Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Korai fogromlás fórum

Korai fogromlás (beszélgetős fórum)


1 2
47. LucaLilla (válaszként erre: 44. - Editta2990)
2013. jún. 17. 02:53

Ugyan! Ne legyél már ilyen szűk látókörű! Senki nem írta, hogy nem kell fogat mosni, de a szélsőséges esetek, mint amiket itt is leírtak, mutatják, hogy igenis nagyon sok szerepe van a genetikának. Szélsőséges esetekben a genetika miatt van aki nem mos fogat, édességezik és mégsem romlanak a fogai, más meg hiába tesz meg mindent, mégis romlanak. Vagy azonos körülmények közt egyiknek jók a fogai, másiknak meg nem. Ha tagadod a genetikai különbségeket, akkor ezeket mivel magyarázod?

Attól még tény, hogy a fogmosással, megfelelő fogápolással nagyon sokat lehet tenni a fogak egézségéért. Ezt senki nem vitatta.


Az én 3 és 5 éves lányaim foga is különbözik. A nagyobbiknak egészségesek a fogai, a kisebbiknél meg küzdünk a szuvasodás ellen, több rágófogát tömték már pici, kezdődő lyukacskák miatt. Szerencsere a metszőfogaival nincs baj. Ugyanazt eszik és isszák, ugyanúgy mosom a fogukat és mégis...


A rossz genetikájú fogakkal endelkezőknél fokozottan kell figyelni a szájápolásra (megfelelő fogmosás, fogselyem, szájvíz, szájzuhany, elektromos fogkefe, Elmex gél, Gc Tooth mousse, étkezési szokások változtatása stb.)


Szájszag meg romlott fogaktól, vagy rossz emésztéstől, gyomorsavtól, fogínygyulladástól, szájszárazságtól, vagy pl. garatmandula vagy egyéb betegségtől lehet. Egy csomó mindentől. Annak a középiskolásnak aki nem mos fogat, de egészségesek a fogai (és nincs vmi emésztési,vagy egyéb ilyen-olyan egészségi problémája épp), valószínűleg semmi kellemetlen szájszaga nincs... Más meg hiába mos fogat és szájvizezik, ha romlott foga van, vagy gyomorproblémája van, kellemetlen szájszaga lesz...

2012. febr. 11. 19:56

Sziasztok! 2 éves lányaimnak is romlik a foguk. Az egyiknek már elől le is tört egy, de hátul romlásnak indultak már sajnos. Hétfőn megyek a 3. fogorvoshoz, aki azt ígérte, hogy a hátsókat lehet hogy be is tömi :( Az első doki meg sem nézte, csak azt mondta, hogy mossam a fogukat! A második megnézte, de nem nyúlt hozzájuk, azt mondta, hogy este igya meg a tejet, utána mosunk fogat, és reggelig semmit ne igyon :( Na, mi ezt nem bírjuk betartani, sajnos. Éjszaka is szoktak inni, mer szomjasak. Mi is kentük a GC Tooth mousse-sal, de erre nem szabad inni. Nagyon kétségbe vagyok esve, hogy ilyen hamar elromlottak a fogaik. Nem is szeretik annyira az édességet. max 1 túró rudit esznek naponta.

Járt már valaki Szegeden gyerek fogorvosnál?

Nekem vannak tömött fogaim, de a férjemnek egy darab rossz foga sincs és 40 éves! Ez akkor genetika vagy nem? Esetleg a sok antibiotikum? Bocs hogy hosszú lett!!!

45. editta2990 (válaszként erre: 43. - Titati)
2012. febr. 11. 10:10
az fasza....jo szaga lehetett a szájának
44. editta2990 (válaszként erre: 43. - Titati)
2012. febr. 10. 22:09
nekem tök mind1 hogy ki mos fogat ki nem....szerintem otthon még mindig 1974 et irunk...ez a népbutitás arrol hogy nem kell fogat mosni mert genetika....én csak nem szeretnék esélyt adni a genetikának....mert az én szüleim arra bizták....el kell mondanom hogy rosszul döntöttek ...a fogászatrol meg jobb ha nem is teszek emlitést sem...néha szégyelem hogy honnan jöttem....
43. titati (válaszként erre: 35. - Editta2990)
2012. febr. 10. 09:55
Volt egy osztálytársam (középiskola első osztályában) NEM mosott fogat, nem ismerte a fogkefét, és vakítóan fehér fogai voltak, és makk egészségesek!
42. titati (válaszként erre: 40. - C42aaaac41)
2012. febr. 10. 09:53

Ne keseredj el!

Férjem és a nővére a legjobb példa:


Férjem tejfogai tökéletesek voltak, a csontfogak meg brrrrr...

a nővérének a tejfogaival folyton gond volt, lukadt, feketedett, és tört...felnőttként meg semmi gondja, szinte alig van tömött foga (44éves).

41. editta2990 (válaszként erre: 40. - C42aaaac41)
2012. febr. 9. 19:46
szivesen
40. c42aaaac41 (válaszként erre: 35. - Editta2990)
2012. febr. 9. 15:40

Köszönjük az okos hozzászólásaidat.Örülj neki,hogy a gyerekednek tökéletesek a fogai.


Rendesen mosom a fogaim,mégis minden fél évben van egy lukas.Töredeznek szét és szarok úgy ahogy vannak.Pedig aztán ápolom őket gyerekkorom óta.


Nagyapámnak 70 évesen egy rossz foga sem volt.Imádta a piát és a süteményt.Fogkrémet max.reklámon látott.


Nem mi találjuk ki,hogy genetikailag szar valakinek a foga,hanem a tények bizonyítják,na meg a fogorvosok.

39. misz (válaszként erre: 35. - Editta2990)
2012. febr. 9. 08:04

Nekem fogorvos mondta. És az az érdekes, hogy a kislányom 7 évesen gyönyörű hófehér és makkegészséges fogsorral büszkélkedhet. A doki szerint tőlem örökölte. Míg a kisfiamnak 2 és fél évesn 7 rossz foga van, ő az apukájától.

Mindkét gyereknek tisztítva van a foga az első fog megjelenésétől. A lányom kifejezetten édesszájú, és nagyon szerti a teát, gyümölcsleveket. De a kisfiam még a túró-rudit sem szereti, nyalókát még nem látott, nem kell se a csoki, se a süti, és döntően vizet iszik. Mégis az ő fogai a rosszak.

Úgyhogy szerintem mégis csak van abban a genetikában valami.

38. 4c1a787e8f (válaszként erre: 37. - Editta2990)
2012. febr. 9. 07:19

Ezt nem is vitatom, hogy nem azon kell élni..


Bár én ezt inkább a mérték, és a kiegyensúlyozottság, oldaláról közelíteném meg, de a lényeg ugyanaz...

37. editta2990 (válaszként erre: 36. - 4c1a787e8f)
2012. febr. 8. 20:54
az édesség akkor sem joooooooooo
36. 4c1a787e8f (válaszként erre: 35. - Editta2990)
2012. febr. 8. 20:52

Hát mi még itt tartunk...


Pont annyira genetika, mint a kövérség.. Lehet rá valaki hajlamosabb, mint más, de lehet kezelni.. A hajlamból nem biztos, hogy "baj" is lesz..


Ha ez csak az édességen múlna, nekem már egy fogamnak se kéne lennie...

2012. febr. 8. 20:46

ugy látom otthon még mindig azzal mosnak agyat hogy genetika.....zert rosszak a gyerek fogai.

borzalom....én abban hiszek hogy fogmosás és egy héten egyszer édesség.

én tudatosan nem szoktattam a gyereket édességre...itt nem adunk cukros löttyött nekik amikor csecsemök...

agyerek amikor megszületik még nem ismeri az édességet tehát nem is igényli....

a fiam 4 éves és ragyognak a fogai...

a mama amikor otthon voltunk az elsö idökbe probálkozott édességgel kimutatni a szeretetét de megkértem hogy ne ugy tegye...

34. 4c1a787e8f (válaszként erre: 32. - Eb8bb4fdc0)
2012. febr. 8. 20:06

Ja, azt nem írtam, hogy a rossz fogú ovistársamnak a felnőtt fogaival nem lett semmi baj... Kitartás, fogmosás!!


Én egyébként egész életemben Amodentet használtam, leszámítva azt a néhány tubus blend-a-med csillámgélt, ami a mi fiatalkorunk zöld csillogós sztárja volt, és arra költöttem a zsebpénzemet...


Gyerek korban persze Gabi-t, mivel az volt...

33. timycat (válaszként erre: 32. - Eb8bb4fdc0)
2012. febr. 7. 16:46

napi 2szeri fogmosás az ajánlott; gyerekeknél és felnőtteknél is

Én régen minden étkezés után mostam; de a fogorvos lebeszélt róla

2012. febr. 6. 11:29

köszönöm a válaszokat/tanácsokat, voltunk fogorvoshoz, kettőhöz is :) az egyik lekezelt 2 szer is 1-1 hát különbséggel azt mondta legközelebb félév múlva menjünk, a másik gyerek fogorvos, nem is akarta lekezelni, azt mondta minek az :) szóval kicsit érdekes, ő csak napi kétszeri fogmosást mondta, de ennyi szerintem nem elég szóval érdekesek a fogorvosok :) elmex gélt még nem sikerült vennem , de remélem ma eljutok gyógyszertárba és ott kapok.

Néha amikor nézem a kis prüntyim arcát, úgy sajnálom hogy szegénykének rosszak a fog, olyan kis édes a pofija és hát ha majd xx idő múlva elromlanak a fogai , hogy is fog kinézni, igyekszem majd mindent megtenni hogy ne romoljanak tovább, remélem eredményesen.

31. 4c1a787e8f (válaszként erre: 12. - Eb8bb4fdc0)
2012. febr. 3. 19:44

Mi mindig cukros teát ittunk, és elég sok édességet. Anno nem csináltak ebből akkora ügyet. 30 éves vagyok, három gyereket szültem, és egy lukas, vagy tömött fogam sincs, a fogorvos ellenőrzésekkor max. a fogkövemet szedte le..


A titka a dolognak egyrészt a genetika, másrészt felnőtt korban a rendszeres fogmosás.


Nekem is volt olyan társam, akinek az oviban rosszak voltak a fogaik, a mai napig emlékszem rá.


Ez persze nem ok arra, hogy ne fogjátok vissza a cukrot, meg ne mossatok nagyon rendszeresen fogat, de azért a lelkifurdalás ne öljön meg..


Egyébként a férjem fogai is rosszak, és neki is akkor ment az első kettő tönkre, amikor letörtek... Bár azok már végleges fogak voltak.

30. melcsi baba (válaszként erre: 28. - Timycat)
2012. febr. 3. 19:16

A márkával semmi gond nincs!!!

Mindegy,hogy a habot köpi ki,vagy vízzel együtt.

Abból sincs tragédia,ha olykor nyel a fogkrémből,rendszer ne legyen belőle,ezért neveljük őket következetesen arra,hogy köpjék ki.

A fogkrém rendszeres gyomorba jutása emésztési problémát okozhat.

Egyes fogkrémeket édesítőszerrel tesznek kelendőbbé,ami rendszerint hasmenést okoz a gyermeknél.

Én nagyon szeretem a Bilka homeopátiás gyermekfogkrémet,az én 6 évesem is ezt használja.

29. timycat (válaszként erre: 23. - Lea89)
2012. febr. 1. 19:51
az alma nem épp a legjobb a fogzománcnak; a gyümölcssav marja
28. timycat (válaszként erre: 25. - Melcsi baba)
2012. febr. 1. 19:47

Megkérdezhetem, hogy mi a gond az Elmex-szel? Mármint ezt a feltétlen kiköpést nem értem.


Én Elmex kids verziót veszek a gyereknek, 4 éves lesz; lyukas foga nincs. Konkrétan a habot nem köpi ki, hanem vízzel együtt öblíti.

27. hpkati (válaszként erre: 25. - Melcsi baba)
2012. febr. 1. 19:43
Nagyon jó egy szakember tanácsát olvasni, köszönjük szépen!!!!
26. misz (válaszként erre: 25. - Melcsi baba)
2012. febr. 1. 18:39
Én köszönöm, hogy leírtad ezeket. :) Jó a szakemberek véleményét meghallgatni, sokat tanulhatunk belőle.
2012. febr. 1. 18:15

Szia!

Fogorvosként több megjegyzésem is lenne az eddigi hozzászólásokkal kapcsolatban.

-az Elmex fogkrémet csak akkor szabad alkalmazni,amikor kiköpi a gyerek

-Zymafluor vagy bármi más fluorpótlás szigorúan tilos a háttér ismerete nélkül (étrend,ivóvíz fluortartalma,testsúly...),mert felhalmozódik a gyerek szervezetében,és pl. a maradandó fogakon sárga foltot csinál,hiába még most nincsenek előbújva

-az ezüst-nitrát ecsetelés veszélytelen és hasznos

-az almás innivalót éjszakára semmiképp nem adnám,a gyümölcssav romboló hatása miatt

-a mentolos ízű fogkrémet sok gyerek nem szereti,ajánlom a Homeodent termékcsaládot,kellemes ízű,tökéletes összetétel,káros anyagok nélkül

-a fogkefe minősége is nagyon fontos,nem kell márkásnak lennie,lényeg,hogy puha sörtéjű legyen,és rendszeresen cseréljük

-első tejfogakat nem tömünk,azok aránylag hamar cserélődnek,de a hátsókat lehet tömni,a maradandókra pedig barázdazárást javaslok

-amelyik gyereknek van rossz foga,könnyebben romlik a többi is,hisz a szuvas fogban megtelepető baktériumok állandó veszélyforrást jelentenek

-végül,ne hibáztasd magad a korábbi rossz döntésért,tedd helyre most,ne hagyd,hogy nagyobb baj legyen belőle

24. hpkati (válaszként erre: 23. - Lea89)
2012. jan. 29. 09:59
Köszönöm szépen, kipróbálom!
23. Lea89 (válaszként erre: 22. - Hpkati)
2012. jan. 29. 09:49

1 fő részére:


40g alma

20g sárgarépa

fahéj

szegfűszeg


Az őrölt szegfűszeget és az őrölt fahéjat feltesszük főni, majd 10 perc forralás után hozzátesszük a meghámozott, cikkekre vágott almát és sárgarépát. Miután megpuhultak a hozzávalók, az almát és a sárgarépát 1deci kompótlével összeturmixoljuk, majd visszaöntjük a maradék lébe. Az ital önmagában is édeskés, de szükség esetén lehet pár csepp édesítőszerrel édesíteni. Melegen és hűtve is nagyon finom :)

22. hpkati (válaszként erre: 14. - Lea89)
2012. jan. 28. 08:23
Ez a dolog engem is érdekel. Az arányokat leírnád? Köszi
21. misz (válaszként erre: 1. - Eb8bb4fdc0)
2012. jan. 27. 20:22

Nekem van egy 7 éves lányom, akinek ragyogó és egészséges fogsora van. És van egy 2 és fél éves kisfiam, akinek már 7 rossz foga van.

A fogorvos azt mondta, hogy a fogak egészsége 90%-ban genetikailag meghatározott, és a maradék 10% befolyásolható a fogápolással ás étkezési szokásokkal.

A kisfiammal 3 havonta járunk ecsetelésre. Egész jól bírja a Kincsem, és úgy vettem észre tényleg lassult a romlás, megkockáztatom, meg is állt.

Az Elmex gélt nekünk is ajánlotta a doki heti 1x-i alkalmazásra. De a lelkünkre kötötte, hogy kizárólag akkor szabad alaklmazni, ha már a gyerkőc ki tudja köpni.

Egyépbként itt minden gyógyszertárban lehet kapni.

2012. jan. 27. 20:08
szia! Sajnos nálunk is hasonló volt a helyzet és a most 2.5 éves fiam első 4 felső foga csúnyán barnul az egyik 2. Fog meg már félig lekopott:( nálunk nem működik az elmex gél mert hány tőle egy GC Tooth mousse nevű cuccal kenjük és 3 havonta megyünk ecsetelni fluoriddal. Valószínűleg ezt csinálták nektek is. Ez nem fordítja vissza a folyamatot de nem romlik tovább. Most már napi 3szor mosunk fogat nem csak 2szer, nem kap cukros innivalót csak pár korty szörp a béres csepp miatt. Sok gyereknél van ilyen lényeg ha elmex + ecsetelés akkor mindent megteszel és a maradó fogak is jók lesznek.
19. Lea89 (válaszként erre: 17. - Babszibobó)
2012. jan. 27. 19:31

Ja így már értem. :)

Csak nekem eleinte nem nagyon függött össze a törés és a fokozatos romlás.

Amúgy hallottam már róla, hogy valóban örökölhető a rossz fog :S

18. babszibobó (válaszként erre: 5. - Eb8bb4fdc0)
2012. jan. 27. 19:06
Látom kaptál választ:-)...drogériában veszem Én is...néha vadászni kell rá...ha a fogorvos bekente az szuper,pluszba meg még jó ez is...és a fogkrémüket használnám (vagyis Én használom is)
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook