Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Lombik program és a bejegyzett élettársi kapcsolat fórum

Lombik program és a bejegyzett élettársi kapcsolat (beszélgetős fórum)


1 2
31. Tooko
2015. nov. 7. 21:03

Sziasztok! Mi Tapolcára lombikra járunk, tavasszal mikor kezdtünk, nem volt róla szó hogy kell. Novemberben mikor voltunk akkor már szóltak, hogy mégis kell. (vicc!)

Telefon polgármesteri hivatal - jegyzőt kérdeztem, hosszú utánajárás után nagyon szívesen adtak volna de mikor felhívtam Tapolcát (hogy pontosan mi szerepeljen benne!) azt mondták, hogy nekik közjegyzős kell! (Még1 vicc!)

3 közjegyzőnek levél. 1 nem válaszolt, 1 kért hogy hívjam fel a harmadikkal meg vagyok elégedve és hozzá fogunk menni. Itt a válasz:


Nem tudom mit kértek Önöktől többféle lehetőség van az élettársi kapcsolat igazolására!


1./ Nyilatkozat, amit Önök megírnak és közjegyző az aláírásukat hitelesíti rajta, tehát azt, hogy előtte saját kezűleg írták alá, ennek a díja aláírásonként 1500 Ft tehát összesen 3000 Ft

2./ Közjegyzői okiratba foglalt nyilatkozat, ami előzetes megbeszélést igényel a közjegyzővel ennek a díja 18-20.000 Ft körül van

3./ Bejegyzett élettársi kapcsolat, amely egy a Magyar Országos Közjegyzői Kamara által üzemeltetett rendszerben történik a bejegyzés, ahol rendelkezni lehet a születendő gyermek vezetéknevéről is. Ennek díja 24.500 Ft


Mivel közjegyzőset kértek szerintem meg fog felelni nekik a legolcsóbb! LOL


De azt azért megkérdezném, hogy miért nem támogatja az OEP az ott elvégzett vizsgálat díjait ha más (Zala) megyéből megy a magyar páciens?!

Remélem segítettem és bocsi, hogy hosszúra sikeredett!

30. baby15
2015. szept. 5. 18:03
Sziasztok! A dokim nekem is mondta hogy a márciusi lombikom előtt szerezzek be egy élettársi kapcsolat igazolásáról egy nyilatkozatot. Azt mondta hogy a jegyzők ezért akár 20 ezret is elkérhetnek. De van egy másik megoldás csak találni kell egy olyan jegyzőt vagy ügyvédet aki az általam kézzel írt vagy a netről letöltött nyomtatvànyt aláirja kevés pénzért. Most keresem az erre hajlandó jegyzőt. Nekünk sincs felesleges 20 ezresünk erre...
29. Bcicus (válaszként erre: 28. - Krisz112)
2014. jún. 11. 23:30
Közjegyző elött tett élettársi nyilatkozat. Bejegyzett élettársak nem is lehettek, azok csak egyneműek lehetnek.
2014. jún. 11. 21:03
Valaki tudja pontosan hogy mi a feltétele mert én most kérek konzultációs időpontot házasság vagy bejegyzett élettárs vagy egyátalán nem kell semmi, mi nem vagyunk sem házasok sem élet társak csak együtt élünk és gyereket szeretnénk de nekem endometrozisom van
2013. nov. 2. 18:22
Sziasztok én se tudtam,hogy ilyenhez ilyen kell,sajna most derült ki hogy lombik bébi lehet csak nekünk..majd nemsokára elkezdjük..
2013. máj. 19. 09:49

Vannak ilyen gyors "esküvők".Nekünk az anyakönvvezető mondta hogy ingyenes, egy megadott időpontban van összeadás minden héten.

Ha sürget az idő, akkor egy kérvényt is lehet írni hogy pl: szülés előtt áll a kismama, vagy lombikprogram elkezdéséhez kell, és akkor meggyorsítják mégjobban.Egyébként ennek a gyors esküvő igénynek is 30 napos bírálati ideje van.

2013. márc. 5. 14:12

Kedves Fórumozók!


Mihálycsik Barbara vagyok, a Debreceni Egyetem pszichológia szakos hallgatója. Szakdolgozatomban a meddő nők önértékelését és párkapcsolati elégedettségét vizsgálom, a kutatáshoz pedig szükségem lenne olyan nőkre, akik teherbeeséssel próbálkoznak. Nagyon nagy segítség lenne, ha kitöltenék kérdőívemet (kb. 10 percet vesz igénybe és teljesen névtelenül zajlik). Link: [link]

Előre is nagyon köszönöm a segítségüket! :)

24. Bcicus
2013. márc. 1. 13:51
Sajnos Tapolcán sok mindent nem úgy csinálnak mint kéne, ha egyszer kapnak egy ellenörzést nagyon csúnyán megfogják ütni a bokájukat, ezt törvény írja elő.
2013. márc. 1. 12:12

Csajok, én is Tapolcára jártam, volt 7 inszeminációm, egy lombikom, de soha nem kértek tőlünk ilyen papírt. Össze sem voltunk házasodva!!!!

Szivárványocska ne kérdezd meg, ha kellett volna már kérték volna Tőletek. Sok sikert!

2013. febr. 28. 14:06
Lányok, nekem senkisem mondta, hogy ilyen papírra szükség lenne! A tapolcai pribe járok, nemsokára pár hét és indul az injekciózásom, akkor most mit csináljak? Megkérdezni nem fogom tőlük, hátha igy megúszom. Vagy mit tegyek?
21. rosie77 (válaszként erre: 19. - Tinda84)
2013. febr. 28. 13:26

Szia Tinda!


Nektek is kellett két tanút "vinni"? Mert én ma jártam az okmányirodában: kb 10 telefonba került, mire egyáltalán találtak olyan személyt, aki érdemben hozzá tudott szólni a dologhoz, viszont ő azt mondta, hogy elég bemennem a kérelemmel és a 3000 Ft-tal. Ha nincs egy szuper segítőkész hölgy az információnál, akkor az első telefon után "elhajtanak" a közjegyzőhöz.

2012. febr. 27. 15:52

hello csajok!

jelzem hogy az okmányirodás ügyintézés megszűnt, szóval akinek erre a papírkára van szüksége mélyen a zsebébe kell nyúlnia és csak közjegyző csinálhatja már (20-25 ezer ft), ma futottam ezzel köröket!

19. Tinda84 (válaszként erre: 18. - Blanco)
2012. jan. 28. 06:05

Köszönöm, már megcsináltattuk a hatósági bizonyítványt szerdán :))

Valóban csak 3000 Ft illetékbélyeg kellett rá :)


Nagyon szépen köszönöm a válaszokat!!!!

18. Blanco (válaszként erre: 1. - Tinda84)
2012. jan. 27. 10:12

Szia Tinda!


Én a szükséges "papírt" 2 hónapja csináltattam meg. Szerencsére a kaális dokim előrelátóan felvilágosított, hogy semmi extra nem kell, csupán egy 2000 Ft-os illetékbélyeg+2 tanú.Mondanom sem kell, hogy az Önkormányzatnál teljesen félretájékoztattak, mindeféle információkkal szórtak meg, a neten is keverték az eljárásokat. A bejegyzett élettársi kapcsolatnak mindeféle variációja létezik, amiért valóban súlyos zsetonokat kell fizetni, amiben a jegyzőtől a közjegyzőig mindenki benne van.Mindez fogalmi zavar miatt.


Amire NEKED szükséged van az egy "Hatósági bizonyítvány" elnevezésű A4-es gépelt papír, amelyet a helyi jegyző megbizásából a vezető főtanácsos is aláír. Az okmányirodában intézik az "ablaknál", pont ott ahol a lakcímmódosítást is intéznéd. Két tanút viszel magaddal, elétek tesznek egy formanyomtatványt (személyes adatok, és a célja a kérelemnek)+ 2000 Ft illetékbélyeg. Aláírjátok mind a 4-en, és két nap múlva érte mész ( már egyedül is!!) a szükséges dokumnetációnak.

ennyi:)Bár a lombik lenne ilyen egyszerű, sok sikert mindkettőhöz!

17. Bcicus (válaszként erre: 16. - Anikó8383)
2012. jan. 25. 12:48
elég akkor vinni amikor a lombik lesz. Az, hogy mennyi idő attól függ, hogy hova jársz és melyik dokihoz, van ahol egyből kezdhettek ha minden meg van van ahol 1 év a várólista.
2012. jan. 25. 05:17

Sziasztok! Most olvastam, hogy van ilyen téma is! Mi is lombikra készülünk, holnap lesz az első konzultációnk. Az élettársi kapcsolatot mikorra kell vinni? A beültetésre vagy már most? Nekünk aug. 11-én lenne az esküvönk! De ha hamarabb bekerülnénk, akkor megcsináltatnánk a papírt!


Ja, egy más téma!: Szeretném megkérdezni, hogy Ti tudjátok-e, hogy a konzultációtól a beültetésig kb. mennyit kell várni?-hogy készüljünk? Nagyon köszönöm, ha válaszoltok!

15. venusz2000 (válaszként erre: 1. - Tinda84)
2012. jan. 24. 06:52

Szia!

Mi 2008-ban csináltattuk meg az élettársi szerződést szintén lombik miatt.

NE közjegyzőhöz menjetek,hanem kerületi JEGYZŐHÖZ,és ott nekünk 2-3 ezerért csinálták!Vinnetek kell két tanút mindenképp!

Ez is ugyan az csak olcsóbb!!!Csak ez nem publikus dolog és szinte senki nem tudja!

14. Bcicus
2012. jan. 23. 23:49
Minden képpen kell. Nem bejegyzett hanem regisztrált a neve, de nem meuszáj regisztráltnak lenni, a közjegyzői okirat elég nem kell feltétlenül kérni a rgisztrálást, de ettől még fizetni kell érte, de nem egy nagy tétel.
13. Tinda84 (válaszként erre: 12. - D62762eb79)
2012. jan. 23. 09:44

Passz...

Hazajön a párom és átrágjuk, de van egy olyan érzésem, hogy inkább előrehozzuk az esküvőt :(

Szerdán meg beszélek a központtal erről.

12. d62762eb79 (válaszként erre: 10. - Tinda84)
2012. jan. 23. 09:42
értem! hát így viszont nincs sok választás: vagy közjegyző, vagy házasság előrehozása, vagy várni júniusig...szar ez a bürokrácia, az igaz.
2012. jan. 23. 09:40
Mielőtt még bárki is követ vetne......
10. Tinda84 (válaszként erre: 7. - D62762eb79)
2012. jan. 23. 09:39
"Mégis Fontos feltétele a meddőségi kezelésnek a családi állapot kérdése. Ma Magyarországon meddőségi kezeléseket olyan hölgyeknek végezhetünk, akik házasságban, vagy hivatalos élettársi viszonyban élnek, illetve olyan egyedülálló nőknek, akiknek a meddőségi kivizsgálások alapján erre szükségük van."
9. Tinda84 (válaszként erre: 8. - A14deb9047)
2012. jan. 23. 09:35

Nem sajnáljuk, de az időpontunk Június 2-re szól. Akkor lenne az esküvő.

Mire a baba megszületne már rég házasok lennénk

2012. jan. 23. 09:34

Ha már annyira szeretnétek gyermeket, akkor ne sajnáljátok tőle az esküvőt, hogy a szülei hivatalosan is összekötötték az életüket.

A gyermeknek igen érzékeny pontja a szülei "csak együttélése"...

7. d62762eb79 (válaszként erre: 1. - Tinda84)
2012. jan. 23. 09:34
egyedülálló nő akkor nem vehet részt lombikbébi programban? ezt nehezen hiszem...
6. Tinda84 (válaszként erre: 3. - D62762eb79)
2012. jan. 23. 09:34
Ez OK! de ma beszéltem a közjegyzővel és IGEN a lobikhoz ilyen bejegyzés szükséges. Ő is tudott róla
5. Tinda84 (válaszként erre: 2. - 44bec28c36)
2012. jan. 23. 09:33

Állítólag az inszemhez is kellett volna,de nem kérték.

Kicsit kétségbe vagyok esve emiatt, mert tényleg nincs ennyi tartalékunk. Épp elég lesz a gyógyszereket kifizetni.

Vagy borul a június és előbb összeházasodunk. Hivatali időben ingyenes :((

De mi lesz akkor a lagzival stb?????

Elegem van a bürokráciából!

2012. jan. 23. 09:32

viszont:

"2010. január 1-jétől mind az azonos, mind a különnemű párok kérhetik élettársi kapcsolatuk nyilvántartásba vételét a közjegyzőknél. A nyilvántartásba vétel az élettársi kapcsolathoz képést új jogokat és kötelezettségeket nem keletkeztet, csak az élettársi kapcsolat fennállásának bizonyítását könnyíti meg."(wikipédia)

2012. jan. 23. 09:31
bocs, de a bejegyzett élettársi kapcsolat az azonos neműek számára kialakított jogi élettársi közösség. részletkérdés, de nem bírtam megállni...sok szerencsét amúgy!
2. 44bec28c36 (válaszként erre: 1. - Tinda84)
2012. jan. 23. 09:30
Tőlünk kérték a közjegyző előtt írottat. (győri Kaáli)
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook