Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Pénzmegtakarítás... fórum

Pénzmegtakarítás... (beszélgetős fórum)


10. Pénzügyi Tervezés (válaszként erre: 1. - Nana06)
2012. máj. 23. 13:31
A meglévő bankszámlád helyett keresni kellene egy másik banknál lehetőséget!
9. nana06 (válaszként erre: 7. - Db78bacc4f)
2012. jan. 24. 13:01

hát eddig én is ezzel próbálkoztam...de így nekem nem nagyon megy...az az igazság, hogy így csak kifolyik a kezemből a pénz, és hiába próbálom félre tenni, valamire mindig kell...meg bármi történhet itthon is...

Azért is gondoltam arra hogy bankba tenném, mert ott hozzányúlni nem olyan egyszerű hogy csak benyúlok a fiókomba...:)

8. nana06 (válaszként erre: 4. - Mandella)
2012. jan. 24. 12:59
és az sem baj ha esetleg én havonta nem mindig ugyanakkora összeget tudok rárakni? Mert most még meg tudom oldani egy ideig hogy ugyanakkora összeget utaljak át, de ha esetleg nem kapnék ösztöndíjat, akkor csak diákmunkából lenne pénzem, és abból nem mindig tudnék ugyanannyit utalni...
2012. jan. 24. 11:10
Szerintem mivel nem nagy az összeg, így nem érdemes lekötni, mert alig fog kamatozni, ráadásul ebben a gazdasági helyzetben eljön az idő, amikor a kormány befagasztja a megtakarítási számlákat (szerintem), úgyhogy én otthon gyűjteném jól elrejtve.
2012. jan. 23. 18:18
Vagy tedd félre otthon a malacperselybe :)
2012. jan. 23. 16:15
ja, és erre a tak. számlára van némi kamat, de nem túl sok, azt hiszem, 0 és 50.000 Ft között tán 3 százalék, de ez nem biztos.
4. mandella (válaszként erre: 1. - Nana06)
2012. jan. 23. 16:13
szia, én is unicredites vagyok, és bár van lekötésem is (amit mondasz, az a 200.000-es), de lehet nyitni Takarékszámlát is, sztem azzal próbálkozz. Ingyenes a nyitása, és annyi pénzt teszel rá, amennyit akarsz, amennyit tudsz. Én azt 10.000 HUF-fal nyitottam meg.
3. michelle.r (válaszként erre: 1. - Nana06)
2012. jan. 23. 16:00

Nyiss az AXA-nál. Nincs számalvezetési díj, átutalási díj és lekötés nélkül is a legmagasabb kamatot kapod, ha pedig ötszázezret meghaladja a rajta lévő pénz, kb. olyan kamatot fizet, mint más bank, lekötéssel.


Minden banknál le lehet kötni bármilyen összeget, legfeljebb akciós kamatot nem kapsz rá.

2. 888efd6baf (válaszként erre: 1. - Nana06)
2012. jan. 23. 14:33
CIB, malacpersely számla, nézz utána! Pont erre találták ki :-)
2012. jan. 23. 14:31

Segítségre lenne szükségem...a pénz világában nem nagyon vagyok otthon...

Szeretnék pénzt félretenni, mert szeptembertől úgy néz ki költségtérítéses félévem fog kezdődni. Szeretném elkezdeni rá félretenni a pénzt, de nem tudom hogy is fogjak hozzá. Leköttetni nem tudok...mert UniCredites számlám van, és ennél a banknál úgy tudom csak 200000 Ft felett lehet :S annyi pénzem pedig még nincs...Gondoltam arra is hogy az OTP-nél nyittatok egy számlát és arra minden hónapban utalok át pénzt. Nem tudom hogy kellene...tudnátok valami tanácsot adni?


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook