Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Náthás gyerek... fórum

Náthás gyerek... (beszélgetős fórum)


18. Lilibeth59 (válaszként erre: 6. - _Hanna_)
2012. jan. 26. 14:03

A hársfa virág tényleg nagyon hatásos meghűléses betegség esetén, de azért óvatosan használjuk.

Valóban, egy éves kor alatt nem adható, de a későbbiek folyamán, még a felnőttek is figyeljenek oda, mert a hárs túlzott fogyasztása problémát is okozhat (felborítja hőháztartásunkat, szívdobogást idézhet elő), ezért mindenképp más teákkal felváltva fogyasszuk.

2012. jan. 26. 08:39

Ugyan! Semmi baj!

Csak használjon Nektek is!

Az a link, amit szintén oda linkeltem, nem orrcsepp, hanem fújós, olyan, amilyet minimother is ajánl!

Nagyon bababarát!

16. 41f5ea3045 (válaszként erre: 12. - Lara anyuja)
2012. jan. 26. 08:13
Elnézést figyelmetlen voltam tényleg írtad a körömvirág krémet.
2012. jan. 25. 21:45
Hú és ami lényeg, hogy calciumot kapjon a gyerek, mert az csökkenti a nyálkahártya irritációt magyarul az nyáktermelődést!
2012. jan. 25. 21:44
Sóoldatos spray kb 20 féle bébivezió van (Sterimár, valami pysiomer is van)és nem csepegtetős, mert az nem ér semmit ezek fújósak átöblítik az orrot nem fáj! A sodukrém kicsit szárít(bár csökkenti a gyulladást) azt nem ajánlanám, de a körömvirág tuti! Fújni minden peluscserénél és ha kell leszívni utána, de nem szabad az orrcseppet sokáig használni mert később csak arra reagál a nyálkahártya és magától már képtelen lesz gyógyulni!
13. Indián lány (válaszként erre: 11. - 41f5ea3045)
2012. jan. 25. 20:07
Sudocrem
2012. jan. 25. 15:14

Már írtam a 4. hozzászólásban, hogy körömvirág-krém!

Az én lányomnak nem sebesedett ki tőle az orra, de tény és való, hogy minden egyes orrfújás/törlés után (pedig jó pár csomag zsepit elhasználtunk)bekentem vele az orrát, orrnyergét és az orra alatt is!

De a gyógyszertárban (ha van homeopátiás végzettségű gyógyszerész, nálunk szerencsére van) szívesen ajánlanak Neked krémet.

Mindenképpen kend a kisfiad orrát, különben nagyon fájdalmas lesz az orrfújás és biztosan ellenkezésben6sírásban lesz részed, ami ugye kifejezetten nem tesz jót az amúgy is eldugult orrnak.

2012. jan. 25. 15:08

Ma egésznap folyik a kicsim orra kezd kipirosodni,félek hogy sebes lesz...

arra esetleg valami krém?

10. Lara anyuja (válaszként erre: 7. - 41f5ea3045)
2012. jan. 25. 13:58

Nem gyógyszertári.

Belinkelem, mi milyet használunk. Nagyon bababarát, kifejezetten az ő orrocskájukhoz készült.


[link]


Remélem, Nektek is használ majd!

2012. jan. 25. 12:25
köszönöm mindenkinek.
2012. jan. 25. 11:24

mi a Fluimare tengervizes spray-t használjuk


és Babyluuf balzsamot! Ez is nagyon jó!

7. 41f5ea3045 (válaszként erre: 4. - Lara anyuja)
2012. jan. 25. 11:13
tengervizes sóoldat az a sima amit a gyógyertárban állítanak össze?olyat kaptunk kezdőcsomagba mikor megszületett a kicsi de az már lejárt.
2012. jan. 25. 11:10

hársfatea, hársfamézzel ha 1 éves elmúlt!

Nyákoldó és nem csak köhögésre jó!


Rengeteg folyadék és sokszor tengervizes spray!!


Eleinte utálja de Kell!!!!


Calcimusc (doki írja fel) és c-vitamin dupla mennyiségben!


Nekünk 2 hétig tartott:S

2012. jan. 25. 11:10
cebion cseppekből ahány kiló annyi csepp napi egyszer, a védőnő tippje
2012. jan. 25. 11:09

Az én kislányomnak 2 hete folyt az orra és éjszakára volt folyton tele. Tengervizes sóoldatot alkalmaztam nála és 2 éjszaka után megszűnt a problémánk. + még körömvirág-kenőccsel kentem be minden orrfújás és lefekvés előtt az orrát úgy, hogy az orrnyergét és az orra alatti részt is.

A sóoldat használatakor végig üvöltött (2 éves), de megérte! Pár másodperc múlva tudott is tiszta orral aludni tovább!

Jobbulást a kisfiadnak!

3. Indián lány (válaszként erre: 1. - 41f5ea3045)
2012. jan. 25. 11:09
Sóoldatot mindenképp vegyetek(pl Nosal-t),mert a Nasivint csak naponta 3x lehet fújni és csak 10 napig,utána váltani kell(pl Nasic-ra).Az orrszívás lehet gyakori,még ha a gyerkőc tiltakozik is ellene.Vény nélkül lehet nyákoldókat is kapni(pl Sinupret),ezek is segíthetnek(ha gyógyszert veszel mindenképp mond a gyógyszerésznek a gyerek életkorát!).Betegség esetén a multivitamin adását is fel kell függeszteni(nem tudom adtok-e ilyesmit a kisfiadnak),csak C- vitamint adj.Ne tápláld a bacikat.
2012. jan. 25. 11:05

Szia!

Valamilyen nyákoldó esetleg, pl. Fluimucil granulátum! Bő folyadék bevitel+ C vitamin.

A tengervizes sóoldat is jó!

2012. jan. 25. 11:00

Kisfiamnak két napja folyik az orra és folyamatosan televan hiába orrszívózom nem jön ki az egész.

Nasivint használunk azt ajánlotta a doktornéni.

Valaki tud ajánlani valami jobbat ami feloldja a váladékot?

Tengervizes sóoldat??

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook