Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Ti vállalnátok gyereket kicsi lakásba? fórum

Ti vállalnátok gyereket kicsi lakásba? (beszélgetős fórum)


1 2 3
nov. 6. 09:05
igen
nov. 6. 08:35
igen
83. tumbo2
2023. okt. 23. 11:17
egy szoba konyha.bár gyerekkoromban is olyanban laktunk,el sem tudom képzelni,hogy fértünk el .a három gyerek egy ágyban.
2023. okt. 23. 11:02
Igen.
2023. okt. 23. 10:58
Igen, egyet.
80. globus
2023. okt. 23. 10:57
Vállaltam.
79. ronka
2019. febr. 24. 22:22

Igen

!Mi kicsi lakásban kezdtük az életünket(45 m2)Kettőnknek nagynak tűnt de amikor a gyerekek megszülettek bizony kicsi lett.De volt boldogság és sok sok öröm.Már nagyobbak voltak amikor bővítettünk.

Újra vállalnám így.

2019. febr. 24. 22:02
Nem.
2019. febr. 24. 22:01

Relatív, kinek mi a kicsi lakás.

Mi öten laktunk a lakásban, mi három gyerek, Anyu meg Nagymama.

Mindig nagynak éreztem a lakást és tágasnak, mert a "'nagyszoba" falait könyvespolcok borították, nem volt bútorokkal teletömve. Nekem elsős koromtól mindig volt íróasztalom, és a konyha nálunk egy főzőfülke volt, nem a családi élet kajaszagú színhelye.


Később tudtam meg, hogy ez a lakás 64 m2 volt.


A napokban fél füllel hallom egy amerikai pár lakáskeresi műsorát. A pasi lakásában laknak, ami a maga 75 m2-ével tűrhetetlenül apró.

2019. febr. 24. 19:55
Persze, csak jönne már! :)
2015. febr. 18. 00:26
persze,sok jo ember kis helyen is elfer-ne feledd!
2015. febr. 17. 23:17
Mi társasházban élünk, de bevállaltuk a csöppséget. A szeretet a lényeg! :)
2015. febr. 3. 07:56
persze hisz nem mindenkinek van "palotaja",ugy ertem nagy lakasa.sok jo ember kis helyen is eler-biztos ismered ezt a Magyar kozmondast.
72. zorro999 (válaszként erre: 62. - Jasmine24)
2015. jan. 5. 21:40
Dejó ezt olvasni! Gratulálok a babához! :) Ugyanebben a cipőben járunk most, másfél szoba, májusban jön a baba. Az elején velünk lesz a hálóban, utána átköltözünk a nappaliba aludni. Simán megoldható, alig várom, hogy végre hárman legyünk! ( és van egy macska is....)
71. 4c1a787e8f (válaszként erre: 67. - Feketebárány74)
2014. aug. 10. 12:11

A gyerek szaladgál az 5 szobásban is, sőt, a 10 szobás kertesház kertjében is pont akkor kiabál, amikor az a szomszédokat idegesíti...


A világ ma úgy csinál, mintha ő nem lett volna gyerek, vagy mintha 25 év múlva nem ők lennének majd az orvosok, mérnökök, pékek vagy fodrászok, akikre majd mi támaszkodunk...

70. ildi992 (válaszként erre: 67. - Feketebárány74)
2014. aug. 7. 15:19

"Mondjuk jól is tették, mert az első gyerek folyton ordított meg rohangált a lakásban, eléggé idegesítő volt ez nekünk a "

A gyerekek már ilyenek.D Nem egy gyerekbarát lakás.

69. feketebárány74 (válaszként erre: 68. - Toprengo)
2014. aug. 7. 15:18
Na igen, sajnos ezzel sokan vannak így... :(
68. Toprengo (válaszként erre: 67. - Feketebárány74)
2014. aug. 7. 15:16
Nekünk nincs pénzünk nagyobb lakást venni.
67. feketebárány74 (válaszként erre: 66. - Toprengo)
2014. aug. 7. 14:48

Akik felettem laktak az a pár először ugye ketten voltak, de már akkor is kicsi volt nekik a lakás. Jött az első gyerek, még rosszabb lett a helyzet. Aztán jött a második gyerek, a helyzet csak tovább romlott. Néhány hónapig ugyan bírták valahogy, de aztán belátták, hogy jobban teszik, ha elköltöznek. Mondjuk jól is tették, mert az első gyerek folyton ordított meg rohangált a lakásban, eléggé idegesítő volt ez nekünk a szomszédoknak. :S

Ja és itt sincs erkély. :)

2014. aug. 7. 14:41

Mi egy pici, másfél szobás lakásban élünk négyen. Nincs erkélyünk, így állandóan bent száradnak a ruhák is. Amikor még a fiam szültem, könnyebb volt átrendezni a lakást. Amikor megszületett a kislányom, megszenvedtünk a pici hellyel. De megoldottuk. :-)

Még nem tudom, hogy férünk majd el, ha nagyobbak lesznek a gyerekek, de majd megoldjuk. Én még szülnék is, pedig már nincs helyünk újabb ágynak. :-)

2014. aug. 7. 14:28

Én csak annyit fűznék a témához, hogy egy olyan társasházban lakom, ahol csak 1 szobás garzonlakások vannak. 4. éve lakom itt, de sorban költöznek el a fiatal párok a házból, mert ahogy megjött a gyerek, rögtön még kisebb lett nekik az az amúgy is kicsi lakás. :)

Szóval a kérdésre a válaszom: nem.

Egy 1,5 vagy 2 szobásba már inkább.

64. Jasmine24 (válaszként erre: 63. - 4c1a787e8f)
2014. aug. 7. 14:21
Koszonom! Kedves Toled, hogy reagaltal! Ugy ereztem, ennyi ido utan legyen ertelme, hogy megnyitottam anno ezt a forumot, hiszen csak most latom, milyen butasag is volt azon aggodni! Mindig tanul az ember, de ahoz meg kell elni az eletet! :)
63. 4c1a787e8f (válaszként erre: 62. - Jasmine24)
2014. júl. 31. 18:24

Nagyon fontos, hogy ez megírtad..


Túl sokat aggódnak ma a nők ilyen dolgokon, holott nem ez az igazán fontos... Persze a szélsőségektől eltekintve. De egy átlagos szinten lévőknek sokkal bátrabbaknak kellene lenniük. Hányan dilemmáznak itt a gyerek kérdésen különféle kifogásokkal, hogy így nem akarnak, meg úgy nem akarnak.


Aki tényleg nem akar, az nem is dilemmázik topikokban, az éli az életét gyerek nélkül.


Aki itt dilemmázik, azoknak a nagy része pont azért fél, és beszéli be magának, hogy nem akar, mert mindenütt hallja az irreális elvárásokat, hogy hat palota, meg hét autó kellene a gyerkhez.. Holott nem kellene. De erre csak az jön rá utólag, aki kicsit kevesebbel is beérte, és bevállalta...


És megintcsak hagyjuk a szélsőségeket, a lakókocsit, meg a vajaskenyeret...


Szóval nagyon gratula, és sok boldogságot a gyermekhez!

2014. júl. 30. 12:04

Update: csak az erdekesseg kedveert, mert ratalaltam erre a forumra, amit anno meg en inditottam! :)

Szoval a forum inditasa utan 2012 marciusaban teherbe is estem es decemberben egy gyonyoru kisfiut szultem. Most mar elmult masfel eves es meg mindig ugyan abban a lakasban elunk, ugy, hogy 6 honapig, meg anyosom is velunk lakott. Szoval mar tudom, hogy akkor nem kellett volna aggodnom a lakas miatt.

Csak ennyit szerettem volna hozzaadni, hatha valaki elolvassa, aki anno valamilyen formaban kommentalt ide nekem! Koszonom! :)

2012. jan. 24. 19:18
Mi vállaltunk kettőt is. Mindegyik kirepült már, mindegyik kiváló egyéniség. Minél kisebb a lakás, annál nagyobb a közösség ereje, ez pedig a gyerekeknek a legjobb! HAJRÁÁÁÁ!
2012. jan. 24. 19:11

Egyértelmű! De szerintem te is vállalnál, csak nem tudom, miért félsz.

De készülj fel, eléggé kilesz a tested, meg mindenféle fura hangulatod lesz!

2012. jan. 24. 18:45
Vállalnék .
58. Jasmine24 (válaszként erre: 57. - 4c1a787e8f)
2012. jan. 24. 11:37
:) Koszonom a hozzaszolasod! Igazan biztato!
2012. jan. 24. 11:30

Először 1-2, majd 3 gyerekkel voltunk 12nm-en. Mellette diplomáztam, tervek szanaszét a padlón, egy pohár festékvíz, egy pohár üdítő, egy cumisüveg...


Most két szobában vagyunk, de már a lányomnak jó lenne egy külön...


Mindig eggyel több kéne, ami van. Szerintem 100-nál is, mert még egy minigolf-terem kéne...


Nem ezen múlik, és anyagiakon is csak nagyon szélsőséges esetben...


Az élet nehéz, szép, nem mindenáron könnyíteni kéne, hanem megélni a helyzeteit.. Én már élvezem a nehézségeket is...

2012. jan. 24. 11:10
Én kis lakásba vállalnék. Inkább az anyagiakon múlna.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook