen viselte a kudarcokat. Karácsony előtt egy nappal teszteltem pozitívat. Két hétig minden nap teszteltem, hogy lássam erősödik-e a teszt. Ezeket azóta is őrzöm, kisfiam már 2,5 éves.

Nagy családról álmodtunk mindketten, így kicsi fiú 1 éves korában visszatértem a meddőségi intézetbe, AMH-m 0,64 azaz mit sem változott, első lombik eredménye 13 db petesejt (rekord) ebből 2 maradt, de nem lettem terhes. 2023 januárban mentem a második lombikra, AMH-t nem néztünk, de az AFC-m (ami szoros lineáris összefüggésben van az AMH-val) 3-4 körüli volt, a doki nem sok esélyt adott, de végül 4 petesejt lett, 1 érett, 0 megtermékenyült. Igaza volt. Ilyen rosszul még sose zártam lombikot, hogy nem is maradt mit beültetni. Úgy éreztem a termékenységem végére értem, már a menzeszem se jött meg havonta. Utolsó erőmmel berendeltem mindenféle vágyfokozó kapszulát (férfiaknak szántakat is, ami elvileg tesztoszteron fokozó), emellett napi 1000 Q10, D, E, C, stb., inofolic, dhea, astaxantin, intenzív futópadozás, illetve egy kapszula amit előtte sose szedtem és véletlenül bukkantam rá "Life Extension Mitokondriális Működést Támogató kapszula - Mitochondrial Basics with PQQ". Ez utóbbinak én nagy jelentőséget tulajdonítok, mert már külföldi fertility cikkekben is egyre többször hozzák szóba és sorolják a termékenység fokozó kapszulák közé.

Így vágtam bele a harmadik lombikba, első ultrahangon ahol AFC-t számolnak, lesújtó eredmény lett, 1 vagy 2 tüszőm volt összesen, a doki erősen gondolkozott, hogy egyáltalán stimuláljunk-e. Azzal bíztatott, hogy örüljek, hogy van már egy fiam. Végül belevágtunk, de azt mondta, ha nem indul növekedésnek több tüsző, akkor le fog állítani. 1 héttel később még mindig csak 2 tüszőm nőtt, csodálkoztam, hogy doki adott nekik egy utolsó esélyt. Sírva vezettem haza. Egy csúnya trükkhöz folyamodtam otthon, doki nem tud róla, nem is tudom leírjam-e, de volt otthon korábbról megmaradt ösztrogénem és tudom hogy annak hatására hát a méhnyálkahártya elkezd vastagodni, azt nem tudtam, hogy a tüszőkre milyen hatással van, de abban bíztam legalább majd lát valami fejleményt az orvos és nem állít le. Végső elkeseredés. Ilyet nem szabad. Valóban 1 héttel később vastagodott a méhnyálkahártya, tüszők is mocorogtak. Ekkor már 2 hete tartott a stimu, doki kiírt még egy heti, majd még egy heti gyógyszert. Nagyon lassan nőtt az a két tüszőm, a végére egy lett megfelelő méretű és egész 4 hétbe telt! Ez is egy rekord, de lehet még az intézményen belül is, mert ugye normál esetben 2 hétig tart egy stimuláció. Nem meglepő módon 1 tüszőből 1 petesejtet szívtak le, én már el is engedtem ezt a lombikot, már a következőről akartam volna beszélni az orvossal. Végül ez az egy csodálatos sejtecske beültetésre is megmaradt, és ki nem találjátok, de végül ő lett a második fiam, aki most egy hónapos baba :)

Remélem ezzel a történettel tudtam valakinek erőt adni, én azt mondom, merj nyugodtan szomorú lenni, ha nem sikerül, lehet, hogy a mélypontból éppen egy pozitív teszt fog kihúzni, mint nálam kétszer is. Nem tudom most milyen állapotban lehet a petefészkem, de alkalomadtán méretek majd egy AMH-t és még az is lehet, hogy nekiugrunk egy harmadik babának, egyelőre még nem döntöttük el :)

6036. Panna07 (válaszként erre: 6035. - Rózsaszín_unikornis)
febr. 5. 22:52
Köszönöm 😊 Remélem mihamarabb nektek is sikerül! 🥰
6035. rózsaszín_unikornis (válaszként erre: 6034. - Panna07)
febr. 5. 22:20
Nagyon köszönöm a bíztatást és gratulálok a kislányodhoz, sok boldogságot kívánok! 🤍
6034. Panna07 (válaszként erre: 6033. - Rózsaszín_unikornis)
febr. 5. 18:50

Dicsérik azt az intézetet, úgy tudom h koordinátort is kap az ember, aki segíti a folyamaton végig.

Én a pécsibe jártam, a harmadik beültetésből született a kislányunk, csak időnként szoktam itt segíteni, mert anno nekem is sokat segítettek a fórumozók.

6033. rózsaszín_unikornis (válaszként erre: 6032. - Panna07)
febr. 5. 12:15

Szia! Köszi szépen a választ és a bíztatást :-)


A SOTE ARC-ot kerestem fel, egyelőre még nem válaszoltak, de nem adom fel, addig hívogatom őket, amíg nem reagálnak valamit :-D


Ti hogy álltok, már választottátok intézetet?

6032. Panna07 (válaszként erre: 6031. - Rózsaszín_unikornis)
febr. 3. 15:12
Szia! Gratulálok a szuper eredményhez, tényleg nagyon jók ezek az értékek. Büszke lehetsz magadra, hogy így összeszedted a vitaminokat és életmódot váltottál, nekünk magunknak kell kézbe venni a dolgokat, csak nekünk fontos, hogy gyerekünk legyen. Melyik intézetbe fogsz járni?
febr. 1. 23:36

Sziasztok!


Már egy ideje követem a fórumot és elhatároztam, hogy mindenképpen írok, ha végre valami jó is történik velem. Most úgy érzem, meg kell osztanom Veletek a történetem, hogy mindenkit bíztassak.


2023. decemberében, 38 évesen, 7 hónapnyi sikertelen próbálkozás után, többek között, az alábbi értékeket mérték a 2. napi vérvételen (más értékekkel nem volt baj és a ciklusom is szerencsére rendszeres, így azokat nem írom le):


FSH:11,8 mIU/ml

LH: 7,84 mIU/ml

ES: 77 pmol/l

AMH: 0,26 ng/ml


Persze padlót fogtam, de mivel olvastam a Ti történeteiteket, tudtam, hogy semmi sincs veszve, nyomban szigorú és bőséges Q10, méhpempő, D vitamin, E vitamin, B vitamin és barátcserje kúrára fogtam magam, illetve heti háromszor 6 kilométert futottam innentől kezdve, napi két otthoni tornával kiegészítve. Emellett szigorúan ráálltam a termékenységi diétára, kávét, cukrot, éttermi étkezéseket mind kiiktattam az étkezésemből, cserébe rengeteg zöldséget, gyümölcsöt és olajos magvakat eszem.


A mai laboreredményemben ugyanazok az értékek a következők:


FSH:6,7 mIU/ml (majdnem fele a két hónappal ezelőttinek)

LH: 7,13 mIU/ml

ES: 102 pmol/l

AMH: 1,43 ng/ml (5,5 szőröse a két hónappal ezelőttinek)


Tudom, hogy ezek az értékek ingadoznak, de ez a változás számomra felér egy kisebb csodával. Úgyhogy most sokkal bizakodóbb vagyok, ha még a TSH-mat is sikerül levinni (3,7) és megműtik a méhsövényem, talán hamarosan én is anyuka lehetek (folyamatban a bejelentkezés a meddőségi intézetbe).


Remélem, Ti sem adjátok fel és 2024-ben nagyon sok babácska születik majd ❤️❤️❤️

6030. Amanda81 (válaszként erre: 6029. - 2015fun)
jan. 29. 16:04

Szia

Magándokihoz járunk és már 6 sikertelen inszemináción vagyunk túl, de lombikozni nem szeretnék, akkor el kell engedjük sajnos ezt az álmot. Folytatjuk tovább, illetve másodvéleményre elmennénk egy másik megbízható budapesti endokrinológushoz, hátha másfajta módszerei vannak ezen a téren, bár kezd elfogyni minden reményünk...

6029. 2015fun (válaszként erre: 6026. - Amanda81)
dec. 30. 01:23

Szia Amanda81!

Hogy vagytok? Mi újság Veletek?

6028. Aniroz
2023. márc. 5. 13:19

Sziasztok!


Q10-ből mennyit kell/ érdemes / ajánlott szedni naponta?


Köszi! A

6027. Ursula33 (válaszként erre: 6026. - Amanda81)
2023. febr. 25. 22:23

A Kaáliban nekem Kovács szó szerint azt írta a 0,42-es AMH-ra és a 17,6-os FSH - ra, hogy teoretikus esélyem van... Aztán a sok tökölődéssel ezek az értékek tovább romlottak.

Nos! A teoretikus esélyem épp full dackorszakos és hét tesója sítáborozik egy nem magyar klinikán... Én a mostani eszemmel messze elkerülném az összes magyar intézetet. Ha teheted, irány Pozsony vagy a spanyolok. Millió szuper klinika van, rengeteg olyan eljárás, módszer, lehetőség van, amiről Magyarországon még nem is hallottak.

6026. Amanda81
2023. febr. 13. 13:13

Sziasztok.

Teljesen összetörtünk a párommal a Kaáliban kapott válaszon.

41 éves leszek márciusban,(a párom 42 nála miden rendben van)(van egy 3,5 éves lányunk és egy 1,5 éves vetélésem) és kezdődő petefészek kimerülés miatt (AMH:0,06 FSH:26,9) a Doktorúr azt mondta, egyetlen egyszer próbáljuk meg a lombikot és leállítja a teljes folyamatot, és ezt is csak akkor kezdi el, ha megfelelő számű tüszőt lát majd áprilisban.(ma 2db-ot látott átjárhatóságin)

Nem akarjuk/tudjuk elfogadni, hogy egy, vagy egyetlen esélyt (sem) kapunk úgy, hogy a szelén, Q10, Infolic premium, DHEA, bio melatonin, omega3, terhes vitaminok, Clostilbegyt, Ovaleap, Luveris 75 -t csak most kezdünk el szedni, azaz a változásnak most még esélye sem volt.

Segítsetek légyszíves, teljesen reménytelen az esetünk? A Sote-n, vagy Forgácsban sem “küzdenek” a lehetőségekkel ilyen esetben?

Mit javasoltok? Ki volt már hasonló helyzetben? Intézetet is váltanék, ha van értelme.

Köszönöm!

6025. Hablaty86 (válaszként erre: 6024. - Orsiyx)
2023. jan. 19. 16:07
teljesen koszi h megirtad
6024. Orsiyx
2023. jan. 16. 18:53

Sziasztok. Batoritaskeppen irom ezt a kommentet mert anno nekem is sokat segitett lelkileg 1-1 pozitiv tortenet. 0.16-os AMH-val es 23 koruli FSH-val Robert Karoly Meddosegi centrumban (meg egyebkent mas intezmeny mas orvosa altal is lesajnalva) az vt az orvosi velemeny h ilyen ertekekkel nemhogy termeszetes uton de lombikkal sem lesz babank, es h lejjebb kell vinni az FSH-t, ha tudjuk. (37 eves vtam). Szedjek q10-et, dha-t, es ajanlottak h menjek el Harkanyba 2 hetre befekvos nogyogyaszati kurara. Kozben megkezdtuk a meddosegi protokollt. Kovetkezo honapban vt idopontom petevezeto atjarhatosagi vizsgalatra amit le kellett mondanom mert spontan pozitiv lett a terhessegi tesztem🙂amit nyilvan alig hittunk el..az ironia h attol a naptol szamitjuk a terhesseget (aznap este jott meg utoljara) amikor a meddosegi intezetben megkaptuk a “nem tul pozitiv” hireket. Most lassan a 13-dik hetbe lepek, es ketpeteju ikreket varok🙏🏼🙂Remeljuk minden rendben lesz tovabbra is es nyaron 2 helyett 4-en leszunk🥰

A fogantatas elott kb 1 hetig szedtem q10-et, es elotte par honappal 1-2 doboz inofolic premium-ot, meg epphogy elkezdtem kicsit tobbet mozogni. A mostani dokim szerint az inofolic csodaszer. Szoval nem szabad feladni a remenyt mert barmikor megtortenhet a csoda! Mindenkinek sok erot es kitartast kivanok, oleleles!

6023. Ursula33 (válaszként erre: 6022. - Boni96)
2022. aug. 22. 06:09

Nekem a TSH, a T3, a T4 és az anti TPO tökéletes, semmi gond nincs velük és amig csak ezeket nézték, nem is gondoltam, hogy bármi baja lett volna a pajzsmirigyemnek.

Mert ugye mindig csak ezeket nézik.

Aztán nekem IR - em is van, azt is kezelni kellett.

De igen, nekem sikerült végül.

6022. Boni96
2022. aug. 21. 18:29

A doki nem kért 21. napi vérvételt. Nem is igazán értettem, de nem volt rá bautaló.

1 éve volt nézete utoljára, akkor néztek T3-at, T4-et meg anti TPO-ot, akkor ezek mind rendben voltak.

És a beültetés, azután sikerült, hogy mindez kiderült nálad?

6021. Ursula33 (válaszként erre: 6020. - Boni96)
2022. aug. 21. 12:38

Nézni kellene T3-at, T4-et, reverz T3-at, anti TPO-t és anti TG - t is. Ebből a reverz T3 fizetős biztosan és kell egy profi endokrinológus, aki ért hozzá.

Nekem csak az anti TG volt magas, de az nagyon és amikor reverz T3-at néztek, akkor derült ki, hogy rohadt nagy baj van, a sejtjeim reverz T3-at használnak a sejtjeim T3 helyett és a pajzsmirigyem nem tudja normálisan a T4 - et átalakítani T3-má, ezért hiába szedem a T4-et, nem lett jobb. Amióta szedek Cynomelt is, azóta rendben van a pajzsmirigyem. Sőt! Terhesség alatt is szednem kellett végig a Cynomelt, pedig azt itt Franciaországban nagyon nem engedik.

6020. Boni96 (válaszként erre: 6019. - Boni96)
2022. aug. 20. 18:42
Ja, és 164 centi vagyok és 55-58kilo.
6019. Boni96
2022. aug. 20. 18:41

Köszönöm a válaszokat.

Ciklus 3.napján voltam.

Fsh 9.30 lU/l

Lh 4.0 lu/l

Ösztradiol 189,8 pmol/l

Tsh 1.23 ulu/ml

Prolaktin 156 mlU/l


Ha jól értelmezem.

Jó lenne, megnyugodni kicsit. Olyan sokára fogunk még a dokiig eljutni. 😔

6018. Ursula33 (válaszként erre: 6016. - Boni96)
2022. aug. 19. 14:20

25 évesen elég érdekes eredmény, az biztos, de le kellene ásni a probléma gyökeréig, miért ilyen alacsony a korodhoz képest.

Ahogy előttem is írták, komplexen kell nézni.

Pajzsmirigy probléma, túlsúly okozhat alacsony AMH - t például. De millió más dolog még.

És persze ez a hormon is hullámzó, hol ennyi, hol annyi.

6017. Szophi86 (válaszként erre: 6016. - Boni96)
2022. aug. 18. 19:27

Szia! Önmagában az AMH nem minden. Kellene látni az fsh-t, lh-t, ösztradiolt, tsh-t, prolaktint. Ez a minimum, és nem mindegy a ciklus melyik napján nézeted. Ezeknél a ciklus 2-5. napja között mért érték a mérvadó.

Nekem alacsony amh-n pl a Q10 sokat segített.

6016. Boni96
2022. aug. 17. 17:33

Sziasztok! Remélem még jár ide valaki.

Most kezdtük a lombikot. Kivizsgálásoknál tartunk. Megjött már pár vérvételes eredmény. Eddig azt hittük, hogy velem minden rendben. Most viszont teljesen elbizonytalanodtam. Nagyon alacsony az AMH szintem, 0,89. És még csak 25 éves vagyok. Mi lehet a baj? Sajnos még pár eredményt meg kell várni, hogy legyen a személyes konzultáció a dr úrral.

Remélem, hogy valaki tud nekem segíteni.

Köszönöm.

6015. Ágio8405 (válaszként erre: 6014. - Csilla9001)
2022. jún. 11. 16:47
Akkor ez egyen az első szerintem. 3 pontosra menj. Magánban a legegyszerűbb megoldani. Tb alapon kevés orvos írhatja ki és csak 2 pontosat szoktak, sok labor meg sem csinálja az inzulint stb.
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook