Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Kicsi vagy felnőtt macskát fogadjak inkább örökbe? fórum

Kicsi vagy felnőtt macskát fogadjak inkább örökbe? (beszélgetős fórum)


2012. jan. 24. 19:46
Először oltasd me veszettség ellen, mert ma Magyarországon ez lehet a legfóbb terjesztő forrás.
2012. jan. 24. 19:39
Mi fogadtunk már be kóbor cicaként pár heteset is és öreget is. Nagyon hamar megtanul mindent az öreg is. A macska nagyon ragaszkodik a helyhez, ha ki is jár, nem fog elkóborolni ha szeretitek és kap enni és természetesen helyesen szeretitek. Az egyik cicánkat az előző gazdája szerette ugyan, de a gyerekeik szeretetkifejezése olyan volt, h inkább elmenekült. Akár fiatalon akár korosabban fogadjátok be, és nincs ivartalanítva, akkor viszont eljárhat.
2012. jan. 23. 09:59
Én a kicsire szavaznék, hogy veled nőjjön fel, szocializálódjon. De egyébként felnőtt macskai lehet ugyanolyan jó.
2012. jan. 22. 21:16
5 hónaposan vettem a cicámat,és már akkor eldöntött pár dolgot,amiből soha nem engedett.
14. danina (válaszként erre: 12. - Anyagi)
2012. jan. 22. 19:15
Próbálj neten keresni ingyen elvihető cicákat,ott általában le szokták írni,melyik cica van lakásba szoktatva,és akkor már könnyebb szűkíteni a kört. :-))
13. hebrencs (válaszként erre: 12. - Anyagi)
2012. jan. 22. 19:10

a menhelyeken nem csak utcai cicák vannak, hanem szobatiszta, lakáshoz szokott "példányok" is.

ezer meg ezer ok miatt adják le a cicákat :(

megunták, költöznek, meghalt a gazdi, allergiás lett valaki stb. stb.

de nyilván a te döntésed :)

12. Anyagi (válaszként erre: 8. - Hebrencs)
2012. jan. 22. 18:16

Nem is tudom igazán, hogy hogyan lehet egy menhelyes cicát, aki utcáról lett befogva, szobába szoktatni. Ha meg kiengeded nagy a valószínűsége, hogy világgá megy.

Vagy csak én bonyolítom túl a dolgot?

De hát ilyenkor az ember 15 évre választ!

11. Anyagi (válaszként erre: 7. - Danina)
2012. jan. 22. 18:12

Köszi!

Azért gondolkodtam a nagyobb cicán, mert amikor az öreget "felneveltem" gyesen voltam, most meg ugye mindenki dolgozik, tanul és kevesebbet vagyunk itthon. Még úgy is sok mindent szétkörmölt gyerekkorában a cicánk, hogy tavasz volt és nyitva volt az ajtó és mehetett lemozogni az fölös energiáit, ha kedve volt hozzá.

Kisfiam ágyának az elejét rongyosra tépkedte tűhegyes körmeivel! Most viszont már nagy a fiú és nem kidobandó az ágy!

2012. jan. 22. 17:59

ha magadnak akarsz jót, akkor kicsit, ha cicuson akarsz segíteni, akkor nagyot.

a cica alapból szobatiszta, felnőttként is csak a megfelelő helyre fogja végezni a dolgát, ha van szobavécéje, szoktatás, külön tanítás nélkül is.

2012. jan. 22. 17:56

Kicsit, vagy nagyot....

Amilyenre lehetőséged van:)

2012. jan. 22. 17:51

elsőre azt mondanám: picit.


de! ha gyakorlott macska tartó vagy, akkor nem okoz gondod az 1-2 éves cica beszoktatása sem a családba.

ha menhelyről hozod el, hidd el hogy nagyon hálás lesz és ő is alkalmazkodni fog hozzátok.

2012. jan. 22. 17:50

Sajnálom a cicádat!

Mindenképp kicsit válasszatok!

A kicsi sem kártékony,ha kezdettől "nevelve" van.

Nekünk 3 van... :-))

Egy 7,egy 4,és egy tavalyi fiú.A két "öreg" már herélt,a kicsi még nem.

2012. jan. 22. 17:50

Mindenképp kicsit.Én egy 3 éves cicát fogadtam örökbe és nagyon nehezen szokott hozzám.

(Szoba tiszta volt) Csak engem nem kedvelt,mert a régi gazdija hiányzott neki.

2012. jan. 22. 17:50
Inkább kicsit, olyan 4-6 hónaposat. (A naplómban találsz egy idézetet a cicákról Bálint Györgytől...Nagyon tanulságos és igaz!)
2012. jan. 22. 17:49
Szerintem egy 8 hetes cinyót.
3. 31c1daa9fa (válaszként erre: 1. - Anyagi)
2012. jan. 22. 17:48
picit
2012. jan. 22. 17:48
Szerintem inkább kicsit, mert a felnőtt nem biztos, hogy megszokja a szobatisztaságot.
2012. jan. 22. 17:47

Karácsony előtt hagyott el minket öreg és nagyon beteg cicánk.

Most az egész családnak heveny macsakahiánya van. Szeretnék új cicust, de elgondolkodtam, hogy inkább 1-2 évest választok, mert az már lenyugvóban van és nem olyan kártékony.

Viszont a felnőtt cic nem velünk szocializálódott és már nem könnyen alkalmazkodik.

Hozzáértő! Ti kicsit vagy nagyot választanátok?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook