Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Érdemes e még diplomát szerezni? fórum

Érdemes e még diplomát szerezni? (beszélgetős fórum)


2009. márc. 27. 04:45

Persze! Egy barátom is 300 forinttal többet kap feketemosogatóként.:)

Egyébként "a jó pap is holtig tanul" és mindenki maga döntheti el, hogy az intézményi kereteken belüli vagy az "in grande vitae" módszert választja.

Én az utóbbi mellett döntöttem, bevallom.


Vicc:

Mit mond a bölcsészhallgató, a már végzett, diplomás bölcsésznek találkozáskor?

Szia! Egy Happy Meal menüt kérek és egy nagy vanília shaket:):):)

2008. nov. 10. 21:26
Előny. Hátrány nem lehet, ha van valami plusz papírod. Egyébként meg miért ne képezze magát az ember egy életen át? Sose lehet tudni a mai világban.. És egyébként is, okosnak lenni jó...:)
2008. szept. 29. 15:52
Miért ne lenne érdemes? Az egyik legjobb dolog a világon:)
2008. szept. 21. 20:10
Igazad van,nem végeztem. Mert még folyamatban van. S nappalira járok, minden nap van órám,amikre kötelező bejárnom.Mégis dolgozom mellette.S nem a legkönnyebb suliba járok. És a munkahelyemen is rengeteg a nappalis diák rajtam kívűl.Tehát meg tudom oldani,h nappalisként magamat tartsam el.
23. körömvirág (válaszként erre: 22. - 5464505f6a)
2008. szept. 21. 07:01
Válaszodból kitűnik, hogy te nem végeztél egyetemet nappali tagozaton! Nem tudsz diákként annyit keresni, hogy ne kelljen a szülői segítség (albérlet, mert koleszt nem kapsz!, utazás, tankönyvek, jegyzetek, kaja, rezsi stb). És aki alapdiplomát akart azon a szakon, amelyiken én is, az kénytelen volt nappali tagozatra menni, mert más nem volt!
22. 5464505f6a (válaszként erre: 21. - Körömvirág)
2008. szept. 21. 02:00
lehet tanulni és dolgozni egyszerre,nem "kötelező"eltartatni magad
2008. szept. 19. 13:11

Hmm. Ez egy igazán jó kérdés. Íme az én példám: az első diplomám pedagógusi, amiért 5 évet tanultam az egyetemen (4-es eredménnyel végeztem, tehát nem bukdácsoltam) és már x évvel ezelőtt sem tudtam vele sehol elhelyezkedni. Aztán elkezdtem dolgozni, persze nem a szakmámban, és mellette elvégeztem egy pénzügyi főiskolát jeles eredménnyel. Pillanatnyilag ott tartok, hogy bár a szakmámban dolgozom (a másodikban), a párom akinek érettségie+technikusi végzettsége van majdnem 2* annyit keres mint én (bár vannak olyan évfolyamtársaim, akik a vizsgák nagy részére beküldtek maguk helyett valakit és vezető beosztásban dolgoznak kereskedelmi bankokban...).

Tehát, ha újra kezdhetném elvégeznék egy jó szakközépiskolát, lenne szakmám+érettségim, lehet hogy még a technikusit is megcsinálnám és ennyi!!! Nem kellene a szüleimtől függeni plussz minimum 4-5 évig, és nem sajnálnám azt a sok tanulással töltött évet, amit pénzkeresetre is fordíthattam volna.

2008. febr. 21. 20:56
sztem hamarosan annyi diploma lesz és olyan alapvetően szükséges,mint most az érettségi...
19. Zsu48
2008. febr. 21. 19:37
Sziasztok!A lányom tavaly végzett dietetikus-élelmezésvezetőként.Nagyon komolyan vette az egész főiskolát,tanult becsülettel.Ötösre diplomázott,különdíjakat kapott.Jelenleg egy bankban dolgozik,mert azt a kevés, - végzettségének megfelelő- állást melyet azóta hirdettek, protekcióval be is töltötték olyan évfolyamtársai akik úgy bukdácsoltak át a vizsgákon.Eddig még a diploma csak a saját önbizalmát növelte, a pénztárcáját sajnos nem.
18. 5464505f6a (válaszként erre: 11. - Cbdaac3bc2)
2008. jan. 26. 18:57
Nem azt mondtam,h ha pedagógus diplomád van,akkor nem vesznek fel annak,hanem,h nem érdemes annak tanulni,mert 10-ból 4embernek ilyen diplomája van-->érdemes más irányba orientálódni.
17. Deszty
2008. jan. 26. 16:07
Luxi!Mibe nyújt biztonságot?Sajnos nagyon az tapasztalom hogy nem a diploma a lényeg hanem hogy atámogatóott munkaerő legyen az illető h. megérje alkalmazni!Ezért én nagyon iparkodom hogy megfeleljek a fönőkömnek,mint szorgalmas munkatárs!
2008. jan. 21. 18:23

Én boldogultam diploma nélkül eddig.Nagyon jól kerestem vele és szerettem is.Mégis 22évesen úgy döntöttem,hogy megvalósítom az álmom és diplomát szerzek.Úgyhogy most vagyok másodéves.

Ha másért nem is,azért biztosan érdemes megszerzni a diplomát,mert egyajta biztonságot nyújt egy életen át...

2008. jan. 21. 18:14
Nekem is 2 van, és beszélhetnék ellene, mivel nem nagyon érzem a pozitív és elismerő hatását, de tény; azért maradandó és nyilván még hasznát vehetem bárhol, mármikor..ez már legalább megvan, de sokszor érzem azt, még ez is kevés;-(
14. bnedora (válaszként erre: 3. - 84034aa627)
2008. jan. 21. 17:39

Sziasztok!

Teljes mértékben egyetértek veled. A fiaimnak is 2 diplomájuk van, ez bőven elég. Inkább több nyelvet tudjon valaki, azzal többet ér.

13. cbdaac3bc2 (válaszként erre: 12. - Vikka78)
2008. jan. 21. 17:11
Mindenképpen előny..azt el nem vehetik tőled.
2008. jan. 21. 17:08
Mit gondoltok az egészségügyben érdemes???
11. cbdaac3bc2 (válaszként erre: 8. - 5464505f6a)
2008. jan. 21. 16:22
Nem értek 1et..ha vki pedagógus pályán szeretne elhelyezkedni? Szóba sem állnak vele anélkül.......(persze lehet, hogy azzal sem ;-)) de ez már más kérdés...
2008. jan. 21. 16:20
Az csakis a szakmától függ!
9. Hmv.
2008. jan. 21. 14:19
Szerintem mindenképpen érdemes, mert 1-2 év múlva nem azt kérdezi a munkaközvetítő, hogy van-e érettségid, hanem van-e diplomád. Úgy látszik, előbb-utóbb szinte minden munkakörben elvárás lesz. Már ma is diplomásokkal töltik fel a közintézményeket, a középiskolai végzett nulla!
2007. dec. 23. 20:13
Pedagógus,ált.bölcsész,meg a kamudiplomákért nem érdemes.De orvosnak,informatikusnak,műszaki szakembernek igen.
2007. dec. 23. 19:41

Gyerekem mindig egyetemre készült, aztán "jól beválasztott". Jogász lett, tavaly diplomázott(ez érdekelte és mindig is jogász szeretett volna lenni).

Most pincér egy londoni szállodában és elég jól keres, de azért reménykedik, egyszer talán jogász lehet.

Ennek ellenére azt hiszem nem bánta meg az egyetemet.

2007. dec. 11. 17:18
persze, csak nem mindegy miből, müvelődésszervezőnek pölö nem, mérnöknek annál inkább:)
2007. dec. 11. 17:17
Szerintem jó ha van diploma...... inkább azon "bánkódom", hogy van, minthogy azon hogy nincs!!
4. 84034aa627 (válaszként erre: 3. - 84034aa627)
2007. dec. 11. 15:29
"Amit évek óta hangoztatnak.... - így helyes
2007. dec. 11. 15:28

Gondolom, ez attól is függ, hogy milyen diplomát. Bár ahogy elnézem a jelenlegi helyzetet, egyszer az a baj, hogy van, máskor meg az, hogy nem...


Amit évek hangoztatnak, hogy közgazdászból, jogászból, bölcsészből túl sok van a piacon, viszont mérnökökből meg hiány. Nekem most van folyamatban az első diplomám - és többet nem is akarok, mert nincs értelme - a nyelvtanulásra helyezem a hangsúlyt. Inkább legyek nyelvhalmozó, mint diplomahalmozó. (de már megfordult a fejemben az is, hogyha elmennék kőművesnek jobban járnék :)) )

2007. dec. 10. 20:45
Diploma? Jó kérdés! Nekem is van, de minek! Sopronban végeztem óvodapedagógus szakon! Aztán most vasutas lett belőlem! (utálom is nagyon!)
2007. dec. 10. 20:39

Mi lesz a diplomával,ha nem tud a szakmájában elhelyezkedni az ember?

Érdemes még tovább képezni magam a munkahely hiány mellet??

A sok túlképzett szakemberrel mi lesz?

Melyek azok a szakok amiket egy időre szüneteltetni kéne??

Ezekre szeretnék választ kapni a ti véleményetek alapján!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook