Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Ha nincs IR 'csak' PCOS akkor mivel kezelik? fórum

Ha nincs IR 'csak' PCOS akkor mivel kezelik? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
78. eruska83 (válaszként erre: 1. - Dcbc0b4041)
2013. júl. 21. 14:14

Én így voltam, a pcos annyiban nyilvánult meg, hogy havonta pontosan volt mensim, de pé-m az életben soha nem volt.

Nálunk csak a lombik vezetett 11,5 év után eredményre, most a 3. után ikrekkel vagyok várandós :))

77. kincsinita (válaszként erre: 75. - Yanett86)
2013. júl. 17. 17:10
Szia! Ki a te dokid, mi az elérhetősége?
2013. júl. 16. 21:51

Sziasztok!

Nálam is pcos-t diagnosztizáltak, nagyon ritkán van, kb 3-4 havonta peteérésem, cukorterhelésest is csináltak, IR nincs, így annyit bírtak mondani, hogy amíg nem tervezek gyereket, szedjek fogamzásgátlót és ennyi, ha pedig tervezek,majd kaphatok gyógyszert,ami a peteérést serkenti, de ne nagyon reménykedjek... Nekem ez elég furcsa, főleg azok után,hogy több helyen olvastam,hogy diéta, fogyás, és gyógyszeres kezelés, terhesség alatt is oda kell figyelni, gyakori a vetélés, terhességi cukorbetegség, stb, úgyhogy elég furcsa, hogy már 2 nőgyógyász is ennyire fél vállról kezelte a dolgot. Most a férjemmel szeretnénk babát, úgyhogy nagyon nem mindegy, hogy mikor kerülök normális orvoshoz, aki valóban ért a pco-hoz és szülni is lehet nála. Ha ismertek olyan budapesti nőgyógyászt, akihez jártatok,vagy jót hallottatok róla, és akihez érdemes lenne addig is járni,amíg sikerül teherbe esni, légyszi adjátok meg az elérhetőségét! Előre is köszönöm! ide is írhattok: nita88@gmail.com

75. yanett86 (válaszként erre: 68. - Yanett86)
2012. febr. 2. 20:35
Az én Dokim vezetőfőorvos onkológus és nőgyógyász A volt mávba, ha valaki akkor ő tudja mi a helyzet!
2012. febr. 2. 14:50

Mini info:

[link]


Témára szakosodva:

[link]

73. Zebra25 (válaszként erre: 51. - Dcbc0b4041)
2012. jan. 27. 21:37

a drilling semmit nem ér mert jó lenne tudni, hogy mitől van a pcos, valemylik hormonod nem stimmel és azért nem érnek meg a tüszőid

néztek már tsf-t? fsh-t, lh-t? tesztoszteront meg ilyeneket?

és nem utolsó sorban prolaktint

hiába a drilling mert ha nincs meg a fő okozó akkor hamar vissza jönnek a ciszták

a merional jó és hatásos de az is csak akkor ha hormonálisan minden okés

hidd el, tapasztalat

2012. jan. 27. 14:25

Sziasztok!

En ugy tudom van egy "szabaly" arra hogy megallapitsak kinek van es kinek nincs IR-ja.

Asszem ugy szol, hogy: "a 120 perces inzulin erteknek nem szabad meghaladnia a 0 perces ertek otszoroset." - bar nem tudom hogy ez a szabaly helyenvalo-e.?!?


Nekem a Metformin segitett levinni a 120 perces erteket es a dokim mar azt mondta ra legutobb hogy a mostani ertekem jo!

2012. jan. 27. 07:40

Na ez az! Mindenki mást mond!!!

Most már abban sem vagyok biztos, hogy nincs inzulinrezisztenciám?! 0p-nél: 6,2 volt, 120p-nél: 8,2. Sztetek?

70. CsillagTM (válaszként erre: 68. - Yanett86)
2012. jan. 26. 18:09
fenéket.
69. banita32 (válaszként erre: 21. - Skinnysanity)
2012. jan. 26. 17:46
A legjobb a normál cukorbetegeknek összeállított diéta. Nem olyan vészes én is évek óta csinálom. Csak oda kell figyelni hogy mikor és mennyit miből eszel.
68. yanett86 (válaszként erre: 64. - Babus80)
2012. jan. 26. 17:44
de a fogamzásgátló mellett nem lehet több cisztát, nem reped szét a petefészked és normális lesz a hormonod!
67. banita32 (válaszként erre: 19. - Dcbc0b4041)
2012. jan. 26. 17:43

Azt mondta a doki hogy mivel lézerrel vagy mivel pukkantják el a cystákat kisebb hegesedések lehetségesek ezért jobb várni kicsit hogy a petefészkeid meggyógyuljanak. Mondjuk nekem nem is volt baj mert nagyon rossz a sebgyógyulásom és még 2 hónap múlva is az egyik vágás (a köldökömnél) levedzett.


A gyógyszer nálam teljesen hatástalan volt, sőt. Nekem olyan nagyon tönkrevágta a gyomrom hogy se enni se inni nem tudtam mert minden csak átszaladt rajtam. Tehát melóban nem ehettem mert már egy korty víztől is ment a hasam. Este persze ettem és egy órát ültem a wc-n. Teljesen kikészültem. 4 hónap után a doki is belátta hogy ez így esélytelen.

66. yanett86 (válaszként erre: 63. - Vivus_28)
2012. jan. 26. 16:42
csak a fogigátló állítja le a cisztlerakódást, súlyos esetben ha nem szeded még petefészek megnagyobbodást is okozhat!!! Szóval valami kell, a mi esetünkben nem kárt okoz hanem megmenti a petefészket a fogigátló, vicces de a teherbeesés előtt direkt szedettek velem, hogy jobb hormonképpel induljon a próbálkozás! Képzeld én meg állandóan menstruáltam, pedig ez abszolút nem jellemző, vagyis mint kiderült nem mensi volt hanem barnás trutyi ami a hormonhiány miatt lépett fel!
65. vivus_28 (válaszként erre: 64. - Babus80)
2012. jan. 26. 16:00

Szia!

Köszi a választ! Valamilyen szinten biztos van köze, mert olvatam másoktól, hogy fogytak mellette, és én is ahogy diétáztam meg merc-et szedtem egy hónaptól 1 kilót fogytam, mire 49 kg lettem, így abba is hagytam a diétát, azóta megint 50 kiló vagyok. Meg szédültem sokat, valszínű azért is mondta a doki, hogy hagyjam abba.

Meg ha nincs inzulinr-ám akkor minek szedném a merc-et, de fogamzás gátlót se akarnék, mert sztem azzal kezdődött minden, szval teljesen bizonytalan vagyok, hogy mit tegyek!?

64. Babus80 (válaszként erre: 63. - Vivus_28)
2012. jan. 26. 15:19

Szioka én nem vagyok szaki de egy másik forumon igen tudnak én is onna tanulok a merckforminak nincs köze hogy vékony vagy de ha ö mondta biztos ugy van....de fogamzásgátlot biztos nem szednék mert attol nem oldasz meg semmit csak azt hogy ugye ne légy terhes!!

Nekem nem egy ismerösöm van aki metet szed és felszivodtak a ciszták!!

63. vivus_28 (válaszként erre: 60. - Yanett86)
2012. jan. 26. 15:12

Sziasztok!

Nekem is PCOS-em van, de nincs inzulinrezisztenciám. Az LH-FSH arány nem jó, meg cisztáim vannak, és nincs menstruációm. Az endokrin doki mercformint írt fel, a nődokim fogmzásgátlót akar felírni és azt mondja ne szedjem a merc-t mert vékony vagyok. Babát most még nem akarunk. Ti mit tennétek? Tanácstalan vagyok!!!

62. Babus80 (válaszként erre: 60. - Yanett86)
2012. jan. 26. 13:58
Nálam nem is csináltak terhelésest és még is irtak fel ez függ korházaktol nem tudom:-SS
2012. jan. 26. 13:56

Sziasztok csajszik meg probálom rövidre a dolgot én évekig nem fogytam pedig be vetettem mindent!!

El mentem endo dokihoz csinált vérvételt meg nézet egy két dolgot/TSH,LH,FSH,tesztoszteron/inzulint nem is nézetet én meg ugy volt velle hogy minek eröltesem hát nem azért vagyok itt hogy a cukrommal foglakozzam hanem azért mert nem tudok fogyni szörösödés...

Aztán miután meg állapitotta hogy nem jó az Lh-FSH eredményem igy kért egy engedélyeztetést hogy szedhesem a meforalt arra 1 honapot kellet várni!Meg jött a papir hogy szedhettem a meforalt /nem vagyok cukros/!!

Ell kezdtem szedni tavaly november 5 én még mindig szedem és mellete diéta/tornára lusti vagyok meg egyedül tök uncsi:-))/ma van január 26 és fogytam 10kg!

A menszeszem 2 honapja meg jön magátol nem kell norcoluttal meg segitani igaz nem 28 napra ahogy az elö van irva de meg jön egy kis csuszással!!

Nögyögyinál voltam ciszták nem láthatoak!!

60. yanett86 (válaszként erre: 48. - Dcbc0b4041)
2012. jan. 26. 13:38
de van PCO IR nélkül...de így nem kezelik a legegyszerűbb módon mert csak IR-rel adnak metformint, anélkül nem írhatják fel...
2012. jan. 25. 23:01

cukor 2

az inzulin meg 4, 3 és a terhelt meg 7, 9

58. CsillagTM (válaszként erre: 57. - Dcbc0b4041)
2012. jan. 25. 22:59
és mik az inzulin, vércukor értékeid?
2012. jan. 25. 22:58
mind3 igaz rám:)
2012. jan. 25. 22:58
Akkor egyértelműen PCOS
55. CsillagTM (válaszként erre: 54. - Dcbc0b4041)
2012. jan. 25. 22:55

hát nagyon nem...a PCO az csak annyi, h policisztás a petefészked. a PCOS meg egy betegség, tünetegyüttes, ami az alábbi háromból min. 2-t tartalmaz:

"A PCOS diagnózis kimondásához három kritériumból legalább kettő megléte szükséges:


Peteérési vagy menstruációs zavar

Férfihormon-túlsúly tünetei vagy laboratóriumi jelei

Policisztás ováriumok észlelése ultrahanggal


amennyiben más endokrin betegség kizárható.


Ezek a jelenleg használatos, un. 2003-as rotterdami kritériumok."

54. dcbc0b4041 (válaszként erre: 53. - CsillagTM)
2012. jan. 25. 22:39

mi a kül. pco és pcos között???? én azt hittem ez a 2 ua.


:)

53. CsillagTM (válaszként erre: 50. - Dcbc0b4041)
2012. jan. 25. 22:36

mondom, én azt hallottam, h NINCS olyan, h PCOS van, de IR nincs. (neked PCO-d vagy PCOS-ed van amúgy?)


ja és az endokrinológusokról annyit, h nekem volt olyan, aki 12-es éhomi inzulinra mondta, h tök oké (mert a ref.tartomány 29-ig van)...

52. dcbc0b4041 (válaszként erre: 49. - CsillagTM)
2012. jan. 25. 22:31
Amúgy az az 'egyszerűbb1 ha van ir is mert akkor azt lekezelik és akkor javul a pco is. De ha nincs, akkor nem tudnak szart se csinálni vele.
2012. jan. 25. 22:30
mindent kipróbáltunkmár, met-et nem kaptam mert nincs ir-em, ugyhogy csak a drilling vagy a merional maradt. nem tudok dönteni.
50. dcbc0b4041 (válaszként erre: 49. - CsillagTM)
2012. jan. 25. 22:29
nem gondolom, tudom. Voltam már párszor endokrinológusnál:)
49. CsillagTM (válaszként erre: 48. - Dcbc0b4041)
2012. jan. 25. 22:17

nekem Tűű doki azt mondta, nincs PCOS IR nélkül.

te honnan gondolod, h nincs IR-ed?

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook