Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Összehozható két B2-es Euro nyelvvizsga ennyi idő alatt? fórum

Összehozható két B2-es Euro nyelvvizsga ennyi idő alatt? (beszélgetős fórum)

2012. jan. 27. 23:36

Igen, én is inkább csodálkozom. Pláne, hogy ha tudja, mivel kell téged motiválni...

De én sok sikert kívánok, van akinek összejön!

7. andi6020 (válaszként erre: 6. - Amynona92)
2012. jan. 27. 19:06

Nem szidjuk.

Szerintem inkább csak csodálkozunk.

2012. jan. 27. 18:53
légyszi anyut ne szóljátok le, mert egyrészt ő eddig is mondta, hogy menjek, és ne hagyjam utolsó évre, másrészt pedig nem fogja leüvölteni a fejem, ha nem sikerülnek, mindezt azért teszi, hogy segítsen nekem, és nagyon rosszul esik, hogy őt "szidjátok", amikor itt valójában én vagyok a hibás... :(
5. andi6020 (válaszként erre: 1. - Amynona92)
2012. jan. 27. 18:38

Hát, ez azért elég kemény lesz. Nem is tudom anyukád hogy gondolta.

A fiam idén érettségizik, én biztos nem most terhelném a nyelvvizsgákkal. Hamarabb kellett volna. Most épp elég lenne az érettségire felkészülni. Csak nehogy annak a rovására menjen ez az ész nélküli kapkodás...

2012. jan. 27. 18:34

köszi a válaszokat!! :)

anyut nem piszkálni, ismer engem, és tudja, hogy csak így lehet engem rendesen motiválni :D

2012. jan. 27. 18:32

Hello,


hát vagány anyukád van, mit ne mondjak és akkor anyagilag semm állhattok rosszul, ha ezt így bedobta.:)

Én ugyan nem tegnap nyelvvizsgáztam ezekből a nyelvekből, és nem is Euroztam soha, de annyi előnye van, hogy részvizsga tehető - legalábbis a barátnőm, akinek anno marhára nem volt nyelvérzéke, erre ment és asszem a magnója nem lett meg neki, és megengedték, hogy külön csak azt ismételje, és ez korántse jellemző minden nyelvvizsgán. Ő rágyúrt, rendesen, meglett neki az angol, de mondom, neki nem igazán van nyelvérzéke.

Könyvek: hirtelen nem tudom, mit értesz Oxford alatt, de ha a tankönyvcsaládot, akkor az önmagában nem rossz, de mivel nem írtál konkrét könyvet, így elég nehéz bármit mondani arra. a 20 but 1-t én nem ismerem, de lehet hogy jó. A 1000 questions 1000 answers a legbiztosabb amúyg szóbelire és még egy rakat nagy adag olvasás és szókincsgyűjtés bárhonnan...de tényleg bárhonnan. Németből a Start meg Unterwegs jó, én is azokkal kezdtem, de önmagában nyelvvizsga előkészítésre nem elég. Az Unterwegs a végére elvileg ad egy közép tudást. Elvileg. De gondolom, vannak feladatai az Euronak, inkább azt gyakorold, én is így voltam németből meg hát ugye, amit írtam fentebb, hogy bárhonnan szókincset gyűjteni, az itt is érvényes...

2012. jan. 27. 18:30
Jófej anyukád van,hát, tényleg...akkor húzz bele, mondjuk, arra a tárgyra kellene ráerősítened, amelyikből nem érettségizel, mert a nyelvi érettségi szóbeli témái majdnem megegyeznek az érettségi témákkal... :)
2012. jan. 27. 18:17

Sziasztok!! :)


Egy hatalmas problémával fordulok Hozzátok...

Idén végzek a gimiben, és ugye a papírral igazolt nyelvtudás igencsak elősegíti az ember felvételijét a hőn áhított egyetemre...


Na már most a gondom a következő: eddig (fogalmam sincs, miért) nem nyelvvizsgáztam se angolból, se németből, mert: "van még mit csiszolni a nyelvtudásomon", "most inkább kreszt tanulok", stb.


Addig-addig halogattam a dolgot, amíg anyu megunta, és ma közölte velem, hogy befizette a német és az angol nyelvvizsga árát is (mindkettő Euro, B2, egynyelvű, komplex), és ez az első, és utolsó alkalmam arra, hogy megszerezzem, mert utána az érettségire kell gyúrnom.


Egyik nyelvből sem tudom, hogy pontosan milyen szinten állok, de mindkettőből 5-ös vagyok, a tanáraim pedig azt mondták, hogy ha nagyon rágyúrok, összejöhet a dolog...


Angolból az Oxford angol nyelvtan és a 20 but 1, németből a Start és Unterwegs, és a 20 weniger 1 könyvek vannak meg, emellett az Euroexam honlapján található gyakorlófeladatokból tudnék tanulni.


Ezekből sikerülne szerintetek??


A német február 25-én, az angol március 3-án lesz.


Köszi a segítséget!! :)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook