Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 5 hónapos kisfiamnál megindult a fogzás fórum

5 hónapos kisfiamnál megindult a fogzás (beszélgetős fórum)


15. Anika70 (válaszként erre: 14. - F6afe63a24)
2012. jan. 26. 07:45

Szia!


Én dentinox krémmel kenegetem az ínyét, de azt ugye csak napi 3 alkalommal lehet.


Úgy időzítem, hogy elalvás előttre jusson a 3. adag, így picit elzsibbad az ínye és el tud aludni.

2012. jan. 24. 12:59
sziasztok! csatlakoznék én is. az én lányom ma 5 hónapos,nagyon megviseli a fogzás. Éjszaka alig alszunk.Én a Viburcol kúpot adom neki , de eddig nem használ.Tiszta nyűgös egész nap, sőt most náthás is és igy méginkább.
13. Anika70 (válaszként erre: 1. - Vizsgyiné)
2012. jan. 23. 18:30

Szia!

Nekem is 5 hónapos a kislányom és fogzik hasmenés-nyálzás kíséretében.

Nálunk használt a hozzátáplálás, picit csökkent a hasmenés.

2012. jan. 23. 18:26
Egyébként most gyermekeknél pont hasmenéses vírus terjed. Ha jártok közösségbe, akár ilyet is elkaphattatok.
2012. jan. 23. 18:24

Nekünk nem volt hasmenésünk fogzáskor. Nem biztos, hogy attól van a hasmenés.

Ha nagyon folyós és sokszor van széklet, esetleg érdemes lenne smecta port adni a babának, hamar rendbe rakja a székletet és recept nélkül kapható a patikában. Egy kisebb doboz 1000 Ft körül van.

2012. jan. 23. 18:05

Dentinox fogzást segítő gél az nagyon jó,én fülpiszkálóra szoktam kenni ha nagyon fáj neki.Nagyon hamar hat hálistennek.


Volt régebben,hogy nekünk is ilyen gyakran ment a foga végett a hasa

9. ében11 (válaszként erre: 7. - Vizsgyiné)
2012. jan. 23. 18:04
persze, az enyém is dörzsölte a szemét-közben fogta a cumisüvegét.Mi nem használunk fogzás segítőt, ha nagyon fájt neki-éjjel nem aludt kapott fájdalom csillapítót.De a gyümis főzelékes időben nálunk 3 szor néha 4szer is volt kaki egy nap-és nem bogyós(mondjuk sokat evett).:)
2012. jan. 23. 18:01
krumpli rizs nagyon jó-ezt lehet keverni almával, répával esetleg pici gyümi lével, sütök levével-amit már elkezdtél vele megismertetni.Emiatt nem kell leállni.Ez átmeneti.Később is előfordulhat.Pl.nálunk pont a sok gyümi meg főzelék miatt mindig is laza volt a kaki.És napi több is volt. :)
2012. jan. 23. 18:00

köszi a válaszokat,nagyon örülök ,hogy már is ennyi válasz érkezett,egy picit még mindig aggódom,mert sűrűn van neki a hasmas, ma már 4x volt és még nincs vége a napnak ( ált. 1x-2x szokott kakilni)...

Tudnátok nekem erről a fogzásról bővebbet írni? Mire kell odafigyelni? Mik ezek a fogzás segítők,hol lehet kapni,mennyibe kerül? Végül szeretném megkérdezni ,hogy nálatok előfordult-e az evés-ivás közbeni szemdörzsölgetés,takargatás, vagy ez csak egy rossz szokás? Bocs ,hogy ennyit kérdezek ,de a házorvos és a védőnő nem sokat ér erre felé...

6. 6b006fc769 (válaszként erre: 1. - Vizsgyiné)
2012. jan. 23. 17:52
persze, hiszen nem betegség, ne zavarja meg a megszokott ritmust.
2012. jan. 23. 17:51

krumplit és sárgarépát adhatsz neki

esetleg pici almát

ezeket 5 hónaposan már eheti és a pocakot is fogják

4. trapiti (válaszként erre: 1. - Vizsgyiné)
2012. jan. 23. 17:51

Szia!

Ha eddig is kapott, a fogzás miatt nem kell leállni szerintem. Inkább csak arra kell odafigyelni, hogy olyan gyümölcsöket-zöldségeket kapjon inkább ami fog, hogy legalább az ne fokozza a hasmenést. Sárgarépa, krumpli, rizs biztosan jó hasmenésben.

3. nemmaci (válaszként erre: 1. - Vizsgyiné)
2012. jan. 23. 17:50

szia!


szerintem nyugodtan adhatsz mást is. arra figyelj oda, hogy leginkább hasfogó ételeket adjál. azzal talán a hasmenés is rendeződik.

2. Vancsa1977 (válaszként erre: 1. - Vizsgyiné)
2012. jan. 23. 17:50

Szia.Szerintem igen.Nekem most 1,5 éves a fiam 12 foga jött ki,és még most is nagyon híg a széklete a fogzás végett.


Használsz Dentinox fogzás segítőt?Nagyon jó.

2012. jan. 23. 17:44
5 hónapos kisfiamnál megindult a fogzás( hasmenés,nyáladzás) ,eddig tápit kapott ,nem rég elkezdtük a hozzátáplálást,de mivel hasmenése van nem merek neki semmit adni a tápszeren és a folyadékon kívűl. Szerintetek kaphat-e gyümi és zöldséget/főzeléket?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook