Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Lehet szoptatni terhesség alatt? fórum

Lehet szoptatni terhesség alatt? (tudásbázis kérdés)


25. 754c7e07c3 (válaszként erre: 24. - Win)
2007. dec. 16. 09:13

Oké.


Bólogatok! Igazad van. :DDD

24. win (válaszként erre: 23. - 754c7e07c3)
2007. dec. 16. 09:05
Lécci, lécci, lécciiiiiiiiiii!!!!!!!!!!! ;DDDDDD
23. 754c7e07c3 (válaszként erre: 22. - Win)
2007. dec. 16. 08:29
Akarod, hogy bólogassak? :)))
22. win (válaszként erre: 21. - Sz.Csirke)
2007. dec. 16. 08:26

Sajnálom, hogy gondok adódtak. Pihenés és kitartás! :)))


Egyetértünk abban, hogy ki hogy érzi, úgy cselekedjen, akkor biztosan nyugodt (vagy nyugodtabb) szívvel értékeli, bármi is történjen.

De azt azért merész dolog kategórikusan kijelenteni, hogy nem lehet terhesség alatt szoptatni, mert ez így nem igaz.

21. Sz.Csirke (válaszként erre: 17. - Win)
2007. dec. 15. 17:53

Persze, bizonyos osszehuzodasok normalisak. Nem az enyemek sajnos, de ez nem tartozik ide.

Igazatok van, ez is irtam, hogy ki hogy erzi.

Van akinel nem gond.

20. 754c7e07c3 (válaszként erre: 18. - Vviki2)
2007. dec. 15. 13:11
Az én kisfiam 8 hónapos volt, amikor terhes lettem. Nálunk a védőnő nem is mondta, hogy hagyjam abba a szoptatást. Szerencsére. :)))
19. win (válaszként erre: 18. - Vviki2)
2007. dec. 15. 09:58

Nálunk is ez volt a helyzet, csak az én fiam még jóval kisebb volt, mikor újra terhes lettem. Én sem akartam egyik pillanatról a másikra elvenni tőle, ráadásul nálunk is csak cicivel volt alvás.

A védőnő nekem is mondta, hagyjam abba, de nem iagazán láttam okát, hogy miért tenném, főleg, hogy nem akartam elkezdeni a 8,5 hónapos gyerekemet tápszerezni.

18. vviki2
2007. dec. 15. 09:52

Köszi a véleményeket, meg is nyugodtam....

A kisfiam 15 hónapos de még aktívan cicizik. (Nem is tud nélküle elaludni, sajnos!) Most tervezzük a harmadik babát, de a védőnő már most szólt, hogy vegyem el tőle a cicit!!!

Én még nem szeretném. Lehet, hogy a babó sem jön össze még fél évig, akkor meg minek ilyen hamar?

17. win (válaszként erre: 15. - Sz.Csirke)
2007. dec. 15. 09:16

Ennyire nem lehetek pesszimista, hogy abból indulok ki, mikor nincs is okom rá, hogy hátha mégsem teljesen problémaentes, vagy nem lesz az a terhességem!!!


A terhességnek azon szakaszában, amelyikben Te most tartasz, teljesen normális, hogy megkezdődnek a méhöszehúzódások. A méh ebben az időszakben elkezdi a "gyakorlást" a szülésre, és egyre többet, egyre jobban érzed majd az összehúzódásokat.

Nekem mindkét terhesség idején voltak a 22-24. héttől összehúzódásaim. Ennek ellenére a fiamat 3 nappal túlhordtam, és csak a 40. héten kezdett kinyílni a külső méhszáj, a lányommal most a 37. héten picit nyílt ki a külső méhszáj, de még egyben vagyunk.

16. 754c7e07c3 (válaszként erre: 15. - Sz.Csirke)
2007. dec. 15. 08:13

Ha baj van, és érzed, abba hagyod. Miért kell előre elválasztani a babát, ha nem biztos, hogy muszáj.

Ha a szoptatás okoz gondokat, az már az elején pár hetes magzatnál kiderül. A szoptatás oxitocint szabadít fel, ami összehúzódásokat válthat ki. Már a legelején a terhességnek. Ha akkor nincs ettől összehúzódás, nem valószínű, hogy később lesz. A szoptatástól magától. Ezt nem én találtam ki, hanem a belgyógyászom, és a nődokim mondta.

15. Sz.Csirke (válaszként erre: 11. - Win)
2007. dec. 15. 00:15

Igy van, igazad van, de sosem tudhatod biztosan, hogy normalis terhessegrol van szo. Es ezert kockazatosnak tartom, foleg, hogy ha kiderul, hogy gond van, akkor nehez azonnal elvalasztani a picit. Ezert szerintem jobb elkezdeni minel elobb.

En tegnapig azt hittem teljesen problemamentes terhessegem van, a hetfoi idopontom is ezt igazolta. Erre teljesen varatlanul elkezdodtek az osszehuzodasok. Ha en szoptatnek, most tuti azt okolnam. (most nem tudom mire fogjam:))

Egyebkent ki hogy erzi. Van aki a szexet is szunetelteti.

14. 754c7e07c3 (válaszként erre: 13. - Win)
2007. dec. 14. 18:43

Ó, sajnálom.:((


Most tuti, hogy maximálisan igazad van. :)))

13. win (válaszként erre: 12. - 754c7e07c3)
2007. dec. 14. 16:08

Végre valaki egyet ért velem valahol! :)))

Mostanában ez elég ritkán fordul elő! :(

12. 754c7e07c3 (válaszként erre: 11. - Win)
2007. dec. 14. 15:54
Nagyon bólogatok! :))
11. win (válaszként erre: 9. - Sz.Csirke)
2007. dec. 14. 15:35

Én azt olvastam, ezek a módszerek, csak akkor okozzák a szülés megindulást egészséges terhesség esteén, amikor már a magzat felkészült rá és a terhesség eljutott egy bizonyos fázisba.

Azt írták, ezért van az, hogy a szexuális aktus sem indítja meg a szülést. Csak a terminus közeledtével lehet ilyen hatása, mert akkorra megváltozik a méhszáj állapota, az anya hormonháztartása és az ondóban levő bizonyos anyagok, megnyitjáka a már felkészült méhszájat.


Hangsúlyozom, egészséges, problémamentes terhességről van szó. Megelőző vetélés, méhnyak rövidülése, idő előtt kinyíló méhszáj esetében nyilván nem biztos, hogy nem okozna koraszülést, akár a szoptatás, akár a szexuális aktus.

10. win
2007. dec. 14. 15:30
Lehet. Én két hónappal ezelőttig szoptattam a fiam. A lányom teljesen korának megfelelő méretekkel bírt végig, most vagyok 38 hetes, tehát nem szültem meg tőle.
2007. dec. 14. 03:15
A mellbimbo stimulalasa a szules beinditasanak termeszetes modja. Tehat nem.
2007. dec. 11. 15:51
9 hónapos a 3. fiam és most várom a negyediket. Az orvos azt mondta, néhány hónapig még nyugodtan szoptathatok. Amiért mégis abbahagytam, az két ok: 1. a fiam csak cumizik rajta, és nem lakik jól tőle 2. nagyon érzékenyek lettek a melleim.
2007. dec. 11. 15:47

Szerintem nem probléma.A két nagyobb gyermekem között nincs egy egész év Nekem nem mondta a doki,hogy nem szabad szoptatni.

Betöltöttem már a 8.hónapot amikor azt láttam,hogy nem jó mert jön a kicsi és baj lesz.Ugyan is a fiamat csak így tudom etetni a kislányom pedig már betöltötte a 11.hónapot.

Ennek 30 éve.Egészségesek!

2007. dec. 11. 15:37
Az egyik barátnőm szilveszterre várja a babáját, és a kislányát 1 hete nem szoptatja, de eddig igen. Neki is azt mondták, hogy mihamarabb hadja abba, de szerinte nem ártot a terheségében.
2007. dec. 11. 15:32
mikor kórházba kerültem bevérzéssel, a doki lecseszett egy kismamát, hogy miért szoptat?! és kiadta a nővéreknek, hogy azonnali elválasztás lesz.
4. 754c7e07c3 (válaszként erre: 2. - Vviki2)
2007. dec. 11. 15:27

Melyik orvos ellenzi??


Én több orvosnál voltam, még a terhességem alatt, senki nem mondta, hogy nem szabad. Csak, amit az előbb írtam.


Az én babámnak semmi baja nem lett, éás kisebb súlya sem, hamarabb sem született, egészséges, ő is, a nagyobb is, én is.

2007. dec. 11. 15:26
Igen, ha a szoptatás alatt nem érzel összehúzódást.
2007. dec. 11. 15:26
Általában ellenzik az orvosok! Van esetleg olyan aki próbálta és nem károsította a magzatot?
2007. dec. 11. 15:25
Lehet szoptatni terhesség alatt?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook