Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Ajánlanátok valamit ekcémás fejbőrre? fórum

Ajánlanátok valamit ekcémás fejbőrre? (tudásbázis kérdés)


2012. jan. 24. 13:14

Szia!Osztom az előttem szóló véleményét,és még talán kiegészíteném 1-2 hasznos dologgal (mivel én is ilyen kozmetikumokat használok).Ekcémára bázisolajok is jók,ezek közül elsősorban ajánlanám pl. a ligetszépe olajat,de az avokádóolaj vagy a búzacsíraolaj is alkalmas ekcéma kezelésre.Csak persze ezek közül (meg igaz ez a shea vajra is),nem mindegy,hol és milyen minőségűt veszel.

Ha pedig ezek nem használnának,akkor tovább kell keresni (meg kell vizsgálni azt pl,hogy mi okozza,és ha azt az okot megszüntetitek,akkor elmúlik az ekcéma is).

2012. jan. 24. 13:05

Olyan samponra van szükséged, ami színezék- és illatanyag mentes. Nem tudom, hogy Magyarországon mi felel meg ennek, nálunk Skóciában az E45 termékcsalád, aminek természetesen samponja is van.

Hajmosás előtt mindig csinálj valamilyen olajos pakolást, ez nemcsak a fejbőrödnek fog jót tenni, hanem a hajad minőségén is sokat fog javítani.

A kókuszolajos és az avokádós pakolás kifejezetten jó az ekcémás bőrre, nemcsak a fejbőrre. Szerintem is jó lehet a shea vaj is, bár azt én még nem próbáltam. Az oliva olaj is nagyon hasznos.

Az olajpakolást hagyd a fejbőrödön és a hajadon minimum fél órára, de ha szabadnapos vagy, akkor jobb, ha egész nap vagy egész éjjel a fejeden és a hajadon hagyod, majd illatanyag és színezékmentes samponnal moss hajat és ugyanolyan balzsammal ápold mind a hajad és fejbőröd.

Lehet kapni pl kókuszolajos sampont és balzsamot, enyhe kókuszos illata van, de ez nem árt, mert a kókuszolaj jó az ekcémára. Nekem is ilyen van, fodrászsampon, 5 literes kiszerelésben veszem.

Én is ekcémás vagyok, de szinte tökéletesen kordában tudom tartani. :) Kb egy évben egyszer vagy kétszer próbál előjönni, de nem marad sokáig. :)

Sok sikert!

2012. jan. 24. 13:02

Filemon beelőzött. Én is a shea vajat ajánlanám....vagy esetleg ricinus-pakolást.

De az se baj, ha megnézeted orvossal.

2012. jan. 24. 12:59
Skin-cap
2. Filemon79 (válaszként erre: 1. - Xyzé87)
2012. jan. 24. 12:57
Shea vaj. Hajmosás előtt 1 órával (viszonylag) vastagon bekenni a bőrbe.
2012. jan. 24. 12:53
Ajánlanátok valami ekcémás fejbőrre?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook