Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Díszcsomagolási ötletek fórum

Díszcsomagolási ötletek (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Díszcsomagolási ötletek

2008. dec. 16. 22:37
Képzeljétek!Én az idén egy háromlábon álló rajztáblát vettem a 4 éves unokámnak. Mivel elég nagy, és formátlan csomag lenne, ezért csak átkötöztem kb. 10 féle színes szalaggal és az egyikre ráfűztem egy katicás kísérőkártyát.(katica a jele az oviban)Kíváncsi leszek a kis arcára, mikor nagy buzgalommal tépi le a szalagokat.
20. 76c56f449f (válaszként erre: 14. - Szapi)
2008. nov. 17. 16:58
Nagyon ügyi vagy és ötletes.Gratula Jutka
2008. nov. 13. 10:46
Én nagyon szeretek csomagolni, annak ellenére, hogy tudom, hogy mikor bontják ki az ajándékot, úgyis eltépődik.:( De úgy vélem a csomagolás is fontos.
2007. dec. 19. 11:04
megvaaan! parafa poháralátétből vágok ki két egyforma mintát és közéjük ragasztom az illatot :D
2007. dec. 19. 11:01

volt olyan karácsonyiajim, amit a kolláganőm csak márciusban bontott ki, annyira beleszeretett a külsejébe :D megkérdezte, hogy nem romlandó-e és kibírta addig :D az ágya fölé rakta :DDD

Általában személyre szabott csomagot készítek, azaz figyelembe veszem, hogy az illetőnek mi a kedvenc színe, formája, illata, és akkor veszek pici műgyümölcsöt (pl. zöldalmát) raffiát vagy szalagot, illatos darab-fűszereket (fahéj, csillagánizs), és valami alapra felragasztva a csomaghoz erősítem. Vagy veszek 4-5féle finom füstölőt és legyezőalakba kötöm őket, az is dekoratít és illatos, vagy ha dobozról van szó, bevonompapírral és egyesével teliragasztom bonbonnal a külsejét, hogy dudoros legyen :D Mindig valami agyament ötlettel állok elő :D

Tavaly arany szín volt a "vonalam", matt arany papír és vékony arany zsinór, műfalevelekkel ragasztva, meg olyan régimódú száncsengő, alul X alakban hasított. Idén vörös és arany matt csomipapírt vetem, vannak masnik, széles szalagok, fényes arany csomipapír (valszínűleg csillagokat aprítok belőle...és őrölt fahéjjal és szegfűszeggel fogok egy kicsi papírszalvétát megtölteni és összekötni, meg még egyet köré, hogy nehogy eresszen :D vagy egy ragasztós felületet hintek be velük :))) és karácsonyos formára vágom...még meglássam, még nincsenek meg az ajik, de már jönnek :D

16. sabina
2007. dec. 19. 10:40
Köszönöm az ötleteket sokat szamit a csomagolás.
15. ppiiccii (válaszként erre: 9. - Suhi)
2007. dec. 14. 13:18
Tetszik az ötlet. Ilyenen még nem gondolkoztam, de biztos jól mutat. Már érdemes volt ide bekukkantani.
14. Szapi
2007. dec. 13. 15:45
Általában mindent csomagolok. Kötött holmit szaloncukornak (egyszínű, puhább csomagoló papírba belehengergetem, két vége sűrűn hosszan bevagdosva, a közepét igyekszem bucira hagyni és arany színű alufólia)A szalag alatt kis csokrok, fenyőág különböző bogyós termések, természetesen akrill lakkal lefújom, így tovább szép marad. Szoktam még a masni mellé mézeskalács figurát felfűzni, gipszből készített kis karácsonyi figurákat felfűzni. Ital mellé konyakmeggyekből csináltam egy fürt szőlőt zöld papír volt a levele. Kreativitás és fantázia!
13. Suhi (válaszként erre: 11. - Erikpipi)
2007. dec. 13. 12:56
ez nagyon jó ötlet :)
12. caravell (válaszként erre: 3. - 278c85ecf4)
2007. dec. 13. 12:22
Addig gyere és csomagolj helyettem, szeretem a szép csomagokat csak időm nincs :)
2007. dec. 13. 12:19
Tavaly kis zsákokat varrtam, abba csomagoltam a nőknek szánt ékszereket.
10. erikpipi (válaszként erre: 9. - Suhi)
2007. dec. 13. 12:18
Épp kidobni készültem a cipősdobozokat.:D
9. Suhi
2007. dec. 13. 12:10

Én ellenzem azt, hogy azért vegyünk papírt, hogy aztán a kukába kössön ki.

Ha szerettek csomagolni az nagyon jó, legyünk is kreatívak, de akkor próbáljuk ezt is kímélően tenni. Cipősdobozt, kalapdobozt s egyéb dobozokat vonjuk be a különféle papírokkal, ragasszunk rá díszeket, szalaogat, vagy ami szem szájnak ingere, úgy is nagyon klassz, s az ajándékot ha kiveszik belőle, akkor se dobják ki, hiszen oylan szép, s beletesznek fényképeket, mütyűröket, s ha a szekrény tetejére teszik, még akkor is jól mutat.

Erre buzdítanék minden csomagolóbajnokot:)

Hajrá:)

2007. dec. 13. 05:29
Én mindig csomagolom az ajándékokat mindegy,hogy milyen alakzatú.Kitalálom a legjobb megoldást neki.Persze szép díszesen,kivülről a masni mellé feldíszített fenyőágat is teszek.Aztán van mikor csak gyöngyöt kötök rá,úgy,hogy picit lógjon.Mikor melyik tettszik nekem.Utána kerül dísztasakba..
2007. dec. 13. 05:07
én valami szörnyen csomagolok, holott tanultam :( de addig csinálom, míg szép nem lesz. még ha többe lesz a csomagoló a végére ,mint maga az ajándék.. :D nincs szebb látvány annál, mikor a tökmag fülig érő szájjal, kiváncsiságtól "kínozva" tépkedi szanaszét a csomagolást az ajándékról :)))
2007. dec. 12. 22:06
Ritkán csomagolom be az ajándékot ! Ennek oka ,hogy tanultam és meguntam ! :)) De vannak nagyon jó ötleteim !:))) Ha nagyon jó napom van akkor mindig valami különleges dolgot találok ki ! De ezt majd képekben egyszer felteszem ! :)))
2007. dec. 12. 12:32

Én is mindent becsomagolok, amit lehet.

A fa díszítésének színével harmonizáló papírt szoktam venni, és az egyedi minden évben a csomagok feliratozása.

Volt olyan év pl., amikor mindenkinek mézeskalács szívet fűztem a masnira, rajta cukormázból az illető neve.

Aztán különböző kísérő kártyák, képek, az olvasni nem tudóknak az óvodai jelük, a még apróbbaknak baba-kép, stb. Tényleg határtalan a lehetőségek száma, fantázia kérdése az egész.

De az összkép mindig nagyon szép.

2007. dec. 12. 11:04
én is be szoktam őket csomagolni, mert szeretem látni közben az arcokat... a zacsis dolog nekem snassz
2007. dec. 12. 10:50

Húú, de beindultam!:) Alig várom, hogy csomagolhassak! Imádom! Olyan széééép!:)


(ja, hogy előbb az ajándékokat kéne megvenni?:S)

2007. dec. 12. 10:46

Én is híve vagyok annak, hogy az ajándék csomagolva szép. Előfordul, hogy dísztasakot használok, de igyekszem akkor is becsomagolni, és úgy a tasakba tenni.

Karácsonykor a masni helyett fenyőág és szaloncukor kerül még kívül a csomagra.

1. Hoxa
2007. dec. 10. 21:45
Természetesen fontosabb dolog az ajándék, mint a papír, amiben van, de személy szerint én minden évben a lelkemet is beleteszem egy kicsit a csomagolásba. Nagyon szeretek vele elbíbelődni, minél szebbé tenni, hogy ebből is lássa az ajándékozott, hogy a kis csomag gondos szeretettel készült.

Ugrás a teljes írásra: Díszcsomagolási ötletek

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook