Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Káros a pattanások nyomkodása? fórum

Káros a pattanások nyomkodása? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
65. zinike (válaszként erre: 64. - Renyh)
2015. ápr. 2. 21:59
A helyedben nem teljes kezelésre mennék, csak azzal az egy problémával keresném fel a kozmetikust!
64. renyh
2015. febr. 14. 20:33
sziasztok! van egy pukli a homlokom közepén, ami anno (kb. fél éve) pattanásnak indulhatott. azóta többször próbáltam már kinyomni, mindig csak begyulladt, piros lett, majd elmúlt ez és újra csak a kis 'hegyecske' maradt. elég zavaró, de nem akarok több ezret kifezetni egy egész bőrtisztításért a kozmetikusnál. mit tudnék vele kezdeni?
2010. febr. 10. 19:52
Abban van vmi, ha nyomkodjuk az arcunkat, ugyanaz a faggyúmirigy képes fokozottabb faggyútermelésre?
62. d9d8721118 (válaszként erre: 59. - M_Marcsa)
2010. jan. 31. 13:24
Igen, bőrgyógyászaton dolgozom, úgyhogy tudom...
2010. jan. 31. 12:50

Saját tapasztalatom alapján: Nem káros

Én rendszeresen így tüntetem el, gyorsan, heg nélkül gyógyul, egyáltalán nem marad nyoma.

2010. jan. 31. 08:31
igen
59. M_Marcsa (válaszként erre: 58. - D9d8721118)
2010. jan. 31. 08:12
Komolyan?
2010. jan. 31. 00:04
Nem szabad nyomkodni, mert ha véletlenűl úgy nyomja meg az ember, és befelé megy a tartalom, akkor csúnya fertőzést lehet összeszedni, esetleg az agy felé is elindulhat...
57. eb673dfdcb (válaszként erre: 55. - 0804d3c482)
2010. jan. 30. 21:41
hegekkel nagyon nem tudunk mit kezdeni, talán halványítani és csiszolni tudjuk, mikrodermabraziót és egyéb furmányos megoldások jöhetnek szóba, de orvos is kezdhet vele valamit, pl.dermabrazió és lézerkezelés..stb...Nos, amit el kell mondani a hegekről, hogy nagyobb számban maradnak örökké meg a bőrön mint amilyen arányban eltudjuk tüntetni őket..:( egy szer van ami szilikon tartalmú ...nem jut eszembe a neve, de sajnos ez sem csodaszer...
2009. febr. 5. 10:55
A nyomkodást bizzuk szakemberre!Én nekem terhesség alatt lett tiszta ragya az arcom,nem hallgattam a kozmetikusra és ott mardt a nyoma.Nem a legszebb,de vioval ellehet halványitani.Csak egy jó kozmetikus kell!Én kispeten tudok ajánlani neked egy jó kozmetikust,aki elérhető áron dolgozik: 0630/358-0299 a száma,itt eléred ha úgy gondolod hogy mégis szakemberhez fordulsz!Én csak ajánlani tudom!
2009. jan. 30. 17:37

Valaki tud ajánlani valamit a pattanások után megmaradt hegekre? Sajnos nekem a hátamon van belőle elég sok és szeretném eltüntetni.


Előre is köszönöm a válaszaitokat!:)

2009. jan. 30. 05:06
Csak szakemberrel végeztesd.
2009. jan. 30. 00:17
Ne nyomkod És ne is nyomkodtasadkozmetikussal.Nem tudom,hogy hány éves vagy,de ez bizonyára hormonális,ami később rendeződni fog.Addig is sürübben tisztitsad,éjszakára kend be rázókeverékkel.Tapasztald ki,hogy nem e alergiás a böröd valamire.Egyél több zöldséget és kevesebb csirke hust!
2009. jan. 28. 18:45
hát inkább az erre alkalmas szesszel kellene takarítani az arcod, mert a nyomkodás nem igazán ártalmatlan.
2008. dec. 12. 16:36
A pattanások eltüntetésére léteznek ártalmatlan módszerek (belső kúra). Ha érdekel, privátban részletezem!
50. Poklos (válaszként erre: 42. - Cszsuka)
2008. nov. 6. 06:51
Én szappannal mosom az arcomat de csak fürdéskor és reggeli mosakodáskor és semmi baja. Nem száraz, nem pattanásos. Rajtam akkor üt ki minden ha használok rá valamit, krémet, vagy pattanástalanítokat amit a boltban kapni, na azokat egyáltalán nem bírja a bőröm.
2008. okt. 27. 06:55
Káros akkor, ha nem kellően tiszta felületet kézmosás nélkül nyomogatunk és utólag sem kezelünk le. Feltétlenül fontos az utólagos fertőtlenités. Én a kisebb kipörsenésekkel nem foglalkoznék, azok általában rövid idő alatt rendeződnek
2008. okt. 7. 14:17
ha nagyon csunya, muszáj kinyomni. utána le kell fertőtleniteni.
2008. szept. 24. 14:18
igen,ha azt nem egy megfelelő ember végzi.
2008. júl. 23. 15:10
A szakszerű nyomkodás nem az,a lényeg h ne sértsük meg a bőrt,kiürüljön aminek kell és ne jusson be baci a kezünkről,majd pedig valamilyen fertőtlenítőt rá és kész is a kozmetikai kezelés.:)
45. Cszsuka (válaszként erre: 44. - Starflo)
2008. máj. 16. 14:04
Hát, igen, ez mindenre igaz: a hiány és a túl sok valamiből okozhatja ugyanazokat a tüneteket. Én azért írtam ezt, mert itt mindenki a szárításról írt, de a problémájuk ezzel nem szűnt meg!
2008. máj. 16. 11:48

A zsíros krémekkel azért vigyáznék, mert nekem pont a túlhidratálástól lett pattis egy ideig az arcom.

Elmentem bőrgyógyászhoz, aki közölte, hogy a zsíros krémeket felejtsem el, és azóta nincs is baj a bőrömmel!

2008. máj. 15. 19:46
Nekem az lenne a kérdésem hogy már 3hónapja van az arcomon 2nagyobb pattanás de egyszer se láttam még a közebében azóta fehér gennyet, mert akkor az azt jelentené hogy múlik el, nemtudom mit csináljak vele,probáltam egy hónapig hogy fogkrémmel,vagy avonos leszárító géllel kenegetni, de nem múlt el.Tudtok tanácsot adni?
2008. máj. 15. 08:46

Lányok!


Akinek pattanásos a bőre, zsíros hatású krémmel kenje. Tapasztalatom szerint eddig mindenkinek bevált akinek ajánlottam az Ökonetes Q10 krém.

Ha a bőr érzékeli, hogy elegendő zsír van az arcon, akkor visszavesz a faggyútermeléssel (persze, ha nem hormonális). Ha alkohollal kezelted a bőröd, mindenképp adj neki zsíros krémet, mert teljesen zsírtalanítod, s arra ösztönzöd, hogy mégtöbb faggyút termeljen.


Ezenkívül javaslom, hogy az arcodra ne használj szappant! Helyette nagyon jó a ledörzsölős maszk, vagy a kesztyű!


Én nagyon pattanásos voltam egészen 30 éves koromig. Mivel hatalmas fájó furunkulusok voltak, állandóan nyomkodtam. Most tele vagyok a nyomaival. Viszont, mióta időnként belső tisztítást csinálok, s visszavettem az édességfogyasztást, és használom ezt a krémet, max. 1-2 jön elő évente, de az sem nagy.

41. Ági28
2008. ápr. 6. 18:26
Lemaradt: Néha károsabb a kozmetikus, mint a wc-ből kihúzott kéz! Bocsi a hasonlatért, de láttam már kozmetikus után egy barátnőmet sírógörcsöt kapni!
40. Ági28
2008. ápr. 6. 18:25
Sziasztok! Van köztetek olyan, akine a hátán is van pattanás? Igazából az arcomon csak havonta szokott lenni a Mikulással érekzik. Vagy előtte, vagy utána. Az első fogamzásgátlók szedése óta a hátamon is megjelentek ezek a vackok! Tini koromban soha nem volt a hátamon semmi! A tablettákkal egyidőben megjelentek. Nyáron a napozással el tudom tüntetni, de télen nem vagyok hajlandó solariumba menni. Nincs sok, de baromira zavar! Van még valakinek? Ki mit csinál vele?
39. 4ab67f870d (válaszként erre: 19. - Cskata)
2008. ápr. 6. 17:25
Kata, amit nem tanulnak, hogy mindenkinek más a bőre. Én kozmetikus után volt, hogy hetekig nem mertem utcára menni,legrosszabb napjaimon sem tudnám magam úgy elintézni...
38. 4ab67f870d (válaszként erre: 36. - 7b1d3d7b1f)
2008. ápr. 6. 17:22
Hát, ha tényleg vacak a bőröd, felejtsd el a Vichy-t...
2008. ápr. 6. 17:21

Sosem volt tiszta a bőröm. Erősen mitesszeres, ezzel nem is nagyon tudok mit kezdeni, csak tisztítom. A kozmetikussal kétszer próbálkoztam, két különböző emberrel, mindkettő elintézett hetekre...

Ami nekem évek óta beválik:

Megelőzés: kéthetente tisztítás. Az alaposan megtisztított bőrt tiszta, illatanyagmentes papírzsebkendővel kinyomkodom. Utána alkohollal végigtörlöm és hagyom, nem rakok rá semmit.

Ha már megvan a pattanás: attól is függ, milyen. Ha kicsi, gyorsan megérik, akkor hagyni kell, magától múlik.

Ha gyulladt csomó, akkor javaslom a Garnier Pure pattanás elleni zselét. Erre, ha nagyon makacs, éjjelre sebhintőport is lehet tenni, gyorsabban lemegy a gyulladás. Ha egy héten belül nem múlik el, akkor egy nagyon vékony, lealkoholozott, steril tűvel beleszúrok és óvatosan megpróbálom kinyomni.

Fontos! Utána víz ne érje, csak alkohol! Rá a zselé és a sebhintőpor. Általában heg sem marad, pedig nagyon csúnya sebeim szoktak néha lenni, mert nagyon vékony a bőröm, nem nagyon bírja a nyomkodást.

Nappalra az Effaclar K hidratálót használom és hozzá a Manhattan Clearface púdert. Ez a kombináció nekem fényéveket javított a bőrömön.

2008. ápr. 6. 16:41
Sziasztok!nekem is vannak olyan patik az arcomon vagyis az arc csontomnál amiket alig lehet kinyomni vagy ki se lehet ... annyira idegesítenek!és amelyiket rosszul nyomom ki annak nyoma is marad ! Állítólag azért mert a sejtek közti vizet nyomjuk ki és így olyan mintha "fonnyadna" a bőr! nem tudom mit használjak,a Vichy norma derm elég csábítóan hangzik csak nem tudom h mennyire hatásos?! ha vki próbálta már akkor irjon,h milyen! köszike előre is
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook