Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Mi a különbség az Update 1-es és a teljes kiőrlésű liszt között? fórum

Mi a különbség az Update 1-es és a teljes kiőrlésű liszt között? (tudásbázis kérdés)


14. Habospite (válaszként erre: 13. - Ujlany)
2012. jan. 29. 21:00
De ha magas a fizetés, akkor alapból nem vagy szegény:)
13. ujlany (válaszként erre: 12. - Habospite)
2012. jan. 29. 20:37
Hat azert 4% az nem rossz, ha eleg magas az a fizetes. :-)
2012. jan. 29. 20:30
A teljes kiőrlésű búzaliszt 100 grammjában van 70 gramm szénhidrát, az Update Master Mixben pedig 100 grammban összesen 9!!!! g szénhidrát van. Ezért lehet higítani más lisztel, mert nagyon alacsony a szénhidrát tartalma, és ezért U1-es marad. Ez a liszt alkalmas fogyókúra alatt, a teljes kiőrlésű liszt kb. 4%-al hízlal kevésbé mint a sima fehér, ami annyit számít kb. mint 4% fizetésemelés a meggazdagodáshoz. Semmit! Szóval a tk. liszt nem ajánlott!
11. Zsu05
2012. jan. 29. 17:58

Ujlany. Ez nem is rossz ötlet. A zabkorpát, zablisztet, szójaliszteket nézegettem én is, hogy mit mivel tudom keverni, hogy még egészséges legyen, és ne hízzak tőle.

SurfRider. Nem is tudtam, hogy a magas szénhidrátbevitel visszatartja a vizet. Ezek szerint jó lesz erre is vigyázni. A kenyérféleségekről sajnos nem igazán tudok lemondani, mert a munkahelyemre csak szendvicsszerűségeket tudok vinni, főt, ételt nem. Ezért szeretném itthon elkészíteni a zsemléket, kenyereket.

10. 5674644b5d (válaszként erre: 7. - Zsu05)
2012. jan. 29. 17:21

Mindkettő igazából, mert hiába eszel kevés kalóriát egy nap, ha magas a szénhidrát bevitel mennyiség az kis sunyiként visszatartja a vizet és akár még "hízhatsz" is. Persze ez nem igazi hízás, csak vízvisszatartás:)

Én speciel inkább a kalóriákat számolgatom a ch-t pedig igyekszem délelőtt lerendezni, főleg reggel. A legjobb lenne természetesen teljesen leszokni róla, de hát néha kell egy kis hedonizmus is az életbe sütit enni sütivel, főzeléket meg kenyérrel jó fehér lisztes rántásosan:D

2012. jan. 29. 17:20
egyebkent a zabkorpaval keveres sem rossz otlet, mert az is kevesebb felszivodo szenhidratot tartalmaz.
2012. jan. 29. 17:18

Szia!

Csap egy tipp, bar nem tudom mennyit enged meg a penztarcad.

Az update 1-es lisztet nem feltetlenul kell maagban hasznalnod. Adagolhatod teljes kiorlesu liszthez, es maris kevesebb a szenhidrat tartalom.

Pl. ha a recept 40dkg lisztet ir, akkor en 25 dkg. teljeskiorlesut es 15 dkg updatet hasznaltam, de varialhatod a penztarcad szerint.

2012. jan. 29. 17:10
Köszönöm a válaszokat. Igen fogyni szeretnék azért kérdeztem. Tulajdonképpen melyik a fontos a fogyókúrában a kcal vagy a ch? Vagy a kettő együtt?
2012. jan. 29. 16:19
Igaz, de nem akkora a differencia: a sima liszt 70 ch/100g, a teljeskiőrlésű 64 ch/100g. De igazából nem tudjuk, hogy a fórumindító "csak" egészségesebb akar lenni vagy fogyni is szeretne. Mondjuk én úgy veszem ki a szavaiból, hogy fogyni is szeretne, akkor viszont a TK liszt nem a legjobb megoldás. Az update 1 liszt se kevesebb kcal-ra viszont a ch tartalma 30 körül van emlékeim szerint. Tehát a fogyáshoz ez utóbbi a jobb.
2012. jan. 29. 16:00
A kalória igen,de a CH kevesebb:))
4. 211d16142a (válaszként erre: 1. - Zsu05)
2012. jan. 29. 15:57
Szerintem a teljes kiőrlésű rozsliszt, míg az update liszt szójaliszt. Például.
2012. jan. 29. 15:54
A teljeskörűlésű lisztnek közel azonos a kcal tartalma, mint a fehérnek. Ha legközelebb vásárolsz boltban nézd meg nyugodtan. A különbség annyi, hogy lassabban szívódik fel, mint a fehér liszt és az inzulin termelésed se akasztja ki.
2012. jan. 29. 15:43
A teljes kiörlésűnek,pont az a lényege,hogy sokkal kisebb a szénhidrát tartalma.Pont ezért ajánlják fogyisoknak:))Lassabban szívódik fel ,mint a fehér lisztből készült termékek,és így a cukor szintedet sem nyomja fel az egekbe.Hosszabb ideig kitartasz,nem leszel utána éhes mindjárt egy fél óra múlva:))
2012. jan. 29. 15:39
Szeretnék kevésbé hizlaló zsemlét, kenyeret, pizzát sütni otthon, de nem tudom a két liszt között mi a különbség. Gondolom egy kicsit nagyobb a szénhidrát értéke a teljeskiőrlésűnek, de tudja valaki, hogy pontosan mennyivel? Az Update liszt nekem drága ezért keresek olcsóbb lisztet ami közel hasonló értékeket tartalmaz. A teljeskiörléűt megkapom 300-400 forintért az Updatesek és hasonlók is a legoólcsóbb 800-900 forint.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook