Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Vizsgálatok babatervezés előtt! fórum

Vizsgálatok babatervezés előtt! (beszélgetős fórum)


2012. ápr. 13. 20:24

Én meg fogom nézetni a fogaimat is, legyen mindegyik rendben, ne közben kelljen fájdalomcsillapítót kapnom, ha esetleg úgy adódna...


Hormonszinteken szerintem kár görcsölni az elején, ha nincs rá oka az embernek.

22. KovácsnéRami (válaszként erre: 21. - 1c92396beb)
2012. jan. 27. 15:13
Na ez is egy jó ötlet! Gondoltam rá én is, de még nem jutottam el odáig!
2012. jan. 27. 15:09
Amit mindenképpen nézess meg, az a D vitamin szinted. Ez nemcsak a teherbeeséshez kell, hanem más betegségek elkerüléséhez is kell.
20. Jasmine24 (válaszként erre: 19. - KovácsnéRami)
2012. jan. 27. 15:05
Koszonom a jokivanmsagokat! Mi csak nyartol tervezzuk a babat, amugy most a ciklusom 24. napjan vagyok. Miert kerded? Remelem mar sikerult a baba nalatok a sok megprobaltatas utan!
2012. jan. 27. 14:01
Szorítok neked, hogy mielőbb baba legyen és ne kelljen átesned azon a sok lelki megpróbáltatáson, amit én éltem át! A ciklusod hanyadik napján tartasz?
2012. jan. 26. 16:56
Koszonom a valaszokat mindenkinek! :)
17. Derya (válaszként erre: 16. - Jasmine24)
2012. jan. 26. 14:38

spermatogram szerintem is fölösleges kezdésnek, ha fél évig nem sikerül, akkor viszont érdemes megcsináltatni.

a női hormonsor viszont nem hülyeség, akkor se ha fiatal vagy és rendben van a ciklusod.

16. Jasmine24 (válaszként erre: 15. - Ami.)
2012. jan. 26. 14:35
Ha nem jonne osssze a baba 1-2 honap mulva akkor biztosan megnezetjuk, de en ezt feleslegesnek tartanam igy kezdesnek. Nem vagyunk surgetve a babadologgal, tehat van idonk.
15. Ami. (válaszként erre: 13. - Jasmine24)
2012. jan. 26. 14:33
Mindenképp a párodat is nézessétek meg,fontos h megfelelő spermája van e,elég aktívak,vagy lassúak.stb. Én meg rájöttem h áprilisba jár le az 1 éves rákszűrésem,ugyh akkor magamat meg is vizsgáltatom.
14. Derya (válaszként erre: 6. - Ágio8405)
2012. jan. 26. 14:23

nem felesleges.

amikor még pontos a ciklus már lehet komoly IR vagy a TSH is lehet túl magas, ami miatt vagy nem jön létre a terhesség vagy pedig vetélés következhet be.

nem ijesztegetésként írtam, csak a realitás kedvéért. :-)

13. Jasmine24 (válaszként erre: 11. - Ami.)
2012. jan. 25. 23:33
Szia! Mi is pont igy tervezzuk a babat. En is nyaron szeretnek nogyogyaszhoz menni, parommal kapcsolatban meg nem igazan gondolkodtam, hogy neki kellene-e, de talan nem hulyeseg.
12. verem
2012. jan. 25. 21:50
Voltál-e rózsahimlós, bárányhimlős vagy be vagy-e oltva ellene. Nekem anyukám nem emlékezett rá, hogy melyik himlőm volt. Vérből ezt is meg tudják állapítani, hogy védett vagy-e. A magzatot károsíthatja.
11. Ami.
2012. jan. 25. 20:13

Szia!

Mi őszre szeretnénk,nyáron elmegyünk nőgyógyászati vizsgálatra,páromat is kivizsgáltatjuk.Mi már most elvégeztünk egy májtisztító kúrát,még tavasz végén újra megcsináljuk mindketten.Én nyár végétől fogok terhesvitaminokat szedni.

10. Jasmine24 (válaszként erre: 7. - Lelekbuvar)
2012. jan. 25. 18:12
Koszonom! Esetleg ha megirnad privatban orulnek, es ha van infod hogy hogyan nez ki egy ilyen vizsgalat, arra is kivancsi lennek! :) Koszi szepen elore is!
9. Jasmine24 (válaszként erre: 6. - Ágio8405)
2012. jan. 25. 18:11
Igen ezzel egyebkent en is igy vagyok. A nogyogyaszati vizsgalatot gondolom a legfonodabbna, a tobbi az max ha valami gond felmerulne, pl nem tudnek teherbe esni. De halisten ciklus ugyileg tokeletes minden es semmi mas hormonproblemara utalo jel nincsen. :)
8. Lelekbuvar (válaszként erre: 6. - Ágio8405)
2012. jan. 25. 18:08
Ez egy nagyon jó stresszkezelő hozzáállás. :-)
7. Lelekbuvar (válaszként erre: 5. - Jasmine24)
2012. jan. 25. 18:07
Olyan természetgyógyászoknál, akik foglalkoznak stressz szint méréssel. Sokan vannak, keress rá a Neten a számlodra szimpatikus helyre. Konkrét helyet priviben írok, ha szeretnéd.
2012. jan. 25. 18:03
Ha nincs probléma a ciklusoddal akkor felesleges a hormon vizsgálat meg ilyesmi. Indulj ki a legjobbol hogy hamar sikerül ugyis a baba. Felesleges azon agyalni hogy mi van ha van vmi baj vagy mi van ha nem sikerül...
2012. jan. 25. 18:03

Koszonom az eddigi hozzaszolasokat! :)

Ez a stressz-szint meres erdekesen hangzik. Hol lehet ilyent csinaltatni?

2012. jan. 25. 17:59

Stressz-szint mérés, stresszoldás. :-)


Ha stresszelsz (és nem veszed észre, mert a világunkban nagy divat az elfojtás), akkor nem lesz jó a hormonszinted, és sokkal nagyobb veszélynek vagy kitéve a gyerekkel együtt. Az apának is kevesebb lesz a spermaszáma, nehezebben szoksz le a káros szenvedélyekről és könnyebben leszel rákos is.

És a terhesvitaminokat is gyorsabban elégeti a szervezeted, vagy éppen fel sem tudnak szívódni.


Saját tapasztalat. :-)

2012. jan. 25. 17:54

Szia! Érdemes csináltatni egy vérképet, meg esetlegesen hormonokat! Ha még egyszer előröl kezdeném, vinném a férjem is mindjárt az elején spermavizsgálatra. A nőgyógyászt semmi kép ne hagyd ki!

Ezen felül... Lehet már szedni terhes vitamint! Vagy E vitamin, folsavat és C vitamint! E és C vitamint nyugodtam adhatod a párodnak is!

Sok sikert!

2012. jan. 25. 17:53
böven elég az általános nögyogyászati vizsgálat. Rákszürés uh. Ezt amugy is ajánlatos évente elvégeztetni. Persze nem árt leszokni a káros szenvedélyekröl ha van egyéb teendö nincs.
2012. jan. 25. 17:48
Sziasztok! Arra lennek kivancsi, hogy milyen egeszsegugyi vizsgalatokat erdemes csinaltatni teherbeeses elott. En ugy gondoltam egy nogyogyaszhoz elmegyek feltetlen, csakhogy tudjam minden rendben van. Esetleg van mas amire erdemes odafigyelni? Ki hogy velekedik a dologrol?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook