Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Szökik az ágyból fórum

Szökik az ágyból (beszélgetős fórum)


14. elszabadult hold (válaszként erre: 1. - Tarcalibetty)
2012. jan. 29. 20:17
Mikor a kisebbik fiam alvás előtt / után menetrendszerűen kiszökött a kiságyból és a járókából akkor rém egyszerűen megoldottam a dolgot: fordítva adtam rá a hálózsákot, így a hátára került a cipzár :)
13. 177a5bd706 (válaszként erre: 12. - Tótágas)
2012. jan. 25. 17:40
egy kétévesnek már nincs szüksége rácsokra szerintem. meg lehet neki magyarázni, hogy este van már, sötét van, nem mászkálunk.lekapcsolni a lámpát és aludni. nyilván az anyának kell elaltatni. aztán ha már elaludt, aligha járkál.
12. Tótágas (válaszként erre: 7. - 177a5bd706)
2012. jan. 25. 14:52

Miért kéne egy 2 évest rács nélkűl altatni?Majd annak is eljön az ideje.Az enyémek kb 3,5 éve korukig "használták" a rácsos ágyat,utána kaptak heverőt.Akkor már megértik, hogy aludni kell.Egy 1,5-2 évesnek ha lehetőséget adunk,hogy ő döntse el kijön vagy lefekszik (átbujhat a kivett rácson )akkor elkezd játszani,és oda az alvás.

.

Te meg túl sok"beszólok tablettát"vehettél be,csökkentsd az adagod!

2012. jan. 25. 14:33
azt írod, hogy nem hajlandó máshol elaludni, csak ott, ellenben az a problémád, hogy kiszökik. akkor most akar-e benne aludni? nem igazán értem. nyilván ha engednéd neki, hogy kijöjjön, akkor nem kéne szöknie.
10. 177a5bd706 (válaszként erre: 9. - Tarcalibetty)
2012. jan. 25. 14:26
ha már kiságyban altatod, már jó rég magadtól is eszedbe juthatott volna, hogy kivedd a rácsokat...
2012. jan. 25. 14:22

Köszönöm a hozzászólásokat...


susana 85 nek pedig megjegyezném, hogy nem rácsok mögött akarom tartani a gyereket,hanem szeretném biztonságosan lefektetni.Mivel gyerekágyban nem hajlandó aludni, sem pedig velünk marad a rácsos ágy...A kérdést főleg azért tettem fel, hogy meg tudjam mások hogy élik meg ezt a korszakot, hogy tudták csemetéjüket ezután altatni illetve tippeket gyűjtök hogy tehetném biztonságossá az ágyát:)

De mint más esetben is most is kezdem megbánni, hogy kérdezni mertem mert vannak olyan "kedves", "okos" anyukák akik anélkül hogy ismernék a szitut nagyon bölcsek tudnak lenni...és szépeket tudnak írni...


A többieknek pedig köszönöm a jó tanácsokat..én is igyekeztem határozottan kezelni a helyzetet..mindig visszavittem és elmagyaráztam hogy most alvás van, pihenni kell...a rácsok kivétele és a korlát pedig remek ötlet!!

2012. jan. 25. 13:06

Szia! Mi levettük a rácsot egyik oldalon és csináltunk bútorlapból korlátot a felére. Így van egy rész, ahol ki tud jönni, szabadon mozogni. Ő is két éves. Én már nem bírtam átrakosgatni felette és féltem, hogy ha kimászik, akkor fejre zuhan.

Miért baj, ha kijön tényleg?

2012. jan. 25. 12:47
és akkor mi van, ha kijön a kiságyból? az olyan nagy baj? miért kell rácsok mögött tartani egy kétévest?
6. 1560f47887 (válaszként erre: 1. - Tarcalibetty)
2012. jan. 25. 12:23
Hagyd a rácsot, ameddig csak lehet! Jobban jársz...
2012. jan. 25. 07:00
szia! Nálunk is ez volt szerintem ezt minden gyerek bepróbálja:) mi hiába vittük vissza következetesen a mai napig próbálkozik májusban lesz 3 éves.mi kivettünk pár rácsot hogy ki tudjon jönni mert első próbálkozásnál fejre esett.1éves volt akkor.azóta tart a szórakozás.
2012. jan. 24. 22:22
Mindig vidd vissza, mert nem jöhet ki csak úgy! Mi levettük a rácsot, és leesésgátlót tettünk a kiságyra. Kislányom egyszer próbált meg kijönni, de visszavittem, azóta nem próbálkozik. 2 éves ő is.
2012. jan. 24. 22:18
Lehet ha elkezdi eleinte többször el kell játszani, de egyszer ugyis rájön hogy nem Ő nyer.
2012. jan. 24. 22:18

Igen!


Vidd vissza és ne engej neki! Mást nem tudst csinálni, mert ha egyszer hagyod akkor ezt kihasználja majd.

2012. jan. 24. 22:14
Két éves kisfiam kiszökött az ágyból(szerencsére még csak a nagyinál produkálta ezt, otthon nem is próbált kimászni)...sajnos gyerekágyban még nem hajlandó aludni, így továbbra is rácsos ágyban altatom de félek mi lesz ha itthon is próbálkozik...Tudtok tippet adni hogy akadályozzam meg a szökést?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook