Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mit lehet tenni, ha valakinek írtó büdös a lába? Ha leveszi a cipőt elájulsz mellette és a cipője is büdös! fórum

Mit lehet tenni, ha valakinek írtó büdös a lába? Ha leveszi a cipőt elájulsz mellette és a cipője is büdös! (tudásbázis kérdés)

2015. szept. 14. 15:45
Igen arról van szó ( Neogranormon ).
26. globus (válaszként erre: 25. - Sanya647)
2015. szept. 12. 12:58
Miért ne lehetne, gondolom Neogranormon lehetett. Árulni és reklámozni nem szabad.
2015. szept. 12. 08:58

Üdv!

Nem tudom aktuális-e még a büdös láb téma. Nekem egy véletlen folytán sikerült megszüntetni a kellemetlenséget. A talpam elég gyakran fájt, ilyenkor édesanyám kézkrém segítségével megmaszírozta. Egyik alkalommal nem volt otthon kézkrém, ekkor a kislányom popsi krémjével (nem lehet nevet leírni, ezért: N-el kezdődik n-el végződik és kék színű a tubus) kente be. Másnap már eredménye volt, a zokni levételekor nem tapadt a talpamhoz a zokni. A krémezést kb egy hétig megtettük, ezáltal évente megismételtük. Ma már öt éve nem krémeztük és semmi gond nincs a lábammal. Elengedhetetlen a tiszta, semmi műszálat tartalmazó zokni, melyet minden nap cserélni kell tisztára és minden nap lábat mosni. A cipő szaga mindelféle kezelés nélkül megszünt és nem csak bőr talpút viselek.

Remélem utólag is sikerül segítenem.

2012. jan. 26. 18:50
Köszi mindenkinek, kipróbáljuk!
2012. jan. 26. 18:36
a testvérem baratjanak is ugyanez volt a problemaja és minden fürdés utan levendula olaj(vagy inkabb levendula tonik mert elparolog ha bekened.) és mar elso hasznalat utan elmult a kellemetlen szag.pedig tenyleg eleg durva volt.:) a patikat meg kimosni.kül bioboltba meglehet venni
22. salabakter (válaszként erre: 20. - Csirivirir)
2012. jan. 26. 17:50
A neveit írtam:)
21. salabakter (válaszként erre: 20. - Csirivirir)
2012. jan. 26. 17:50
Ezt komolyan mondom, annó én vettem a férjemnek,mert nagyon dögös volt a lába,de olyan erősre csináltuk az oldatot,hogy majd le égett a bőre(túlzás),de utána 5 évig biztos nem volt semmi szaga,pedig akkoriban még leginkább műszálas zoknik voltak.Meg is fogta,úgy hogy még utána enyhén kihypózta:)
20. Csirivirir (válaszként erre: 15. - Salabakter)
2012. jan. 26. 15:55

Komoly?


Megtennétek, mivel többen is írjátok, hogy ezt-azt próbáltátok, hogy priviben megírjátok a neveit, próba cseresznye :):)

19. Csirivirir (válaszként erre: 4. - Varga.nora)
2012. jan. 26. 15:51
Nem, de előtte ez soha nem volt gond.
18. csgybzs (válaszként erre: 16. - Evamaria0803)
2012. jan. 26. 15:31
Ez mekkora!!! :D :D :D
2012. jan. 26. 15:13
Szódabikarbóna, cipő szellőztetése,váltó cipő,hogy mindig száraz legyen belül.
2012. jan. 26. 15:12
nem szabad engedni, hogy levegye a cipőjét!
2012. jan. 26. 15:11

Hipermangán!

"A KMnO4 azaz a kálium-permanganát konyhanyelvi neve. Fertőtlenitésre, eszközök dezinficiálására használják halvány rózsaszin oldatát. Fertőtlenitő hatását aktiv oxigén felszabadulásával fejti ki."


Jó erős oldatában áztatni a lábat,igaz,hogy megfogja,de pár évre garantáltan kiirtja a lábszagot!

2012. jan. 26. 15:06

szia

apumnak a szódabikarbóna segített .bele kell szórni vékonyan a cipőbe .de csak rövid ideig szabad használni.mert kiszárítja a bőrt.hagyni kell szünetet.

2012. jan. 26. 15:05

Ezüst zokni!

Hintőpor.

Pedikűrös. Ugyanis ha van a lábán elhalt bőr akkor abban megtelepszik az izzadmány és bomlásnak indul. Azt onnan ki se tudja mosni.

12. 2a69f78972 (válaszként erre: 5. - Katinkaboszi)
2012. jan. 26. 15:01

Igen ! Igazad van !

Van 1 lábgomba, ami olyan büdös, hogy lábmosás után 1 perccel már nem lehet megmaradni a helységben a lábszagtól. Én nagyon ajánlanám a diprosalic oldatot.

Volt ehhez a gombához szerencsém kórház után, de 1-2 nap alatt kiirtottam, de utána még vagy 2 hétig, vagy tovább (?) kentem.

Sok sikert !

11. Babeck
2012. jan. 26. 15:00

A cipő belsejét néha hypo-s vizes ronggyal törölje át (ezt bőrgyógyász tanácsolta anno a Páromnak). Plusz az előttem szólók kiváló ötletei (pamutzokni, hintőpor, stb.)! :)

És mindig törölje teljesen szárazra a lábát megmosás után!


Esetleg bőrgyógyásznak is megmutathatná.

2012. jan. 26. 14:59

pamut zokni! 2cipő váltásban! Ha van rá lehetőség délben lábat mosni, cipőt cserélni (persze tiszta zokni is) Az éppen nem használatos cipőt, bezacskózni és lefagyasztani.

Na és ugye nem mindegy, hogy miylen cipő, ne kínai gagyi legyen, emrt azok közül van ami anélkül büdös, hogy valaki hordta volna....

2012. jan. 26. 14:57
Ahogy a többiek írták: tényleg remek készítmények vannak már ilyen problémákra. Nekem nem izzadékony szerencsére, de nyáridőben az egész lábfejemet le szoktam fújni izzadásgátló lábspray-vel, amit aztán jól bele is dörzsölök, és ezt a fajtát a cipőbe is lehet fújni.
8. mh07 (válaszként erre: 7. - Varga.nora)
2012. jan. 26. 14:56

A patikában lehet kapni olyat ami kifejezetten ilyen célra van.

Viszont minden cipőt fertőtleníteni kell és lekezelni, mert csak együtt lehet eredményt elérni.

2012. jan. 26. 14:54
Meg elég hatásosak a lábhintőporok, amik direkt erre a célra vannak.
6. mh07
2012. jan. 26. 14:54

Első körben meg kellene próbálni a Scholl készítményeket. Van lábra is és cipőre is szagtalanító.

Túlzott lábizzadást kiválthatja nem megfelelő zokni.

De sajnos orvosi tünet is lehet.

A cipőnél okozhatja a vacak műbőr, főként ha az a bélése. Előfordulhat, hogy a festék váltja ki.

2012. jan. 26. 14:53

Minden nap többször mosson lábat, használjon valamilyen gombaölő sprayt, van többféle erre használatos dolog.

Több neves cég is foglalkozik hasonlóval.


Jah és ne használjon műszálas zoknit, csak pamutot, no meg a jelenlegi idegesség, ami az életét zavarja, meg kell szüntetni.


Cipőre is van szagtalanító.

2012. jan. 26. 14:53
Bőr cipőkben jár?
2012. jan. 26. 14:52

Mit lehet ellenne tenni? A cipőt kitakarítja, kimossa a talpbetétet, 2 nap múlva ugyanolyan.


Ötletek?

2012. jan. 26. 14:51

A btyámról van szó, nagyon gáz és zavarja is, ma eszembe jutott kitalálok valamit.


Állandóan mossa a lábát, ápolt, mégis ha leveszi a cipőt, rettenete.

2012. jan. 26. 14:50
Mit lehet tenni, ha valakinek írtó büdös a lába? Ha leveszi a cipőt elájulsz mellette és a cipője is büdös!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook