Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Nem akar enni a gyerek! fórum

Nem akar enni a gyerek! (beszélgetős fórum)


23. lolita13 (válaszként erre: 22. - Mira81)
2012. jan. 27. 17:07

Köszönöm szépen! - és igen,ilyen leveleket szeretek olvasni.....Kedves,jóindulatu hangvételű! :)

Ma egyébként pár kanál főzi lement,néhány karika virsli,egy kiflivég :) és a jól megérdemelt danett puding! :)

22. Mira81
2012. jan. 27. 16:21

Szia!


Tuti nem vagy egyedül :-) Az én kisfiam most lesz 11 hónapos és ugyanilyen éhségsztrájkon van, szerintem fotoszintetizál, mert nem is értem, hogy marad energiája. Korábban egy kilót is híztott havonta, hát mostanra örülünk, ha a tizede megvan. Nem vékony, de nem is egy husis baba alkat, mindenesetre látszik rajta, hogy vékonyabb lett. Tény, hogy év elején költöztünk vele külföldre, szóval biztos a környezetváltozás is szerepet játszik a nem-evésben, de azért több hét nem hiszem, hogy kellene egy ekkora babának ahhoz, hogy megszokja. Igaza van az előttem szólóknak, ennyi idős korban nem tudnak nyugodtan megülni, a kisfiam is most tette meg az első lépéseit, hát gondolhatod mennyire nem tetszik neki, hogy beleültetem az etetőszékébe :-) A második dolog, hogy egyszerre 3 foga is jön, ezért is nehezebb az evés. A harmadik, amit szintén írtak már, hogy ebben a korban nagyon szeretnének önállóan enni. Korábban én is etettem, mert hát nyilván egy főzeléket nem fog tudni megenni egymaga, de a vacsoránál például mindig ehet egyedül. Én az etetőszéke alá terítettem nejlont (otthon nem tenném, de itt béreljük a lakást és nem szeretnénk azért fizetni, mert baja lett a szőnyegnek, vagy a falnak), így csak azt kell kiráznom. Eleinte több volt a földön, mint ami a szájába került, de pár nap elteltével nagyon ügyes lett, főleg, hogy látta, mi is ugyanazt esszük mint ő. Most kap egy fél vajas zsemlét, simán elmajszolja, igaz, több idő, mintha falatkákat adnék neki, de így legalább eszik. Sokszor engedem, hogy a főzelékbe, gyümölcspépbe is belenyúljon, megnézi az ujjain, aztán többet nem is érdekli, elfogadja, hogy én etetem. persze sokat takarítok utána és naponta vagy háromszor öltöztetem át, de hát valahogy el kell kezdeni :-)

És valóban ne aggódj, az a gyerek, akit kínálnak naponta többször, biztos nem fog éhen halni, mindenkinek vannak olyan periódusai, felnőtteknek is, amikor nincs akkora étvágy.

Itt Németországban még hülyének is néztek, amikor bementem a gyógyszertárba neki való vitaminért (otthon csak C vitamint kapott - Cebion). Mondtam, hogy nem úgy eszik, ahogy korábban, kérdezték, volt-e beteg, rosszkedvű-e, fáradékony-e, aztán amikor mondtam, hogy egyik sem, mosolyogva közölték, hogy akkor legyek türelemmel, majd elkezd enni, ha éhes lesz. mi most itt tartunk, én is, az apja is ilyen rossz evők voltunk, engem kergettek az asztal körül is kiskoromban. Remélem sikerrel jársz, biztos nem lesz semmi baj, lehet pár hét múlva újra visszatér az étvágya. Sok sikert!

21. lolita13 (válaszként erre: 20. - Szitaszivárvány)
2012. jan. 27. 13:39
Igen,teljesen igazad van. Azthiszem megpróbálok nem ezen görcsölni,majd meglátjuk! Ha jól eszik akkor természetesen kaphat rudit,vagy tejszeletet.
2012. jan. 27. 13:29

Akkor meg bízz a gyerekedben! Tudja ő, mire van szüksége! Jobban, mint mi!Most ez így hülyén hangzik, de nekem is rá kellett jönnöm, hogy én hiába erőltetnék vmit, amit ő nem akar elfogadni. És amióta lazábban gondolkozom, megoldódni látszik a dolog.

A nasit én is kerülni akartam és a mai napig is kerülöm. De evés után kaphat egy kis kekszet v amit megkíván. Ez nem fog megártani.

19. lolita13 (válaszként erre: 18. - Vica66)
2012. jan. 27. 10:33
Most volt pont hurutos,voltunk dokinál,ő is azt mondta,hogy most" nem ér rá" enni,minden más érdekesebb neki...ez elvileg életkori sajátosság... Már kezdem egyébként azt hinni,hogy csak eltúlzom az aggódást,biztos elmúlik ez a hóbort is...nasikkal nem akarom tömni,amit most szívesen eszik az a joghurt,keksz,tejpép.. Pedig tényleg minent megevett,mindenféle zöldséget,halat..mindent. Ha rászánja magát az evésre akkor nem válogat.
18. vica66 (válaszként erre: 1. - Lolita13)
2012. jan. 27. 09:52
Mivel eddig evett, ezért utána kell nézni, most miért nem? Fogzás, torokgyulladás, szájpenész is lehet az oka. Orvosnak megmutattad?
17. lolita13 (válaszként erre: 15. - Szitaszivárvány)
2012. jan. 27. 09:31
Igen,megpróbálok most másfajta ételeket adni neki..hátha. A földre esett kaja nem zavar,mert van egy 4 lábú porszívónk! :)
16. lolita13 (válaszként erre: 14. - Kitrákotty)
2012. jan. 27. 09:29
Köszönöm szépen a kioktatást,nagyon kedves tőled! DE...igen is próbálom a tanácsok közül kiválasztani a számunkra leg megfelelőbbet,és alkalmazok is néhányat. Meg is köszönöm azoknak akik jóindulattal,kedvesen felhívják valamire a figyelmemet. Te roppant inteligens módon,rögtön támadással indítassz. Az,hogy a válaszaimban szerepel a DE,még nem azt jelenti,hogy ellenkezem,vagy nem akarok változtatni. A lányom ha eszik,sokszor még darabos püréket,mert még nem fogadja el a rántotthúst egyben...azt csak kanállal tudom adni neki...egyedül nem tud olyat enni...amit lehet,és meg tud fogni,kicsi falatkákat azt a kezébe adom,van egy határ amíg maszatolhat. Nem fosztom meg semmitől. A teát már írtam,hogy nem cukrozom,mert citromos gyümölcs teát kap,és vízzel is kínálom.Ha te is végigolvastad volna rendesen,akkor rájöhetnél,hogy eddig minden rendben volt,ez egy új probléma,gondolom átmeneti,mert eddig MINDENT megevett. Sejtem is az okát..azért nyitottam topikot,hogy ha vannak hasonló gondban lévő anyukák akkor megbeszéljük a tapasztalatokat és persze kiváncsi voltam a jóindulatú tanácsokra. Te baromi tapasztalt,okos anyuka lehetsz,neked biztos minden egyszerű,egyértelmű. Soha nem volt kérdésed,gondod,mindenre tudod a választ és mindenkit meghallgatsz,elfogadod mások véleményét! Te szuperanyu! Gratulálok! - még jó,hogy nem vagyunk egyformák és a gyerekeink sem azok! Köszi a tanácsot,de inkább nem kérek belőle,mert csak úgy árad belőled a jóindulat. Szép napot!
2012. jan. 26. 19:57
Nálunk annyi kaja ment a földre, hogy egész Afrikát jól lakathatnám. De már másfél éves, önállóan megtanult kanállal is enni és egyre kevesebb étel landol a földön. Nekem is sok fejtörést okozott, volt, hogy el is bőgtem magam. De ne erőltesd! Megnézetném az orvossal, nem fáj-e a torka stb... ha nem, kipróbálnám a vitamint és megpróbálnék másfajta ételeket adni neki. Adél pl.: fél évig egy falat húst nem evett, hétvégén meg a csirkepörit magában ette. Változik az izlésük. :)
14. kitrákotty (válaszként erre: 12. - Lolita13)
2012. jan. 26. 19:53

Olvasd már vissza a saját válaszaidat: mindegyikben van egy DE.

bármit javasolnak, tanácsolnak, van kifogás!


nyilván nem könnyű változtatni, és nem egyszerű, de ha valamit el akarsz érni, neked kell változtatnod, a gyerek nem fog magától vizet kérni, stb.

igenis egyen egyedül, ne kapjon cukros teát, stb.


viszont a "de" kezdetű válaszaid (a kifogások) azt feltételezik, hogy jó ahogy van. (? bár nem nyitottál volna topikot akkor)


de egyébként a gyerekorvos is ezt kérdezné, ha felkeresnéd azzal, hogy "nem eszik a gyerek": mit evett/ivott ma/tegnap?

jah, hogy kakaó és tápszer? akkor itt nincs miről beszélni, "eszik". :-))Csak nem azt (egyelőre) amit te szeretnél, hogy egyen.


majd változik, egyelőre nem éhezik, nincs miért aggódni szvsz.

13. mimmo33 (válaszként erre: 12. - Lolita13)
2012. jan. 26. 19:44
Érthető...de a felfedezés élményétől ne foszd meg!Ez is része a fejlődésének
12. lolita13 (válaszként erre: 11. - Mimmo33)
2012. jan. 26. 19:32
Szoktam hagyni..de nem evés van belőle...a kanalat még nem tudja használni.Na meg festeni nem akarom az étkezőt. :)
11. mimmo33 (válaszként erre: 10. - Lolita13)
2012. jan. 26. 19:28

Akkor hagyd egy kicsit önállóan enni;)Nem lesz szép látvány:d

Nekem öcsi csinálta a sztrájkot, mert nem hagytam egyedül enni.Pedig ha belegondolunk micsoda élmény ez nekik;)

10. lolita13 (válaszként erre: 7. - Mimmo33)
2012. jan. 26. 19:23
Van amit egyedül eszik,de álltalában etetem.
2012. jan. 26. 19:21
Tudom,hogy a cukros tea nem jó neki,de a vizet már a korházba sem itta meg..ezért csinálom citromosra és nem túl intenzívre...mindíg így csináltam és eddig nem volt gond az evéssel. Ma nem kaptt egyébként teát sem...próbáltqm a vizet,de így alig ivott pár kortyot.
8. babszibobó (válaszként erre: 1. - Lolita13)
2012. jan. 26. 19:20

Szia!

Nekünk is volt ilyen periódusunk, igaz nem tartott sokáig, mert a Pocak az Úr:-)

Ahogy előttem írták, most minden fontosabb, mint az evés...

A lényeg, hogy igyon...

Nálunk bevált ilyen esetben a napközben is tápi/babakakaó:-)


És lehet a foga is jön?!

7. mimmo33 (válaszként erre: 1. - Lolita13)
2012. jan. 26. 19:17

pont ez az egyik olyan életkor, amikor annyi halaszthatatlan, és fontos dolguk van, hogy még enni sem érnek rá;)

ha alszik rendesen, van bőven pisis, kakis pelus akkor ne aggódj.Ha hisztizik ne erőltesd.Tedd le neki az ennivalót, de csak addig amíg ti is esztek.Ha nem eszik nem eszik.Előbb utóbb győzni fog az éhség, meg a kíváncsiság.Egyedül eszik(ha eszik)vagy eteted?

6. Bella 13 (válaszként erre: 5. - Lolita13)
2012. jan. 26. 18:57

Azért kérdeztem, mert ha teszel cukrot a teába és egész nap azt issza, akkor a cukor elveszi az étvágyát és nem lesz éhes.

Unokaöcsém ugyan így volt, egész nap nem evett egy két falatnál többet, mert az anyja egész nap a cukros gyümölcsteával tömte...

2012. jan. 26. 18:55
Gyümölcsteát kap és inkább citromosat.
2012. jan. 26. 18:45
Az én fiam volt,hogy egy nyáron át semmit sem evett.Mai napig nem tudom,hogy miből élt.:D
2012. jan. 26. 18:42
Az én lányom is "fényevő", de a béres csepp sokat javított a helyzeten.
2012. jan. 26. 18:41
Cukros teát adsz neki?
2012. jan. 26. 18:38
Egy éves lányom nem hajlandó enni! Reggel 250 ml kakao,este 260 ml tápszer a kettő között szinte semmi! Eddig mindent megevett,nem válogatott,de most ha már csak meglátja a kaját hisztizik. Esetleg egy joghurtot vagy tejpépet pár szem babakekszet hajlandó megenni,de ha azt nem adnék neki akkor is elvan teán egész nap. Hozzáteszem most indult el kb. 2 hete. Felfedezés van,minden érdekesebb,de én aggódom! Már fogyott is fél kg-ot.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook