Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mi a teendő Fundamenta, Lakáskassza lejárata esetén? fórum

Mi a teendő Fundamenta, Lakáskassza lejárata esetén? (tudásbázis kérdés)

2017. márc. 14. 01:16
a terhelési nap +6 nap múlva vonják újra hivatalosan. Vagyis próbálja meg a rendszer, de tárgy hóban maximum 2* csak.
19. Debrecen88 (válaszként erre: 18. - 043722de3e)
2016. jún. 13. 12:49

Szia!


20 és 25.-e között újra megpróbálják levonni!

2016. jún. 12. 19:21
Sziasztok!! Ha az nap nem volt elég pénz a számlán mikor leakarták onniakkor újból megprobálják???
17. -attis- (válaszként erre: 11. - Tita80)
2015. febr. 24. 05:18
A változás előtt kötött 8 éves szerződések, valamint a változás előtt kötött 4 éves, de 8 évre hosszabbított szerződések után összegyűlt összeg szabad felhasználású továbbra is az állami támogatással együtt.
16. Ministry (válaszként erre: 15. - HBKati)
2012. jan. 31. 12:10

Én csak azt tudom, hogy a kifizetés mellé kaptunk egy részletes pénzügyi kivonatot, és azon rajta volt, hogy eszméletlen sokat vontak le kezelési költségként.

Nekem 4 éves volt, hasonló helyzetben voltam, mint a lányod. A szüleim folyamatosan hosszabbították, 8 évig fizették. Csak "úgy" nem tarthatták bent a pénzt, arra is levonogatták volna a költségeket.


Aztán kifizetéskor még levontak ezt, azt, és a végén nem kaptunk annyit, amennyit befizetünk.

Mielőtt lejárt, gondolkodtam azon, hogy egy újat nyitok, most már a saját nevemen, az állami támogatás miatt, de amikor megláttam, mennyit utaltak, elhatároztam, soha többet!

15. HBKati
2012. jan. 31. 12:04
Idén márciusban fizetjük be az utolsó részt a fundamentába.A lányom nevén van,de ő nincs olyan helyzetben,hogy lakást vegyen.Elvenni tőle nem akarjuk,hogy a családi házra költsük ezt a pénzt.De az igazat megvallva nagyon örülök,hogy letelik,mert megterhelő volt a havi 20000-et fizetni.Úgy gondoltuk,hogy bent hagyjuk ezt az összeget amit eddig befizettünk,de nem tudjuk,hogy ennek mik a feltételei.Csak úgy maradhat-e a számlán és esetleg valamennyit kamatozik,vagy egy jelentősen kisebb összeget fizetnénk havonta továbbra is és amikor úgy adódik akkor kivenni,vagy ebben az esetben is "kötelező"még 4 évig fizetni?
14. Maya76
2012. jan. 28. 12:36
Köszönöm a hozzászólásokat!
2012. jan. 28. 02:35
Olvassátok el a szerződést,mert egy ideig olyan kedvezmény volt,hogy aki akkor kötött az bármire felhasználhatja.
12. Ministry (válaszként erre: 7. - Tita80)
2012. jan. 27. 19:13
Nekem kellett volna bemutatni, pedig a férjem nevén volt a lakás.
11. Tita80
2012. jan. 27. 18:33
A szabad felhasználás már megszűnt, csak lakáscélra lehet használni.Vásárlás, felújítás, bővítés, korszerűsítés, meglévő lakáshitelbe törlesztés.
10. Maya76
2012. jan. 27. 18:22
Köszönöm a válaszaitokat!!! :)
9. Maya76 (válaszként erre: 7. - Tita80)
2012. jan. 27. 18:22

Igen szeretnénk közös otthont, és ide fektetné be a pénzt.

A pénzt felszeretné venni igen. Ha jól tudjuk , amit 9 évre kötsz, azt a pénzt lehet bármire használni.

2012. jan. 27. 18:16
Lejárt lakástakarékot lakáscélra kell felhasználni a szerződőnek vagy a kedvezményezettnek vagy a családban és elszámolni a kasszának. H a nem lakáscélra használod fel, akkor is fel lehet venni, de az állami támogatás nélkül. meg is lehet hosszabbítani. a fiamnak 8 évig volt és 8 év után állami támogatással együtt fel lehetett venni, nem kell elszámolni, nem kell lakáscélra felhasználni. Ezek csak saját tapasztalatok, nem tudom, hogy minden konstrukciónál így van-e.
2012. jan. 27. 17:58

Nem kell a barátod nevén lennie ingatlannak, viszont csak családon belül tudja lakáscélra felhasználni az összeget. Ha pl. a férjed lenne, akkor a te lakásodra is. Valóban szekrényre, mosógépre nem lehet használni (de tipp, az legyen a számlán, hogy beépített szekrény vagy beépített mosógép, ebben az esetben lehet :)).

Azt írtad, hogy a te lakásodba szeretné befektetni ez pontosan mit jelent?

Még az fordult meg a fejem, hogy okvetlenül fel akarja venni? Mert akár meg is hosszabbíthatná?

2012. jan. 27. 15:16

Mindenképp lakás célra kell felhasználni.

Csak akkor érvényes, ha a barátod nevén van a ház legalább 50%-ban.

Erről pedig be kell mutatnod a papírokat.

Nekem tavaly szeptemberben járt le.

Lakáscélra akartuk felhasználni, de mivel nem volt lakóingatlan a nevemre, előre kérték a tulajdoni lapot.

5. Maya76 (válaszként erre: 4. - Warnika)
2012. jan. 27. 13:57
:) köszönöm a válaszodat, már ez is segítség, ha többet megtudsz minden infó érdekel!! köszönöm szépen!!
2012. jan. 27. 12:31

szia,

nekünk is most jár le. Amiket tudok:

- az állami támogatással növelt összeget elvileg olyan ingatlan felújítására használhatjuk, ami a nevünkön van.

- vagy bele lehet törleszteni saját néven lévő hitelbe.

- vagy az is opció, hogy nem kéred az állami támogatást és felveszed az összegyűlt pénzt.


Eddig ennyi infóm van. Illetve annyi, hogy cska olyan felújíást lehet, ami marad, tehát csempe, festék, stb. de pl. szekrány, mosogép nem...

2012. jan. 27. 12:23

Elnézést kérek mégegy kérdés felmerült.


Lenne a Páromnak Személyi kölcsöne, aminek az összege több is, mint a megtakarítás és az Állami támogatás együtt. Az összeget lehet-e kompenzálni, hogy az Állami támogatást is megkapjuk?

2012. jan. 27. 12:22

Sziasztok! Segítséget szeretnék kérni ez ügyben:

A Páromnak most jár le Márciusban a Fundamenta Lakáskassza ( 4 év, 4 hónap)

Az lenne a kérdés. A Párom nevén nincsen lakás, mert a szűleivel lakik ilyenkor mi a megoldás?

Illetve tervezzük, h hozzám költözik, és ide szeretné az összeget befektetni. Erre lenne lehetőség? Azt szeretném megjegyezni, hogy ő itt nem lenne tulajdonos a házban.

Ha nem igényelnénk az Állami támogatást, akkor milyen okmányokra van szükség?

2012. jan. 27. 12:22
Fundamenta, Lakáskassza most jár le

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook