Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Fényképezéssel valóban "ellopható" a személy lelkének egy része? Valóban lehet segíteni, vagy éppen zavarni a meditációját fényképpel? fórum

Fényképezéssel valóban "ellopható" a személy lelkének egy része? Valóban lehet segíteni, vagy éppen zavarni a meditációját fényképpel? (beszélgetős fórum)


1 2
2016. júl. 15. 17:08
Jaj, de jó ez a fórum!...még nem találkoztam vele :)
31. uzala
2012. jan. 31. 01:04
Lányok, ha unatkoztok, vegyetek inkább egy dildót... Ennyi sok süketelést...
30. c1e9612cd3 (válaszként erre: 1. - Agi03)
2012. jan. 29. 21:30
igen, van olyan "hit", ahogy írod. Én ugyan, inkább vallási irányzatnak nevezném. Ha emlékeim nem csalnak, az ortodox zsidók se engedik magukat fényképezni, pont emiatt. Meg vannak még mások is így ezzel (szintén vallási csoportok).
2012. jan. 28. 16:26
minden bennünk van. Miért kéne messzire mennünk a szükségleteinkért?
28. Én-Önmagam (válaszként erre: 27. - Agi03)
2012. jan. 28. 16:20
Sajnos egyre inkább a keleti tanokat is nagymértékben befolyásolják a nyugati beszüremlések és igen "résen" kell lenni, hogy megmaradjanak az igazi védanta és tradíció nyomvonalán...
27. Agi03 (válaszként erre: 24. - Én-Önmagam)
2012. jan. 28. 16:14
Nem, ők nem a nyugati cukormázas meditációra utalnak, hanem a kint még élő, komolyabb változatára. Advaita védanta tanokat tanulmányozzák.
26. 2f7db3f503 (válaszként erre: 24. - Én-Önmagam)
2012. jan. 28. 16:14
hát...egyetértek...vizualizáció, relax, ez nagyon betalált.
25. Agi03 (válaszként erre: 22. - Én-Önmagam)
2012. jan. 28. 16:13
Jó, hogy említed az advaita védanta tanát, mert az indiai tanokon belül ebben az irányban haladnak éppen!!!
24. Én-Önmagam (válaszként erre: 18. - Agi03)
2012. jan. 28. 16:06

Kedves Agi01!

Az előbb én az energetikai gyógyításról írtam, arról, amikor "segíteni" tudunk egy beteg embernek abban, hogy felismerje életében azokat a mozzanatokat, amelyekből tapasztalnia, tanulnia kell. Ezt jelzik a fizikai és lelki betegségek.


A meditáció egy másik, külön dolog...


Amit a mai világban meditációként "árulnak" az nem más, mint vizualizáció vagy jobb esetben relaxáció.

23. 2f7db3f503 (válaszként erre: 22. - Én-Önmagam)
2012. jan. 28. 16:06
akkoris, ha a gyógyító még maga is úton van az ego hatalmának semlegesítéséhez?Ha a szellemi ösvényt fürkészi, de isteni énje gyógyít is még?
22. Én-Önmagam (válaszként erre: 15. - 2f7db3f503)
2012. jan. 28. 16:03

Kedves ficir!

A "saját energiát" nem egy fizikai személy vagy induviduum vonatkozásában kell értelmezni és felfogni. Mint már sokszor írtam: minden energia. És minden energia egy "isteni", "istenfeletti" energiából, minőségből ered.

Ezért tanítják a védikus, ind-hindu tradíciók az advaita-védanta tanát. Ez azt jelenti, hogy minden egy.

Tehát nem a saját, emberi energiáról beszélünk...

2012. jan. 28. 15:45

Figyi, könnyen el tudom képzelni.


Tudod, a telepátia... a párommal szavak nélkül értjük egymást, most képzeld el, ha vki ezt tökélyre fejleszti, akkor megérezheti. Ùristen, eszembe jutott egy durva történet. Igen, megeshet, de ez a szerény személyes véleményem.


Addig, hogy távolból simán érzed.


Viszont a többit nem értem. Megakadtam. Egy magas szintüü valamicsoda nem lesz önzöö és nem mondja azt, hogy... hogy nem adhatjátok körbe a képem segítségkérésre. Vagy ez is annak függvénye, hogy valaki eggyé válik-e az egyetemes energiájával, vagy magát lecsapolva gyógyít? Nemtom:).


Nézd, ha lenne szükséged a képre, megkapnád. Nyisd ki a szemed és megtalálod, amit Neked készítettek oda.

20. Agi03 (válaszként erre: 16. - 2f7db3f503)
2012. jan. 28. 15:40

Köszi szépen! Mivel nem ismerlek, így a korábbi válaszodról nem volt egyértelműen eldönthető, hogy hiszel-e ilyenekben, esetleg tapasztalatod is van-e, így komolyan írtad, vagy esetleg csak irónikus lett volna.


Most már ez egyértelmű számomra is, és köszi.

19. Agi03
2012. jan. 28. 15:37

A kérdést azért írtam ki, mert egy-két hete beszélgettem egy ismerősömmel, aki tibeti és indiai tanokkal foglalkozik, és a beszélgetésünk közben jött elő ez a téma. Ő mondta, hogy egyik ismerőse kinn is marad, hogy ott még jobban elmélyülhessen a meditációban, illetve hátrahagyja a világi dolgokat, ezáltal válva érzékenyebbé a szellemi tapasztalatokra. Kérdeztem, hogy fényképet tudna küldeni róla, hogy ki ez?


És ekkor mondta, hogy bár készített róla képet, nem adhatja tovább, mert azt, ha valaki olyan nézi, arra összpontosít, és hisz az ilyenben, stb. akkor az zavarhatja a meditációs gyakorlataiban, mert már annyira érzékeny.


Amúgy én hiszek ilyen lelki dolgokban, de konkrétan ez a téma még nekem "magas", azért is írtam ki. Tehát nem vagyok ateista, lélektagadó, hanem hiszek Istenben (melyik vallás hogy nevezi, mindegy), reinkarnációban, stb. :)

18. Agi03 (válaszként erre: 12. - Én-Önmagam)
2012. jan. 28. 15:30
Szűkítve a témát, valóban rá lehet hangolódni egy tőlünk TÁVOL lévő személyre (akit bár ismerünk, de most távol van, és azért lehet szükség esetleg egy fényképre)? Lehet így hatni a meditációra, ha már valakik olyan szinten vannak?
2012. jan. 28. 15:29
Ja igen, lámákkal sem ironizálok, bár olvastam egy Dalai Lámás könyvben, hogy bizony van köztük sok drogkereskedöö. Szóval lehet az kereszténység pepitában is. Mindenbööl lehet üzletet csinálni...Sajnos. De ugyanúgy a jó oldalán is megfoghatod.
16. 2f7db3f503 (válaszként erre: 14. - Agi03)
2012. jan. 28. 15:28

Nézd, nagyon sokmindent nem írok ki magamról egy fórumon, de Èdesanyámmal nem hülyéskednék, ha már ilyet leírok, tudd, igaz... Ès a HIT-tel sem viccelöödök, tényleg van ereje, ezért kell megtanulni NEM FÈLNI.


Ebben az idööszakban sokat kételkedtem, vívódtam, mi garantálja, hogy abban hiszek, amiben kell. Pedig a lényeg, hogy hitet tudott adni. Semmi más.


Hogy lehet nem félni? Erre nem tudok garantált választ. Néha kell a mankó, bár valaki azt mondja, menj szembe a félelemmel... ez már bonyolult. Ìgy azt mondom, amire szükségem van, az adott, csak meg kell találnom. Rajtam áll, hogy végigmegyek-e az utamon.


Ìgy ne aggódj, ha valaki az életedre akar törni, mindig jön kettöö más, ami védeni fog!

15. 2f7db3f503 (válaszként erre: 13. - Én-Önmagam)
2012. jan. 28. 15:21
Gondolod, ez a saját lelki-szellemi energiájuk?
14. Agi03 (válaszként erre: 10. - 2f7db3f503)
2012. jan. 28. 15:21
Ez most igaz, amit írtál, vagy csak irónia akar lenni?
13. Én-Önmagam (válaszként erre: 10. - 2f7db3f503)
2012. jan. 28. 15:17
Igen, vannak olyan emberek (guruk, tanítók, stb) akik csupán csak tiszta szellemükkel (lelkükkel) olyan energiákat "mozgatnak" meg, adnak át, hogy esetleg fizikai betegségben lévő embert segíthet a felépülésben... Ehhez egyébként egy olyan "vevő" is kell, akinek hite is van erre vonatkozóan...
12. Én-Önmagam (válaszként erre: 1. - Agi03)
2012. jan. 28. 15:14

Kedves Agi03!

Ahhoz, hogy valakire ráhangolódj nem feltétlenül kell fénykép...

Egyébként a "szellem" vagy "lélekgyógyászatban" ugyanilyen módszerrel segítenek olyan személyen, aki azt kéri.

Ha hiszed, ha nem, működik...


A konkrét kérdésre válaszolva szerintem ennek semmi jelentősége nincs, hogy valakit lefényképeznek e vagy sem...

11. andi6020 (válaszként erre: 1. - Agi03)
2012. jan. 28. 15:14
Érdekes...
2012. jan. 28. 15:09

Anyukám pánikbeteg volt és képes volt otthon összeesni, vagy egy boltban. Egy láma adott neki egy fényképet magáról, hogy mielöött kénytelen boltba, vagy bárhova menni, nézzen rá.


Már egyedül is mer utazni!!!! Szépen lassan levetköözte... A jó dolgokba vetett hit mindenképp megéri.

2012. jan. 28. 15:09
Nem haragszom én senkire, csak elmélkedtem.
8. 2f7db3f503 (válaszként erre: 7. - A14deb9047)
2012. jan. 28. 15:06

:( rám célzol? Magamra haragítottalak?

Amúgy a témához nem tudok érdemben hozzászólni, el lehet hülyéskedni, meg lehet bigott meggyöözöödéseket gyártani, de ez az egész sztem hit-játék.

7. a14deb9047 (válaszként erre: 5. - 2f7db3f503)
2012. jan. 28. 14:58
Nem szándékom lelőni a poént, de ezen elv alapján akkor ezért van olyan sok lelketlen ember.
6. 2f7db3f503 (válaszként erre: 4. - A14deb9047)
2012. jan. 28. 14:55
csak hogy mai világunkban idejemúlt módszerek nélkül felismerhessék nagy lámák következöö inkarnációit:)
5. 2f7db3f503 (válaszként erre: 4. - A14deb9047)
2012. jan. 28. 14:54
ott a pont:DDD
2012. jan. 28. 14:51
Amikor az anyukák kirakják a méhenbelüli magzat fényképét a világhálóra????
3. 2f7db3f503 (válaszként erre: 1. - Agi03)
2012. jan. 28. 14:47

Ez érdekes...


Egyesek szerint kapsz valakirööl egy fényképet, akár lehet gyógyítani. Azaz segiteni a meditációját is. Gondolom, ha mindennek két pólusa van, akkor fekete mágiával az ellentettje is igaz lehet EZEN ELMÈLETbööl következtetve. Végülis mindenki maga eldöntheti, hogy a woodoo-babás mesében hisz-nem hisz, de ha már baba, akkor a fénykép érdemben nem más.


De persze milliók nem hisznek ilyesmiben, különben nem lenne olyan nagy látogatottsága egyes társasági oldalaknak...

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook