Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Heti 2 különórával és rengeteg itthoni gyakorlással 7 hónap alatt meg lehet tanulni a német nyelv alapjait? Tapasztalatok? fórum

Heti 2 különórával és rengeteg itthoni gyakorlással 7 hónap alatt meg lehet tanulni a német nyelv alapjait? Tapasztalatok? (beszélgetős fórum)


1 2
39. porzellanpuppe (válaszként erre: 38. - Zefex)
2012. febr. 5. 22:41
oke,koszi szépen:)
38. zefex
2012. febr. 5. 22:23

Igen, meg lehet. Írtad, hogy már tanultál angolul. Az is sokat segít, mert már el tudsz vonatkoztatni a magyartól. Manapság már nagyon jó anyagok vannak az interneten is, az ember hallja is, látja is, [link] másikat akartam küldeni, de ezt találtam hirtelen. Szerintem a legjobb, ha több módszert kombinálsz.

Szorgalom, reális célok, és kitartás! Hajrá!

2012. febr. 5. 18:52
koszi azoknak akik irtak
2012. febr. 5. 18:50
már elkezdtem kulonórázni tehát nem mesekbol stb akarok megtanulni.de tanulas mellet tobbet er ha valami nemetet nezek mint valami magyart
35. porzellanpuppe (válaszként erre: 34. - Martin3)
2012. febr. 5. 18:49
köszi:)
34. martin3 (válaszként erre: 28. - Porzellanpuppe)
2012. febr. 3. 21:39

szia! itt például


[link]


a nyelvbirodalom.hu oldal gyerekek nyelvtanulását segíti játékos feladatokkal(angol és német), most tették fel éppen ezeket a meséket, most indult ez a rovat náluk, nekem még nem volt időm megnézni, de biztos jók!

33. Sz.Izolda (válaszként erre: 2. - Porzellanpuppe)
2012. febr. 3. 19:09
Ez a mondat magyarul sem egészen stimmel, de a viccet félretéve szerintem simán megtanulhatsz heti 2 magánórával és sok tanulással ennyi idő alatt.
2012. febr. 3. 18:24
2012. febr. 3. 18:09

*****


ha ezt benyomod, akkor ott van jobb felsöö sarokban a német zászló, elööször kattints arra, aztán bal oldalt a közepe felé van, hogy "Filme", vagy "Serien", ott a müüfajok alapján már tudsz szemezgetni. Bár szerintem mesével nem szeded össze a mindennapi szókincset, a királylányt és a kisvakondot nem tudom, merre hasznosíthatod, mindenesetre azt akartam épp mondani, minden magyar nyelvüü tv-t ki, német nyelvüü csatornák be, ha nincs idööd, hát vasalás, meg mosogatás, evés közben.



* Automatikusan eltávolított tartalom.
2012. febr. 3. 18:05

en nem mese, de Gilmore-éknál gyorsan összehordanak sok hülyeséget, mostanában ezzel fejlesztem magam:


*****



* Automatikusan eltávolított tartalom.
2012. febr. 3. 17:21
igen, simán meg lehet tanulni, csak otthon tényleg gyakorold és kutass Magadtól is! ezen múlik
2012. febr. 2. 17:10
segitene valaki hol tudnek nemet rajzfilmeket nezni?itt neten gondolom?:)
27. porzellanpuppe (válaszként erre: 26. - Martin3)
2012. jan. 24. 16:48
nem vetted el:) kitartó leszek es vagyok:) köszi
26. martin3 (válaszként erre: 24. - Porzellanpuppe)
2012. jan. 24. 15:09
bocsi, nem akartam elvenni a kedved, lehet te pont egyből találsz munkát, és kívánom is, hogy így legyen!
2012. jan. 24. 15:04
Úgy hallottam, hogy a németek rugalmasak. Egy ismerősöm férjhez ment, német szakos tanító volt.Ő sem kapott állást, viszont jól furulyázott, meg zongorázott. Bement az iskolába, hogy ő tanítana zenét a gyerekeknek. S bár zenei diplomája nincs, adtak neki esélyt, s a gyerekek kis ünnepségeken bizonyították, hogy az ismerősöm tud velük haladni, így már tartósan, s egyre több gyereket taníthat:)
24. porzellanpuppe (válaszként erre: 23. - Martin3)
2012. jan. 24. 15:02
jaj:/ hat remelem azert talalok valami munkat.es köszönöm szépen a biztatást.:)
23. martin3 (válaszként erre: 21. - Porzellanpuppe)
2012. jan. 24. 14:58

az ismerősöm sem kapott semmi munkát, se gyerekvigyázást, se semmit...pedig a férje német, ott él, ott dolgozik...

a nyelvtudás pedig nem azon múlik, ki hány évig tanulta...van aki 10éve tanulja és kevesebbet tud, mint aki 1éve...úgyhogy hajrá, menni fog!

2012. jan. 24. 14:57
Á,gimnáziumban heti két órában tanultuk. Ezzel a lánnyal viszont leveleztem,szótáraztam, s meghívtak Rostockba. Egy szót sem tudtak magyarul - szerencsére,Voltak ilyen félreértéseink, hogy menjünk le a Keller-pincébe, én meg öltözni kezdtem, mert a Kellnerre /pincér/asszociáltam, megyünk valami vendéglőbe borért. De nagy nevetés volt, viszont ezeket a szavakat tanultam meg tartósan.
21. porzellanpuppe (válaszként erre: 19. - Martin3)
2012. jan. 24. 14:56
párom kint van.es ilyen boltokban vagy ettermekben tehát tenyleg ezek a legegyszerübb munkakra fölvesznek.de sajnos az igaz hogy nem a külföldit fogjak betenni a nemet elött dolgozni:/ de ha mar gyerek vigyazast kapok vagy barmit mar akkoris örülök:) csak jöjjön össze
20. porzellanpuppe (válaszként erre: 18. - Klarika5)
2012. jan. 24. 14:53
:)) de mikor kimentel mar jol beszeltel nemetül?marmint gondolom azert mert 2 evig tanultad?
19. martin3 (válaszként erre: 14. - Porzellanpuppe)
2012. jan. 24. 14:51
mondjuk arra készülj fel, hogy külföldiek nehezen kapnak munkát. nekem is van kint ismerősöm, ráadásul német tanári végzettsége van, mégis nehezen talál munkát, bánatában beíratkozott egy német egyetemre:)...ott meg néznek, mennyit tud a sok "hülye" némethez képest...bocsi ezt nem lenézésből írom, de a magyar általában sokkal műveltebb, mint a német...tényleg...mi a suliban sokkal többet tanulunk, mint ők...(az más kérdés van-e értelme:)
18. klarika5 (válaszként erre: 14. - Porzellanpuppe)
2012. jan. 24. 14:50
Én is kimentem 2 éves nyelvtanulás után egy családhoz, ahol csak németül lehetett beszélgetni. 2 hét után, mikor hazajöttem, már németül gondolkodtam. Valóban, ott meglódul az ember tudása.Pláne, ha látod, hogy megértik, amit mondasz, és kedvesen kijavítanak:Nem - ich mache allein! selbst mache:))
17. martin3 (válaszként erre: 16. - Martin3)
2012. jan. 24. 14:48
bocs állandóan ugrál össze vissza az egerem és össze vissza írja a betűket a gép. szóval fontos az ismétlés, hogy legyen mire építeni a nehezebb anyagot
16. martin3 (válaszként erre: 13. - Martin3)
2012. jan. 24. 14:47
és rengeteget számít, ha pl minden este mondjuk 1 órát(vagy amikor van időd, most magamból indultam ki, nekem akkor van időm a gyerekek mellett, amikor alszanak) fordítasz...először nagyon egyszerű szövegeket,mindig a szintedhez közel állót, természetesen ne újsággal kezd...és a folyamatos ismétlés is sokat számít, amit már megtanultál mindig ismételd át, észre fogod venni, hogy az egyre jobban mélyül..(most ez közhely volt, de sokan itt szúrják el, hogy nem ismételnek, nem mélyül el az adott dolog és eleszítik a fonalat egy idő után, mert nincs mire építeni a nehezebb
15. porzellanpuppe (válaszként erre: 13. - Martin3)
2012. jan. 24. 14:47
köszönöm.biztató akkor olyantól hallani aki ezzel foglalkozik.:)
2012. jan. 24. 14:45
igen nekemis annyi kell hogy eloszor talaljak 1 konyebb munkat hogy fizessem lakbert.tehat hogy megertsem amit majd fönök mond.utanna ha kint leszek mar könnyebb lesz mert mindenki nemet.nem szeretnek nyelvvizsgat..
13. martin3 (válaszként erre: 10. - Porzellanpuppe)
2012. jan. 24. 14:43
akkor menni fog! az alapokat szerintem nem nehéz megtanulni(német tanár vagyok), ha már kint leszel, akkor meg iszonyú gyorsasággal ragadnak rád a dolgok..
2012. jan. 24. 14:43
köszi akik irnak..
2012. jan. 24. 14:42
Én tanultam németet, bárki, akivel beszéltem, megértett. Igaz, fittyet hánytam a nemekre, s magyarul is van bennem egy hajlandóság, hogy ha nem tudom azt a szót, hogy "magas", akkor mondom azt, hogy "nem alacsony". Tehát a nyelvtanulásban az halad, aki nem görcsöl le a nyelvtannal, hanem van benne egy közlésvágy.Én így tapasztaltam. Egy anyanyelvi szinten beszélő partner sokat segít, akivel beszélgettek mindenről - pláne, ha nyelvvizsgát nem akarsz tenni "csak" kommunikálni.
10. porzellanpuppe (válaszként erre: 8. - Martin3)
2012. jan. 24. 14:41
jaj dehogy en ezt nagyon akarom.:) magam döntöttem el es azert akarom hogy elinduljon valamerre az eletem.tehat semmi rossz vagy kenyszer erzet nincs.csak erdeklodom hogy is megy ez
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook