Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Idegenforgalmi szakmenedzser. Érdemes megcsinálni? fórum

Idegenforgalmi szakmenedzser. Érdemes megcsinálni? (tudásbázis kérdés)

2012. jan. 23. 21:03
Én is erre a szakra jártam Egerbe, nekem nagyon tetszett majdnem minden tárgy, nagyon érdekes dolgokat tanultunk és többnyire a tanárokkal se volt probléma az egri fősulin. Szerintem ha beszélsz nyelveket, nem esélytelen az elhelyezkedés, igaz sok hasonló végzettségű munkakereső van, de próbálkozni kell, és nem feladni, személyesen bemenni hotelekbe, egyéb vendéglátással vagy idegenforgalommal kapcsolatos helyekre, odaadni az önéletrajzot, akkor is, ha éppen nem keresnek senkit, érdeklődni kell, mert sok állást meg se hirdetnek. Szerintem mindenképp próbáld meg ezt a szakot, veszíteni nem fogsz vele. Sok sikert! :)
2012. jan. 23. 20:17
Köszönöm mindenkinek!:) Remélem sikerül!
23. 3b74ce0bd0 (válaszként erre: 21. - DiamondAngel)
2012. jan. 23. 20:14
Csak pozitívan, sok sikert! ;)
22. DiamondAngel (válaszként erre: 20. - M-erika)
2012. jan. 23. 20:14
Holnap lesz nyílt nap, majd utánaérdeklődök! Köszönöm szépen!:)
21. DiamondAngel (válaszként erre: 19. - 3b74ce0bd0)
2012. jan. 23. 20:13
Köszönöm szépen!:) Megpróbálkozok vele, én is úgy gondoltam, hogy ha addig változna a helyzet esetleg a 2 év után jelentkeznék főiskolára, és remélhetőleg akkor már tudnék dolgozni ezzel a szakmával.
20. m-erika (válaszként erre: 18. - DiamondAngel)
2012. jan. 23. 20:13
Jah értem. Hát, akkor szerintem hajrá az fszhez :) Remélem, hogy ott azért normális gyakorlat van, mert nálunk 1 hónapos volt, és az semmire se volt elég.. épp h megszoktam/megtanultam, már vége is volt :)
19. 3b74ce0bd0 (válaszként erre: 14. - DiamondAngel)
2012. jan. 23. 20:11

Akkor a nyelvvel nincs gond, és gondolom a továbbiakban sem lesz, mert lehet hozzá érzéked. :)

Ismerős meg még lesz... Úgyis lesz ott gyakorlat meg minden, nem 2 hét múlva kell vele munkát keresned. :D


Fent tudják magukat tartani, de nem egy királyi fizetés.


Ha jól tudom, ez a képzés 2 éves... Utána még bármi lehet, nem tudom, te sem tudhatod, hogy akkor milyen lesz a helyzet. Lehet, hogy a fizetések sokat lendülnek, az is lehet, hogy utána még tanulni akarsz, és azt a szakot is megtudod pályázni, amit eredetileg akartál. Ha az idegenforgalom áll hozzád közel, én azt mondom, vágj bele!

18. DiamondAngel (válaszként erre: 16. - M-erika)
2012. jan. 23. 20:08
Nem, mivel annyira azért nem vagyok/voltam jó tanuló. Nem vagyok rossz se, de kitűnő se és abba a 20 főbe bekerülni országos szinten lehetetlen. Egerben pedig ez a szám 0...
2012. jan. 23. 20:05

Én megcsináltam egy idegenforgalmi technikum után. Nekem annyira volt jó, hogy volt egy szállodai HRM nevű tantárgyam, amin megvilágosodtam, hogy mit akarok csinálni. :) Utána ebbe az irányba mentem tovább, lediplomáztam és ebbe dolgozok. :) De szerintem baromira semmit nem ér. Pláne, mivel Dunát lehet rekeszteni a diplomás turizmusosokkal is, így igen nehéz versenybe szállni. A nyelv így is úgy is kell.

Amúgy szerintem az a fontos, hogy akard csinálni, ez legyen a cél, amire összpontosítasz, és ehhez rendelkezz azokkal a képességekkel és készségekkel, hogy elsajátítsd a szakmát, amire hivatásodként tekinthetsz. Ha ehhez rendelkezel kellő mobilitással, akkor érdemes bármit megtanulnod, elvégezned, mert úgyis ki fogsz tűnni a sok másik hasonló, vagy magasabb végzettségű munkavállaló közül.

16. m-erika (válaszként erre: 14. - DiamondAngel)
2012. jan. 23. 20:05

És 2 nyelvvizsgával nem vennének fel, úgy gondolod? :O Érettségizni most fogsz? Úgy érzed, hogy nem fog olyan jól sikerülni, hogy bekerülhess alapszakra?


Tudom, hogy nagyon lecsökkentették a keretet, átböngésztem én is a tájékoztatót. :(

2012. jan. 23. 20:03

Én is úgy gondolom, hogy olyat nem érdemes tanulni, ami nem érdekli az embert, hiányszakma vagy sem. Nézegettem azokat is, de majdnem mind férfi szakma, így nem is nagyon keresgéltem tovább.


Egyébként nekem az is baj, hogy sok szak van, amiről ránézésre azt sem tudom merre tovább, mit lehet vele kezdeni:S Ezzel más is van így?:$

14. DiamondAngel (válaszként erre: 9. - 3b74ce0bd0)
2012. jan. 23. 20:01

Két nyelvet tudok, az egyiket közép a másikat emelt szinten szakmai nyelvtudással, de még egy nyelvet mindenképp meg akarok tanulni. Ismerősöm nincs, szerintem a külsőmmel nincs gond.


Arról tudsz, hogy az ismerőseid, akik ebben dolgoznak mennyire élnek meg belőle? Lehet keresni vele vagy örülnek ha van egy pici?

13. DiamondAngel (válaszként erre: 8. - M-erika)
2012. jan. 23. 19:59

Nem jelölök alapszakot. Sajnos annyira lecsökkentették a támogatott szakokat, hogy lehetetlen bekerülni, fizetni pedig nem tudjuk:(


A pénzügyön is gondolkoztam, de azért az idegenforgalom jobban érdekel. Ettől függetlenül lehet bejelölöm...

12. Fisica
2012. jan. 23. 19:57

szakmunkásnak érdemes tanulni, heggesztő, cnc gépkezelő, szakács mindenhol ezeket keresik, az már máskérdés, hogy ezek többnyire férfi munkák:)

Tök mindegy mit tanulsz, munkát nem találsz könnyen...tanuld azt ami érdekel, talán úgy nagyobb a lelkesedés:)

11. m-erika (válaszként erre: 10. - Andrea304)
2012. jan. 23. 19:49
Így van, sok van közgazdászból.. de ha egyszer gépészmérnök nem akarok lenni, mert nem érdekel, vmit azért kell tanulni... :) Úgy meg szerintem nem lehet végigcsinálni egy főiskolát, hogy csak azért csinálom, mert az hiányszakma, de közben egyáltalán nem érdekel...
10. andrea304 (válaszként erre: 7. - DiamondAngel)
2012. jan. 23. 19:46
Péknek!:D Viccet félretéve, szerintem már semmi sem biztos állás, kivéve a sírásó, azok meg nem akarunk lenni. Ha ennyire a turizmus érdekel és semmi más nincs, ami szóba jöhet, akkor csak meg kell próbálni ezt a szakot. Közgazdászból is annyi van, hogy Dunát lehet velük rekeszteni. Ezt megkaptam már párszor, de én úgy gondolom, hogy, ha valami nagyon érdekel és vannak céljaink, akkor igenis lehet jó munkát és jó lehetőségeket találni, csak keresni kell.
9. 3b74ce0bd0 (válaszként erre: 1. - DiamondAngel)
2012. jan. 23. 19:42

Szia!


Egyből az vetődött fel bennem hogy manapság az országban mire mondják, hogy "érdemes" tanulni, annyira nehéz minden... Nekem vannak ilyen végzettségű ismerőseim, egyetem felsőfokú képzésében csinálták meg. Azt mondom, ha van hozzá erős nyelvismereted, attraktív megjelenésed (igenis fontos az idegenforgalomban), akkor nagyobbak az esélyeid. + Ismeretség jól jön szállodákban (hogy mondjuk lehess recepciós)

2012. jan. 23. 19:42

Én ha újrakezdhetném akkor pénzügyre jelentkeznék, mondjuk ha itt lediplomázok, akkor majd jelentkezek arra is, távoktatásban :) legalábbis ez a terv...


Azért alapszakot is megjelölsz, hátha sikerül? Vagy biztos vagy benne, hogy nem?


Bele ne éld magad, mert most semmibe sem szabad, de ha ez érdekel, akkor megpróbálhatod :) Meg tudod mindenhol a tapasztalat a legfontosabb...

2012. jan. 23. 19:39
Hát, szóval ne nagyon éljem bele magam?:S De akkor minek érdemes tanulni?
6. m-erika (válaszként erre: 4. - DiamondAngel)
2012. jan. 23. 19:39
Szerintem találhatsz vele, főleg ha olyan gyakorlati helyet találsz, ahol esetleg meg akarnak tartani. Én nem dolgozok, mert fősuli mellett nem menne a munka is.
2012. jan. 23. 19:31
Én ismerek olyat, aki megcsinálta, de utána elkezdett mást, mert nem talált vele neki tetsző állást. De ez személyfüggő. Úgy tudom, hogy utazási irodákban lehet elhelyezkedni vele főleg, referensi munkához jó.
2012. jan. 23. 19:29
Egerben szeretném megcsinálni a főiskolán, de nem biztos, hogy itt is akarok vele elhelyezkedni. Tehát szerinted találhatok vele munkát? Te dolgozol benne a főiskola mellett?
3. m-erika (válaszként erre: 2. - DiamondAngel)
2012. jan. 23. 19:26
Hát, attól függ hol csinálod :) Én is megcsináltam, most főiskolán tanulok turizmust. Hát, azért van jobb szak is amivel könnyebb elhelyezkedni, de annyira nem rossz szerintem:)
2012. jan. 23. 19:18
A megváltozott oktatási rendszer miatt sajnos anyagi okok miatt nem tudok jelentkezni turizmus-vendéglátás szakra. Azonban nagyon megtetszett az idegenforgalmi szakmenedszer képzés és szeretnék ebben a szakmában dolgozni. Érdemes megcsinálni? Milyenek a munkalehetőségek, meg lehet élni belőle? Kérlek segítsetek!
2012. jan. 23. 19:18
Idegenforgalmi szakmenedzser. Érdemes megcsinálni?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook